Руда Сова• 24 декабря 2024

У кого еще такое ощущение, что у нас украли Рождество?

Тема просто поговорить
Ну если кто то устроит срач, то это его право)
Вот я каждый год в вечер перед Рождеством готовила кутю, была какая то традиция, ощущение праздника.
Но сегодня, в канут нового Рождества этого нет и делать ничего не планирую. Вместе с тем, и 7 января уже не чувствуется праздник(
У кого еще так?
Анонимы выключу, вариантов ответа можно выбрать несколько
Результат:
вже голосів: 872
321 (36.81%) У меня так же
260 (29.82%) Мне ок новый календарь
141 (16.17%) Я буду все по старому делать
100 (11.47%) Мне пофиг
50 (5.73%) Свой вариант
tosja_80• 24 декабря 2024
Ответ дляRe1ne
Рождество до октябрьской революции отмечалось 25 декабря, не понимаю, чего все вцепились в это 7 января?
Все просто - мы живем сейчас, а не до октябрьской революции, и как говорят ’привычка вторая натура’
Natkash• 24 декабря 2024
Ответ дляSeehund
Нет, как раз на Пасху 2022 я поняла, что нету никакого христианского бога, да нас как раз в святой праздник убивали такие же православные и ничего у них не ёкало. А попы побежали первыми жопу лизать ’освободителям’. Так что с тех пор я и христианство прямые не пересекающиеся ни в какой плоскости.
Мені здається, що останнього притомного православного у ’тій’ церкві прибрали ще у 1990 році (був у них такий отець Олександр Мєнь, видатний богослов, дуже поміркований, розумний і харизматичний). Зараз, мабуть, в труні перевертається, спостерігаючи за тим, що робиться...
irina777mail• 24 декабря 2024
Автор, у мене є таке ж відчуття, але не через перенесення, а через те, що кацапи бомблять нас і немає відчуття спокою. До того ж немає вихідних
автор Руда Сова • 24 декабря 2024
Ответ дляТигрик 62
Християни на першому Вселенському соборі в Нікеї в 325 році затвердили святкувати Різдво на третій день після найдовшої ночі в році. Найдовша ніч у нас 22 грудня, а третій день після це 25 грудня. І тому на третьому Вселенському соборі в Ефесі в 431 році затвердили святкувати Різдво 25 грудня. Але так вийшло, що староримський католицький юліанський календар, який був скопійований від персів і введений в дію 45 року до Різдва Христового римським імператором Юлієм Цезарем відставав кожні 128 років на 1 день від повного природнього кола, річного циклу обертання планети Земля навколо сонця , бо в персів враховували додавати ще один день на кожні 128 років, а римляни про це не знали і в 16 столітті виявили, що католицький юліанський календар відстає вже на 10 діб і найдовша ніч вже не 22 грудня, а 1 січня, а Великдень весь час зміщується ближче до літа і тому все підрахували і 1582 року привели календар у відповідність до природніх явищ, і щоб календар відповідав повному річному циклу оберту землі навколо Сонця. Повний рік триває 365 діб 5 годин 48 хвилин 46 секунд. Тому новий календар назвали григоріанським бо ввели його в часи коли папою римським був папа Григорій. Багато хто помилково думає, що календар створив папа римський 😂😂, так само як і юліанський створив Юлій Цезар. Насправді календарі створювали вчені і часто доказували істинність своїх розрахунків своїм життям бо інквізиція завжди спалювала вчених які говорили правду. А цим вченим пощастило, що папа Григорій був розумнішим ніж його попередники.
