Куплю орехи• Изменено 18 мая 2025

Моя свекруха зійшла з розуму

Влаштувала гульки онукам в день похорону мого батька.
У мене в п’ятницю сталося горе. Помер мій папа. Похорони призначені в неділю, сьогодні. Пишу і сама не вірю в реальність. В п’ятницю, чоловік запросив свою матір побути з 12-річною онукою, нашою донькою. Похорони в іншому місті , за 200 км. З суботи до понеділка ми були б відсутні. Чоловік зустрів свекруху, показав все і виїхав о 12 дня до нас. Сьогодні після похорон - зателефонували о 14 спитати як справи, чи не полякались шахедів і та-дам - у нас гості. Свекруха запросила брата чоловіка з іншою онукою погуляти у нас вдома в день похорон. Це удар під дих. Дитині 12 років. Іншій онуці 10 років. Вони вирішили, що в цей день потрібно погуляти у нас в квартирі. Ніби це ініціатива моєї доньки. 2 роки тому - коли померла мама моя - то свекруха, хоч телефонувала і висловлювала співчуття. Ні брат, ні свекруха - мені не подзвонили в цей раз. Я в шоці і великому А..ї. Завтра я їду додому. Брат живе в тому ж місці, нас особливо до себе не запрошує. Мама там няньчить дитину - коли операції , роди, їдуть в Карпати і просто по тижнях. Нас ніхто ні чоловіка, ні мене ніхто не запрошував. В квартирі завішані дзеркала.Що ці люди хотіли цим сказати???
18 мнеУЖЕ• 18 мая 2025
Ну если вы не взяли свою 12 летнюю дочь на похороны родного дедушки, то какие вообще могут быть претензии к свекрови.
Ондатрова шуба• 18 мая 2025
Не поняла, к кому из них претензии?
автор Куплю орехи • 18 мая 2025
мабуть, до бабусі, яка запросила брата з онукою погулятиу нас вдома. можна провести день удвох з онукою.
Перемелица• 18 мая 2025
А почему вы дочь не взяли с собой??? Пусть бы попрощалась с дедом, поучавствовала в организации похорон. Какие притезии к свекрови? Вы наверное выходец из села? Менталитет ощущается.
Кринжова баба• 18 мая 2025
А чого у вас в квартирі дзеркала завішені?
автор Куплю орехи • 18 мая 2025
Ответ для18 мнеУЖЕ
Похорони не саме веселе місце для дитини. Я двічі була в 9 і 10 річному віці - і в мене до 30 років залишився страх похорон. Стук об кришку гроба землі. Плач і крики.
Ніколи не збрешу• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
А почему ваша дочь не поехала попрощаться с дедушкой?
автор Куплю орехи • 18 мая 2025
Ответ дляКринжова баба
Це мій тато.
Цвіпканя• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
А кому не можна запросити? І навіщо дзеркала завішані?
Цвіпканя• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
Це мій тато.
І що? Він же не в квартирі помер у Вас
Ніколи не збрешу• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
Це мій тато.
Зеркала завешивают в доме, где покойник непосредственно находится, а не у всех родственников в домах
АфродитаПетровна• 18 мая 2025
В Украине принято завешивать зеркала в доме, когда кто-то скончался. Мол, душа человека якобы может ’застрять’ в них или ’заблудиться’.

Как к этому относится церковь и нужно ли это делать, ответил священник Алексей Филюк.
’Это опять же люди попридумывали, потому что где-то там кому-то женщина женщине сказала... А те еще и знали магию... Мол, заблудится покойница в зеркале и дороги не найдет... Это все выдумки’, — подчеркнул священник.
По его словам, люди закрывают массово зеркала, ’хоть сами не знают для чего и зачем’, но ’так придумали’.
’Не нужно завешивать зеркала. Это народные выдумки. В Америке тоже люди умирают, но там зеркала не завешивают. Это не нужно делать’, — говорит Алексей Филюк.

