Веселуха Муха• 14 апреля 2025
Тема языка. Можно тут спросить?
Кто не перешел еще полностью на украинский язык, вы себя чувствуете комфортно? У меня в последнее время ощущение дискомфорта. Хотя в общественных местах обращаюсь на украинском. В кафе / ресторанах / магазинах. Больше потому что «так надо». Я ничего против не имею, просто увы, думаю пока что на другом языке. Но между собой часто говорим как привычнее. И вот тут вопрос, перешли ли вы на 100%? Собираетесь ли это сделать?
И хочу сделать акцент на том, что эта тема не для срача. Так что пожалуйста, не надо его здесь разводить.
Ответ дляlekon-lekon
Наведіть лад у своїй голові, бо намішано непоєднуваного: український знаю, але не розмовляю
В Польщі хто вас змушує балакати польською, чого вас так це не обурює, як від бажання українців чути українську в Україні від своїх же громадян.
І коли ви навчитись розмовляти українською, якщо ви на ній не розмовляєте?
В том то и дело, что опять так истоирически складівается, что мне єто не нужно. Когда я родилась в Мариуполе у меня же никто не спрашивал на каком язіке и как я хочу говорить? просто в школе, родители , в магазине все говорят на русском, теперь все вокруг говорят на польском. Мне печально, но мой сын которому 9 лет, уже не знает и не будет знать украинского (в школу в первый класс пошел в Польше), старшему 16 (отлично говорит на украинском и я рада, когда он онлайн английский с учителем говорит на украинском). Я за то что нельзя с пренебрежением относится к человеку неважно на каком он говорит и кто там мусирует тему языка для меня распаливает еще больше ненависти, хотя сейчас ее и так через край. И как бы мне не было печально, но в Украину не вернусь, хотя тут тоже всю жизнь буду чужая. И так целое поколение детей украинцев (в Польше, Германии, и т.д.), которые тоже не будут знать языка
Ответ дляlekon-lekon
Удалено администрацией...
talvitarina• 15 апреля 2025
я автоматически начинают разговаривать на украинском в любом публичном пространстве, в магазине, в такси и тд. Но дома разговариваю на русском. И никак меня это все не путает и не смущает
Ответ дляИрина-bbd0
Удалено администрацией...
Як у нас на Україні - всі лани квітучі,
Так у нас на Україні - люди всі співучі.
Хай же щастя буде в домі, і пісень багато,
Бо без пісні в Україні, Не буває свята.
Як у нас на Україні - всі лани квітучі,
Бо без пісні в Україні, Не буває свята.
Як у нас на Україні - всі лани квітучі,
Бо без пісні в Україні, Не буває свята.
VivaForever• 15 апреля 2025
Ответ дляlekon-lekon
Точно, найбільше зло то коментар, а не руская ракета, що вбила купу дітей і дорослих. Чогось цей факт у вас не викликає бажання послати
це ваш був коментар? кацапів я посилаю регулярно. але погодьтеся дивно що я маю посилати українку? бо їй не зрозуміло що дитина з Кривого Рога це українська дитина, незалежно від якою мовою розмовляє її мама
VivaForever• 15 апреля 2025
Ответ дляyliapod
може то вже і пісня не українська????? капацька???
їм то не важливо, їм важливо всіх розділи на свій - чужий!
Олена Кострова• 15 апреля 2025
Абсолютно комфортно себя чувствую говоря на русском. В магазинах и транспорте автоматом перехожу на украинский. Еще в гос учреждениях. В остальных местах русский. Никаких косых взглядов. Киев
Стрекоза любви• 15 апреля 2025
Перейшла. Все чудово. Косих поглядів на російськомовних не кидаю. Вважаю, не всі можуть це зробити з легкістю. Переходжу і на російську буває, особливо в листуванні. Але дітей своїх виключно українській вчу.
VivaForever• 15 апреля 2025
Ответ дляyliapod
Не оправдывайтесь перед лицемерами, которые на войну смотрят через ТГ каналы и не теряли все в жизни
катерина12009• 15 апреля 2025
Я російськомовна, як і моє оточення на 70%. Повністю переходити не буду, бо не комфортно спілкуватися з людьми які теми не дуже розуміють. Уточню - старі люди, вони то і не проти але самі соромляться того як в них топорно виходить, тому точно не перейдуть.
Там де спілкуються українською там і я теж відповідаю.
Графиня Шезвездицкая• 15 апреля 2025
Ответ дляlekon-lekon
Уважніше слухайте кацапів - українців не існує, ні української культури, ні мови, ні звичаїв, бо є адіннарот, це для інфо про какаяразніца на каком язикє гаваріть
Вам уже давно понять, как для человека разумного, что хоть говори мы ВСЕ на мове - сути это не меняет.. Это для недоумных россиян создано.
