Твердая валюта• Изменено 19 сентября 2024

Юридичне питання по праву власності

Дівчата юристики, є квартира оформлене право власності на чоловіка, придбана в шлюбі нами. Керівниця осбб думає що може не відповідати дружині , прописка в цій же квартирі у неї, мотивуючи тим що вона не є власником. Це законно?
автор Твердая валюта • 19 сентября 2024
Тобто не те що вона не є власником, а те що дружина не вказана в реєстрі держ де вказані власники обєктів нерухомості

Чорнобаївка• 19 сентября 2024
Ну она же у вас не проверяет свидетельство о браке и дату покупки квартиры. То есть у нее нет сведений о том, что квартира приобретена в браке и 50% ваши. Поэтому формально она ничего не нарушает.
автор Твердая валюта • 19 сентября 2024
Ответ дляЧорнобаївка
Гаразд, як її змусити давати офіційну відповідь
автор Твердая валюта • 19 сентября 2024
Ответ дляЧорнобаївка
Мені давати відповідь по запитам стосовно квартири, не чоловіку.
Я на хвилинку• 19 сентября 2024
У нас тоже есть такая сожительница, корчит из себя умную, достаёт всех своими придирками. Пришлось указать ей на ее место.
Я это к чему? Может вы уже всех там достали.
Чорнобаївка• 19 сентября 2024
Ответ дляТвердая валюта
Так я о вас и написала
Чорнобаївка• 19 сентября 2024
Ответ дляТвердая валюта
Напишите письмо, приложите документы, сошлитесь на законодательство и попросите на будущее предоставлять вам информацию, как совладелице квартиры. Пусть предоставляет или письменно откажет, что она конечно не сделает.

автор Твердая валюта • 19 сентября 2024
Ответ дляЧорнобаївка
Так я о вас и написала
Я зрозуміла що мені. Як її законо змусити давати мені відповідь. Тобто щоб вона була змушена відповідати згідно з закону
автор Твердая валюта • 19 сентября 2024
Ответ дляЧорнобаївка
Тобто копію свідоцтва про одруження та мої паспортні дані
Чорнобаївка• 19 сентября 2024
Ответ дляТвердая валюта
Копию свидетельства о браке, о праве собственности на квартиру, паспорта.
автор Твердая валюта • 19 сентября 2024
Ответ дляЧорнобаївка
До речі навіть прописка не дає право людині отримувати інформацію по виставленим рахункам?
Чорнобаївка• 19 сентября 2024
Ответ дляТвердая валюта
Не думаю.
автор Твердая валюта • 19 сентября 2024
Ответ дляЧорнобаївка
Не думаю.
Дякую!
yasilisa• 19 сентября 2024
Ответ дляТвердая валюта
Разумеется даёт. Жилищный кодекс никто не отменял
yasilisa• 19 сентября 2024
Как, впрочем, и права собственника и членов его семьи
автор Твердая валюта • 19 сентября 2024
Ответ дляyasilisa
Дивно вище пишуть що треба надсилати її свідоцтво про одруження щоб отримати відповідь..
Чорнобаївка• 19 сентября 2024
Ответ дляyasilisa
Члены семьи не обязательно являются собственниками.
yasilisa• 19 сентября 2024
Ответ дляЧорнобаївка
Бесспорно.Я о зарегистрированных членах речь веду
Чорнобаївка• 19 сентября 2024
Ответ дляyasilisa
Ну так с какого им должны предоставлять какую-то информацию? Вы знаете что между членами семьи бывают конфликты и не всегда они хотят чтобы сведения, их касающиеся, раздавали на право и налево. Зачем потом тому, кто их дает, какие то разборки?

автор Твердая валюта • 19 сентября 2024
Ответ дляЧорнобаївка
Всі оплати за комунальні та опалення з мого рахунку) де моє прізвище
Тирамісу на терасі• 19 сентября 2024
Ответ дляТвердая валюта
Дружина не має бути вказана в реєстрі, тому що придбання за спільні кошти - це передумова для розподілу квартири або майбутнього відчуження (без дружини не продати). Але єдиний власник згідно документів буде чоловік.
автор Твердая валюта • 19 сентября 2024
Ответ дляТирамісу на терасі
Тобто я маю права лише при передачі прав власності на цю квартири, при керуванні нею не маю прав.. якісь дикі у нас закони
Чорнобаївка• 19 сентября 2024
Ответ дляТвердая валюта
Это ваше совместное нажитое имущество. У вас одинаковые права с мужем.
ku4eravaku4erava• 19 сентября 2024
Ответ дляТвердая валюта
Когда покупали , надо было двоих вписывать
Мрія• 19 сентября 2024
Ваше право спільної сумісної власності безспірне, але є таке поняття як титульний власник. Саме з ними укладаються договори, відкриваються рахунки, ведуться переговори як у вашому випадку
Пацан к успеху шел• 19 сентября 2024
Спільна власність як подружжя- це одне.
Спільна власність, коли у Вас 50/50 (чи у інших частках) оформлено - то інше.
Вище вже вірно підказали про титульного володільця, ним вважається особа, яка володіє майном за цивільно-правовими договорами.
В даному випадку це Ваш чоловік.
По суті з ним і мають офіційні справи, Вам ніхто не повинен нічого відповідати і давати якусь інформацію.
Звичайно, чоловік може звернутися офіційним листом з додатками, підтвердити, що Ви є дружина і попросити надавати Вам інформацію...Але не факт, що це спрацює і це буде правильно.
yasilisa• 19 сентября 2024
Ответ дляЧорнобаївка
Dura lex sed lex
Мона Лиза• 19 сентября 2024
Автор, у вас з чоловіком спільна сумісна власність, хоч квартира і оформлена на чоловіка. Декілька норм вам для аргументації при зверненні до ОСББ:
Закон Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку

Стаття 4. Суб’єкти права власності у багатоквартирному будинку

1. Власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть бути фізичні та юридичні особи, територіальні громади, держава.

2. Власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.

3. Якщо квартира або нежитлове приміщення належить більш як одному співвласникові, реалізація прав та виконання обов’язків співвласниками квартири або нежитлового приміщення, включаючи участь в управлінні багатоквартирним будинком, здійснюються в порядку, передбаченому законодавством для реалізації права спільної власності.

Сімейний кодекс

Стаття 60. Підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя

1. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Цивільник кодекс України
Стаття 369. Здійснення права спільної сумісної власності

1. Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

2. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом.
Не люблю натовп• 19 сентября 2024
Ответ дляПацан к успеху шел
Спільна власність як подружжя- це одне.
В даному випадку це Ваш чоловік.
Модно написать доверенность
Каяспер• 19 сентября 2024
Ответ дляТвердая валюта
Дає, тут можна посилатися на Житловий кодекс, що сплата за послуги - обов´язок тих, хто проживає, проживання підтверджене реєстрацією. Про співвласність Ви вже розібралися - свідоцтво про шлюб і посилаєтеся на Сімейний кодекс про спільну сумісну власність подружжя. + Я б у зверненні вказувала відразу, що це повторне звернення, оскільки на попередні відповіді не отримано