Партизанка• Изменено 06 апреля в 11:57

Данія чи Словакія?

Влітку плануємо виїжджати, донька переходить до 9 красу, тут живемо майже біля фронту, ситуація погіршується, більше чекати не можу, більше тут нічого не тримає. Розуміє, що ці країни у всьому зовсім різні. Данія дає непогану підтримку на старті, точно з голоду не помремо і під забором не залишимося. Але чи буде там можливість мені знайти нормальну роботу а доньці отримати освіту ? Зараз працюю економістом, вища освіта. Мова англійська у мене та в доньки десь В1. Словакія - там все самому, багато роботи, правди низько кваліфікованої, мова не складна, є можливість дитині отримати освіту безкоштовну. Думаю, за 3 роки там мову вивчить. Я ж так розумію, в Словакії теж діти в школі до 11 класу? Чи складно там знайти місце в школі ? Але боюся, що одна я працююча не зможу забезпечити себе та доньку їжею та орендою. Будь ласка, хто володіє інформацією і був чи є в цих грпаїнах, розкажіть мені, що мене чекає. Данією давно цікавлюся, не маю інформацію тільки про роботу та освіту. А от Словакія викликає більше запитань
owner• 06 апреля в 12:42
Ответ дляГоворю відверто
Сын куда-то поступил? Дочку в том году без проблем взяли в 9 класс сразу в три школы. А вот дальше конечно засада, по математике Т9 не очень написала, математика не её конёк
Ні, тільки буде поступати.
Говорю відверто• 06 апреля в 12:42
Ответ дляПартизанка
Благодарна за информацию, наверное, Словакия не мой все же вариант
Так без языка так везде будет. Здесь тоже можно учиться на английском , но это уже платно.
автор Партизанка • 06 апреля в 12:42
Ответ дляпані Солоха
Я не претендую жить как местные датчане, которые в 10 поколений тут живут спокойно. Это смешно сравнивать
Автор спросила, как живут приезжие украинцы-беженцы от войны, я и ответила, сравнительно неплохо.
Я тут не на заработках, а временный житель.
К стати, не планируете пробовать остаться ? Или это там не реально ? Многие украинцы ещё до войны туда уехали и остались
Як_наготую...• 06 апреля в 12:44
Ответ дляowner
При такому графіку, тільки індивідуальне навчання. Але тягнути одній людині, оренду, їду, курси, одяг і не дай бог медицину, буде майже анріал. В Братиславі, я пишу за це місто, не знайдете, т.я. багато місцевих йде в коледж і з мінімальним мовним знанням дитина не пройде по конкурсу.
Може в маленькому містечку аренду дешевшу і знайдете. А взагалі, відкриваєте сайт https://www.nehnutelnosti.sk/?srsltid=AfmBOorQ2Rbw...
і дивитеся. І це, щоб ще мали бажання вам здати. + такий самий залог+брокерські.
Я за Братиславу и пишу, я тут живу. То что тяжело найти вообще квартиру , это да, но реально. И все остальное тоже, тяжело поначалу, но реально
Говорю відверто• 06 апреля в 12:45
Ответ дляowner
Ні, тільки буде поступати.
В гимназии Хорвата на двуязычный курс, где второй русский в этом году аншлаг украинцев. Обычно словаки туда не охотно идут и пишут экзамены ради тренировки, но в этом году много наших.
Ждушечка• 06 апреля в 12:46
Ответ дляowner
Ні, тільки буде поступати.
А куда сын хочет?
Inconvenient• 06 апреля в 12:48
Ответ дляВасилина Семеніч
Не смішіть з тою арендою. За 500-700 можна знайти.
Це ж відповідь Мані. Зараз вона багато чого вам розповість.
