Цікавий писочок• 05 апреля в 18:26
Более старшее поколение расскажите каким было ваше детство и молодость в СССР?
Какие ваши самые теплые воспоминания?
Апель-синка• 05 апреля в 22:38
Ответ дляПП-шница
Не, мы читающвя семья и добровольно выписывали много всего. Как-то помню мама говорила, что папа на 100 рублей навыписывал прессы
а на что ж Вы жили тогда, если зарплаты в те времена были 100-120, ну 150 фублей? Голодали и читали прессу вместо ужина?
Ответ дляБлагоуханочка
про вакуум при совке вы конечно перегнули, тогда этот вид операции и знать то никто не знал, скребли бюреткми, аппендикс под общим удаляли, а вот аборт с новокаином, хочешь нормальный наркоз - 25 рублей в карман врачу.
Мне аппендицит под местным вырезали.
Год примерно 81-82
Апель-синка• 05 апреля в 22:43
Ответ дляКотики-муркотики
я много мемуаров перечитала на эту тему, когда редактировала один исторический труд своего места жительства на Харьковщине. Рейдеры ходили с палками со штырями и протыкивали стены, полы, раздалбливали печи, чтоб найти ’сховок’ пшена или зерна. Перетыкивали все сараи, огороды. Люди вынуждены были прятать все где-то в лесах и даже на могилах умерших.
Тут кто-то писал, что в семье была бабушка лежачая, то её отец семейства просил, ты только не умирай, а то мы все с голоду помрём. У бабки под матрасом мешок с зерном прятали, и кормились потихоньку
Ответ дляА я кумедна
Я в місті жила.
Мама - вчитель, тато - інженер. 2-х кімнатний хрущ з кухнею 5 метрів.
Черги. Черги. Черги. Блат. Черги за всім - від сметани, оселедця та сиру до болгарського шампуня ’Кропива’.
Відсутність елементарного - прокладок, туалетного паперу, дезодорантів, якісної косметики, одягу, канцелярії. Щоб купити нормальні книги, потрібно було записуватись, ночами відмічатись і чатувати, коли ті книги завезуть.
Мерзенна колюча шкільна форма. Крикливі істеричні клімактеричні учілки. Так, не вчителі, а саме учілки.
Піонерський табір з кімнатами на 10-х, душем раз на тиждень і туалетом в вигляді барака з 10-ма дірками в підлозі без перегородок...
Два списка в приймальній комісії в інституті - один для ’своїх’, другий - для плебеїв, і пофіг, що ти медалістка, доньці директора меблевого салону поступити важливіше, ніж тобі.
Мерзенний був час.
А зараз час кращій? Вчора відвідувала дядю в лікарні. Київ. Лікарня на бульварі Шевченка. Центр міста. Туалет в лікарні - загальний для чоловіків та жінок - один туалет. Двері не мають замків, тобто зачинитися ви не можете. Кабінка біля вікна з видом на інші приміщення лікарні, тобто ви знімаєте труси і все це в вікно видно... 2025 рік на дворі. То, не треба про ’мерзенний час’. Оглянтесь навколо.
Ответ дляНа_оба_рот
Что было прекрасного? Я тоже 62. Нищета, это прекрасно? очереди, блат. 4 человека в двушке. это прекрасно. Никакой сферы услуг. Зубы пломбировали цементом. Апендицит, аборт без наркоза. Прокладок в пролаже нет, шампуней и всего нужного нет. Продолжать?
Продолжайте. Мне аппендицит вырезали по скорой. Остался маленький очень аккуратный шрам. Родители ни копейки не заплатили.
Тетьяна с Вол. обл.• 05 апреля в 23:00
Помню казали , якщо сильно волохаті ноги у дівчини, то буде багата. А зараз такий чудовий показник збривають.
Замість прокладок, тряпочки які треба прати. Все дитинство на вулиці: каші-малаші, під дощем з парасолькою і гумові чоботи, міряння калюж. Улюблені мультфільми : ну постривай і Вінні-Пух , то вся сімʼя бігла дивитися. По телевізору не було реклам , але була ведуча перед кожною програмою, фільмом, яка розповідала програму на далі. Чорно-білий телевізор, коли зʼявився кольоровий, оце було клас. Самі улюблені булочки по 3 коп, білий хліб 20 коп, сірий 15 коп. Морозиво по 15 коп і по 20, в шоколадній глазурі 28 коп.
Khadi-Ayuroma• 05 апреля в 23:04
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
все есть, безопасно, дешево, грамотные учителя-сатрапы
ВСЕ ЕСТЬ????
Апель-синка• 05 апреля в 23:05
Ответ дляТільки не про гроші
Замужние женщины с детьми не подпадали под такую статью
Наша уборщица рассказывала, что у неё муж был баальшой начальник, и у неё в принципе не было необходимости работать ради денег. Но чтобы не клеймили за тунеядство жену ярого коммуниста, он её устроил в садик на пол ставки уборщицей. Мол пришла утром, пол дня тряпкой помахала - и свободна! Дети из школы встречены и накормлены, уроки с ними выучены и свежий ужин мужу на после работы гарантирован.
