Цідило правди• 07 января в 01:39

Христос Народився, Славімо його

Щедрик ведрик, дайте вареник, грудочку кашки, кільце ковбаски, а вареник не такий дайте руб золотий.
жінка незаміжня• 07 января в 12:31
Ответ дляАnnеt
какая вы послушная, какая программируемая. идеальная исполнительница чужой воли.
Але ж це саме про вас🤷‍♀️ бо Різдво в Україні було завжди саме 25 грудня поки сто років тому не нав´язали нові дати , аби не як у людей... то ви і є запрограмовані і програмуєте своїх дітей , передаючи їм нав´язані, чужі бачення свят ...
Але , інформації безліч, якщо людина не хоче знати , то пояснювати немає сенсу
Умничка-помощничка• 07 января в 12:31
Ответ дляУжгород
Как украинскому народу вылезли те ’армія, мова, віра’, да?
Идея была хорошей, но просто все за что берется ’маладая каманда’ превращается в г...но. Царь Мидас наоборот. А сейчас еще и хороший повод отвлечь людей от более серьезных проблем.
Ужгород• 07 января в 12:33
Ответ дляЯ-ваш шанс
Из-за таких как вы и уехала. Молитесь дальше русским попам под ракетами
Что нам те ракеты? Мы сами друг друга сожрём
Умничка-помощничка• 07 января в 12:33
Ответ дляВесёлая морковка
Крестить можно и в младенчестве , а уже свой осознанный выбор делается в любом возрасте и ничего преступного в этом нет , как вы тут хотите доказать.
Ничего преступного, вы правы. Вовремя переобуться - не преступление и не предательство, а правильное стратегическое мышление. Главное второпях тапки не перепутать
KriskaA• 07 января в 12:38
Ответ дляАстановитесь
Ну чому ж, всьому є першопричина. І міркувати що до ПЦУ вони перетнулися з любові до України нерозумно. Так як в нерозумно вважати , що УПЦ це любов до руського міра.
Мене мало обходять ’першопричини’ Епіфанія - мене персоналії взаналі не цікавлять, мене цікавить результат: Україна має свою власну канонічну церкву, а не є апендіксом московії. А зробив це Епіфаній чи Мітрофаній - пофігу :) Друге: УПЦ - звісно що це любов до московського міра (НЕ руського ! Руський, русин - це старі назви українців!) - тільки до 2022 вони не шифрувалися, а нили - як так...братовбивча вайна, укрАінци одумайтєсь...То з 2022 вже якось клепки вистачило сидіти тихіше. Хоча деякі чудово співпрацювали з окупантами, здавали позиції ЗСУ і таке інше. І, доречі, гундяєв і хуйло не думають, що УПЦ - це не русській мір, а навпаки - зробили питання з відновлення положення УПЦ одним з пунктів перемовин про війну. Чим, звичайно, абсолютно не палять контору :)))

Ну і головне: спитайте будь-якого кацапського попа в Україні - чия Україна є канонічна територія. Про відповідь повідомте - цікаво буде послухали :)))
KriskaA• 07 января в 12:40
Ответ дляReintTycha
Ви теж почали хреститися зліва на право, як ’ цивілізований мир’?. Святкуйте 25 грудні- не боронимо. А ми будемо 7 січня. Бо то наша традиція. І радецкий союз тут ні до чого. Світла в душі і Божої Благодатті
До того - комуняки спотворили все, включно з календарем. Ну хочете жити за їх правилами - на здоров´я :) Тільки не свистіть тут про ’благодатть’ :)))
p.s. греки теж хрестяться зліва на право бо святкують 25-го ? Чи ви просто дрімуча ?
KriskaA• 07 января в 12:40
Ответ дляУжгород
Тада...толі дєло: одна страна, одна партія, одно хуйло
Умничка-помощничка• 07 января в 12:41
Ответ дляKriskaA
К марту 23 фєвраля ещьо будєт. Єщьо повилазять тут борщеварки, що будут надривати ліфчіки з криками: а у нас папа служіл в савєцкай арміі і я іво буду паздравлять патамушо нільзя от історіі атказацаа !
Ну вы же эти темы и будете лепить, а то вдруг люди не вспомнят, когда им пятиминутки ненависти устраивать. Срач сам себя не разведет.
KriskaA• 07 января в 12:41
Ответ дляУмничка-помощничка
Я ? точно буду ? :)) та зачем - для такого у нас есть вы :)
Україна понад усе!• 07 января в 12:42
Ответ дляУмничка-помощничка
Та перевзувайтесь хоч 20 разів, головне , щоб корись від цього була)

Але розведення срачу, то некорисне для всіх) Доречі, на форумі немає кому понад 100років.
Весёлая морковка• 07 января в 12:42
Ответ дляУмничка-помощничка
Что ж вы так шаблонно мыслите и почему всё ещё думаете, что кто- то , где- то , как- то и по чьей- то указке делает свой выбор , ’ переметается’, все дела . Вариант своего мнения и давнего выбора не имеет права существовать)? Можете держаться за свой МП на крови сколько хотите , если до сих пор не развиднилось .
Кава з перцем• 07 января в 12:43
Ответ дляСоната любви
когда уже до людей дойдет.
раньше жили по юлианскому календарю и государство и церковь.
согласно юлианскому календарю, 25 декабря было рождеством.

