Пирожкиня• 25 января 2025

Мами 9-ти класників, що плануєте далі?

Особливо хлопців. Залишаєтеся в школі чи йдете? Якщо йдете, то куди? І чому прийняли таке рішення?
Мій хоче лишитися, через друзів. Але друзі в нього відмінники, він далеко ні. Хоче з ними після школи в Чехію. Ну це вони так собі планують. Не знаю що робити
Не служанка• 25 января 2025
Ответ дляШвабристка
Он учится в каком-то частном вузе, точно платно, не гос, узнаю у нее.
Ну так так и пишите сразу, что в частном)))))
В частных , конечно, платно. В гос - бесплатно.
Хотя, в некоторых частных сейчас тоже (временно) бесплатно.
Каждый частный ВУЗ сам решает.
Не цілуюсь з бодуна• 25 января 2025
Ответ дляВ кого тако було
Але ще є варіант, що приймуть закон мобілізувати з 18 років. Син піде вчитися тут, а його виженуть чи не сподобається. Як тоді? Тому більше питань ніж відповідей
Ну тоді він сам обирає такий варіант. Чи ви думаєте, що за кордоном не виганяють і в хлопців немає депресії?
Борець за гаманець• 25 января 2025
Ответ дляЛюблю Украину
Це утопія для дитини,працюю багато років.Все зробила для того щоб мої діти не були в цьому болоті.
Що саме утопія? Робота після навчання? Ви значення слова розумієте?
Физрукая• 25 января 2025
Ответ дляНе служанка
363 евро в семестр
🤷 Чем меньше, тем лучше. Но сейчас дают информацию про 740
JULIA_UMKA• 25 января 2025
Ответ дляНе цілуюсь з бодуна
У мене таке питання до тих хто кричить вивозити синів, ви про майбутнє життя свого сина за кордоном взагалі думаєте і що контакти ваші будуть дуже не частими впродовж життя, лише одиниці зможуть адаптуватися і знайти хорошу роботу, житла власного мабуть ніколи їм не бачити, а ще багато тих хто поживе там прийме рішення повернутися додому і опиниться у зовсім не вигідному становищі. Натомість дітей, що тут залишаться і поступлять у ВУЗ ніхто точно до закінчення не чіпатиме
Да, но парень не сможет даже летом на отдых выехать.
Вы хотите чтоб ваш сын жил взаперти но зато в Украине? Я - нет.
Ну и почему вы так уверены в том, что тех кто поступит, не станут дергать?
Я бы не была такой уверенной.
Швабристка• 25 января 2025
Ответ дляНе служанка
да, сертификат B2 ( или пройти собеседование на английском, зависит от вуза). Возможно, ваш племянник учится в частном ВУЗе, в государственных точно бесплатно.
Да, в частном, он бы в гос не поступил)
Сорри, это я напутала )
Борець за гаманець• 25 января 2025
Ответ дляНа циголках
Почему обязательно нужно всем поступать в вуз?Автор пишет что учится слабо .И вуз? Он потянет?
Зачем родители пихают детей обязательно в вуз? Если оно им не надо , они не хотят учиться, не тянут .
Я сейчас провожу собеседования , нужен нам продавец-консультант. Приходят студентки. На вопрос как будите совмещать учебу с работой, почти все отвечают что учеба то такое, ходить не обязательно, им это не надо, год дотянут и бросают, пошли потому что просто туда взяли. И зачем это потраченное время?
І займають місця, де би вчилися мотивовані діти, які хочуть вчитися саме там
Не служанка• 25 января 2025
Ответ дляФизрукая
Кто дает?)
Червона ікорка• 25 января 2025
Ответ дляПиу!Пиу!
А сейчас последний класс это 12й?
Зараз 12 років навчання в школі.
У нас син вересневий, пішов в школу майже в 7, перший рік НУШ. Це школу закінчить в 18 років та 9 місяців. Зараз 7 клас.
Буде закінчувати другий семестр 7 класу та 8 клас екстерном в онлайн школі.
На наступний навчальний рік піде в 9 клас в свою школу і закінчить в 16 років та 9 місяців.
Лишається пару днів вмовити його, до кінця січня, ніяк не хоче, хоча в 9х класах купа знайомих та хлопці з команди.
Є 3 роки на подумати, зараз сину 13.
В кого тако було• 25 января 2025
Ответ дляНе цілуюсь з бодуна
Та що він може ще обрати? Йому поки 14,5. І через рік вже треба думати чи вивозитиийого після 9 класу чи ризикувати далі. Це я зараз замислилась, бо пацієнти сказали, що якщо до Польщі, то треба після 8 класу відпускати одного.
Физрукая• 25 января 2025
Ответ дляНе служанка
Кто дает?)
В первую очередь украинцы, которые прямо сейчас там учатся
Карамелька• 25 января 2025
Ответ дляСекретница
