Чудо Ф_ф КеДаХ• 17 сентября 2024

Безкоштовно будинок в пригороді, чи оренда в місті?

Ми ВПО. Добрі люди дозволили нам жити в будинку " скільки хочете" але ми вже живемо тут два роки. І я не знаю наскільки чемно буде користуватись надалі людською добротою.
Плюси. Город, я вирощую тут овочі, пічне опалення - що що а при любому блекауті в нас буде тепло.
В хаті є газ, електроопалення, воду носимо з криниці. Поставили машинку автомат ( зверху цистерна з водою)
Миємось в ваганах. Туалет на вулиці.
Плюси. - безкоштовно, пічка.
Мінуси зрозуміло, нема умов
Попався, як на мене прекрасний варіант у місті, всього 5000! Автономне опалення. Єдиний вагомий мінус, але від того і ціна - немає меблів.
За час перебування в цій хаті у нас вже є холодильник, пралка, робочий стіл, 3 стільця і 2 табуретки. Розкладний стіл ( можна на кухню купити) проблеми. Зі спальними місцями. В нас є матраси.
Чоловік не дуже хоче в місто, бо тут у нього сарай для інструментів, машину є де ставити. І плюс каже що з тої квартири можуть попросити.
Є дитина підліток, дівчинка. Вона скромна, але теж хоче в місто, в нормальні умови.
Фоточки нема• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
В принципі так, логіка є.
Але тут двушки стартують від 8000. Такі варіанти дуже рідко попадаються.
І якщо чесно, мені самій дуже страшно щось змінювати в своєму житті.
Але ж коли оглядаєшся назад - 2-3 неділі вже переросли в 2-3 роки.
Я б гсталась в пригороде, в квартиру б не хотела ни за какие деньги. Тем более , вы тут прижились, а какие там хозяева будут, хз, чтоб не пришлось срочно искать что то еще. И еще- если вы зарабатываете, не жлобитесь, платите аренду за дом, хоть какие то символические пару тысяч, а то вас и отсюда погонят

Басноплетка• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
Я жлоб. Не була б жлобом, не зібрала гроші.
Зараз все що відвідує моя донька - безкоштовно. Бібліотека, там мастер класи. Гурток театральний теж безкоштовний.
Театр - кіно - 100-150 грн квиток, не такі шалені гроші.
Поки менша була, одягала в секонд. Зараз вже дівиця - то купую в магазинах типу сін сей.
Зауважу ще раз.
Про оренду думала з тих грошей що планувала відкладати.
Тобто по фінансовий рівень життя не має суттєво змінитись.
Просто ті гроші що відкладала на чорний день, шли б на опенду
Ніяких оренд за заначки. Ви що? Не боітеся залишитеси без копійки з чоловіком которий не здатен прогодувати сімʼю? Ваша заначка має залишатися недоторканною і лише зростати. Все інше - вам не підходить, бо ви як це не прикро фактично безхатьки з дитиною. Ні, ні і ще раз ні, принаймні на цю зиму.
автор Чудо Ф_ф КеДаХ • 17 сентября 2024
Ответ дляБасноплетка
Так а з переіздом чоловік зможе покращити свій дохід чи так до старості і буде покладатися на ваші підробітки та заначки? Що в нього по броні?
Я писала, не сипте мені сіль на рану.
Це окрема тема для порадниці.
Чоловік такий наче чемний, ніколи не ображав.
І якщо до війни він прям покращував наші умови проживання. ( В Херсоні і тепла підлога, і кондиціонер, і фасад утеплював) І дитяча кімната з гарними ліжками та ортопедичними матрасами.
То тут не знаю що о сталось. Таке враження що він злився з образом бідного переселенця. Наче нам з таким статусом не дозволено спати в нормальних ліжках і митися в ванній
Танго утрьох• 17 сентября 2024
Автор, я прошлой зимой периодически была в Коломыи. Квартира с автономкой в новострое. Когда выключали электричество, отопления не было, хорошо, что это было по 4 часа, сохранялись тепло, а если его не будет дольше.
По теме-наша квартира в оккупации, сначала заняли денег на её покупку, жили без ремонта, пока отдавали долги. Потом собирали на ремонт и мебель. Перед войной практически закончили. Думали наконец-то можно пожить в красивой квартире и пригласить гостей. Город сейчас в оккупации. Снимаем сейчас в Киеве в центре. Да, могли бы снять на окраине с советским ремонтом и платить на треть, а то и половину меньше и откладывать эти деньги, но так надоели эти ободранные квартиры. Хочется жить в норм условиях.
автор Чудо Ф_ф КеДаХ • 17 сентября 2024
Ответ дляФоточки нема
Хазяйка закордоном. Їй по перше наші пару тисяч до одного місця, по друге ми доглядаємо за будинком, білимо, шиукатирумо, повністю поштукатурили фасад, вивели мишей, прибудували гарний сарайчик з профілю. ( Бо раніше хозінвентарь був просто в будинку)
В будинку була пліснява, ми осушили будинок, обробили хімією і густо побілили.
Плюс чоловік раз в місяць стриже траву ( 20 соток десь)
Редисочка• 17 сентября 2024
Ответ дляЗахекалася читать
Важко сказати, у вас звичайно є жирнючий мінус у відсутності умов, але в місті, як проблеит з електрикою і водою, то теж непереливки, тоді той туалет на вулиці за щастя. Плюс зима, проблеми з опаленням, я б мабуть все ж таки ще пересиділа.
+ когда не было в 2022 году два дня воды ходили в туалет, пардон, по большому в пакет, потому что нечем было уже смывать
90x60x90• 17 сентября 2024
Прочитала і прониклася ситуацією. Відчула як воно: без умов або без світла і тепла, не вдома. Вибір без вибору.
Не хочу самоствердитися, чи пригнічувати вас.
Просто тема як чергове усвідомлення в якій ситуаціі зараз тисячі українців. А у мене свій будинок з умовами, а я лежу і не хочу його прибирати. Не ціную і не усвідомлюю як воно цінно ВДОМА.
Як воно, коли і без світла тепло, і в туалет на на вулиці.
І кімната для дитини і тд
І огород є. Пишу не для вас сіль на рану, а для себе. Бо нема гарантій, що завтра я не буду на вашому місці. І треба цінувати своє ВДОМА, з умовами і теплом.
Дякую вам за тему.
Що порадити я не знаю. І там і там мінуси і там і там є плюси.
Я не знаю, просто бажаю найкращого вирішення ситуаціі.
Сподіваюся не образила вас. Чесно, не хотіла..( Добра вашій родині ❤️

