Цигарний шланг• 31 марта в 19:05
Опалення будинку електро чи газ?
Батьки вибирають невеличкий недорогий таунхауз метрів на 75-90. Один дуже сподобався, але там немає і не буде газу. Продавець запевняє, що електроопалення не буде проблемою. У нас ніколи не було будинку, завжди в квартирах жили з газовими котлами. Але здогадуюсь, що таке електроопалення буде значно дорожче, ніж газ. Чи варто купувати таке, чи все-таки дивитись інші варіанти? Поділіться, хто живе в приватних будинках, скільки у Вас виходило цією зимою за опалення і яка квадратура дому, електро чи газ. Дякую всім, хто допоможе розібрартись в цьому питанні!
Цигарний шланг
• 31 марта в 19:09
Ответ дляНе рахую, а вважаю
Коли були відключення то дуже весело.
відключення я теж тримаю в голові, але то окреме питання. я не орієнтуюсь в вартості опалення будинку і як це вплине саме на вартість. Тому що в коштах дуже обмежені. Щоб не вийшло, що взимку працюватимем тільки на опалення :((
Біток чи ефір?• 31 марта в 19:09
Я не в будинку але у новобудові, у нас газ опалення і поряд ЖК чисто електро, так ось вони в жопі були, а нас рятував газ, хоча б готувати їжу. багато купляли зарядні станції і підключали до Котла і опалювали квартиру. Для мене краще газ.
Всех анонимов аноним• 31 марта в 19:09
У будинка споживання газу або електроенергії на опалення дуже залежить від утеплення. На даний момент газом опалювати дешевше, але ніхто не знає, яка буде ціна на газ та електроенергію завтра і що буде вигідніше
Не рахую, а вважаю• 31 марта в 19:10
У нас в квартирі електроплита і то незручності були, купили плитку газову з балончиками.
А в селі тільки газ. Ще й твердопаливний котел є.
Тишком_нишком• 31 марта в 19:11
Газ, будинок близько 70кв.м, у холодну зиму (-15- 25) до 3500грн за місяць, коли тепліше, то звісно менше. В будинку не жарко, 19-23 градуси, ми не любимо, коли душно. Електроопалення в наших нинішніх умовах не вибрала б ні в якому разі.
Дідова баба• 31 марта в 19:13
Ответ дляЦигарний шланг
Ну ви ж розумієте, що вартість і електроенергії, і газу може швидко змінитись?
Цигарний шланг
• 31 марта в 19:17
Ответ дляparele
160 м2, абсолютно все на електриці, тариф «електроопалення». Будинок добре утеплений.
намагалась робити пошук по темах, то знайшла наче б то, що може бути проблемою оформити цей тариф. ви оформили без питань?
Сиреневенькая• 31 марта в 19:19
В нас газовий і на дрова.
Тільки на одному виді опалення я б не ризикнула
ФрекенБок• 31 марта в 19:21
краще всеж шукати з газом. тому і ціна така, що електро.
коли у вас будинок з газом, то завжди як альтернативу можна електро зробити. Повісити рядом 2й котел.
Коли будинок на електриці, то як альтернатива тільки твердопаливний котел ( а його рядом з електро не повісиш). Ну і відключення світла частіше , ніж газу зараз. По вартості на сьогодня опалювати газом всеж дешевше і суттєво.
Туся муся• 31 марта в 19:22
Ответ дляСиреневенькая
В нас газовий і на дрова.
на дрова абонплаты нет и не нужносчетчик поверять, тут плюс, а содержать и газ и електро - геморнее
ФрекенБок• 31 марта в 19:23
Ну я вам хочу сказати, що як дрова купити вже розрубані, що тільки скласти, та щей твержих порід, а не тополю. То теж не дешево опалення виходить. Дровами вигідно коли є де взяти, що б не купувати.
Туся муся• 31 марта в 19:24
Ответ дляФрекенБок
тоді тепловий насос
Забобонний фрукт• 31 марта в 19:25
Треба знати, чи взагалі можливо підключити електрокотел. Бо тоді на будинок потрібно завести лінію певної потужності. Не завжди це можливо.
Туся муся• 31 марта в 19:28
По сути вопроса- снимали жилье как впо в доме на 4 квартиры, все на електрике, жили на 2 єтаже, вчетвером,платили за єлектрику 1500, в такой же квартире на 1 етаже семья из двух человек - 4000-5000. И пойми тут на глаз, как оно будет.
Сиреневенькая• 31 марта в 19:29
Ответ дляТуся муся
Ніякого гемору
Дрова як запасний варіант
Газ обслуговування котла два рази в сезон, чоловік все робить сам
Електроенергія з панелей
Дрова як запасний варіант
Електроенергія з панелей
Туся муся• 31 марта в 19:29
Ответ дляСиреневенькая
Ніякого гемору
Дрова як запасний варіант
Електроенергія з панелей
Дрова як запасний варіант
Електроенергія з панелей
ну то в вас ще й панелі, та чоловік сам все робить, а там літня пара
Цигарний шланг
• 31 марта в 19:30
Ответ дляФрекенБок
в мене теж була така думка, що коли є і газ, і електро, то є вибір. а так немає. хтось писав, що ціна гарна саме через це.. мабуть, так і є :(
Сиреневенькая• 31 марта в 19:30
Ответ дляТуся муся
Тому і потрібно щоб джерел опалення було два
Цигарний шланг
• 31 марта в 19:32
Ответ дляТуся муся
можливо, перший поверх потребує більше, бо на землі? а Ви від них ’грілися’ частково? тоді маючи двоповерховий будинок, по логіці, вийде середнє за кожен поверх
Цигарний шланг
• 31 марта в 19:33
Ответ дляЗабобонний фрукт
Електрокотли там по плану якраз. І за потужність він щось з батьком балакав, я не дуже розбираюсь, якщо не помиляюсь, то 12квт в розмові було.
Смячиком• 31 марта в 19:45
Ответ дляЦигарний шланг
Дорожче электро гораздо, а ещё таунхаус - это и не дом , и не квартира, довольных не встречала, их всех на продаж строят, качество ужасное. А по теме- сейчас 1 кВт 4,64, планировали поднять до 9-10, думаю, что так и будет. У нас нет газа в квартире, батареи нойрот стоят, зим последние годы нет, топим 3-4 месяцев, в эти месяцы выходит на 55 м 400-500 кВт.
Смячиком• 31 марта в 19:47
Ответ дляparele
А це яркий таріф?
Цигарний шланг
• 31 марта в 19:50
розумію, що краще два джерела, щоб була альтернатива. будемо дивитись ще, може й знайдемо в своєму бюджеті з газом. не зрозуміло було, наскільки це може стати критичним (окрім відключень світла)