Козачка• 23 марта 2025

Як ваші діти 17-18 років звикали до самостійного життя в Польщі?

За який час звикли, знайшли коло спілкування і підробіток?Цікавлять ті, що виїхали не навчання. Чи вдалося освоїтися чи все таки повернулись? Чим можна допомогти? Син майже 10 міс.і до цього часу не може наважитися на роботу, на спілкування навіть на спортивному майданчику, вчиться в інституті асинхронно. Я була з ним на початку 1,5 міс, кожних 2 міс іду на тиждень, але бачу, що зараз йому дуже важко. Чим можу допомогти? Щоб потім не шкодував за свої імпульсивні юнацькі рішення, підкажіть .
Анонимарик• 23 марта 2025
Син виїхав в Варшаву в квітні 22-го перед 18-річчям.
Їхав в нікуди можна сказати.
Важко було повністю самому все робити - шукати житло, шукати мовні курси, влаштовувати побут і інше. Спілкування не було довго ніякого, бо на курси ходили в основному старші, а сусіди полячки і турок не спілкувались.

Легше стало, коли в сусідні кімнати заселились українці. Теж старші, але все одно хоч щось.
Через рік вступив до ВНЗ місцевого, до того вчився в нашому онлайн.

Восени почалась якась депресія, з якої намагався вийти сам і не говорив. Бо стало зрозуміло що додому не повернеться найближчі роки, бо друзі всі онлайн, бо дівчина білоруска почала щось про Україну говорити не добре.
Психолог онлайн не допоміг.
Я вже психіатра почала шукати.

Але наче стало краще. Познайомився з нашою дівчиною. На його курс перевели хлопця з його укр ВНЗ і почали спілкуватись. Почав гуляти більше, більше фіз активності.

Друзі більше онлайн. З побутом і ііншим справляється. Вчитись дуже важко тому працювати не виходить.
Вже звик. Але не бачить своє майбутнє в Польщі.
автор Козачка • 23 марта 2025
Ответ дляПіна
Хай шукає роботу, чесно, хоч офіціантом, будуть тоді і знайомі серед місцевих, і мотивація, і трохи грошей.
От не може наважитися, каже що мови не знає
Кондуктор маршрутки• 23 марта 2025
Ответ длязадумчивая мордочка
Не заздріть,може і у вас колись буде все добре.Але для цього потрібне позитивне мислення.
Вы давно сама с собой разговариваете? Не злоупотребляйте.
Кондуктор маршрутки• 23 марта 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
Так продовжуйте плакати, маєте ж над чим
Яке вам діло до чужих заробітків і жоп міра?
Вони ок почуваються
Відзавтра і ви плакатиме.
автор Козачка • 23 марта 2025
Ответ дляХи хи, ну ну
Я думаю мало времени еще прошло, пусть пока живет как может, привыкает. Эмиграция это всегда очень тяжело.
Я сама перезжала подростком и знаю, что говорю.
Более менее наладится когда найдет друзей для начала, потом подработку
Сейчас главная его задача не вылететь с учебного заведения и учебу тянуть
Поддерживайте морально и материально и язык учить обязательно
Мало часу, розумію, але мову вчив вдома ,а там все тільки платно, ми оплачуємо окрему квартирку , харчування, от знайомих взагалі не має , це мене дуже засмучує
Хи хи, ну ну• 23 марта 2025
Ответ дляАнонимарик
Їхав в нікуди можна сказати.

Психолог онлайн не допоміг.
Я вже психіатра почала шукати.

К сожалению, многие не видят будущего в Польше. Учатся потому что надо.
И сейчас перебор наших парней в Польше. Столько рабочих мест просто нет. Я читаю группы в ФБ. Там пишут мамы уже выпускников ВУЗов. Сложно работу найти нашим мальчикам.
И грустно и страшно за них, мой тоже подрастает, учит польский, что дальше только Бог знает..
Кондуктор маршрутки• 23 марта 2025
Ответ дляКозачка
А чому не вчить?
Поляки здебільшого знають англійську, я думаю ваш син також її знає.
автор Козачка • 23 марта 2025
Ответ дляАнонимарик
Їхав в нікуди можна сказати.