пані Солоха• 06 апреля в 12:49
Ответ дляПартизанка
Пока ничего не планирую
Для остаться поступают на электрика, механика мужчины, социального работника и медсестру женщины. Всё, что у них в позитив листе и это 3-4 года обучения с работой, правда оно оплачивается . Мне рано об этом думать, так делают наши, которые уже знают язык и приехали в 22
Inconvenient• 06 апреля в 12:52
Ответ дляПартизанка
Вже знайшла декілька. Читаю їх, але чомусь сподівалась ще на цей форум, бо там не все, що цікавить. Забула, куди написала
На цьому форумі були щонайменше 2 теми жінки, я описувала умови в Данії в усіх подробицях, пошукайте. Данія - набагато вищий рівень життя і соціальної допомоги, але в Словаччині, мабуть легше лишитися.
Seehund• 06 апреля в 12:54
Ответ дляпані Солоха
Мне тоже говорили, что пасмурно и страшно
Но, нет
Ну это мнение там живущих, я там не живу.))
пані Солоха• 06 апреля в 12:58
Ответ дляSeehund
Зимой было немного тяжко, пасмурно и дожди через день. Весна теплая сейчас, солнечная. Может каждый год по разному.Я первый год. Но я приятно удивлена весной
Inconvenient• 06 апреля в 12:58
Ответ дляПартизанка
Мова щось мене дуже лякає, англійська там взагалі не актуальна, на відміну від Данії. І табори місяцями, якісь страшні.. ну чи то я собі так надумала
Мова дуже схожа на німецьку, не лякайтеся, вивчите. Але ви дуже затягнули виїзд.
люблю_тортики• 06 апреля в 12:59
Ответ дляПартизанка
Не шановні лапоморди і криві пальці, що не так в моєму питанні ?
По темі вони зажлоблять розповісти, бо ви приїдете і складете конкуренцію за ресурси. Або не в курсі і розповісти нічого.
То ж тільки в кожній темі «виїжджай» тапати круто, а поради дзуськи.
Шукайте деінде.
Щодо словаків скажу, що загалом у них приязне ставлення, зрозуміла мова, більш-менш близьке світосприйняття. Можна нарватися і на придурків, як і всюди…
Досить багато ромів. Рівень життя посередній і нижче, зарплати невеликі, оренда дорога.
Допомога, коли я цікавилась, була близько 130 євро, та не знаю, чи ще є. Тобто, ніколи там масляно не було. Наших багато.
Я не у Словаччині, я ВПО в Ужгороді, тож, інколи буваю. Поки лишаємось, бо у порівнянні таки дешевше життя тут.
Роботи, до речі, не густо у них. Але на автозаводи наших беруть охоче. Бо свої за 800 євро не поспішають впахувати.
пані Солоха• 06 апреля в 12:59
Ответ дляInconvenient
Я тоже так думаю, что поступать учится легче точно там из-за языка
Говорю відверто• 06 апреля в 13:03
Ответ дляпані Солоха
Люди не понимают что говорить в быту и учиться это разные вещи. Что есть термины, которые надо знать.
Василина Семеніч• 06 апреля в 13:03
Ответ дляГде тут 0?
У меня папе и маме по 70+.Никогда не были бедными.Всегда знали как заработать.До сих пор спрашивают не нужны ли мне деньги.Главное здоровье,а зарабатывать я умела при любых властях и режимах.
Воздух в банке• 06 апреля в 13:05
Ответ дляowner
Ви впевнені, що захист буде ще три роки, як ви плануєте до вступу?
По Словаччині. Оренда, якщо в Братислава, то 600 е мін. за однокімнатну, але її, як правило здають парам, чи здадуть вам з дочкою, питання?. Якщо 1 +1, то 680-700 мін. і вище.
Свою освіту можете залишити в Україні, залишиться тільки некваліфікована робота. З/п 5-6 е за годину, вище немає. Якщо працюєте 10-12 годин, мову вчити вам не буде коли.
В 9-му класі, тут треба йти, як в наші училища, але її ніхто не візьме, т.я. мови не знає. Вчитися тут на рік більше. Краще онлайн в Україні вчитися і ходити на мовні курси, обов´язково ті, які дають сертифікат. Т.я. зараз на багато спеціальностей треба при вступі мовні сертифікати.
