З вишневого садка• 20 апреля 2025

Медицина у нас і в Німеччині, мої висновки

Прожила 2 роки в Німеччині 2.5 роки, повернулася в Україну, вийшла на работу. Починає в мене боліти на одній нозі стопа, на іншій коліно. Записуюсь до лікаря в Інститут ортопедії. Прийом 500 грн. 10 хвилин я була у лікаря, у вас плоско вальгусна деформація стоп, при цьому огляда ніг не було, він тільки візуально подивився. Зразк направив на Мрт і робити устілки індивідуальні. При цьому не спитавши є а мене можливість чи ні, можливо можно зробити ренген, раніш Мрт не було і діагнози ставили. Лікування ніякого не прописав. Мрт двох ділянок 5 ті устілки 4т. В Німеччині моїй дитині раз в рік роблять устілки на 3 пари взуття при такому діагнозі
автор З вишневого садка • 20 апреля 2025
Ответ дляСиниця у спідниці
Автор, а как вы туда записались? Есть какая-то система записи - электронная или по телефону?
Просто мы в прошлом году ездили на консультацию, стояли в очередях пол дня. Живая очередь, чтобы взять талончик в регистратуре, а потом и к врачу то же самое. Прием тоже платный.
Поделитесь пожалуйста, как вы туда попали. Нам тоже надо будет через 1,5 месяца
Зараз фото скину , по тим телефонам де реєстратура, мене записали на наступний тиждень
сладкий_ноябрь• 20 апреля 2025
Ответ дляГопница-Советчица
На Алишера нет тараканов давно и в отделениях есть и детские зоны с игрушками и телевизорами и да библиотека это самое важное в больнице. Палаты и в Европе не все одноместные. На Алишера всегда можно немного доплатить и взять отдельную палату .
Тут мене оперували, всі палати одномісні. Звичайне місто, не Варшава.
Останній раз на Алішера була перед самою війною в лбтому, два дні. Дитина зламала руку. Я спати боялася, тому що вони лазили скрізь.
Вилосипедниця• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
До війни хелсі було пару років точно, апаратура була, але лише за гроші (по ортопедії). Щоб отримати направлення на безкоштовне направлення на МРТ голови, наприклад, потрібно було відлежати спочатку в стаціонарі, і то не факт що дадуть. Це Київ. Мені смішно читати як в Україні ’все безкоштовно’. Я і до головного лікаря ходила, і в районне управління охорони здоров´я зверталася - звідусіль була одна і та сама відповідь. А на Порадниці прям паралельна реальність.
Параллельная реальность-это сказки про шикарную европейскую медицину.
сладкий_ноябрь• 20 апреля 2025
Ответ дляГопница-Советчица
А самий треш це в туалеті.
Включаєш світло і вони розбігаються.
Я коли речі пакувала, то повністю все витрушувала і лише потім складала.
А потім вдома на балконі виймала, щоб не дай Бог не притягнути це до дому,
барабанщица• 20 апреля 2025
Ответ дляnennsi
совести у вас нет вообще.вам все бесплатно и условия там отличные вообще то.все на халявку а вы еще выдергиваетесь.надо было за деньги за границей оперироваться и лечится кто вам не дал
Алішера навої - травмпункт. Накласти гіпс - гроші. Щоб послабити гіпс (німіла рука) - сказали приїжджати у зручний час, ’якщо що’, але ж знову за гроші (платили двічі).
Там же лор відділення, кукушка. Платно, суму називала сама медсестра. То в якому місці ’все на халявку’?
сладкий_ноябрь• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
Я погоджуюся з вами.
Кузякин• 20 апреля 2025
Удалено администрацией...
Хачапууури• 20 апреля 2025
Ответ дляДякую_аж_підскакую
Взагалі не зрозуміла, що саме не так?
А навіщо одразу на мрт? Рентгену недостатньо?
Синиця у спідниці• 20 апреля 2025
Ответ дляЗ вишневого садка
Дякую!
Просто позвонить и попросить, чтобы записали на консультацию?
Гопница-Советчица• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
Алишера навои гипс ребёнку 2 раза накладывали привозила скорая бесплатно, рентген ’’ по возможности ’ просили 20-40 грн. Приезжала в приемное с кашлем и температурой у ребёнка сама в выходной. Врач выслушали, сделали рентген по итогу пневмония, о казалась от госпитализации , врач выписала лечение и передала инфу на кон роль нашему педиатра. Ах и ещё буквально пару месяцев назад ездили в лор. Классика жанра лего в носу . Лор осмо рел, лего достал, сказал у малого аденоиды увеличены , прописал лечение поддерживающие. Словно на разных Алишера Навои мы были с Вами)
Крайня невістка• 20 апреля 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Якщо мені потрібно, так, буду ходити,
І що значить послали?
От чому вас посилають, а іншим надають допомогу?
Звичайно не прямим текстом послали.
Спитали як укласти декларацію з сімейним лікарем. Відповіли, що якщо не працює, то ніяк. Але за статусом укр можуть записати до лікаря, який вільний.
Записали. Прийшли, пояснили ситуацію, показали документи, попросили направлення на аналізи і до ортопеда. Відмовили за відсутності серйозних скарг. Сестра спитала - хіба не вважається наявність таких серйозних діагнозів підставою для направлення. Відповіли що ні.
Через рік те саме.
Третій випадок з СОР, коли вже були скарги, але в неробочий час. Я писала - виписали рецепт на траву полину. Навіть тиск не збили.
Після цього в робочий день пішов з тими скаргами що були, показав рецепт. Сказали пити ту траву полину, і так як приступ пройшов - прийти коли буде наступний раз погано. Після цього я передала ліки від мігрені і ще ті що український лікар сина порадив і на цьому все.
Тому що ще раз йти ’без скарг’ і почути те саме бажання в нього немає.

