Качка в тапцях• 16 января в 14:46
Снижение высокого холестерина, боюсь пить статины
Знаю, что тема противоречивая. Мне 54 года. Холестерин 6,5. ЛПНП - 4,89. Проверяла шею есть незначимое сужение до 25%. Была у двух кардиологов и невролога - сказали пить статины. Причем один кардиолог - роксеру 10 мг назначает, второй доктор - говорит 20 мг нужно. У невролога своя схема - три месяца пропить роксеру 10 мг , а затем посмотреть анализы, если хорошо снижается, потом три месяца пить вместо роксеры липидоспад. И потом опять сдать анализы. Возможно такое чередование. Изучила эту тему довольно-таки неплохо: риски инфарктов и инсультов, питание, т.д. Все про это знаю. Но есть и другие доктора, например, моя семейная, которые считают, что до 50% сужения не нужно пить статины, но безусловно при этом активничать, пить омегу, соблюдать средиземноморскую диету, принимать красный рис, альфа-липоевую кислоту, хром, витамины группы В и т.д.
Вообщем, как любой обычный человек, конечно пить не хочу, или хотя бы оттянуть прием статинов к 60 годам. У меня сила воли есть, без вопросов могу заняться здоровым образом жизни и питание. Уже стала ежедневно ходить не менее10000 шагов в день. Отменила все сладости и неполезные продукты. Утром немного жира съедаю для оттока желчи. В основном стала питаться нежирным мясом, яйца три раза в неделю, фасоль, овощи, фрукты - умеренно. Немного галеты. Если очень хочу сладкого - немного съедаю чернослива или изюма. Также мед ограничено. Есть такие как я? Что для себя решили?
Ромашка -3390• 16 января в 16:56
Ответ дляКачка в тапцях
Возраст, что по сосудам шеи, показатель липопротеидов низкой плотности??
Низкой плотности 3.8
УЗИ сосудов не делала
Швидка Настя• 16 января в 17:19
Ответ дляКачка в тапцях
Сделать УЗИ сосудов шеи, если все чисто, тогда диета и спорт
Спасибо. Мне ничего не говорили, уроме еды, потому от вас в первый раз слышу
КучМала• 16 января в 18:27
Ответ дляКачка в тапцях
А в какой дозировке и какой статин принимаете?
Мені потрібно приймати статин на постійній основі. Є велика нестабільна бляшка (з нерівними нечіткими контурами) в біфуркації правої соної артерії (та бляшка, що швидко збільшується, лопається і перетворюється в тромб, може призвести до тромбоемболії). Але ще навіть і не починала приймати статин. Лише підвищені ЛПНЩ і трішечки знежені ЛПВЩ, і все. Холестерин у нормі, коефіцієнт атерогенності у нормі. Мені 54 роки. Є гіпертонія. Є зміни на УЗД серця.
25 % стенозування відноситься до гемодинамічно незначущим.
Качка в тапцях
• 16 января в 18:34
Ответ дляШвидка Настя
Обязательно сделайте, и будете знать. Кардиологам важен показатель ЛПНП - липопротеиды низкой плотности, именно от него они отталкиваются для назначения статинов и наличие бляшек
Качка в тапцях
• 16 января в 18:41
Ответ дляРомашка -3390
Низкой плотности 3.8
УЗИ сосудов не делала
Обычно сосуды чистые у женщин до климакса, но лучше проверить. У меня в 47 лет по сосудам все в норме было, Сейчас 54, и 25 процентов сужение , что гемодинамически незначительное. Но факт что уже засорились Климакс в 49 начался. Но холестерин общий еще с 30 лет был 6,0. А ЛПНП примерно такой как у вас при холестерине 6,0. Но я в молодости даже внимание не обращала на это. Ела что хотела. А вот после климакса уже другая картина
Качка в тапцях
• 16 января в 18:44
Ответ дляКучМала
А что кардиолог говорит делать с этими бляшками? Статины? Мне кажется тут нужно с сосудистым хирургом посоветоваться. Гомоцистеин в норме? Он бывает виновником поражения стенок сосудов. А какое значение ЛПНП и триглицкридов?
КучМала• 16 января в 18:57
Ответ дляКачка в тапцях
До кардіолога збирають, але ще не була на консультації.
Аналіз на гемоцистеїн не здавала.
