интайм_не_предлагать• 24 апреля в 12:59
Пряник не допоміг. Лише кнут?
Нещодавно посварились з чоловіком з-за його підходу до виховання дітей. Коли вони не встигли прибрати до виділеного чоловіком часу він спочатку все зібрав і пригрозив, що викине у смітник. Діти почали плакати, щоб не викидав, адже вони ще граються і пізніше приберуть. Він почав кричати і видирати іграшки у них з рук. Я заступилась.
Чоловік визвірився і на мене, сказав, що раз я знаю, як буде вірно, щоб до нього більше не зверталась.
Справа в тому, що це завжди його метод виховання. Крики та шантаж.
Місяць він нічого не каже дітям і не робить їм зауважень. І що я бачу: у квартирі безлад, на мої нормальні прохання (без крику і шантажу) діти не реагують, постійно кажуть «пізніше». Старший за уроки сідає лише коли пригрожу забрати телефон. І то робить не все, а так, щоб лише я відстала від нього.
Виходить, чоловік був правий і лише його метод дієвий?
У сестри, наприклад, завжди чистота і всі уроки вивчені. Вона каже, що раз гарно гарне і всі ходять шовкові.
Не вийшло з мене гарного вихователя.
Детские_Будут?• 24 апреля в 13:23
Ответ дляПеремелица
Назвіть мені обов´язки які не нав´язується життям та суспільством.
ви доросла людина, то берете на себе ці обов´язки свідомо, розуміючи їхній зміст. або не берете, усвідомлюючи, знов таки, наслідки.
це називається ’повна цивільна дієздатність’, яка наступає з 18 років.
а дитині ви їх нав´язуєте.
різницю бачите? дитина бесправна, так виходить.
а дитині ви їх нав´язуєте.
Ответ дляПеремелица
Ваш чоловік був правий.
Він поставив дітям умови - вони їх не виконали. І повинні були прийняти наслідки свого рішення.
Але ви влізли в процесс виховання. І діти зрозуміли, що можуть бути варіанти.
Тепер, замість того, щоб бути з чоловіком на одному боці барикад - ви зробили тільки гірше дітям, чоловіку, собі та сімейним відношенням.
Я би вам рекомендували при дітях признати поразку в своєму методі їх виховання та сказати, що з цієї хвилини чоловік в правилах виховання - головний. Хай він розпише обов´язки дітей.
Самый дельный совет.
Перемелица• 24 апреля в 13:30
Ответ дляДетские_Будут?
а дитині ви їх нав´язуєте.
Різниці не бачу. В кожній віковій групі є свої обов´язки.
Дітей ніхто не заставляє йти заробляти гроші чи прибирати всю квартиру.
А ось слідкувати за своїми іграшками - це прямі обов´язки дітей з 4-5 років.
А у автора вже школяри.
Трусиковед• 24 апреля в 13:30
Ответ дляФизрукая
У меня подобная проблема и с мужем и с ребенком
П.с.ребенок просит меня не уезжать по делам и не оставлять его с отцом..на неск дней.
Закрываю двери воспитываю сама как могу. Мужу не жалуюсь иначе слышу это все твои проблемы это твое воспитание.
Живём как соседи. Я с ребенком в одной комнате муж в другой.
Но у нас ещё и кошка. Муж не поддерживает. Кошка от мужа тоже шарахается.
а для чего вам нужен муж? хоть какая-то польза есть от него?
Физрукая• 24 апреля в 13:30
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Дякую за пораду. Сьогодні буду ставити таку умову
И говорить надо повышенным тоном а не мямлить. И найти какое то слабое место если не будут делать вы будете делать так... Заберёте телефоны на два дня и т.д.
Физрукая• 24 апреля в 13:31
Ответ дляТрусиковед
Он уже есть..конечно есть польза. Вдвоем легче и финансово и физически. Мы живём у него.
Трусиковед• 24 апреля в 13:32
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Я намагаюсь… Мені постійно кажуть: «добре, але пізніше». Запитую : «коли?». «Коли поїм, відпочину, сходжу в душ». Сотня відмовок.