Так всю жизнь уборщицей и проработала. И на пенсии тоже продолжала работать.
Кстати, не знаю, как она там в детском саду убирала, но у нас она сильно халтурила, вечно пыль не вытирала, пока носом не ткнешь, и пол мыла по принципу ’промыть лысину’ и побыстрее уйти. Про то, что перед мытьем пол надо подмести хотя бы раз в неделю - не, не слышала.
Я так и не поняла, зачем крутому дядьке была нужна необразованная жена-уборщица. Разве что она дома в качестве домработницы шуршала, его и его детей обслуживала, а он молоденьких секретарш на работе зажимал по кабинетам.
Ответ дляТетьяна с Вол. обл.
Ага, кидаєш всі свої каші з багна і гроші з листя щоб встигнути на вечірній мультик, молишся по дорозі щоб в цей час футболу не було по іншому каналу, прибігаєш, а там в надобраніч діти мальована гадость під заунивну музику ’девочка і дєльфін’.
Ответ дляasjaua
Зато программу на неделю вперёд все изучали, и все мультики и фильмы у нас в семье время кружочком обведено было, чтобы не забыть и не пропустить )
Апель-синка• 05 апреля в 23:13
Ответ дляПочемучка
Это не все. Еще нужно знать, что вы живете в квартире, построенной совком и доставшейся вам бесплатно. Если вы будете снимать квартиру, то не будете жить лучше, чем тогда.
Наш дом построен в 2000 году. Совка тогда уже и близко не было.
Апель-синка• 05 апреля в 23:15
Ответ дляKriskaA
Ой, такой укусный был пламбир - никогда, скока живу, ни разу ниде за 53 года укуснее пламбира не пробовала ! А варенка какая ?? Божечки - ПО ГОСТУ !!!!! не было там ни туалетной бумаги, ни крохмала - одно чистое мясо ! И стоила - копейки ! Какую страну просрали...
Жирновато троллите, да
наталья 71• 05 апреля в 23:16
Ти в довжелезній черзі за сметаною, один брат за хлібом, інший за цукром, а мама в черзі за трусами. Зима, холод собачий. Могло перед твоїм носом закінчитись. Сир був страшенно кислим. Одяг купувалися до великих свят, а біля хати доношували зі старших. Любі меблі діставалися по-блату. Постіль мама шила сама. Тримали дрібне господарство, город. В лісі ягоди, гриби. Простим дітям ніякі артеки та молоді гвардії не світила, хоча ми були відмінниками. Не переживайте, там нема за чим жаліти.
Ответ дляЦікавий писочок
А почему бы и нет? Более юному поколению будет интересно узнать
Юне покоління, записуйте: не було інтернету і мобільних (на цьому юне покоління вже злилося), по телебаченню було аж два канали, по яких демонстрували вкрай ’важливі передачі’: про переможців соцзмагань, надої корів, врожай пшениці у колгоспі Перемога і таке інше. Фільми показували після програми новин, діти в цей час вже мали спати. Йдемо далі. Школа. Всі у шкільній формі (жахливе кусюче коричневе плаття), ніякої косметики, ніякого накрученого волосся, в особливо важких випадках - заборона носити сережки. Деякі вчителі називали учнів дебілами і іншими негарними словами, при цьому вчитель завжди був правий.
Дома: геть у всіх радянських дітей були обов´язки по господарству. Діти прибирали, сили посуд, допомагали готувати їсти, виносили сміття, на канікулах ходили в магазин. Старші завжди гляділи молодших. Головне - абсолютно безкоштовно для батьків.
vasilisa-l• 05 апреля в 23:30
Ответ дляSeehund
Теплые воспоминания - помню меня в садике били полотенцем за то что не спала в тихий час. А потом в школе учили стихи про Ленина, пугали ядерной войной, ужасной Америкой, которая взрывала самолёты, в которых летели борцы за мир.
Тоже вспомнила, всех по зывпли Саманту Смит жалеть . А до двоих школьников, которые шли 6 км по полю из соседнего села после уроков (точнее после уроков их оставили убирать класс до темна), заблудились и умерли в больнице в следствии обморожения, никому и дела не было. Такого полно
Тетьяна с Вол. обл.• 05 апреля в 23:35
Ответ дляona3233
Тёплые воспоминания?
Меня воспитательница в детском саду, за какое то нарушение, поставила голой на подоконник большого окна.
До нашего детского сада, эта тварь работала в детском интернате.