Жителі території теперішнього Закарпаття перейшли на григоріанський календар разом з Австро-Угорщиною 21 жовтня 1587 року. Західна частина України перейшла разом з Річчю-Посполитою 4 жовтня 1582 року. На час переходу різниця між календарями була 10 діб. І тоді 1587 року це 16 століття Різдво було для тих хто ще можливо дотримувався недосконалого католицького староримського юліанського календаря не 7 січня, а 4 січня. А Миколая не 19 грудня, а 16 грудня. Тому не знаю про яку стародавню традицію кажуть прихильники католицького юліанського староримського календаря. Ту традицію, яка прийшла з окупацією московитами. Московити лише в 1721 році прийняли католицький юліанський календар бо (петро перший) вирішив стати імператором третього Риму -московії і завоювати весь світ. І через це всі імператори московії трималися того старого недосконалого календаря навіть в той час коли вже весь світ давно жив за вдосконаленим календарем григоріанським. Через це територія України окупована московитами перейшла на григоріанський календар тільки в 1918 році декрет УНР 16 лютого 1918 року, тоді різниця між календарями була вже 13 діб і тільки тоді Миколая вже з цією різницею відсунулось з 6 грудня на 19, а Різдво з 25 грудня на 7 січня. І московити при окупації Закарпаття після 1945 року знову повернули в минуле населення до юліанського календаря. Так що ця традиція є нав´язана корінному населенню теперішнього Закарпаття, якщо хтось каже що так святкували його діди, то вони або окупанти, або завезені окупантами. Бо насправді в 19 столітті (це з 1800 до 1899 роки) на окупованих московією територіях Східної України де був старо римський юліанський календар тоді різниця була 12 діб і Різдво було відповідно 6 січня, а Миколая 18 грудня, Водохреща -18 січня, Покрова -13 жовтня. А в 16-17 столітті, в ті часи коли були козаки і Покрова була не 14 жовтня, а 11 жовтня. Для особливо обдарованих інтелектом, які є зазомбовані московськими попами це важко зрозуміти і логічно все вивчити для себе перевіривши доступну інформацію
Але нажаль є багато таких хто тримається не досконалого старого католицького староримського календаря. Є ж люди які їздили на квадратних колесах, навіть тоді коли винайшли вже круглі колеса. Так само і до тепер є люди які користуються цими квадратними колесами- староримським юліанським календарем! Слава Україні і сміливому українському народу і нарешті цих темних людей, які тягнуть нас в вигадане нам минуле стає все менше і менше.
Где же меньше, новый-старый календарь вон скольким зашел!
Прям кому не нравится новый календарь - тот москаль
Vlada-Maria• 24 декабря 2024
Ответ дляmarata
Це були наші споконвічні традиції, поки не втрутилися радянська влада. Українці відзначали Різдво до 1918 року 25 грудня. Вчіть історію
і не тільки українці, а й московська попоскрєпія. Ба більше, навіть новоявлені більшовики визнавали Різдво 25.12 і давали вихідний
Vlada-Maria• 24 декабря 2024
Ответ дляПавлик Равлик
Автор, а 23 лютого теж украли?
Та то взагалі святотатство, гірше за ’крадіжку’ Різдва
Vlada-Maria• 24 декабря 2024
Ответ дляGarnoKvit
И дєнь пабєди
Ви чого автора без ножа ріжете? бІндеровка
Len00K• 24 декабря 2024
Ответ дляtosja_80
Согласна, я за три года привыкла праздновать 25 декабря и никаких фантомных болей по ’старому Рождеству’ у меня нет
Beile• 24 декабря 2024
Ответ дляПоля Дяченко
У наших детей украли детство, у молодёжи-создавать полноценные семьи. О жертвах-я вообще молчу.
Празднуйте, кто Вам не даёт, когда хотите
+++. Что за праздниками жалеть, тут жизни рушатся...
нинель 1919• 24 декабря 2024
ну пока хоть новый год не перенесли и не переименовали, а скоро и его в сентябре с хасидами будем отмечать
ALENAelka• 24 декабря 2024
если бы у меня не украли жизнь - дома и с семьей - фиг бы переносом дат у меня украли настроение и традиции семьи.