Нас , как не существовало , так и не будет существовать для них.
Графиня Шезвездицкая• 15 апреля 2025
Ответ дляlekon-lekon
А не огидно, що польською спілкуєтесь, а українською ні? Чи у вас вкорінили, що знання української вам зашкодить? Не розумію, чому по закордонах не ведуть себе як бидло і не вимагають говорити на рускам, а в Україні бикують? Чому поляки розмовляють польською, а не російською, хоч теж були в срср і ви це поважаєте та підтримуєте?
Может потому, что Вам нужно знать историю, что Польская Народная республика находилась в составе СССР всего 37 лет? Фактически, это одно поколение людей.
В отличие от республик СССР.
Может лично Вы и члены Вашей семьи заменят в окопах русскоязычных? Будьте последовательны
В отличие от республик СССР.
ellllena.ua• 15 апреля 2025
Ответ дляДобра всем!
Очевидно, ви так і не осилили предмет обговорення. Бо і досі не розумієте різниці між конфедерацією і моноетнічною країною.
Та ви вже нарозбирались та натворили бід. Країну втратили. Живіть тепер моноетнічнєнько уютнєнько в тому що залишиться. Насолоджуйтесь.
ellllena.ua• 15 апреля 2025
Ответ для#Пойду_кгадалке
На работе говорю украинской, продавцам так положено и в общественных местах тоже стараюсь, если кто-то обращается на украинском,тоже отвечаю на мове. Но дома еще часто говорим на русском и думаю все равно русской. Как сказал мне недавно профессор один, русский пошёл с Киево-Могилянской академии и это в параше надо запретить его использование , а не нам.
Сто відсотків
ellllena.ua• 15 апреля 2025
Ответ дляДобра всем!
Хіба існує бразильська чи американська мова? Але щоб те знати треба хоч щось крім Порадниці читати...
І як же вони виживають бідосі з чужою мовою окупантів за державну😱
ellllena.ua• 15 апреля 2025
Ответ длязабиякина
Не через мову, але російськомовність давала їм впевненість в успіху і підтримці місцевого населення. Вони вважають, що всі революції і вибори проплачені до останнього голосу, а російськомовні чекають на переворот і проросійську владу, бо хочуть другу державну російську. Якби всі українці були україномовні та мали патріотичну позицію, війни не було б. Пуйло відразу навіть на планував захоплювати захід України, бо знав, що там населення їх не любить.
Если бы да кабы. Мова це лише привід, коли ви вже зрозумієте, вам дали кістку і ви за неї дупи рвете.
lekon-lekon• 15 апреля 2025
Ответ дляyliapod
Значить ви не українці, раз ні розмовляти українською, ні повертатись не будете. Дивно, що ви в Польщі не казали про дискримінацію, що вас не розуміють на руском, старший син вчив українську в школі, то його знає, а з молодшим ви й не плануєте вивчати українську. А от зневагу до українців можна проявити, бачиш чого захотіли українську чути, та й пофіг що їх бомблять рускіє, що вбивають дітей та їх батьків. Дивно, чому ви не їдете на рабсію, де розмовляють рідною вам мовою, раз ви чужа тут і в Польщі.
lekon-lekon• 15 апреля 2025
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
В отличие от республик СССР.
А ви яке маєте відношення до російськомовних в окопах, чи так п*здюнькать, бо по методичкам це норм вкид.
А мої члени сім´ї вже в ЗСУ, брат серед зниклих без вісті, то хто із ваших захищає? Чи тільки ви, розводячі ср*чі, що тут все рускоязичниє
Ответ дляlekon-lekon
Кто дал Вам право делить кто українець, хто ні? Где в моїх постах зневага до українців? читать Ви точно не умеете. Я пишу о том, что зневага до українців, які розмовляють російською, але є багато регіонів, де це історічно так склалося, люди покинули домівки, рідних, все..... Для того щоб на них смотрели як на другий сорт, тільки із-за мови???
Ответ дляlekon-lekon
А паспорт говорит о другом
Графиня Шезвездицкая• 15 апреля 2025
Ответ дляlekon-lekon
мой русскоязычный муж в окопах..
или наличие в ЗСУ русскоязычных для Вас открытие?
Lesy4ka987• 15 апреля 2025
Три роки війни, невже що комусь не дійшло і ведуться на цей срач?
Розкрийте очі!
Мовне питання - інструмент для відвертання уваги від того, що твориться в країні.
Знайомий на нулі, на роту 400 людей одне авто і те потребує ремонту! Зате для поліціі і тцк нові джипи.
Цей момент маніпуляціі массами був у серіалі слуга народу.
Розкрийте очі!