После 18• 27 января в 12:01

Чи можливо "завести" мозок після тривалого дикрету?

В мене вища юридична освіта, 39 років. Раніше працювала за фахом, проте вже 10 років не працюю взагалі - такий довгий в мене декрет. І от вирішила я "оновити дані" в своєму мозку по своїй професії... Сказати що я нічого не розумію - це нічого не сказати. Я читаю книжку, а наче дивлюся пустий листок. Взагалі нічого не розумію і тим більше не відкладається в голові... Я розумію, що це через тривалу перерву, таке відчуття, що мозок атрофувався за такий довгий час. Хоча коли я читаю інтернет, новини, або теми про дитячі болячки - я все чудово розумію. Так от питання, хто мав схожу ситуацію і таку тривалу перерву, чи є шанс "завести" мозок на нормальну роботу? Чи то вже потрібно міняти професію, бо немає шансів для такого об´єму інформації в моєму віці? Як ви виходили з тривалого декрету, чи були проблеми з роботою? Прямо відчуття, що я просто отупіла і шансів на відновлення немає ((
Меряю линейкой• 27 января в 12:02
Когда я вижу «дикрет», то я уже сомневаюсь в наличии высшего юридического образования)
Love_Love_Love_• 27 января в 12:03
Дикрет і вища юридична освіта?
Чай не пью, только кофе• 27 января в 12:05
Я вышла, работаю третью неделю.
12 лет сидела дома. Но в последние лет пять немного подрабатывала по специальности.
Начать подрабатывать было очень тяжело. Я рассылала резюме, ходила на собеседования, искала удалённую работу. Постоянную не нашла, но нашла заказчика на периодические проекты.
Было крайне тяжело и страшно. Я ничего не помнила, была жутко не уверена в себе. Но очень постепенно я многое в спомнила.
Сейчас вышла к нему же в офис. Да, провалы у меня есть в знаниях. Но думаю, я все вспомню.
И да, мне 46.
Язвочка• 27 января в 12:10
Якщо ви планували працювати після тривалого дИкрету, треба було хоч раз на місяць читати професійні видання, тримати руку на пульсі.
Stepa_nida• 27 января в 12:13
У вас була спеціалізація? Книжки зараз читати не потрібно, повірте. Почніть з розуміння того, як процеси по вашій спеціалізації змінились за 10 років.
Свисток ля-минор• 27 января в 12:17
Ответ дляМеряю линейкой
а потом в тексте автор пишет дЕкрет. и в целом текст грамотный)
автор После 18 • 27 января в 12:21
Дівчата, не ржіть з ’дИкрету’ (далі ж по тексту правильно це слово написала, ні??), сама як відправила то тільки тоді побачила помилку, але виправлення не допускаються. І да, це не смішно - орфографія теж постраждала не на жарт. Вам смішно - мені ні. Я реально колись була грамотна, без понтів кажу. Зараз просто отупіла вкрай. Хто через це не пройшов - я дуже за вас рада. Проте не всі такі. Літературу по професії дійсно ніяку не читала, мені було не до того, і бажання не було. Я не думала про те, чи буду я в свою професію повертатися. А зараз просто спробувала почитати і прийшла в жах від результату. Хто хоче постібатися - залиште при собі свій недолугий гумор. А хто дійсно хоче допомогти - порадьте, що тепер робити?
автор После 18 • 27 января в 12:26
Ответ дляStepa_nida
Я працювала спеціалістом по стягненню заборгованості в банках і колекторських компаніях, проте зараз немає бажання працювати саме в цьому напрямку, хотілося б трохи змінити його. Але бачу, що навіть загальна інформація, яка б мені знадобилася в будь якому випадку - взагалі до голови не іде(((
БезВзяток• 27 января в 12:27
Я после долгого декрета вышла на несложную работу и по знакомству, чтоб не орали за мою тупость и не отбили желание работать вообще. Косячила поначалу, потом втянулась.
Форсия• 27 января в 12:34
А с чего вы вдруг отупели—то? Ну отстали от изменений в законодательстве, это понятно, но можно быстро нагнать, может есть курсы повышения, например. А куда мозг мог деться, если он был?)) Лично я спокойно вышла на ту же должность, но курсы повышения прошла конечно, чтобы самой не ковыряться в правках на правки. Тоже не работала 10 лет.
автор После 18 • 27 января в 12:40
Ответ дляФорсия
Ну я такий висновок роблю саме через те, що я ВЗАГАЛІ не розумію, що я читаю. Мені треба одне речення перечитати декілька разів, щоб дійшло те, що написано. Хоча інформація може бути не сильно важка для сприйняття. А от наче як раніше казали ’смотрю в книгу - вижу фигу’... Курси теж вже переглядала, але їх дуже багато, мені б хоча почати розуміти то все, що написано. Бо мені здається, як буду лектора на курсах слухати - уваги ніякої не буде, буду думати про свої проблеми. Тобто пропала концентрація мозку взагалі
Stepa_nida• 27 января в 12:42
Ответ дляПосле 18
Ну от дивіться. Ви працювали над стягненням заборгованості. А з 2019 року у судах всіх інстанцій можуть бути представниками лише адвокати. Плюс, за 10 років змінились повністю процесуальні кодекси. От уже загально можна розуміти, як змінився хоча б ваш базовий напрямок.
Ви зараз намагаєтесь дати мозку максимальний загруз, а він чинить спротив - це нормально. А ви спробуйте по тому напрямку, який вам цікавий, почитати загальні статті на Ліга.Закон, підписатись в фейсбук на профільних авторів, почитати їх огляди на злободенні теми. Щось, написане менш діловою мовою. А вже глибше по статті чи інфографіці можна буде дочитати в профільному законі.
Невгамовна• 27 января в 12:44
Автор, тільки практика.
Прийняти факт, що тупити ще будете, але треба докладати зусиль.
Починайте щось читати/слухати, навички відновляться
автор После 18 • 27 января в 12:47
Ответ дляStepa_nida
Дякую за пораду, як варіант! Отож, я знаю що там просто тьма змін, це мене лякає ще більше. Ви праві, треба спробувати почитати менш ділові тексти, можливо хоч щось буду розуміти...
ОчЕнЬ ЧуЖаЯ• 27 января в 12:55
Ответ дляПосле 18
Ви пишете грамотно! Все добре, від випадкових помилок ніхто не застрахований. Я б порадила не зупинятися. Використовуйте чат жпт. Напишіть такий промпт:

Спілкуйся зі мною як юрист з 15-річним досвідом юридичної практики в українському законодавстві. Дай мені текст на 3 тисячі знаків на тему (тут вже вкажіть свій напрям), я його прочитаю та проаналізую. Напишу, що зрозуміла. А ти проаналізуй мою відповідь по таким критеріям:
1. Чи правильно я зрозуміла суть написаного?
2. Чи правильно я визначила основну думку та головні тези?
3. Чи правильно я тлумачила та використовувала юридичні терміни?

І такий промпт пишіть щодня, тільки тему тексту змінюйте. Читайте його аналіз, враховуйте рекомендації, відправляйте помилки.

За місяць натренуєтесь.
Червона рута• 27 января в 12:59
Вот такие юристы после ’дИкретов’, что делают глупейшие ошибки в документах и путают буквы в именах...
автор После 18 • 27 января в 13:11
Ответ дляОчЕнЬ ЧуЖаЯ

За місяць натренуєтесь.
Дуже дякую за пораду! Треба спробувати, не знала що такий існує...
Форсия• 27 января в 13:12
Ответ дляПосле 18
Гм. А раньше с этим не было проблем, вы смогли закончить ВО?) И за эти 10 лет вы вообще не читали книг, не получали какую-то новую информацию, не запоминали что-то, ну хоть детские стишки, меню, распорядок дня, рецепты? Или когда у вас это «отупение» началось? Может психологические проблемы или проблемы со здоровьем?
Потому что про отупение в декрете я только тут читаю, однако ни сама его не испытала, ни у девочек-подчиненных, выходящих из декрета этого не вижу. Что-то забыли, где-то отстали, но все поправимо, без глобальных проблем.
автор После 18 • 27 января в 13:25
Ответ дляФорсия
Вчилася без проблем, пам´ять була чудова. На екзаменах цитувала дослівно фрази з підручника, самі викладачі в шоці були. Проте під час декрету я повністю відійшла від юриспруденції, занурилася з головою в домашні справи, старша донька постійно хворіла - от медичну літературу читала на ’ура’, все розуміла, все було цікаво. Мені і зараз багато хто каже, що не на того я вчилась, потрібно було іти в мед. університет.. Тобто для такого роду інформації в мене наче і працював мозок, коли мені це цікаво було і потрібно. Але як тільки починаю читати юридичну літературу - таке відчуття що перший раз букви бачу. Розумію, що скоро потрібно буде виходити на роботу, а я взагалі ноль по професії на даний час ... Вже думала про зміну професії - взагалі нічого не цікавить, для мед.університету вже і пізно...
маминаБубочка• 27 января в 13:31
Я Вас дуже розумію. У мене 7.5 років декрету, хоча між сином і донькою встигла пів року попрацювати, але там робота не розумова була, а фізична. Зараз почала навчатися, для себе в першу чергу. І так само читаю і не можу ні сконцентруватися, ні запам´ятати, перечитую знову. Так сумно стає...
ОчЕнЬ ЧуЖаЯ• 27 января в 13:42
Ответ дляПосле 18
Chat GPT - програма в Епсторі. Це штучний інтелект.
Зоя Жорівна• 27 января в 13:57
А чи потрібна вам робота?
Може дальше в декреті сидіть🤷‍♀️
Точная копия плова• 27 января в 15:06
Так, мозок як мʼязи, і тупіє, і знову відновлюється - на моєму досвіду з декретами
Мой_ужин• 28 января в 00:41
Ответ дляПосле 18
Все набувається і пригадується , коли стикнетеся на практиці. Не дрейф! А вперед . Хто вижив після декрету і не зійшов з розуму - той може все. Для мене ’сидіння з дитиною’ то треш трешовий. Мені було краще працювати головним бухгалтером над своїми клієнтами чим бути домогосподаркою.
Мой_ужин• 28 января в 00:43
Ответ дляЧервона рута
Мадам, Ви побачили цяцьку ’дИкретов’ і давай гратися як ніколи? Як мало людині треба для повного штанів щастя.
Мой_ужин• 28 января в 00:44
Ответ дляПосле 18
Ви не ноль. Ви просто відвикли.
автор После 18 • 28 января в 01:40
Ответ дляМой_ужин
Ви не ноль. Ви просто відвикли.
Дякую за підтримку!