А, вообще, я с детства знала что последовательность этих праздников у нас - нонсенс, ибо как может НГ от Рождества Христова наступать раньше Рождества
автор Руда Сова • 24 декабря 2024
Ответ длянинель 1919
У меня слово Різдво в вайбере почему то сегодня зеленым выделяєтся🤣
Beile• 24 декабря 2024
Ответ дляРуда Сова
И у меня.
Aesonne• 24 декабря 2024
Ответ дляmarata
Боже ну и аргумент.
Люди когда-то не мылись, учи историю. Вывод какой? Не мыться?

Я родилась в 1988 году, а не в 1918, Рождество с моего рождения праздновалось 7 января. Теперь какие-то рандомы решили, что надо по-другому, потому что так когда-то было.

Вы в пещеры вернуться не хотите? А то так когда-то было.
автор Руда Сова • 24 декабря 2024
Ответ дляBeile
И у меня.
Зе-різдво
marata• 24 декабря 2024
Ответ дляAesonne
Боже ну и аргумент.

Ні, не хочу. Хочу до українських традицій повернутися, і рада, що повернулася
Beile• 24 декабря 2024
Ответ дляРуда Сова
Зе-різдво
Nil admirari• 24 декабря 2024
Ответ дляmarata
Хто вам заважає зробити все те, що ви раніше робили?)
Дело в атмосфере праздника. Когда большинство отпраздновало 25 числа, а ты седьмого хочешь. На работе выходной 25, а не 7.
sammy• 24 декабря 2024
Ответ дляtosja_80
Все, что происходило до сегодняшнего дня - все уже история нашего народа, страны и каждого отдельного человека. Но все твердят, что история, это что было до 18 года, а остальная жизнь людей - это всеобщая кома? Были одни традиции, потом другие, сейчас третьи.... Только все эти традиции ’работают’ когда люди их из года в год повторяют, это на подсознании, а у нас это пока что - ’сегодня сказали делать раз, потом - два ...’ А завтра будет как в фильме ’....опять власть меняется...’ и скажут делать три.... Так что сейчас у всех праздник может быть только по ощущениям, кто как чувствует и слышит себя.
З останніми словами погоджуюсь. Але стосовно історії після 18 року, дуже раджу почитати, подивитися як нам ті традиції ’ прививалися’.
Є чудовий фільм ’ і будуть люди’- не про Різдво,а про методи радянської влади
tosja_80• 24 декабря 2024
Ответ дляsammy
Ну, подождите. Люди дома могли хоть летом отмечать Рождество, было бы желание. Им кто-то мешал дома сварить кутью и собрать родственников? Но все отмечали когда скажет власть. Значит не особо то и парились историей
Плету з бісеру• 24 декабря 2024
у нас не Рождество украли, у нас нормальную жизнь украли, давайте уж честно. Москали украли
sammy• 24 декабря 2024
Ответ дляhelena81
Не позорьтесь, знаток истории🙈и ещё столько же,поставивших палец вверх, незнающих историю, нда явно в школе не учились😁
Везде’ радянську владу ’лишь бы приплести
А ваша версія яка?
IrinnkA• 24 декабря 2024
Ответ дляmarata
Настроения нет
Сбиты настройки
marata• 24 декабря 2024
Ответ дляsammy
Не доходить до багатьох тут, на жаль ( Сумно… Але я рада, що лише тут з таким стикаюся. Моє оточення розуміє, чому воно святкує сьогодні
sammy• 24 декабря 2024
Ответ дляmarata
Сумно не те слово((
Зі Святом Вас!
Len_to4ka• 24 декабря 2024
Та як ви вже задовбали!
Хто у вас що вкрав ? Святкуйте коли хочете , все одно вихідних нема в Україні . Не хочете разом з цивілізованим світом , святкуйте з кацапнею . Ніхто не забороняє .
РойЛеля• 24 декабря 2024
Треба час звикнути. Але якщо пару ррків підряд взагалі ні нового, ні старого не святкувать, то привикається без свята зовсім.
Мені ідея перед новим роком Різдво святкувать подобається, це логічно. перехід важко дається. Але я дітям хочу привить саме дату 25 грудня
ТашаНаташа• 24 декабря 2024
Только рождество? У меня такое чувство, что у меня украли жизнь, а у моего ребёнка детство.
Только дело не в датах. И вообще мне б ваши проблемы - 25 или 7
РойЛеля• 24 декабря 2024
Ответ дляhelena81
Не все флюгеры,чтобы быстренько менять традиции, привычки, воспоминания.
Бо у вас діло принципа. Всруся, а не покорюся
Insin• 24 декабря 2024
Ответ дляtosja_80
До 18 года никто из нас не жил, а мы жили во времена празднования 6-7 января, так что вообще глупо ссылаться ’а вот до 18 года.....’. Так можно сослаться на времена, когда вообще не праздновали Рождество.
и это кстати милионы лет нашей истории и развития.