Психолог онлайн не допоміг.
Я вже психіатра почала шукати.

Дякую за розповідь, мій теж не бачить там майбутнього, але вчиться в Україні он лайн, мову не хоче вчити , хоч дома вчив,з побутом і оплатою ми допомагаємо, та і приїжджаю що 2 міс, і дуже хвилююсь, щоб хоч з кимось познайомився, чи підробіток для спілкування знайшов. Ваш молодець!
Анонимарик• 23 марта 2025
Ответ длязадумчивая мордочка
Ви зайшли в тему про Польщу. Де ніколи не було соцвалу і допомоги, і дітям в свої 17-18 років доводилось все самим вирішувати. У вашого сина був непоганий старт, бо 1,5 роки це вирішували за нього. Тому порівнювати немає сенсу.
Добре, що у вас так склалось, але тут інакша ситуація.
Хи хи, ну ну• 23 марта 2025
Ответ дляКозачка
Мову надо знать не меньше В2, чтоб разговорный был, чтоб в поликлинике, в магазине свободно могли его понять.
Если такой уровень есть, то уже гуд
С друзьями наладится все, не все сразу.. Позже може в тренажеику пойдет , в учебном заведении, без дпузей еще никто не остался
Анонимарик• 23 марта 2025
Ответ дляХи хи, ну ну
У мого раніше такіамбіції були. Він вільно знав англійську, на розмовному рівні німецьку, вчився на Айті і працював в невеликій компанії з США. Бачив себе иьо в Канаді/США або в Німеччині.
З війною зрозумів що не хоча ні туди, ні туди. В Канаді живе моя сестра, його тітка, а в Німеччині хрещена і дружина іншого хрещеного. Не зайшло.
Тепер навіть не знає куди потім.
Кондуктор маршрутки• 23 марта 2025
Ответ дляАнонимарик
Так і я про те!!!
Авторка написала про проблеми, а воно зайшло в тему піаритися!
Гидко та огидно!
Хи хи, ну ну• 23 марта 2025
Ответ дляАнонимарик
Тепер навіть не знає куди потім.
Ну с двумя языками и базой IT я думаю он себя где нибудь да найдет. Образование это самое главное, а там уже двери открыты
У моего еще все впереди, пока даже не знает что он хочет, но ему 13 только
Анонимарик• 23 марта 2025
Ответ дляКозачка
Я за три роки їздила два рази. Частіше не виходить.
По мові доречі безкоштовні курси дають досить непогану базу для спілкування в побуті. Мій три рази проходив) одиниці той же рівень, бо безкоштовно лише початковий. Але це додало йому впевненості.
Там 2 рази на тиждень по 1,5-2 години три місяці.
Хи хи, ну ну• 23 марта 2025
Ответ дляАнонимарик
Я вставлю свои 5 копеек, извините
Но отвечу не вам, а автору
Если есть возможность, то берите платные курсы, их много и онлайн в Украине( и дешевле)
Он быстрее заговорит и станет увереннее, я просто не поняла про его уровень языка
Пишу это из собственного опыта
Я жила в Польше 2 гтда, тоже проходила бесплатные курсы 2 раза, говорить и понимать научилась только когда на работу пошла
А коллега моя взяла платные курсы и заговорила через 3 месяца
Анонимарик• 23 марта 2025
Ответ дляХи хи, ну ну
За кілька років німецька сильно забулась без практики.
Англійську якось тримає, але важко без спілкування рівень підтримувати.
Хоча так, база все ж непогана. Університет наче рейтинговий. Але Айті ринок праці просів.
Ще вчитись два роки точно. Там видно буде.
Як показала практика - все може змінитись в момент.
Анонимарик• 23 марта 2025
Ответ дляХи хи, ну ну
Я вставлю свои 5 копеек, извините
Но отвечу не вам, а автору
Пишу это из собственного опыта
Якщо гроші є згодна, але то дорого зазвичай. Ми не потягли фінансово платні.
Зараз є репетитор раз на тиждень для граматики більше.
автор Козачка • 23 марта 2025
Ответ дляАнонимарик
Підкажіть ці курси? Це он лайн ?
Хи хи, ну ну• 23 марта 2025
Ответ дляАнонимарик
Да, согласна
Просто мне кажется мальчику автора с языком станет намного легче и увереннее
А платные курсы намного эффективнее и быстрее как показала практика
Я тоже мама сына и понимаю прекрасно ее, хочется помочь свну, чтоб побыстрее интегрировался
автор Козачка • 23 марта 2025
Ответ дляХи хи, ну ну
Я вставлю свои 5 копеек, извините
Но отвечу не вам, а автору
Пишу это из собственного опыта
Дякую, гарний варіант , будемо шукати он лайн
автор Козачка • 23 марта 2025
Ответ дляХи хи, ну ну
Да, согласна
Так, були безкоштовні і курси лише 2 міс при Карітас, і все, пошукаю з України
Анонимарик• 23 марта 2025
Ответ дляКозачка
Підкажіть ці курси? Це он лайн ?
Ні, мій очно їздив. Може і онлайн є.
Хіба що завтра запитаю.
Йому в уженді запропонували. Але то було на початку війни. Ходив рік майже.

