Козяка-маляка• 07 апреля 2025

Податок з продажу на олх / пром/ фейсбук

Доброго дня
Хтось вже стикнувся із штрафами податкової?
І хто знає, як потрібно декларувати ті "копійки"? Щомісяця чи щоквартально?
Поділіться, будь ласка, досвідом
Запорожьемойдом• 07 апреля 2025
Ответ дляБезсовісна кума
Ну до 2014 года была, а потом пошло поехало по нарастающей, а сейчас ягоды пошли, ягодища прям, страна чудес и лицедеев
Да и до 2014 года не была. В 2006 году у меня зарплата была 350 грн/ мес врача.А джинсы на базаре стоили 500 грн. Т .е. государство Украина хотело чтобы я голой ходила на работу)) Вечно это государство хочет видеть меня голой.
Безсовісна кума• 07 апреля 2025
Ответ дляIncol
Зате ціле міністерство дармоїідів ’повернення українців’ створили, краще б тих, хто залишився не добивали.
100%
Кіна не буде• 07 апреля 2025
Ответ дляЛінива, не каюсь
Такое уже есть - ФОП
Все очень просто
Система ФОПів не підходить для мікробізнесу з малим оборотом. Умовний продавець на OLX має оборот до 20 тисяч гривень на місяць. І це ще оптимістично, бо більшість працює на рівні 5–15 тисяч. З цього 10–30% прибутку: 1,5–6 тисяч гривень на місяць.
ЄСВ + єдиний податок на 2-й групі — це близько 7 тисяч на квартал, незалежно від того, продаєш ти щось чи ні. Якщо ти не продав — твої проблеми. Податки платиш однаково.
Якщо ти на 3-й групі — маєш подавати звітність. І це знову нераціонаьно при малих оборотах на місяць + Ще є РРО купити, обслуговувати, здавати звітність. І все це для того, щоб можливо заробити пару тисяч на місяць? Серйозно?
Це не система для мікробізнесу. ФОП створена в епоху коли не було OLX, дропшипу, спільних покупок, баєрства і всього того, на чому зараз тримається дрібна самоокупність населення. І намагатись натягнути її на сьогоднішню реальність - сова на глобус, тільки шкодить.
Раніше була проста система ринковий збір. Бабця приїхала з пучком укропу, заплатила через касу базару і торгує. Не приїхала - не платить. Просто, логічно, гнучко, без реєстраціїї в податковій як продавця укропу. OLX, дроп, секонд, хендмейд - це той самий базар, тільки в цифрі. І там має бути аналог ринкового збору або прямий податок з кожного продажу через платформу. Без ФОПів, без бухгалтерів, без РРО, без мороки.

Інакше система просто знищує дрібних, бо вони не тягнуть її фінансово, фізично й морально.
А потім влада питає: ’Чому в нас тіньовий ринок?’. Та тому що легалізація коштує дорожче за сам мікробізнес. Але маючи тільки офіційн зп 120+ тис чинушам важко уявити, що хтось крутитися щоб зайвих пару тисяч грн заробити, ото їм здається що на ОЛХ якісь шалені гроші укривають
Лінива, не каюсь• 07 апреля 2025
Ответ дляКіна не буде