І як наслідок я пів дня вмовляю щось зробити, вони не роблять. Чоловік вже нещодавно запитав: «ну як результати твого виховання?»
вам треба знайти щось середнє між вашим вихованням і чоловіка.
Я наприклад не запитує коли, а в кращому разі запитую, скільки тобі ще треба часу, щоб дограти і сідати за уроки?
А іноді просто кажу, через 15 хв забираю планшет і я його забираю. Іноді з криками.
Физрукая• 24 апреля в 13:32
Ответ дляТрусиковед
Правильно надо доводить любое дело до конца..иначе это гармошка
интайм_не_предлагать
• 24 апреля в 13:33
Ответ дляДетские_Будут?
що ви хочете, якого результату?
Хочу, щоб діти виконували свої обовʼязки без крику зі сторони дорослих.
Трусиковед• 24 апреля в 13:33
Ответ дляФизрукая
ну просто ви описали якогось тирана, якого всі бояться і який ускладнює життя. То і стало цікаво, а в чому з ним легше.
Детские_Будут?• 24 апреля в 13:36
Ответ дляинтайм_не_предлагать
а звідки в них взялись обов´язки?
будь ласка, дайте пряму відповідь. без питання на питання.
Трусиковед• 24 апреля в 13:36
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Буде крик чи ні, залежить від того хто переможе: їхнє бажання зробити по-своєму, чи ваше примусити їх?
От часто бажання і головне готовність батьків застосовувати покарання менше, ніж бажання дітей продовжувати гратись/кричати чи ще щось.
Я часто погрожую забрати планшет на добу, але повертаю через пару годин, чоловік би ніколи не повернув раніше, то як ви думаєте, кого більше слухаються?))
Але в той же час, я стараюсь розвивати навичку домовлятись.
Детские_Будут?• 24 апреля в 13:37
Ответ дляПеремелица
А у автора вже школяри.
ще раз.
ці обов´яки нав´язують дитині батьки.
різниця є і дуже велика. між взятими добровільно і нав´язаними
ці обов´яки нав´язують дитині батьки.
Трусиковед• 24 апреля в 13:39
Ответ дляДетские_Будут?
ще раз.
ці обов´яки нав´язують дитині батьки.
В контексті виховання дітей - обов´язок це те, що вони не можуть НЕ робити за бажанням. Діти зобов´язані ходити в школу, чистити зуби, лягати спати, повертатись вчасно додому і тд.
Так, це нав´язані дорослими правила. Тут головне тільки, щоб діти розуміли, чому варто виконувати ці правила, не тільки черезм можливі покарання.
Детские_Будут?• 24 апреля в 13:40
Ответ дляТрусиковед
в школу ходити вони мають право
а от забезпечити це право - дійсно обов´язок. тільки батьків.
чистити зуби - обов´язок?! а перед ким
Физрукая• 24 апреля в 13:41
Ответ дляинтайм_не_предлагать
У мене не выходит...12 лет
Физрукая• 24 апреля в 13:42
Ответ дляТрусиковед
Бывают периоды. Сейчас как раз такой период.
Физрукая• 24 апреля в 13:43
Ответ дляТрусиковед
Были очень сложные периоды, накрывало меня, прикинула что сама не справлюсь ни физически ни финансово.
Трусиковед• 24 апреля в 13:48
Ответ дляДетские_Будут?
в школу ходити вони мають право
чистити зуби - обов´язок?! а перед ким
ви чіпляєтесь за слова.
Префронтальна кора розвивається приблизно до 25 років, це ділянка головного мозку, яка відповідає за аналіз, планування, прогнозування, тобто за раціональне мислення і поведінку. І поки ця ділянка мозку не розвивнена, батьки беруть функції префронтальної кори на себе.
Тому ви не дасте право 3-річній дитині переходити самій дорогу з активним рухом (сподіваюсь), але дасте вже 15-річній.
15-річного ви не дасте право самостійно визначати, де йому ночувати, а 20-річному - цілком.
Задача виховання - сформувати у дитини навички і якості, які йому допоможуть в дорослому житті. Зберегти здоров´я, сформувати навчки до навчання, самоорганізації і тд.