Коефіцієнт атерогенності у нормі, тиргліцериди у нормі завжди, холестерин у нормі. Лише є відхилення у ЛПНЩ та ЛПВШ.
Про операцію не думаю.
В 2019 р. бляшки не було (або лікар не побачив). В 2020 р. був ковід. В 2022 р. велика нестабільна бляшка (проходила на новому УЗД апараті). Причина - або гіпертонія (на антигіпертензивні з препаратах підвищується АТ) або ковід.
Аналіз на гемоцистеїн не здавала.
Про операцію не думаю.
Качка в тапцях
• 16 января в 19:30
Ответ дляКучМала
Аналіз на гемоцистеїн не здавала.
Про операцію не думаю.
Аналіз на гемоцистеїн не здавала.
Про операцію не думаю.
Ясно, в мене теж скачки АД ще з молоду, теж приймаю гіпотензивні ліки. Я теж таке чула, що буває і таке, коли холестерин в нормі, а бляшки є. Здайте гомоцимтеін. Якщо буде високий, можу потім порадити чим знизити. Знайома приймала один препарат і все прийшло в норму. Вона навіть завагітніти не могла коли гомоцистиїн був високий
КучМала• 16 января в 19:36
Ответ дляКачка в тапцях
Бляшки не зникають, особливо якщо пролонговані.
Бляшки бувають протяжністю: локальні - до 1,5 см, пролонговані - більше 1,5 см.
Аналіз на гемоцистеїн ніколи не здавала.
Дякую.
Садоводница• 16 января в 21:24
Я вас обнадежу, у меня после 3х месяцев диеты и спорта, пришло все в норму. Я не пью статины пока, дальше буду следить. Но если надо будет, буду пить. Это вполне исследованные лекарства
Качка в тапцях
• 16 января в 22:04
Ответ дляСадоводница
Какой показатель у вас был по липопротеидам низкой плотности? На бляшки проверялись?
КучМала• 17 января в 00:55
Ответ дляКачка в тапцях
Щодо статину. Купила ФітоСтатин, спитала у кардіолога у фейсбук чи можна замінити статин фітостатином. Виявилося, що ні.
У Вас які розміри бляшки протяжністю і у глибини, які контури?
Бляшки бувають двох видів - стабільна і нестабільна
Стабільна бляшка повільно збільшується протягом багатьох років, не схильна до розриву, тому що така бляшка характеризується високим відсотком вмісту еластану в структурі.
Нестабільна бляшка - це ризик утворення тромбів. Нестабільна бляшка швидко зростає, лопається, на її місці з´являється тромб, що може призвести до тромбоемболії. Така бляшка характеризується високим вмістом ліпідів і макрофагів, низьким вмістом гладком´язових клітин і колагену.
Щодо ЛПНЩ - то підвищуються до 4,32, то зменшується показником 3,5.
У мене нестабільна бляшка.
Качка в тапцях
• 17 января в 10:11
Ответ дляКучМала
У мене нестабільна бляшка.
Про бляшки мені пишуть таке: задня стінка правої ПКА стеноз до 25-30%,каротидна біфуркація правої заг.СА - стеноз 20-25%. Теж саме зліва.По морфології - локальні, напівконцентричні і концентричні, гетерогенні, низької і середньоїехогенності, з переважанням гіпоехогенного компоненту, з гіперехогенними включеннями, неускладнені, гемодинамічно незначущі, з рівними структурами, межами і поверхнями. Я взагалі не пойму, стенози по 25% це бляшки?
Качка в тапцях
• 17 января в 11:56
Ответ дляКучМала
У мене нестабільна бляшка.
Сьогодні отримала гомоцистеїн. Результат - 15 (при нормі до 12). Але норма це взагалі для нашого віку, незважаючи на норму лабораторії, повинна бути не більше за 8, бажано до 7. Це за даними іноземних досліджень. Тому ковід думаю тут зіграв як трігер. Буду займатись ще і гомоцистеїном, треба прибирати запалення. Ну і напевно без статину ніяк.
КучМала• 17 января в 12:11
Ответ дляКачка в тапцях
У мене одна бляшка, але протяжністю, як дві. Процент не вказаний, лише параметри.