потом, когда пришла советская власть, решили перейти на григорианский календарь, чтобы идти по стопам запада.

церковь отказалась переходить на григорианский календарь.

так как именно юлианский календарь стал основополагающим в христианстве.

то есть, изначально христианские праздники устанавливались по юлианскому календарю.
первый церковный собор состоялся в 325 году по юлианскому календарю.

и во время этого церковного собора, по сути собор стал первым вселенским христианским собором - христос был признан сыном божьим.

праздник рождества стал отдельным праздником в 354 году по юлианскому календарю.

в 1582 году, папа римский григорий, издал указ заменить юлианский календарь на григорианский.

до этого, и католическая церковь и православная жили по юлианскому календарю.
Так, Різдво 7 січня святкують православні східного обряду,
Це Єрусалимська, Сербська, Грузинська, Чорногорська, Польська православні церкви, Афонські монастирі, частина Української та, на жаль, рашка. Це право кожного християнина належати до західного або східного обряду.
Православні Східного обряду святкують всі світа за Юліанським календарем, Розбіжність виникла понад 100 років тому, коли світське життя перейшло на новий Григоріанський календар (за ним Різдво святкують 25 грудня), а церква залишилась на старому.
Умничка-помощничка• 07 января в 12:45
Ответ дляВесёлая морковка
Спасибо тетенька.
Весёлая морковка• 07 января в 12:46
Ответ дляУмничка-помощничка
Спасибо тетенька.
Да не за что , дяденька.
Україна понад усе!• 07 января в 12:46
Срач за релігію - це ’святе’!
Я шалунья• 07 января в 12:46
Ответ дляKriskaA
Та звісно вони матрьошки будуть так жити. Вже колись було що кацапи виморили голодом українців, а потім вижившим дітям прислали дєдамароза і стали українчики моксворотих в сраку цілувати. До цих пір розпрощатися не можуть . Зараз он ракети на голову падають, а нєт , давайте нам іщо масковській патріархат
KriskaA• 07 января в 12:47
Ответ дляЯ шалунья
Нажаль, нажаль....кацапізм головного мозку не завжди лікується навіть кацапськими ракетами.
Полтавська галушка• 07 января в 12:48
Ответ дляГейТуда
Следующий срач по расписанию, это Масленица в конце февраля
Здрасте. А Валентин?
ЖивунаБагамах• 07 января в 12:48
Ответ дляReintTycha
Я иду в ногу со временем. Почитая традиции, которые в Украине сложены были за долго до того, как кому то пришлось перенести на 7 января. Возвращаются наши истоки. А вы празднуйте с кацапней
Україна понад усе!• 07 января в 12:49
Залиште то..
Залиште срач - то на Новий рік!
На Новий рік 13-го...
KriskaA• 07 января в 12:49
Ответ дляПолтавська галушка
Здрасте. А Валентин?
То гейськє свято - тутешні какошніці таке не святкують :)
Ну, правда, теми відкривають - а чіто вам падарілі ?? Но ето другоє :)
Умничка-помощничка• 07 января в 12:50
Ответ дляЖивунаБагамах
Будьте последовательны - вернитесь к самым истокам, язычеству.
Відповів всім• 07 января в 12:50
Ответ дляДобра, коли сита!
+1, на Афоне сегодня Рождество тоже празднуют, это для меня намного серьезнее того что Боневтик и компания придумали)
Що таке Афоне?
Я шалунья• 07 января в 12:51
Ответ дляВідповів всім
Що таке Афоне?
Афоня, ти мнє рубль должен
Полтавська галушка• 07 января в 12:52
Ответ дляKriskaA
Ой, какашніці все святкують. І день десантника, і день Бастілії.
Умничка-помощничка• 07 января в 12:53
Ответ дляKriskaA
Ну вам видимо в этих темах ловить нечего . Хотя может было бы неплохо чтобы вам подарили нормальную клавиатуру, чтобы не приходилось кривляться как сейчас
KriskaA• 07 января в 12:53
Ответ дляПолтавська галушка
Був би привід бояри хлєснуть :))))
Україна понад усе!• 07 января в 12:54
Ответ дляУмничка-помощничка
Я теж за нього, але вже були прецеденти, попалили Мольфарів))) добрі люди
Астановитесь• 07 января в 12:54
Ответ дляKriskaA

Та яка вона власна, ПЦУ- апендикс Константинополя. Вселенський патріарх як виявилося, не ликом шитий. І так само колись казали за Київський патріархат( з Кравчука подачі створеного), що ми маємо свою церкву. Тільки з часом дійшло деяким , що то і не церква зовсім.
KriskaA• 07 января в 12:55
Ответ дляАстановитесь
ой, а що...давайте з документами - а то я, мабуть, чогось не знаю - то розкажіть мені.