Нервогенератор• Изменено 03 марта 2025

Батьки розказують, що жили при СССР добре

У мене досі якийсь дисонанс у голові. батьки не були у партіях, мама бухгалтером працювала на атомній станцій, дійшла до головного, тато інженер звичайний на заводі . дали 4 кімнатну квартиру на двох дітей у 1980 роках десь
купили машину, купували імпортний одяг, золото, їздили у санаторії відпочивати і якось не було страшно, що залишаться без роботи, грошей, що про них не потурбується влада
а зараз батьки кажуть, що ти потрібна тільки коли здорова і пашеш як коняка, що на житло все життя збираєш, що все гарне і якісне коштує неймовірних грошей, що у людей інші цінності з демократією, кожен сам по собі і кожен другий нещасний

У чому вони не праві? Чому вони як звичайні люди розказують таке, а хтось зовсім інші історії?
Акукарача• 03 марта 2025
Автор з якого ви міста?
ДваДваВісім• 03 марта 2025
Мої батьки з жахом згадають совок, хоча були і гроші, і робота престижна, і квартиру дали.. все одно це не життя було. Тьфу
Калинові вуста• 03 марта 2025
Ответ дляФизрукая
Что было хорошего - потрудитесь перечитать мой первый пост, а так же посты людей, которые об этом писали. Было много и плохого, но отрицать, что было хорошее - глупо. Про возраст вы так и не ответили, так что догадываюсь, что совок вы только на картинке и видели) но рассуждаете с умным видом)
А скучают за совком те, кто при нем относительно хорошо жил. А это не только бездельники. У моего БМ родители скучали за ним и дружно ходили голосовать за коммунистов, пока их не запретили)
Я только и читаю про *было и хорошее*.
Что было то?
А про возраст, если я застала драный совок, то конечно ине лет 30. У вас с логикой, как и с экономикой на рашке, все в порядке
Калинові вуста• 03 марта 2025
Ответ дляФизрукая
Та да) и совок только на картинке и видели) но берутся умничать)
А почему картинки такие страшные?
Повелитель бітка• 03 марта 2025
Ответ дляЧарівне зіллячко
а, и кстати в детсокм саду место нашлось только моей сестре, меня родители оставляли одну дома с 4-х лет, а сами шли на работу. В группе у сестры было 42 человека. Я до сих пор не могу оставаться одна в квартире в вечернее время и упаси боже одна ночевать
Мамина сестра, коли народилась моя двоюрідна сестричка, вийшла на роботу, коли дитині було півтора роки. Тому що на одну зарплату мужа вони не витягували. А так як їй на завод було на 8, а дітсадок тільки о 8 відкривася, то вона приносила малу на 7-30, перед цим домовившися з жіночкою на кухні, яка відкривалася раньше.
Тобто, півтора річну дитину приносили в садочок, де через чорний вхід її заносили на кухню до чужих людей. Де вона досипала на стулі, поки не вікривалась група. Чи плакала вона, чи вона упісялась, що відчувала моя тітка в ці дні - можна тільки уявляти.
Але в Порадниць-совкодрочерів, звичайно, всі мамки сиділи з ними до школи в оплачених декретах.
Калинові вуста• 03 марта 2025
Ответ дляБратья Капли
Вы реально считаете, что человек не мог получить путевку в Гагры? Моя мама работала акушеркой в забитом селе, получила потевку на тур на корабле адмирал нахимов. Никакого блата у нее не было и близко.
Вот этот что ли? Нифигасе, везуха. Тур по каим странам был?
Повелитель бітка• 03 марта 2025
Ответ дляНеробименінерви
Звичайний бухгалтер та інженер 😂 цікаво почути розповідь звичайного селянина, який вкалував на ланці за хліб. А то квартири, машини, золото …
Десь на початку теми відписалася онука ланкової, який давали кожного року по Жигулі і путівку в Аргентину.
Калинові вуста• 03 марта 2025
Ответ дляБратья Капли
Дай Бог и вам так жить, как я.
Спаси и сохрани. Не дай Бог, себе оставьте
nabludatel• 03 марта 2025
Ответ дляФизрукая
А спростовувувати совковські злочини - то нормально?
