Партизанка• Изменено 06 апреля в 11:57

Данія чи Словакія?

Влітку плануємо виїжджати, донька переходить до 9 красу, тут живемо майже біля фронту, ситуація погіршується, більше чекати не можу, більше тут нічого не тримає. Розуміє, що ці країни у всьому зовсім різні. Данія дає непогану підтримку на старті, точно з голоду не помремо і під забором не залишимося. Але чи буде там можливість мені знайти нормальну роботу а доньці отримати освіту ? Зараз працюю економістом, вища освіта. Мова англійська у мене та в доньки десь В1. Словакія - там все самому, багато роботи, правди низько кваліфікованої, мова не складна, є можливість дитині отримати освіту безкоштовну. Думаю, за 3 роки там мову вивчить. Я ж так розумію, в Словакії теж діти в школі до 11 класу? Чи складно там знайти місце в школі ? Але боюся, що одна я працююча не зможу забезпечити себе та доньку їжею та орендою. Будь ласка, хто володіє інформацією і був чи є в цих грпаїнах, розкажіть мені, що мене чекає. Данією давно цікавлюся, не маю інформацію тільки про роботу та освіту. А от Словакія викликає більше запитань
МинерАлочка• 06 апреля в 12:22
Ответ дляВасилина Семеніч
Як же вам завідно... Аж шкода вас.
та ні, то принцип ’я сиджу і ти сиди. Що, хочеш бути мудріша за мене?’
автор Партизанка • 06 апреля в 12:24
Ответ дляВсе знаю від і до
Автор, а чому не Німеччина?
Мова щось мене дуже лякає, англійська там взагалі не актуальна, на відміну від Данії. І табори місяцями, якісь страшні.. ну чи то я собі так надумала
НеВРотик• 06 апреля в 12:24
Ответ дляПартизанка
Трошки не так. Мені вже 40+. Якщо я піду перучуватися і починати все з нуля, за що мені жити весь цей час ? На старті що я буду заробляти ? Ще менше, чим зараз
А тепер реалізація іншою мовою в 40+
Простіше ?
пані Солоха• 06 апреля в 12:25
Ответ дляНеВРотик
А в Данії в кулінарії і прибиральником середній клас ?
Не имеет значения кем работаешь, плюс минус все одинаковы, чем больше заработаешь, тем и больше налогов заплатишь
Уравниловка у них
НеВРотик• 06 апреля в 12:25
Ответ дляМинерАлочка
Ще одна
Відомо де сиджу ? Що там куля ?
Якраз ті хто пройшли через еміграцію і пишуть ЩО знімайте окуляри рожеві
автор Партизанка • 06 апреля в 12:26
Ответ дляЯк_наготую...
Почему некогда учить, там где смены 10-14 часов, график короткая длинная неделя, в колледж после 9 класса берут с минимальным пониманием словацкого, и квартиру можно снять дешевле намного
После украинского 9 класса в колледж берут ? Или местного ?
Як_наготую...• 06 апреля в 12:26
Ответ дляПартизанка
После украинского 9
НеВРотик• 06 апреля в 12:27
Ответ дляпані Солоха
Уравниловка у них
Тобто людей зі своїм житлом , накопиченнями і планами на старість немає ?
Всі в кулінарії ?
Говорю відверто• 06 апреля в 12:28
Ответ дляПартизанка
В Дании тоже англ такое себе. В Словакии школы до 9 класса. Потом в марте пишут Т9( типа нашего ЗНО) и вступительные в гимназии и средние школы, причём в каждой школе свои экзамены. Поступить сложно в хорошую гимназию или школу.
owner• 06 апреля в 12:28
Ответ дляПартизанка
Тобто в Словакії в школу дитині в 9 класі йти не обов´язково в місцеву ? Може залишитися в українській на онлайні? За рік припустимо вивчить мову і тоді далі що ? Можна в коледж вступати чи які варіанти ?
Якщо ви плануєте вуз, то спокійно хай довчається в Україні, а потім в 11-му класі подає документи в ВУЗ. Обов´язково вчитися в Словацькій школі тільки до вищої школи, і то здається за цим ніхто не слідкує. Місце в школі, як в середній, так і в вищий, в столиці знайти дуже важко. Ми не змогли. Або вчитися в приватній, або є варіант є українська школа в евакуації, але там не дають документи.
автор Партизанка • 06 апреля в 12:29
Ответ дляЯк_наготую...
После украинского 9
Ну тобто можна виїхати цього року, дитина довчитися 9 клас український онлайн, паралельно вивчить мову. А крім коледжу є варіанти, наприклад, йти в 10 клас в Словакії і після 11 класу вступати в ВУЗ?