При работе есв не платишь.
А рыночный сбор это не налоги, а аренду, грубо говоря
Пуки-куки• 07 апреля 2025
Ответ дляМати тріля
Сьогодні?
Може набрали стажорів і ті не на ті кнопки понажимали?
Тиждень тому. Навіть не хочу оскаржувати.
Цвіпканя• 07 апреля 2025
А за який період будуть перевіряти? От побачила податкова, що в березні хтось щось продав на олх, це тільки починаючи з березня чи за попередні місяці/роки теж перевірять?
Роза в вазі• 07 апреля 2025
Цікаво, що за д..б це придумав. Я коли купувала туфлі, чи щось інше, вже заплатила податок при купівлі, продаю набагато дешевше, і знову маю заплатити податок. Це якийсь абсурд. Візьму клійонку, піду на базар і буду там продавати свої речі, як було колись в 90-х.
Язикувата Хвеська• 07 апреля 2025
Навіть на закордонних ресурсах, тому ж єбей є порог ( був 600 фунтів) . Так от якщо продаєш білье порога в місяць - платиш податки. Менше - нічого не платиш.
В принципі біль-менш зрозуміла цифра і політика. Якщо більше 30 тис в місяць продаєш через платформу - плати % . Якщо 1-2-5 тис. то які податки можуть бути?
Запорожьемойдом• 07 апреля 2025
Ответ дляРоза в вазі
Там тестовое платить надо) Иначе опять налоговая задушит.
ЖивунаБагамах• 07 апреля 2025
Ответ дляПуки-куки
В мене акаунт заблокували. Так і не зрозуміла чого.
Мої б/в босоніжки може смутили😆
мне к запрещенным занесли туфли кожаные. видимо кожа- варварство животных убивают, при чем я даром отдавала практически новые. А учебники упорно в дубляж и на удаление отправляют, хотя дубляжа нет. ношеные вещи в бизнес отправили. связалась с поддержкой- говорят - фотки у вас со стока, а там фотки очень плохого относительно стоков качества, видно, что в квартире, на телефон, и весь разговор
Запорожьемойдом• 07 апреля 2025
Ответ дляРоза в вазі
*местовое*
Кіна не буде• 07 апреля 2025
Ответ дляЛінива, не каюсь
При работе есв не платишь.
ЄСВ платиш у будь-якому випадку або сам, або через віднімання з ’не-ФОПівської’ зарплати. Ці фрази типу ’за вас платить роботодавець’ це смішно, бо це все одно неотримана працівником частина заробітної плати. Просто красиво подано.
Ринковий збір і оплата за місце різні речі. Ринковий збір, по суті, податок, аналогічний ФОП 1 групи, але він не розповсюджується на позаринкову торгівлю чи торгівлю в приміщеннях (там у визначенні це чітко зазначено, лінь зараз відкривати, але воно є).
Я цим питанням займаюсь із 2007 року: варіантів легалізації мікробізнесу в інтернеті не існує. Просто немає. Варіантів три:
Збільшити оборот до рівня, де ФОП має сенс - не всі зможуть і не всім треба, і тоді яка мова про мікробізнес;
Вести торгівлю безпосередньо на ринку (із збором) - явно не онланй продаж;
Працювати нелегально/напівлегально - тут власне що і маємо.
Все. Інших легальних способів для дрібних онлайн-продажів не існує.
аромат Жука• 07 апреля 2025
Ответ дляКрем для арбуза
та вони просто сміються з нас в обличчя. Крадуть мільйонами, а це знущання. Я не можу зрозуміти, чим це відрізняється від податку на дерева.
Лінива, не каюсь• 07 апреля 2025
Ответ дляКіна не буде
Это не так важно, в случае если ж о подработка то ЕСВ платить не надо
аромат Жука• 07 апреля 2025
Ответ дляМеломанка Маланка
Скоро будет и налог на воздух, подождите .
Хочешь жить в самой свободной и демократической стране мира, плати !
Не хочешь? Все равно тебя не выпустят и плати !
Конституцию отменили, теперь весь народ - это их персональные рабы, с которыми они могут делать, что хотят!
73% зробили це разом, під радісне іржання, то чого тепер вити?
аромат Жука• 07 апреля 2025
Ответ дляБанка з медом
Не за горами система социального рейтинга как в Китае, будем баллы зарабатывать
та ні. то вже є-бали, без дефісу)))
Роза в вазі• 07 апреля 2025
Ответ дляаромат Жука
Гарно молода команда вчилася 2 тижні в Трускавці. Цікаво, хто вчитель, не Коломойський часом.
аромат Жука• 07 апреля 2025
Ответ дляЛовлю капці
Бо країна-руїна. Одні її добивають ракетами, а інші, до речі свої ж чиновники привладні, податками.
і якщо від ракет ще можна відбитись, то від цієї зеленої корости, що дожирає країну на замовлення русні, навряд чи вийде
Кіна не буде• 07 апреля 2025
Ответ дляЛінива, не каюсь
На олх купа домогосподарок та мам в декреті без офіційного оформлення. Але то таке, загалом 1760,00 грн на місяць суті не змінює. Тут потрібний аналог ринкового збору 1 групи але дозволений для он лайн продаж. І було б непогано також диференціацію маркетплейс чи власний торговий майданчик (инетмаг). І питання з РРО також відкрите. На біса РРО якщо є зарахування на карту. РРО актуально для офлайн продажів. Але знову таки - система ФОП була створена НЕ для інет торгівлі і зараз натягують сову на глобус з відомими результатом.
аромат Жука• 07 апреля 2025
Ответ дляГлаза_в_3_карата
Так слейте её в налоговую, инкогнито.
Она не платит налог с дохода.
а шаріков таки встиг дати потомство...
Любви вам!• 07 апреля 2025
Ответ дляСоседушка
ви троль, вірно?
Чому троль?
аромат Жука• 07 апреля 2025
Ответ дляДжага-джага
А чому в Європі не продаєте свої речі б/в?
Розкажіть, як там можна продати і не оплатити податки.?
Ви спочатку відкрийте ту Європу і поцікавтесь. Хоча б в тій же Польщі. Вас ждуть дуже цікаві відкриття.
А то швондери готові, бачу, у своєму сраколизтві зеленому самі собі шнурок на шиї затягувати
Ворую вкусняшки• 07 апреля 2025
Ответ дляСоседушка
тоді яким чином у вас гроші на подарунок дитини прирівнялись до доходу з продажів?
А доведіть, що то були гроші на подарунок, а не Ви продали стару шубу по символічній ціні
аромат Жука• 07 апреля 2025
Ответ дляБезсовісна кума
уті бозя моя, виключно до 2014го?
Ворую вкусняшки• 07 апреля 2025
Ответ дляКрем для арбуза
ну і чим вони відрізнються від сталіна???
сталін продаж б/В швейної машинки називав спекуляцією і садив за це в тюрму на пару років
аромат Жука• 07 апреля 2025
Ответ дляРоза в вазі
бені і не снилось таке)))) всі попередники офігівають і тільки дивуються ’а що, так можна було?’
Ворую вкусняшки• 07 апреля 2025
Ответ дляМеломанка Маланка
Продавать в своем городе из рук в руки
Маленьке містечко може буде дуже бідним, там покупців не знайдеться, а для жителів багатих міст ціна якраз підходяща
tala-li• 07 апреля 2025
Ответ дляаромат Жука
чому? не голосуйте
Глаза_в_3_карата• 07 апреля 2025
Ответ дляаромат Жука
а шаріков таки встиг дати потомство...
Сочувствую вам с такой родословной, товарищ Шарикова.
🤣🤣
tala-li• 07 апреля 2025
Ответ дляIncol
ПОтрібна якась петиція чи що, щоб вони очі роззули, що продажі по 200 грн за вживане, це не збагачення і не дохід, це компенсація витрат. Що потрібно встановити межу , припустім умовно 50 000 річних при яких до тебе ніхто не задає питань.
потрібні вибори