Якщо захист знімуть, то залишитися буде можливість тільки з ВНЖ, який зможе оформити або роботодавець, але якщо ви звільняєтесь і протягом місяця чи два (не пам´ятаю) не знаходити роботу, то ВНЖ анулюється. Або можете робити ВНЖ по бізнесу, як наше ФОП. 11 тис. евро на рахунок (на вас двох) при відкритті.
Можливо знаєте, яку суму можна покласти в банк без підтвердження походження грошей?
пані Солоха• 06 апреля в 13:05
Ответ дляГоворю відверто
У всех разные цели. Если пересидеть войну с прифронтового города( мы из Харькова ) Дания отличный вариант
А если хотят стать директором банка - то им точно не сюда.
Inconvenient• 06 апреля в 13:06
Ответ дляпані Солоха
Но образование, наверное, лучше в Дании. И в Германии, например, образование в университетах часто на английском.
люблю_тортики• 06 апреля в 13:06
Ответ дляПартизанка
Паспорта есть, у дочки новый, свой наверное надо обновить. А что с мед картами ? Что именно нужно ? У дочки только по окулисту есть вопросы, очки носит
Перед виїздом обовʼязково зробіть зуби, пройдіть окуліста, гінеколога, УЗД мз і тд, здайте аналіз крові розгорнутий, закрийте всі питання, що турбують. Зробіть нові окуляри донці. Візьміть запас своїх ліків.
Басноплетка• 06 апреля в 13:07
Живу в Словакии. Вы можете рассчитывать на максимум 1000 е зарплату чистыми, это будет супер везение. Аренда 1 КК от 450, там где нет работы, до 650-700в Братиславе, ещё и найти сложно. В маленьком городе рассчитывайте на 700 чистыми.
Inconvenient• 06 апреля в 13:09
Ответ дляпані Солоха
А остаться после заморозки войны в Дании есть возможность? Стать директором банка простым смертным в Украине тем более не светит.
Играю у края• 06 апреля в 13:10
Ответ дляПартизанка
и не задали ни одного конкретного вопроса. Вы явно недавно обдумываете выезд.
пані Солоха• 06 апреля в 13:11
Ответ дляInconvenient
Я уже ответила. Наши поступают в колледжи на профессии с позитив листа с практикой/работой и тогда, да
Но это они приехали в 22 году и уже знают язык на нужном уровне для такой учёбы
Играю у края• 06 апреля в 13:14
Ответ дляПартизанка
У вас мания преследования троллями)). Почему думаете , что офис - это мечта каждого ? Я вот всегда мечтала быть кулинаром, работать в пекарне , печь пирожные и тортики. Здесь я ее не реализую. А вот в другой стране вполне реально
у вас нет друзей? поищите психолога тогда.
НеВРотик• 06 апреля в 13:15
Ответ дляЖдушечка
Удалено администрацией...

Орієнтуватися на ніки це дуже діагностично
У вас психічне відхилення - впевнена
пані Солоха• 06 апреля в 13:15
Ответ дляЖдушечка
сейчас придет Шанелька и все вам расскажет про Данию. она любит помогать.
шанелька не пришла, но пришла Манька, которая всем помогает советами наоборот 😂
НеВРотик• 06 апреля в 13:17
Ответ дляпані Солоха
А кто-то владелец заводов и пароходов. И что? Странное сравнение беженца от войны с каким-то иностранцами
Не дивно
Оцінюють люди свої перспективи на майбутнє а не тільки тішаться пособію
Inconvenient• 06 апреля в 13:17
Ответ дляпані Солоха
Только такая возможность? Понятно.
Говорю відверто• 06 апреля в 13:19
Ответ дляпані Солоха
Мы тоже из Харькова и цели разные: у меня пересидеть, а у дочки остаться. Поэтому сидим в Словакии , т к словацкий она знает. Датскмй учить нет времени , уже почти 16.