автор Чудо Ф_ф КеДаХ • 17 сентября 2024
Ответ дляБасноплетка
А чим конкретно ця зима має відрізнятись від минулої і позаминулої?
Басноплетка• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
Я писала, не сипте мені сіль на рану.
Це окрема тема для порадниці.
Ну тоді у мене для вас погані новини - не буде ваш чоловік рвати пупка щоб жити в місті з умовами. Сподівайтеся лише на себе. Поговоріть з чоловікос відверто, що те що було в Херсоні - залишається в Херсоні, а зараз вам треба ще дужче гребти копитами заради дитини і себе. Якщо він не хоче - то так і буде бовтатися баластом у вашому житті. Якби чоловік взяв себе в руки і пішов на стабільну роботу я б таки радила вам місто, а так… поки краще безкоштовно в селі, одна ви не витягнете витрати в місті, вони як не крути більші.
Басноплетка• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
Ситуація з енергетикою стрімко погіршується і не встигає відновлюватися.
жижифреймут• 17 сентября 2024
Автор, співчуваю вам, вибір без вибору майже. Тут хоч за оренде не треба платити, а в місті оренда + комуналка. Зараз п’ять, через місяць та хазяйка може 8 вже скаже.
Заради дитини я б скоріше за все переїхала до міста, бо мені важливі школа, гуртки, дозвілля.
Шалена красуня• 17 сентября 2024
До речі, щодо витрат в місті - їх буде набагато більше. Це в селі особливо немає де витрачати гроші - купив продукти в магазині і все.
В місті, тільки виходиш за поріг квартири, і відразу починаються витрати, особливо якщо в сім´ї є підліток - то проїзд, то морозиво, то булочка, то кава і т.д. Спокус і витрат набагато більше в місті.

А ще порахуйте ваші овочі з городу і консервацію. В магазині 1-літрова баночка огірків - 100 грн. Солоні огірки на базарі - 70 грн.
автор Чудо Ф_ф КеДаХ • 17 сентября 2024
Ответ для90x60x90
І кімната для дитини і тд
Дякую вам за тему.
Дякую за добрі слова🥰 я аж розревілась.
Згадала як в грудні 2022 ходила по вулицям міста, заглядала у вікна містян - вогні, гірлянди, сім´я разом.
Так, мила дівчина, своє житло, сім´я це опора, фундамент. Обійміть свою маму якщо х можливість, поставте в грудні того гнома з Юск.
Нехай все у вас буде добре🙏
90x60x90• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
Дякую за добрі слова🥰 я аж розревілась.
Нехай все у вас буде добре🙏
І я плачу
Дякую вам. Всього вам самого найкращого
Відкушу все що стирчить• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
Там газ, конвектори стоять
А вы зимовали с ними уже? Они хорошо обогревают дом? Или вы комбинируете с печкой?
автор Чудо Ф_ф КеДаХ • 17 сентября 2024
Ответ дляБасноплетка
Ну я просила не трогати цю тему. Але раз вже пішло.
От дивіться що ви мені радите
Якщо він не хоче то буде баластом ( ну напевно не хоче/ не може), і тут же порада залишатись з ним в селі.
Я і так емоційно виснажена. Мені на сімейні розборки немає сил.
автор Чудо Ф_ф КеДаХ • 17 сентября 2024
Ответ дляШалена красуня