Улюблені доводи совкодрочерів, що люди були типу добріші і життя спокійніше.
Повна брехня.
Були Голодомори, репресії, масові розстріли, примусове масове переселення.
Це аж ніяк не спокійне життя. І ті люди, які на кістках всіх закатованих отримали квартиру і навіть шану зараз їм не хочуть віддати, воліючи не згадувати всі злочини совка - вони НЕ добрі.
месяцкие• 03 марта 2025
Ответ дляБратья Капли
В кого вона могла прийняти роди в селі? В селі тоді взагалі ніхто на народжував, а зараз тим більше. Мамина задача була довезти породіллю в райцентр. А про коханця, тим більше не судіть всіх по собі та своїй мамі.
Я вибачаюсь, ляпнула не подумавши про вас . Але не могли в село де ніхто не народжувався прислати путівку в гарне місце. Це джек пот у ті часи. Це випадковість 1 до 10 млн. тобто 1-2 на область. Або комусь з начальства підкинули, а не зрослось і це була горяча путівка і мама вчасно випадково попала комусь під руку.
Особисто я не могла вирвати собі путівку навіть з показаннями від лікаря. Мені пару раз підсовували путівки зимою в пещіри, куди астматикам неможна категорично. Лікар не підписував, а профсоюз на мене орала що я не благодарна, не ціную її зусиль, бо із-за відмови їй більше не дадуть жодної путівки. І або я їду до чорта накулички заробляти собі ускладнення астми, або більше до неї не підходить.
Братья Капли• 03 марта 2025
Ответ дляКалинові вуста
Откуда я знаю какой? Тот, что затонул вскоре.
Калинові вуста• 03 марта 2025
Ответ дляКаркуша Клара
Ваши бредни не сравнить ни с чьими, так что пишите, тем более в свой выходной имеете право
Пишите, пишите, не стесняйтесь, хоть посмеялись с утра
Калинові вуста• 03 марта 2025
Ответ длямесяцкие
спитайте в кого вона прийняла роди, коли їй подарували ту путевку. Або хто її коханець.
Кому она перешла дорогу, вы хотели сказать. Вы гляньте на тот корабль
ok1904• 03 марта 2025
Ответ дляБратья Капли
У нас пеклися аж бігом. Ніхто вдома нічого не випікав. Та й де пекти, печей в нашому селі не було, духовка в стіні, від груби. В літній кухні плитка від газового балону. А ось в кафе був рай із смаколиків. І взагалі там була повноцінна кухня. Сусідська бабуся туди щодня ходила обідати, вдома взагалі не готувала.
Не трольтетБабуся сусідська отримувала 32 рублі пенсії, а були бабусі що мали 14 рублів пенсії(ти і, що в колгоспі норму не сапали) сильно по кафе не походиш, ага
ok1904• 03 марта 2025
Ответ дляДваДваВісім
Я надоїло слухати це совкове гамно
Згодна.
Калинові вуста• 03 марта 2025
Ответ дляШмоточницаца
Т.е., мой ребенок и мой муж могут сейчас выехать из Украины- бо мне на них не плевать? А на добровольцев, которые сейчас на передовой- значит,их родителям плевать? Интересная логика...
Есть большая разница между маньяками и жертвами маньяков, которые оказывают отчаянное сопротивление.
Что в вашем понимании вообще логика? Это экономика, как при Хрущеве?
ok1904• 03 марта 2025
Ответ дляПовелитель бітка
Моя мама пішла в садок нянею, бо іначе місць не було, лиш молодша сестра перестала ходити в дит садом, мама перейшла працювати в інше місце
Шеллар• 03 марта 2025
Автор, от щиро сумую, що для усунення вашого дисонансу не можна машиною часу закинути в життя моє свекрухи - вона яскравий представник тієї епохи. Напівсирота, паспорт їй в колгоспі не дали, бо на фермі не вистачало доярок, тому про ніяке навчання мова не йшла - закінчила семирічку і досить. Вийшла заміж, першу дитину від важкої роботи втратила на пізньому терміні. Магазин побудували в семидисятих роках, до того часу тільки автолавка. Велике господарство, бо що виростив те і їсиш, корова - годувальниця. Дім ніхто не видавав, дали участок, фундамент і стіни зводила самотужки, бо чоловіка відправили на цілину.
