Ніка Найз• 10 апреля в 16:04

Мінфін хоче оподатковувати навіть один продаж на OLX

Мінфін підготував законопроєкт: платформи передаватимуть у податкову дані про всіх продавців і утримуватимуть податки з будь-якої суми — навіть з 1 гривні.

Ольга Демиденко
Share
Грошові купюри
Грошові купюри, ілюстративне фото
Фото: pixabay.com
Народна депутатка Ніна Южаніна повідомила, що Мінфін України розробив законопроєкт, який зобов’язує цифрові платформи — OLX, Prom, Rozetka та інші — щороку передавати до податкової дані про всіх продавців, які здійснили хоча б одну угоду.

Ці платформи стануть податковими агентами й повинні будуть утримувати ПДФО та військовий збір з доходів фізичних осіб.

На відміну від країн ЄС, де дані передаються лише за доходу понад 2000 євро або при 30 і більше продажах на рік, Мінфін пропонує передавати інформацію про всі операції без винятку — навіть при одному продажу.

Така позиція викликала критику через ігнорування положень Директиви DAC7. Законопроєкт ще не зареєстрований, але вже активно обговорюється.

Раніше повідомлялося, що з 1 березня 2025 року Державна податкова служба України отримала постійний доступ до даних системи РРО. Це дозволило відстежити громадян та підприємців, які отримують перекази за продажі в інтернеті без реєстрації або касових апаратів.

За 20 днів виявлено десятки тисяч таких осіб. У деяких — по сотні транзакцій. Порушення стосуються як звичайних громадян, так і ФОПів. Мета — профілактика та допомога у коректному веденні бізнесу. Податкова закликає до легалізації.

Раніше повідомлялося, що Україна почала автоматичний обмін фінансовою інформацією за стандартом CRS, приєднавшись до міжнародної системи податкової прозорості — тепер рахунки українців за кордоном перебуватимуть під суворішим контролем.
lilul990• 10 апреля в 16:06
На фоні цих новин татаро монгольське іго здається ще по божеськи
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:07
Ответ дляlilul990
А как же Европа? Там тоже надо платить налоги?
lilul990• 10 апреля в 16:08
Ответ дляНіка Найз
Ви самі читали свою статтю? До певної межі - з зароблених коштів - можна не платити. А тут з кожної транзакції
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:09
Ответ дляlilul990
До какой какой межи?
Solly85• 10 апреля в 16:09
Ответ дляНіка Найз
До какой какой межи?
На відміну від країн ЄС, де дані передаються лише за доходу понад 2000 євро або при 30 і більше продажах на рік
akarra• 10 апреля в 16:09
Ответ дляНіка Найз
До какой какой межи?
до соседской
lilul990• 10 апреля в 16:10
Ответ дляНіка Найз
До какой какой межи?
У Польщі діє неоподатковуваний мінімум доходу, який у 2024 році становить 30 000 злотих. Це означає, що особи, чий річний дохід не перевищує цієї суми, не сплачують прибутковий податок (PIT).
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:10
Ответ дляakarra
до соседской
ага ну ясно спасибо
надеюсь закон скоро примут
Svetl.ana• 10 апреля в 16:11
а заправки газовые уже узаконили? весь киев был в левых заправках .
или там БОЛЬШИЕ ЛЮДИ?
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:11
Ответ дляSolly85
У нас не те доходы что бы по 2000 тыс евро в мес зарабатывать поэтому само собой закладываются в разы меньеше суммы!
Perfect look• 10 апреля в 16:11
Ответ дляНіка Найз
Нет, там за продажу своих вещей не платят, если продаж не больше чем например 2тыс евро в год- это в Польше .
В Германии на 3т
Svetl.ana• 10 апреля в 16:12
и вообще,готовьтесь.это начало. будет хуже и жжжж. платить зарплату надо ораве госслужащих.
заметьте, не военным
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:12
Ответ дляSvetl.ana
заметьте, не военным
Госслужащие против налога на ОЛХ!
Perfect look• 10 апреля в 16:13
Ответ дляSvetl.ana
заметьте, не военным
И на мобилизацию пишут денег нет и на пенсии и в кармашки же еще надо насовать мордатым. Так что будут драть как липок
Perfect look• 10 апреля в 16:14
Ответ дляНіка Найз
Это в год
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:14
Ответ дляPerfect look
Это в год
Даже 2000 тыс евро в год для Украины большая сумма!
Svetl.ana• 10 апреля в 16:14
Ответ дляPerfect look
завтра цены улетят опять в космос
akarra• 10 апреля в 16:14
Ответ дляНіка Найз
ага ну ясно спасибо
надеюсь закон скоро примут
уже, вы опоздали
Perfect look• 10 апреля в 16:15
Ответ дляНіка Найз
Чем она большая ? У нас уже продукты дороже чем в некоторых странах ЕС
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:15
Ответ дляakarra
уже, вы опоздали
Слава Богу
купчихи радие!
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:15
Ответ дляPerfect look
Я про доходы!
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:15
Ответ дляakarra
уже, вы опоздали
Хорошо что я зеленую 1000 получила!
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:16
Теперь старые трусы можно выкинуть!
Perfect look• 10 апреля в 16:16
Ответ дляSvetl.ana
завтра цены улетят опять в космос
Евро уже 46 почти, сецчас станок включат будет вообще 50 и выше. Они же больше ничего не умеют, как станок включить и с простого народа драть.
Чтоб корова давала больше молока, по их логике - ее надо меньше кормить и чаще доить. Как-то так
akarra• 10 апреля в 16:16
Ответ дляНіка Найз
Хорошо что я зеленую 1000 получила!
еще варианты будут?
или заложен генератор REM ответов?
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:17
Ответ дляakarra
еще варианты будут?
или заложен генератор REM ответов?
Зе 100 Форэва! Мои доходы белые! ПО черняку не работаю! Мне по фигу!
Perfect look• 10 апреля в 16:18
Ответ дляНіка Найз
Теперь старые трусы можно выкинуть!
Удалено администрацией...
автор Ніка Найз • 10 апреля в 16:18
Ответ дляPerfect look
Удалено администрацией...
akarra• 10 апреля в 16:18
Ответ дляНіка Найз
да мне, как -то, глубоко пофигу
и зачем черняку ПО?
Vlada-Maria• 10 апреля в 16:18
Ответ дляPerfect look
оцих, оцих ще забули, а про орду прокурорів ’лежачих’, як мова йде про мобілізацію, і взагалі мовчу
УКРАЇНЦІ ДОВІЧНО УТРИМУВАТИМУТЬ СУДДЮ, ЯКИЙ НЕ ЗАДЕКЛАРУВАВ ПОНАД 5,5 МЛН ГРН ДОХОДІВ СВОЄЇ ДРУЖИНИ
8 квітня 2025 року Вища рада правосуддя відправила Миколу Заїку у почесну відставку. Це означає, що служителю Феміди довічно нараховуватимуть так звану суддівську пенсію, що може сягати кількох сотень тисяч гривень на місяць.
https://www.slidstvo.info/news/ukraintsi-dovichno-...