В 10й. Колледж он не успеет закончить. У нас массово забирают документы из колледжей и идут в вечернюю школу, что б хоть аттестат был.
Шо вы несете ? Коледж после 2 курса дает атестат « про повну загальну середню освіту» и НМТ можна сдать по желанию
Не цілуюсь з бодуна• 25 января 2025
Ответ дляJULIA_UMKA
Я бы не была такой уверенной.
Військова підготовка буде для всіх звісно але не призов. Про відпочинок так але не зможуть вони ще більше 5 років не випускати
В кого тако було• 25 января 2025
Ответ дляНе служанка
Каждый частный ВУЗ сам решает.
А какие специальности бесплатные на английском, не подскажете? Хотя еще 100 раз может все изменится.
JULIA_UMKA• 25 января 2025
Ответ дляНе цілуюсь з бодуна
Мені хочеться вірити в те що ви кажете, але я не готова ризикувати своєю дитиною.
Тому поки що тут, але дивимося куди після 11 їхати і що робити.
Не служанка• 25 января 2025
Ответ дляФизрукая
И платят по 740 евро в семестр? )
Швабристка• 25 января 2025
Ответ дляНе цілуюсь з бодуна
Вы такая наивная. Через месяц будет как 3 года не выпускают. Что им помещает и дальше не выпускать ?
Физрукая• 25 января 2025
Ответ дляНе служанка
И платят по 740 евро в семестр? )
Нет конечно, для украинцев их пока отменяют каждый семестр. Вот недавно отменили на летний семестр 2025 года.
Позаземний розум• 25 января 2025
Ответ дляНе служанка
Кто дает?)
Підкажіть, будь-ласка, який сертифікат потрібен і де можна здати, цікавить англійська мова
Не служанка• 25 января 2025
Ответ дляВ кого тако було
Подскажу.
https://www.studienwahl.at/en
фильтруйте там по языку, бакалаврат , и изучайте)
Там же есть ссылка под каждой специальностью на ВУЗ, можно перейти по ссылке и почитать про программу и условия приема.
Стоимость там тоже указана в большинстве случаев. Украинцы сейчас приравниваются к EU-sitizens
В кого тако було• 25 января 2025
Ответ дляНе служанка
Подскажу.
https://www.studienwahl.at/en
Спасибо, вечером посмотрю. Так зачиталась в метро, что проехала свою станцию)))
Не служанка• 25 января 2025
Ответ дляФизрукая
ну так что они могут подсказывать, если они их не платят.
363 евро в семестр была бы оплата, если бы платили.
740 это для граждан третьих стран, и то, только в нескольких университетах, а так 363 почти везде.
В каждом вузе свои правила, нельзя все обобщать.
Червона ікорка• 25 января 2025
Ответ дляСМСница
Нет) серьезная профессия. Даже местные говорят - о, он сможет хорошо зарабатывать.
Зуботехнік?
Я не жартую.
Наприклад, в Чехії з нашим дипломом зуботехніка можна влаштуватись на роботу і заробляти гроші.
Физрукая• 25 января 2025
Ответ дляПозаземний розум
Якщо дитина неповнолітня і зараз в Україні, то англійську на сертифікат можна здати, лише виїхавши. З 18 років можна онлайн, але то ж не актуально.
Червона ікорка• 25 января 2025
Ответ дляСМСница
Ребёнок для меня всегда будет ценнее мужа. Если в горящем самолёте будет всего 2 парашюта, один я отдам ребёнку, второй возьму себе. А вы?
Так само.
Син найважливіший.
Физрукая• 25 января 2025
Ответ дляНе служанка
А мы разве не граждане третьих стран? И сумму 363 от вас слышу впервые. Я ж говорю, чем меньше, тем лучше. Но в таком случае, готовясь к 740 получить счёт на 363 очень приятно.
JULIA_UMKA• 25 января 2025
Ответ дляПозаземний розум
Мій планує здавати FCE, цей сертифікат не має терміну дії на відміну від всіх інших.

Але і здавати його набагато важче.
Аристократка-тунеядка• 25 января 2025
Ответ дляМеряю от 0
Глупо, якщо чесно. Або брехня. Атестат вони отримають після 2 курсу, навіть не закінчивши коледж, а мобілізації з 18 наразі нема.
Майже прийнятий документ про контрактну службу з 18 років. Типу добровільно.
Незламна Україна• 25 января 2025
Ответ дляСМСница
Когда уезжали, ребёнок был в 8 классе.
так само, як і мій) Підтримаю Вас повністю: якщо надалі плани вчитись за кордоном - однозначно виїзджати і там отримувати свідоцтво про закінчення місцевої школи
В кого тако було• 25 января 2025
Ответ дляЧервона ікорка
Зуботехнік?
Я не жартую.
В мене диплом лікар стоматолог, але я сумніваюсь, що зможу там влаштуватись на роботу.