Трохи розвиднілось їй тільки у 80-ті роки, а до того каторжна праця за копійки. Ну і уточню - це Київська область.
Повелитель бітка• 03 марта 2025
Ответ дляАпофиозная
Еще из воспоминан й семьи: мои были еще круты, они жили в Киеве. А вот родственники - в Переяславе. И хотя это город, даже не село, но ехали туда в гости с практически недостижимыми для них деликатесами. Обычно в качестве такового выступала знаменитая докторская колбаса
А на исходе союза вообще была интересная история. В забитые села и поселки вокруг больших областных центров начали завозить откровенный лакшери дефицит. Это я сейчас не преувеличиваю - импортную бытовую технику, дорогие дублёнки и французскую парфюмерию.
То есть, в лавку в Пятихатках, где люди ждали карамелек, сардельки и батон, зачем-то привозили коробками климу и финские шерстяные костюмы.
Так вот, если вам повезло и в этом селе у вас были какие-то родственники, знакомые или родственники знакомых, и не просто в селе, а с возможностью знать ассортимент Сельпо, то в момент завоза дубленок и духов, вам звонили. И собиралась целая компания киевлян, харьковчан или днипрян, садились на электрички с какими-то чуть поднакопленными деньгами с учётом взятки заведующей Сельпо. в качестве взятки можно было везти не только деньги, но и колбасу, сыр, венгерские компоты в банках. Но лучше всего принимали купюры. И вот из таких поездок возвращались с дубленками, с мохеровыми свитерами, тонкими колготками и с климой. Мои родители так привезли папе дубленку, а маме - миксер.
nabludatel• 03 марта 2025
Ответ дляБратья Капли
Ви не забріхуйтеся.
В українському селі щоб вдома не готували?
Чи то про кацапські села пишете?
Калинові вуста• 03 марта 2025
Ответ дляШмоточницаца
Маня, вуса стирчать. І гумор рівня 95 кварталу .
Побрейтесь. И где вы увидели гумор? Мне не смешно, например, что столько психически нестабильных людей на свете. А это их среда, говно по стенам размазать, им в этом комфортно.
Братья Капли• 03 марта 2025
Ответ дляok1904
Я не знаю, яку пенсію отримувала та бабуся. Це сільське кафе. Ціни там були не високі. Моя бабуся, коли влітку зʼїзжались всі онуки, йшла туди і поверталася з величезною мискою пиріжків. Всі торти на свята теж там купувалися. А еклери в формі лебедів, то взагалі були шедеври.
Калинові вуста• 03 марта 2025
Ответ дляБратья Капли
Так она шофером была? А других машин не было в вашем селе? Только ваша мама?
Вкуси мене• 03 марта 2025
Ответ дляПовелитель бітка
Не жигулі а Волга .не плутайте 🤣
Пез Году Неделя• 03 марта 2025
Ответ дляКалинові вуста
Это сараи не под себя, а что позволила купить партия. Под себя все хотели импортное, но где же его достать.
В то время ковры были модны, сейчас есть тоже такая дизайнерская ветка.
ok1904• 03 марта 2025
Ответ дляБратья Капли
Пишіть адресу села. Хочу туди
Братья Капли• 03 марта 2025
Ответ дляnabludatel
Ви не забріхуйтеся.
Чи то про кацапські села пишете?
Ви читайте уважно, де я написала, що не готували? Хоча в порівнянні з тим, що зараз, можна сказати, що не готували. Пиріжки може на якесь свято хтось і пік, але більше нічого. Торти та всякі десерти почали готувати вже після розвалу союзу, коли газ провели і зʼявились нормальні духовки.
Повелитель бітка• 03 марта 2025
Ответ дляКалинові вуста
Скучаю за ними. Вот как это можно было потерять
Це на шугарінг черга?
Вкуси мене• 03 марта 2025
Ответ дляok1904
Пишіть адресу села. Хочу туди
Усть п…к на росіі
Калинові вуста• 03 марта 2025
Ответ дляБратья Капли
Ну как это вы не знаете, какой? Мама фотографии не привезла из чудесного отпуска?