Зараз наче теж є. Мені в групі ФБ траплялось оголошення. Тільки не пам´ятаю в якій. У мене їх дві ’ Мой ретенок студент в Польше’ - раджу, гарна група. І Українців Варшаві - ця просивша, але багато оголошень різних, щодо житла, підробіток, побуту, курсів і інше.
автор Козачка • 23 марта 2025
Ответ дляАнонимарик
Ні, мій очно їздив. Може і онлайн є.
Хіба що завтра запитаю.

Дякую, в першій я вже давно, друга не актуальна бо 100 км від Варшави , невелике місто, при можливості підкажіть по курсах мови, буду дуже вдячна !
Блакитна устриця• 23 марта 2025
Ответ дляКозачка
Мій вчить онлайн, сайт univer.pl курс 3 місяці 4 тис с чим то, точно не пам´ятаю. Вони спочатку тестують, і визначаюсь наскільки зараз знає. В групах приблизно по 6 чоловік.
З родзинкою• 23 марта 2025
мої набагато меншими переїхали, пішли відразу до польської школи, Вже 3 роки там. Не було і нема ніяких проблем, завели нових друзів, швидко адаптувались і влились в колективи. Дочка ще в школі, син вже в ліцеї, готується вступати до університету.
автор Козачка • 23 марта 2025
Ответ дляБлакитна устриця
Це можливо тільки для тих, хто щ ними поступає , завтра поцікавлюсь, дякую!
Блакитна устриця• 23 марта 2025
Ответ дляКозачка
От цього не знаю, бо дійсно з ними буде вступати
Блакитна устриця• 23 марта 2025
Ответ дляЗ родзинкою
Ну вони ж не самі скоріш за все переїхали, а з кимось з дорослих. Тут же мова, що підліток один. А якщо і самі то їх двоє у будь якому разі це легче.
З родзинкою• 23 марта 2025
Ответ дляБлакитна устриця
мова про те, що треба інтегруватись в суспільство, а не створювати собі окрему бульбашку в ньому. Моїм якраз дуже допомогло те, що відразу пішли в місцеву школу, і не було українців. Тому мову ’схопили’ швидко.
Будь яку людину (доведено лінгвістами і дослідами) помістити в іншомовне середовище і без спілкування рідною мовою - за пів року людина на розмовному рівні освоїть її, життя заставить. А якщо сидіти і замкнутись окремо, то звичайно що толку не буде.
І основне, що мені завжди радили ’Говори, нехай неправильно, тебе поправлять, але має бути живе спілкування’
автор Козачка • 23 марта 2025
Ответ дляЗ родзинкою
Дякую,але моя тема не тільки про мовне питання, тут людина сама в іншій країні, це трошки інше