маминаБубочка• 22 августа 2024

Діти студенти у Польші

Всім привіт!
В мене син вступив у Польшу у ВНЗ, буде жити у гуртожитку (чекаємо на підтвердження). Наприкінці вересня будемо їхати з ним туди на поселення та оформлення песеля та інших документів.
У кого теж діти вступили у Польшу чи вже навчаються там - скільки плануєте давати грошей на побут та харчування у місяць? Як визначитися з сумою мінімум? Я планую кожного тижня перераховувати йому на карту гроші, щоб навчити правильно використовувати гроші та розподіляти їх, щоб одразу усе не витратив, а потім на мівіні та воді не жив.
Чи як краще? Хотіла б почути ваші історії.
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ще питання? Ви у гривні на гривневу карту дітям перераховуєте чи карту в уе, евро чи злотих краще робити?

Гуру троллинга• 22 августа 2024
Залежить від дитини. Доньці можна було відразу всю суму перевести, вона розподіляла свідомо, сину частинами. Гроші на гривневу карту або злоті на Кредо.
Гуру троллинга• 22 августа 2024
Суму з часом визначите, як почне додатково гроші просити. Якщо буде зрідка готувати, а більше купувати готове чи харчуватися в МД витрачатиме більше.
Помеха справа• 22 августа 2024
Можно на гривневую карту их прекрасно принимает Польша и меньше мороки
WomAnn• 22 августа 2024
Навчання платне чи безкоштовне, дякую.
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ дляГуру троллинга
Кредо - це польская карта Чи українська?
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ дляWomAnn
Навчання платне чи безкоштовне, дякую.
Перший рік платне (тому що зерувка для всіх платна), далі подивимось чи подовжать песель.укр, по ньому начебто у державному безкоштовно

Гуру троллинга• 22 августа 2024
Ответ длямаминаБубочка
Українська карта Злотувка. Зручно, якщо необхідна готівка, але зараз в Україні складно купувати злоті за гарним курсом.
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ дляГуру троллинга
Дякую, могла гуглити як її отримати та де. Злоті є вже - наміняли.
Бесбардак• 22 августа 2024
Ответ длямаминаБубочка
Кредобанк
Доставучая• 22 августа 2024
Дочь в Польше. Получает социальную стипендию 1400 злотых (общежитие 650 злотых). Подрабатывает. Денег не берет. В ее окружении практически все так.
Рожки-да-ножки• 22 августа 2024
Ответ длямаминаБубочка
Расскажите ,пожалуйста,куда поступил ? Очень актуально
Олена_Луг• 22 августа 2024
Ответ длямаминаБубочка
ребенок совершеннолетний?
Если да, то это одна история.
Если несовершеннолетний, то тогда:
1. Общежитие только с питанием
2.Опекун обязательно.

Чисто на карманные расходы, вкусняхи и пр я своей даю 150 долларов в гривнах . Карта у нее украинская
Просто каралева• 22 августа 2024
Ответ дляДоставучая
Разные вузы есть
Там где учится сын нет для наших стипендии. Обучение бесплатное.
Совмещать с работой не вышло - часто пары до 18:30, потом куча домашки, учиться вообще сложнее чем в нашем универе.
Просто каралева• 22 августа 2024
По деньгам:
Варшава. В месяц 27-30 тыс грн. Из них 14 тыс на жилье уходит.
Доставучая• 22 августа 2024
Ответ дляПросто каралева
Разные вузы есть
Социальную стипендию дает по сути государство, а не ВУЗ. Если ВУЗ не частный, то должны быть стипендии. Они естественно не всем, а определенным низким уровнем дохода. Сейчас вроде менее 1100 злотых на члена семьи. Подрабатывает народ во время учебы по большей части не в маке или на складе. Кто-то торгует онлайн (покупают на секе, в Китае и продают), кто-то удаленно работает или фрилансит. В общем, ищут способы заработать. На каникулах устраиваются а полную смену.
Доставучая• 22 августа 2024
Ответ дляОлена_Луг
ребенок совершеннолетний?
Если да, то это одна история.
Если несовершеннолетний, то тогда:
1. Общежитие только с питанием
2.Опекун обязательно.

Да, до 18 лет жуткий геморой был с этими подписями от опекуна на каждый чих.
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ дляРожки-да-ножки
Пока на зерувку в Краківську політехніку, хоч і закінчив 11 клас з золотою медаллю та гарно здав нмт, вчив мову та має сертефікат на В2, але здавав у фірмі де навчався, не польській державний. Для чого це пишу, бо впевнена, що поступив би. Але втриматися й не вилітити после 1-2 сесії не факт.
Але обрав технічну складну спеціальність та й для того, щоб легше було адаптуватися, краще вивчити мову та технічну термінологія обрали саме зерувку на перший рік. Їздили у Польські ВНЗ у тур по різних містах та багато спілкувалися - усі нас підтримали, що зерувка саме для сина зараз найкращий вибір.
Отжигающая• 22 августа 2024
без житла на їжу і мілкі побутові речі десь 20 тис гр. Користується картою Монобанк. Ми поповнюємо раз в тиждень, або коли треба. Одяг, взуття по потребі окремо кладемо гроші. Коли платить за житло, то ми купляємо злоті, кладемо на Кредобанк, а донька вже там знімає (одноразова комісія в РКО 5 злотих) і платить на пошті.

автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ дляОлена_Луг
ребенок совершеннолетний?
Если да, то это одна история.
Если несовершеннолетний, то тогда:
1. Общежитие только с питанием
2.Опекун обязательно.

Несовершеннолетний, только 17,5.
В общежитии питания нет, есть на территории кампуса столовая. Готовить любит умеет - как-то справится.
А вот с опекуном проблема - где его брать? Знакомых и родственников в Польше нет 🙁
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ дляПросто каралева
По деньгам:
Спасибо!
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ дляДоставучая
Не подскажете какие документы нужны для получения стипендии социальной? Нужен ли присяжный перевод или просто перевод документов о доходах родителей? Можно ли сейчас уже их взять или только в октябре?
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ дляОтжигающая
Дякую за розгорнуту відповідь 👍
Син має карти Приват та моно - буду туда на їжу кидати. Та розумію, що треба у Кредобанку відкрити карти, щоб злоті перекидати на оплату гуртожитку
Сижу_и_плачу• 22 августа 2024
Ответ дляПросто каралева
По деньгам:
Житло-це квартира,яка?знімає з кимось?
неДодекаэдр• 22 августа 2024
Ответ длямаминаБубочка
З рівнем С1 і без песеля укр можна безкоштовно вчитися
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ длянеДодекаэдр
Так, я це знаю і сподіваюся, що син вивчить за цей рік до С1
Доставучая• 22 августа 2024
Ответ длямаминаБубочка
Я просто скрин выписки годовой декларации о доходах с кабинета плательщика налогов сбрасывала дочери (я ФОП) без всякого перевода. Справок о составе семьи не требовали, хотя эти данные указываются в заявлении на стипендию.
Думаю, вам нужно все уточнять именно в вашем ВУЗе, потому что конкретный механизм и сроки устанавливает ректорат.
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ дляДоставучая
Дякую!
неДодекаэдр• 22 августа 2024
Ответ длямаминаБубочка
Навчатися буде польською? Тоді вивчить. Подивіться графік паньствових екзаменів на рівень С1 і орієнтуйтесь. Запис на екзамен за 2 місяці.
Опікуном може бути виховца в зерувце. Або через агенцію шукати
автор маминаБубочка • 22 августа 2024
Ответ длянеДодекаэдр
Дякую велике !