Вообще, если и завешивают то только в доме, где умер человек.
НуКаНаКа• 18 мая 2025
Что плохого, что дети брата поразвлекали ваших? Неужели нужно всем скорбеть было? Это дети, не нужно как то особо себя вести в этот день. Пусть лучше их родственники немного отвлекут о грустных событий.
Кринжова баба• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
Це мій тато.
Не зрозуміла відповіді
juliyadorosh• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
Це мій тато.
Так для чого завішувати дзеркало?
Свезло так свезло• 18 мая 2025
вашій дитині організували підтримку, а ви невдячна. І щодо свого батька теж невдячна, якщо так притримуєтесь традицій то беріть дитину на похорон, хай капусняка поїсть чишо
НуКаНаКа• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
Це мій тато.
Зеркала завешивают там, где умер человек, а не повсеместно.
автор Куплю орехи • 18 мая 2025
Бабшка не могла сама організувати підтримку?
ИграйМойГормон• 18 мая 2025
Ответ дляКринжова баба
Ошиблась, ссори. Это не место похорон
Крижана бурулька• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
Кому что она должна была организовать?
Цвіпканя• 18 мая 2025
Ответ дляИграйМойГормон
Ошиблась, ссори. Это не место похорон
І Ви погугліть
Кринжова баба• 18 мая 2025
Ответ дляИграйМойГормон
Ошиблась, ссори. Это не место похорон
Не глупий. Знаю про цю традицію, але це в будинку де покійник, а не за 200 км у родичів вдома
НуКаНаКа• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
Значит, не могла. Детям лучше с детьми играться, а не с бабушкой. Я была бы благодарна ей, что они не грустили в этот день.
Если вы хотели бы какой то скорби, взяли бы ребенка с собой на похороны.
Ліньки гуглить• 18 мая 2025
Ви неправі, авторе. Вам горе затьмарює раціо, звідси ця тема.
Співчуваю вашій втраті.
заварний look• 18 мая 2025
Автор, я розумію ваше обурення. Але подивіться з іншого боку. Зараз і так усі у постійному стресі. Якщо чоловік дзвонив питати чи не літали шахеди, то значить, що дитина часто чує їх, а отже стресує. Тепер помер її дідусь. Вона знову стресує, навіть якщо не були сильно близькі.
Приїхала свекруха, як їй розважати онуку? В хаті дзеркала завішені, у повітрі відчувається траур і горе. Свекруха захотіла трохи відволікти дитину і насправді то було правильне рішення. Вам би було легше, якби дитина ридала весь день? Ось що свекрусі в такому випадку робить? А так дитина принаймі відволіклася на двоюрідну сестру. Ну не свято ж вони там влаштували, просто провели день разом. Я б не робила трагедію з цього і взагалі не акцентувала б увагу. Я рідко буваю на боці свекрух, але це той випадок, коли вам треба трохи охолонути.
Весела пiсенька• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
А почему ребенку нельзя отвлечься от мрачных мыслей в компании другого ребенка?
Б´ю байдики• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
Автор, ну во-первых, что значит ’погуляли’? Они что, вечеринку устроили с гостями? Ну пришли,посидели и разошлись. Похороны же в другом городе?
Зеркала завешивать это вообще странно. Ладно ещё в том доме где покойник ночует, но при чем там ваш дом?
В общем вы сильно раздуваете. Оно и понятно, у вас стресс.
Вы не горячитесь. Думайте о себе. Успокаивайтесь. Нечего страшного или оскорбительного свекровь не сделала
ИграйМойГормон• 18 мая 2025
Ответ дляЦвіпканя
І Ви погугліть
Уже извинилась
Весела пiсенька• 18 мая 2025
Ответ дляКуплю орехи
Це мій тато.
Он умер у вас дома?
ИграйМойГормон• 18 мая 2025
Ответ дляКринжова баба
Уже исправила текст