І для цього часто використовується те, що в психології називається оперантне обумовлення: підкріплення корисної поведінки і покарання за некорисну.
Ви можете дати своїм дітям право обирати, ходити їм в школу чи ні. У моїх дітей такого права немає, але я можу з ними обговорювати, за яких умов, в яку школу вони б ходили з задоволенням і пояснюю, чому це важливо.
Детские_Будут?• 24 апреля в 13:50
Ответ дляТрусиковед
ви чіпляєтесь за слова.
в моїх дітей немає обов´язків.
бо я знаю, що нав´язані - не виконуються
і покарань нема. бо я не господь бог.
Трусиковед• 24 апреля в 13:50
Ответ дляДетские_Будут?
в школу ходити вони мають право
чистити зуби - обов´язок?! а перед ким
чистити зуби - це спосіб зберегти здоров´я зубів, і поки за здоров´я дітей передусім відповідають батьки, то і батьки визначатимуть спосіб, як цього досягти.
Детские_Будут?• 24 апреля в 13:50
Ответ дляТрусиковед
правильно. спосіб зберегти здоров´я.
а не обов´язок.
Трусиковед• 24 апреля в 13:51
Ответ дляДетские_Будут?
в моїх дітей немає обов´язків.
і покарань нема. бо я не господь бог.
ну може вам дістались супер-свідомі діти, які з раннього віку знають, що корисно/шкідливо, що правильно і неправильно. То у них ще може повчитись багато дорослих.
Трусиковед• 24 апреля в 13:54
Ответ дляДетские_Будут?
правильно. спосіб зберегти здоров´я.
а не обов´язок.
ну я ж сказала, що ви чіпляєтесь за слова і те, який зміст ви в це вкладаєте.
У моїх обов´язок, так вони мають чистити зуби навіть тоді, коли їм лінь це робити. Вам пощастило, що ваші діти усвідомили з народження, що це заради їхнього здоров´я, і вони взяли це під свій контроль, і ви могли більше не втручатись в цей процес.
Моїм до певного віку довелось нагадувати і контролювати, і місцями змушувати)
Физрукая• 24 апреля в 13:55
Знакомая тоже сталкивается с тем что муж просто не занимается ребенком. Говорит такие все дети и ладно. Она сама к психологу обращалась.
У них мотивация - зарплата ребенку в конце недели
Детские_Будут?• 24 апреля в 13:59
Ответ дляТрусиковед
звичайні діти
але без обов´язків
жодна доросла людина не любить обов´язки. а діти й поготів.
то навіщо робити те, що стовідсотково викличе спротив.
слова мають дуже важливе значення.
замініть обов´язок на користь - і отримаєте інший результат.
але без обов´язків
слова мають дуже важливе значення.
Детские_Будут?• 24 апреля в 13:59
Ответ дляТрусиковед
втручаюсь, і нагадую, і поясняю. для чого це робиться. і які можуть бути наслідки.
Трусиковед• 24 апреля в 14:01
Ответ дляДетские_Будут?
звичайні діти
але без обов´язків
слова мають дуже важливе значення.
але без обов´язків
слова мають дуже важливе значення.
мої діти нормально реагують на обов´язки, тому що розуміють, чому це важливо перш за все для них.
Мені не треба, щоб вони боялись обов´язків і самого цього слова)
Детские_Будут?• 24 апреля в 14:02
Ответ дляТрусиковед
якщо вони здатні добровільно і свідомо брати їх на себе - тоді і реагують нормально. нав´язані нікому не подобаються.
Масяня Я• 24 апреля в 14:24
Ответ дляДетские_Будут?
ще раз.
ці обов´яки нав´язують дитині батьки.
То есть , дети до 18 лет все делают исключительно по желанию ? Хочу - иду в школу , не хочу - не иду . Хочу - чищу зубы , не хочу - не чищу . Хочу - бью мать/отца/других детей , не хочу - не бью . Хочу - перехожу дорогу на красный свет , хочу - на зеленый . Правильно я вас поняла ?