В мене в цьому році огірки згоріли, купувала по 50 грн. Малій закатала з кетчупом.
Помідори на закатку теж купувала.
Тут виходить гарна картопля, буряки, морква, гарбузи. Це не такі вже і гроші. Але ж і з городом треба повозитись
Шалена красуня• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
Виходить, що Ви живете в будинку не зовсім безплатно - а за бартером.
Хазяйці теж вигідно, щоб ви там жили довше: доглядали будинок, косили траву, обробляли город.
Я так розумію, що більшість роботи біля будинку та присадибної ділянки робить саме чоловік - то може він не такий вже і поганий...
Виходить, що є всі підстави вважати, що найближчі роки Вас не попросять звільнити це житло. З квартирою такої впевненості не буде.
Я все ж таки за те, щоб залишатись у будинку - краще синиця в руках...
Жена аллигатора• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
По перше школа . Тут в селі проблема з викладанням. Їм ліплять гарні оцінки за те що вони хороші дітки. Поки ми після війни та карантинів я була рада що дитина просто ходить в нормальну очну школу. Зараз 7 клас, і тут вже розслаблятись не можна.
Тут в місті багато гуртків та секцій. Донька відвідує театральний, але із за уроків в будні дні вона не те що не встигає приїхати на гурток, ввечері вже важко виїхати з міста.
Ще хотіла відвідувати художні гуртки. ( Якщо що гуртки безкоштовні)
Якщо ми ввечері ідемо в кіно або театр, назад потрібно брати таксі.
Ну і така дрібничка, але все ж. Вона мріє про свою кімнату, куди зможе запрошувати подруг
переезжайте.

Само_достаточная• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
Звичайна 2 кімнатні від 8000 за ремонт СССР.
Сучасний ремонт від 10000
Мій чистий стабільний дохід 15000 т. + 7000 впо
У чоловіка дохід не стабільний.
Краще залишайтеся на місці, оренда плюс комунальні послуги це буде третя частина вашого бюджету
О_Юми• 17 сентября 2024
Я би однозначно обрала квартиру. Ті 5 тис, що ви теоретично могли б докладати щомісяця до своєї подушки, реально погоди не роблять.
автор Чудо Ф_ф КеДаХ • 17 сентября 2024
Ответ дляШалена красуня
Ну як? Хазяйка не вимагала від нас роботи. Але ж ми не свині. Ми дійсно вдячні їй. Ну і в першу чергу для себе. Приємніше заходити в побілену кімнату, не в обдерту хату.
Важкі роботи робить чоловік ( косить траву, рубає дрова, фасад штукатурив)
На мені город, в середині ремонт робила.
автор Чудо Ф_ф КеДаХ • 17 сентября 2024
Ответ дляО_Юми
По суті ви праві. Я теж так думаю. Це та сумма яку я можу собі дозволити без огляду на підтримку чоловіка.
Пугає - невідомість.
Атятя_тётя• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
А чому вже влітку у нас були відключення ?
Майданщица• 17 сентября 2024
Автор, збирайте далі гроші. Я теж з Херсона, винаймаємо, але ціна за квартиру власник вже підняв в 2 рази від тої суми, що була спочатку. Ціни ростуть, витрати теж, комуналка росте, а зарплата відносно на місці. Так, хочеться відчуття дому, але за зйом ми вже віддали купу грошей за ці 2,5 роки, але хоч робота стабільна, а не підробітки, як у Вас. Так, у мене теж така донька, і хоч є умови туалет-ванна, але так само живемо в прохідних кімнатах, де двері є тільки в туалеті. Але психологічно щомісяця дістать і поклади гроші - це дуже важко, мовчу вже за Ваш дохід.
живіть безкоштовно і збирайте, у всіх зараз відкладене життя
краще частину грошей, щоб йшла у Вас на аренду, витратіть на екскурсію, кіно і тд, бо з арендою у місті у Вас і цього не буде з вашими доходами
Шалена красуня• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
Це зрозуміло. Але Ви написали ’ І я не знаю наскільки чемно буде користуватись надалі людською добротою.’
Так от з погляду стороннього спостерігача виглядає, що у вас взаємовигідна співпраця з хазяйкою - за доброту ви віддячуєте доглядом за будинком.
Мені здається, що хазяйка може попросити звільнити будинок лише у випадку, якщо захоче туди повернутись або вирішить його продати.
О_Юми• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
Пугає - невідомість.
Так, це лякає. А як інакше? Завжди доводиться робити кроки вперед, при цьому ризикуючи. Для мене можливість мати зручності, кімнату для дочки, розвиток дитини і її спілкування з однолітками однозначно величезний плюс, який вартий 5 тис в місяць
автор Чудо Ф_ф КеДаХ • 17 сентября 2024
Ответ дляАтятя_тётя
Так вони і минулої зими були. При чому такі конкретні.
Шалена красуня• 17 сентября 2024
Ответ дляЧудо Ф_ф КеДаХ
Помідори на закатку теж купувала.
Це цього року, а наступного вродять - або погода буде краща, або Ви будете більш досвідченою: поливатимете щедріше, вкриєте затіняючою сіткою і т.д.
автор Чудо Ф_ф КеДаХ • 17 сентября 2024
Ответ дляМайданщица
Дякую за вашу думку. Обіймаю вас🌹, бажаю всім нам скоріш повернутись до свого дому