А мене десь в 2 чи в 3 класі завели під час уроку в інший , паралельний клас і там поставили в кінці класу на коліна, за те, що я розмовляла на уроці. Діти всі розверталися і дивилися на мене. Мені було дуже соромно, я думали вони потім будуть сміятися з мене на перервах, ображати. Але на диво ніхто мене не чіпав, як нічого не було . Дома я теж не розповіла про таке приниження. Це піпець як зараз вспоминаю
Ответ дляпалка-копалка
Пионеры, комсомол. Пионерские лагеря, трудовые лагеря. Все + - равны, всё безплатно. Дешевая комуналка и продукты. А вот со шмотками дефицит.
’Все безоплатно’ насмішило. І як продукти могли бути дешевими, якщо кілограм м´яса свинини на базарі коштував 5 карбованців, а зарплата інженера з 20-річним досвідом була 160? І так, в магазині м´яса ніколи не були. В кращому випадку кістки за ціною м´яса.
Масло було понад 3 карбованці за кг, залежало від жирності. І його теж ніколи не було в звичайному продуктовому. А ось в кооперативному воно було завжди, але за ціною 8 крб за кг. Що дійсно було дешево - хліб, молоко. Тому молочна їжа була дуже популярна.
Ответ дляПацака-задирака
Гульки з друзями і купа гуртків які можна було міняти хоч щодня, бо безкоштовно. І все.
Черги, черги, черги. Фломастери купили - то щастя,вірніше не купили, а дістали.
Друга лялька теж щастя.
Нові туфлі кольору що подобається - недосяжна мрія.
Я була відмінницею, як би зараз сказали - президентом школи, але зі звичайної незаможної родини. Особисто для мене виділили путевку в Артек. Але я про це дізналась випадково. Бо під моїм іменем поїхала донька директора школи. Мама почала піднімати кіпіш - пригрозили звільнити з роботи.
А мені дали путівку в табір Урожай, де всю зміну реально збирали урожай.
Друга лялька теж щастя.
Як це можливо, якщо путівки в будь який твір були іменні (під, дата народження дитини) і надавали обов´язково довідку від лікаря? Батьки давали ще свідоцтво про народження.
Ответ дляnatlem
По поводу телевидения вспомнила.
Мультик.
Один единственный, только вечером в программе ’Спокойной ночи, малыши’. Ещё и не целый, а кусок мультфильма, потому что по времени не влазил в 15 минут болтания Степашки с Хрюшей.
Ну иногдааа, крайне редко, ещё один днём.
В воскресенье передача В гостях у сказки и детский фильм.
На этом для детей всё.
Мультик.
На этом для детей всё.
vasilisa-l• 05 апреля в 23:45
Ответ дляМира всем
О зараз набіжуть і будуть розповідати що і небо було голубіше і війни не було. Забувають мабуть про те як із села неможливо було виїхати і навіть паспортів у селі не було фактично кріпосні. Але ж хліб був і морозиво натуральне. А ще забувають що одяг можна було купити тільки кризові чоботи або прощавай молодість сапоги, із одягу тільки фуфайка та тканини з якої треба було ще щось пошити якщо руки не із жо ростуть. А ще збереження на книжці були ті які любимий совок спочатку зібрав а потім вкрав. Але ж то нічого що голі босі і у вінку зате молоді.
Про кирзові чоботи, то взагалі окрема історія, скільки хлопців армії ноги лікували після армії. А ще з гастритами потім все життя мучились від армійської їжі
Ответ дляona3233
По поводу телевидения вспомнила.
Мультик.
На этом для детей всё.
Мультик.
На этом для детей всё.
Ви забули ’Катрусин кінозал’ по неділях )
antananarivu• 06 апреля в 00:01
Папа был шахтёром, зп +-800р + мамины 180. Жили - не тужили. Всем двором и помины и свадьбы. Ненавидела школьные мероприятия - линейки, собрания, конкурсы. Много детей во дворе, разного возраста. В небольшом городе иногда по 7 первых классов в школе, по 49 чел в классе. Квалифицированные преподы в университете, за исключением 1-2.
Ответ дляТоскующая
Тогда форма ведь была, у всех одинаковая.
Не скажіть. Шкільна сукня була зі звичайною спідницею, з крупною плісированою спідницею і з дрібною плісированою спідницею. Сама модна була з дрібною, а її було купити тяжко. В мене була звичайна, бо плісировану мама купити ніде не могла, потрібно було мати хороших знайомих, щоб її купити
Апель-синка• 06 апреля в 00:17
Ответ дляnatlem
Так в св-ве не было фото, по нему кто угодно мог поехать +- такого же возраста.
Full House• 06 апреля в 00:58
Ответ дляБорщик
Хіба в СССР можна було продавати нерухомість?
Звичайно. Мої батьки купили будинок у 1985 р. Квартири давали не всім.
Gipotenuza• 06 апреля в 01:20
Ответ дляnatlem
Не было интернета и мобильных по всему миру, а не только в совке, так что юному поколению некуда слиться.