Чому іншим надають - не знаю. Може реально скарги є, а без скарг не ходили. Може прибільшують симптоми, як тут писали. Може до лікаря більш поступливого попали. Не знаю.

Але судячи з теми і мій не один такий, а багато з такими ситуаціями.
барабанщица• 20 апреля 2025
Ответ дляВилосипедниця
Все пізнається в порівнянні. Якщо порівнювати реально безкоштовні послуги в Україні та Європі, то порівняння не на користь України. В ЄС є свої мінуси в медицині, але тут людина не помре, бо не може заплатити за операцію, тут не доведуть до народження дитини з ДЦП, бо породілля не мала грошей домовитися на кесарів розтин, тому кілька діб всі просто дивляться як та не може народити, але нічого не роблять. Кожному своє, як то кажуть.
Вилосипедниця• 20 апреля 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Якщо не займатися, то звісно нічого не буде.
Люди з хронікою мають навіть безкоштовні ліки, діти з інвалідністю теж.
Я не ідеалізую польську медицину. Є багато мінусів. Але от коли відкрито брешуть, я мимо пройти не можу.
Брешете вы открыто и откровенно.Так ,как занимается сестра,вам и не снилось,уже во все инстанции добралась,и до посольства,ничего там нету бесплатного,ещё раз!Инвалидность ребёнка в той грёбаной Польше даже и не рассматривали и не признали!
Жила в Киеве,все врачи,клиники,операции-вот там действительно всё это было,как только была необходимость. И платно и бесплатно. Но было в тот же день в основном.Вообще никакого сравнения,особенно с Польшей.
Гопница-Советчица• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
Что Вы несете
сладкий_ноябрь• 20 апреля 2025
Ответ дляКрайня невістка
Звичайно не прямим текстом послали.
Через рік те саме.

У вас документи переведені і завірені?
Чи все лише на словах?
Реально, за 3 роки не знайти тут лікаря і не потрапити до ортопеда, це взагалі з області фантастики
Ответ дляСиниця у спідниці
Дякую!
Так
барабанщица• 20 апреля 2025
Ответ дляГопница-Советчица
Рентген не брешіть ’по можливості’. Вони кажуть не так. Кажуть, що за роздруківку рентгену треба платити. Якщо не платиш, то на руки нічого не отримуєш. А лікарю потрібно буде дивитися динаміку, тобто ти у ситуації, коли вимушений платити. Як не заплатиш - лікар з травмпункту баче на комп´ютері знімок, і на цьому все. Але ж далі ортопед, який буде вести дитину, буде просити перший знімок, щоб бачити що з дитиною.
Так, ми з вами на різних Алішера Навої були. Бо вам лего витягнули і ви поїхали. А якби ви лікувалися там, то побачили б скільки ’безкоштовно’ то коштувало б
Мой завтрак• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
Ви подумайте самі як це можливо, якщо податки зменшилися і доходи в бюджет відповідно теж? Тим більше що ці витрати має фінансувати нсзу по всій Україні, а не лише по окремому місту...
Яка мені різниця як це можливо (менше крадуть бо контролюють) а черга має бути не липова а реальна через Хелсі. По всій країні так. Ще свекрові робили чистку, поліп видаляли - грошей не взяли. Дали антибіотик на 3 дні додому.
Якщо що, то в Польщі теж ок з гінекологією. Поліп знайомій теж видаляли безкоштовно
Ответ длябарабанщица
В мене камінь в жовчному в Україні був страх що попаду на операцію і не буде коштів оплатити, тому заначка в 1000 уе постійно була.
Мой завтрак• 20 апреля 2025
Ответ длясладкий_ноябрь
Я погоджуюся з вами.
З чим саме?
барабанщица• 20 апреля 2025
Ответ дляЗ вишневого садка
У співробітниці батькові видаляли камені в Україні, оперували в інституті профільному. Дві її зпл заплатили за ’безкоштовну’ операцію, так це батько ще чорнобильцем був.
сладкий_ноябрь• 20 апреля 2025
Ответ дляВилосипедниця
Та ви що Аж до посольства?
:))
Мої діти отримують ліки іноді з 100% знижкою. В Польщі.
Чому не признали діагноз?
Це ж просто, при наявності всіх документів переведених, завірених, + можливе додаткове обстеження, якщо в Польщі лікар буде вважати це за потрібним.