В заключення пишуть: в просвіті біфуркації ЗСА відмічається гіпоізоехогенна а/с бляшка 3,3 см протяжністю та 1,8 см в глибини, напівциркулярна, з нечіткими нерівними контурами.
Є порушення швидкісних характеристик по сонним артеріям, більше по правій.
Є симптоматика неврологічна, із-за чого і пішла проходити УЗД судин шиї.
Бляшки бувають локальні до 1,5 см і пролонговані більше 1, 5 см. Стабільні холестеринові. Нестабільні ліпідні.
Стеноз 25% гемодинамічно незначущий. Тобто бляшка у сконцентрована у визначеній локальній частині судини звужує її на 25%.
В таблиці мають бути цифри швидкісних характеристик кровотоку, де можна побачити чи є відхилення від норми.
Качка в тапцях
• 17 января в 12:29
В таблиці відхилення тільки по ЗСА Vps -138.7 (нормі до 136). З обох сторін. RI -0,85 (норма до 0,9) з обох сторін. Всі інші показники по таблиці в нормі (показники середні, не граничні).
КучМала• 17 января в 13:47
Ответ дляКачка в тапцях
Тому пишеться в заключення - гемодинамічно незначуща.
У мене бляшка у біфуркації правої загальної соної артерії.
Показники швидкісні кровотоку такі:
A. carotis communis:
права Ved 6,51 (норма 9,0-36), RI 0,87 (пограничне);
ліва Vps 116 (норма 50-104), RI 0,7 (пограничне).
A. carotis exsterna:
права Vps 109,2 (норма 37-105), Ved 39,5 (норма 9,0-35);
ліва Vps 111,2 (норма 37-105), RI 0,61 (норма 0,62-0,93).
A. carotis interna:
права Vps 102,8 (норма 32-100), RI 0,76 (норма 0,5-0,7);
ліва Rl 0,7 (пограничне).
У мене були такі симптоми двоїння у правому оці, біль головний правобічний, почала також німіти права рука. Тому і проходила УЗД судин шиї.
Ще є зміни на УЗД серця.
МРТ головного мозку проходила декілька років тому, є зміни.
Ви проходили УЗД серця?
Показники швидкісні кровотоку такі:
A. carotis communis:
A. carotis exsterna:
A. carotis interna:
ліва Rl 0,7 (пограничне).
Ще є зміни на УЗД серця.
Ви проходили УЗД серця?
КучМала• 17 января в 13:59
Ответ дляКачка в тапцях
Є препарати, які нормалізують гемоцистеїн?
Мені потрібен статин, щоб стабілізувати бляшку. Інакше, лопне і тромб буде... Не хочу, але прийдеться таки почати приймати статин. Але потрібен без лактози у складі. Мені у одній із тем написали назву.
Качка в тапцях
• 17 января в 14:20
Ответ дляКучМала
Показники швидкісні кровотоку такі:
A. carotis communis:
A. carotis exsterna:
A. carotis interna:
ліва Rl 0,7 (пограничне).
Ще є зміни на УЗД серця.
Ви проходили УЗД серця?
Показники швидкісні кровотоку такі:
A. carotis communis:
A. carotis exsterna:
A. carotis interna:
ліва Rl 0,7 (пограничне).
Ще є зміни на УЗД серця.
Ви проходили УЗД серця?
Так, відносно НОРМ. Але з тиском є скачки, до 45 років було АД не більш ніж140/100. А зараз і до 190/110 взлетіти може, але бистро коригується. Мій кардіолог каже що в мене психо-емоційність. По кардіограмі каже гіпертонії немає, вона як вторинна, але це не гіпертонія. Сказала, що гіпертонія це стійке підвищення тривало. В мене може бути по різному. Іноді 120/85, а може і до 150/95 скакати. Лікар з досвідом, працювала у відділенні кардіоваскулярної хірургії в Александровській лікарні
Ответ дляКучМала
Пишіть мені в лічку щодо гомоцистеїну
КучМала• 17 января в 15:24
Ответ дляКачка в тапцях
Моя норма тиску 140/85-95. Підвищення АТ буває іноді і до 200/116. Бував тиск декілька разі і в діапазоні 200-221/120-127. На ЕКГ стабільно гіпертрофія лівого шлуночка. На УЗД серця теж є гіпертрофія стінок лівого шлуночка і зміни в аортальному клапані.