Ждушечка• 06 апреля в 12:29
Ответ дляНеВРотик
Ага , жодного кулінара та кондитера немає в Україні
Тільки в Данії або Словаччині можлива реалізація
Нормальных мало, а пидоров типа эктора и колоденки завались.
Говорю відверто• 06 апреля в 12:29
Ответ дляПартизанка
С этого года обязательно для детей до 16 лет ходить в школу. Некоторые здесь ходят в украинские ( они есть), но платные
Говорю відверто• 06 апреля в 12:30
Ответ дляowner
С этого года школа в эвакуации получила лицензию . Но там без лицензии было 500 евро в год, а сколько сейчас не знаю
пані Солоха• 06 апреля в 12:32
Ответ дляНеВРотик
Всі в кулінарії ?
Думаю, на старость у них много планов. Остальное меня и не особо волнует. Я в чужие кошельки не заглядываю
НеВРотик• 06 апреля в 12:32
Ответ дляЖдушечка
Ну автор ніби на всеукраїнську реалізацію не замахувалася
А кафе кондитерських в кожному місті є
Говорю відверто• 06 апреля в 12:33
Ответ дляПартизанка
В словацких школах нет 10го класса.
Ждушечка• 06 апреля в 12:33
Ответ дляГде тут 0?
Она у меня есть.Плюс я работаю,и есть другие источники дохода.
Это пока что 😉
Еще вспомните меня.
НеВРотик• 06 апреля в 12:34
Ответ дляЖдушечка
Это пока что 😉
Еще вспомните меня.
В своїх доходах впевнені ? Вони вічні ?
НеВРотик• 06 апреля в 12:35
Ответ дляпані Солоха
От тому то і здається що всі рівні
Але ні - хтось з житлом і освітою і місцевий
Где тут 0?• 06 апреля в 12:36
Ответ дляЖдушечка
Это пока что 😉
Еще вспомните меня.
У меня папе и маме по 70+.Никогда не были бедными.Всегда знали как заработать.До сих пор спрашивают не нужны ли мне деньги.Главное здоровье,а зарабатывать я умела при любых властях и режимах.
owner• 06 апреля в 12:36
Ответ дляЯк_наготую...
При такому графіку, тільки індивідуальне навчання. Але тягнути одній людині, оренду, їду, курси, одяг і не дай бог медицину, буде майже анріал. В Братиславі, я пишу за це місто, не знайдете, т.я. багато місцевих йде в коледж і з мінімальним мовним знанням дитина не пройде по конкурсу.
Може в маленькому містечку аренду дешевшу і знайдете. А взагалі, відкриваєте сайт https://www.nehnutelnosti.sk/?srsltid=AfmBOorQ2Rbw...
і дивитеся. І це, щоб ще мали бажання вам здати. + такий самий залог+брокерські.
автор Партизанка • 06 апреля в 12:36
Ответ дляГоворю відверто
Как странно. зато после нашего 11 класса они отлично принимают в ВУЗ на бесплатное
owner• 06 апреля в 12:39
Ответ дляГоворю відверто
Не знала, для сина вже не актуально, коли думали, було без сертифіката
Говорю відверто• 06 апреля в 12:39
Ответ дляПартизанка
Да, действительно , нашим детям легче поступить после нашего 11 класса сразу в институт и бесплатно на словацком учиться. Но очень много отчисляют, т к дети не знают языка и не могут сдать экзамены в первую же сессию.
пані Солоха• 06 апреля в 12:39
Ответ дляНеВРотик
От тому то і здається що всі рівні
Я не претендую жить как местные датчане, которые в 10 поколений тут живут спокойно. Это смешно сравнивать
Автор спросила, как живут приезжие украинцы-беженцы от войны, я и ответила, сравнительно неплохо.
Я тут не на заработках, а временный житель.
Ждушечка• 06 апреля в 12:40
Ответ дляНеВРотик
В своїх доходах впевнені ? Вони вічні ?
Удалено администрацией...
Говорю відверто• 06 апреля в 12:41
Ответ дляowner
Сын куда-то поступил? Дочку в том году без проблем взяли в 9 класс сразу в три школы. А вот дальше конечно засада, по математике Т9 не очень написала, математика не её конёк
автор Партизанка • 06 апреля в 12:41
Ответ дляГоворю відверто
Благодарна за информацию, наверное, Словакия не мой все же вариант
пані Солоха• 06 апреля в 12:42
Ответ дляНеВРотик
От тому то і здається що всі рівні
А кто-то владелец заводов и пароходов. И что? Странное сравнение беженца от войны с каким-то иностранцами