В мене в сестри дитина з інвалідністю, вони недалеко від Катовіце, діагноз підтвердили в перший рік. Дитина вже втретє проходить безкоштовну реабілітацію в Польщі. Масажі курсами, терапія психологічна, все це теж безкоштовно.
Мой завтрак• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
40 грн за роздруківку рентгену складно заплатити??
Гопница-Советчица• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
Этот рентген подгружаеться в електронную карту Вашего ребёнка и все анализы тоже. И даже Вы можете его посмотреть зайдя в карту ребенка. Хелси не слышали о таком? И всегда можно попросить доктор его на вайбер отправит .
Вилосипедниця• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
А заграницей по страховке бесплатно?Или когда все беженцы там оказались, за чей счёт это было,за чьи налоги,вас это не сильно волновало?А местным там сильно ударило,во всём,но главное ж-вам бесплатно.
И за те процедуры,по европейским меркам,вы копейки если и заплатили.Прям миллион медсестре отвалили.Почитайте темы здесь-все жить хотят,а зарплаты в медицине знаем какие.И не верю,что в травмпункте взяли деньги за наложение гипса,это бесплатно .Ребёнок в прошлом апреле сломал руку,поехали сами на автобусе в травмпункт,поэтому знаю.А снимали-брали направление к ортопеду и тоже записались,всё бесплатно.Не придумывайте уже,абы выгородить явропейскую бесплатную и шикарную медицину.
барабанщица• 20 апреля 2025
Ответ дляМой завтрак
По-перше, сума була більша. По-друге, ніхто не запитує чи ж в мене така можливість. По-третє, в таких випадках треба зразу вивішувати перелік платних послуг, а не розказувати про ’все безкоштовно’ чи ’по можливості’. по-п´яте, рентген у зазначеному випадку є необхідним, без нього неможливо лікувати дитину. Ось на це і розраховано. Людина просто вимушена платити за життєво необхідне. А що робити тому, у кого нема грошей?
До речі, в поліклініці на рентген я теж купувала плівку. Це той рентген, який тут чомусь називають ’безкоштовним’.
Гопница-Советчица• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
Никогда не думали почему у Вас в жизни все вот так? Кому то легко, стоит постучать и ему откроют,а Вам самой ’’ всі двері лобом треба відкривати’’
барабанщица• 20 апреля 2025
Ответ дляГопница-Советчица
З травмпункту нічого не підгружалося,якщо ви не в курсі. Не чули про таке? І лікар відразу про це попередив. Ви думаєте одна ви така розумна? Звичайно, що я попросила перекинути мені в електронному вигляді знімок. На що почула тверде ’ні’: або платите за роздруківку, або йдете без нічого. Травмпункт Алішера Навої. І так, коли поруч дитина зі зламаною рукою, то ви просто вимушені робити що вони кажуть, ви не будете лаятися під плач дитини. На це і розраховано в шикарній ’безкоштовній і найкращій в Європі’ медицині.
Гопница-Советчица• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
Ради интереса спрошу ребёнок киевлянин?
Гопница-Советчица• 20 апреля 2025
Ответ длябарабанщица
Странно, а мне все в том же травмпункте подгрузить в карту ребенка . И ещё и ортопеда посоветовали в моей же детской поликлинике .