Продавчиня кіз• 22 мая в 14:51
Видалення зуба мудрості в 13 років?
Одразу попереджу, що просто збираю думки різних людей))
Звісно, що ще буду консультуватися з іншими лікарями і робити свої висновки.
Але поки чекаю на прийом, мушу перепитати та перечитати все, що можу))
Сину 13 років. Тиждень тому почав скаржитись на ниючу біль в районі зубу мудрості. Зробили знімок, проконсультувалися з стоматологом.
Візуально набряку сильного немає, але трохи є, прописав полоскати розчином, нурофен при необхідності.
Але додав, якщо за тиждень-два не пройде біль, або стане сильніше, то треба видаляти, бо зуб так лежить (на фото нижня ліва сторона... правий теж так лежить, але не турбує)
В принципі, біль на 5 з 10, каже син, але один раз вже нурофен давала, бо трохи в вухо віддавало.
Питання: чи норм видаляти в 13 років? Я як то не очікувала такого, мені здається, що трохи рано... Зуби рівні (носив в 6-7 років пластинку).
Чи є шанс, що зуб вирівняється і вилізе нормально? Лікар каже, що 98% - ні. Звучить якось безапеляційно...
Поки консультувалися в одного стоматолога, звісно він зацікавлен в своїх послугах, радив свого хірурга...
Хось може якось прокоментувати? Може в когось така ж історія була?
Леплю из пластилина• 22 мая в 14:53
Норм, если они мешают то удаляют. У кого то они смещают зубной ряд то тоже удаляют. если брекеты ставить то тоже на удаление.
Непозбувна Бентега• 22 мая в 14:54
мали таке саме. нижні зуби ідентичні вашим. Як під копірку. видалили і забули. ось 2 міс.тому. бо поїде увесь зубний ряд і будете працювати лиш на брекети. В нас нічого не боліло, але зуби вісімки росли,як у вас. тому тільки видалення.
Р.с. Шукайте ТІЛЬКИ лицьового хірурга.НЕ СТОМАТОЛОГА, Якщо КИїв- підкажу.
З царем в голові• 22 мая в 14:55
у моей дочки точно такой снимок-так же зубы лежали-вырезали из десны в челюстно-лицевом отделении СТАЦИОНАРА. но ей было 18 лет. конечно зубы не станет ровно в десне-это так они заложились.
Леплю из пластилина• 22 мая в 14:56
Забыла добавить, что спустя много лет, новый стоматолог мне сказала из за чего у меня кривые зубы, т.к если бы в своё время удалила бы 8 то зубы не находили друг на друга. Печально((( Ник то мне такого не говорил.
Продавчиня кіз
• 22 мая в 14:58
Ответ дляArctic777
Ого, у меня зубы мудрости только появилися в 25
Я сама не очікувала в 13 років такого.
В мене теж десь з 20 до 25 повилазили (добре, що рівно)
Оксана -1f11• 22 мая в 14:58
Ми видаляємо зародки зубів мудрості, але ми носимо брекети, один вже видали в 14 років
Сладкий лимончик• 22 мая в 15:01
Ответ дляНепозбувна Бентега
Під яким наркозом видаляли?
Моїй дитині треба, до брекетів :(.
Ще знімок не робили
Моїй дитині треба, до брекетів :(.
Ще знімок не робили
Сладкий лимончик• 22 мая в 15:02
Ответ дляArctic777
Жесть, эти брикеты, модные штуки, в моей юности не было такого и у всех ровные зубы.
У кого у всіх?
Сладкий лимончик• 22 мая в 15:04
Ответ дляArctic777
Школьники, студенты, сотрудники, дети. Такую фигню не видела ни у кого.
То це означає, що люди не мають проблем із зубами?
Непозбувна Бентега• 22 мая в 15:05
Ответ дляСладкий лимончик
Під яким наркозом видаляли?
Моїй дитині треба, до брекетів :(.
Ще знімок не робили
Моїй дитині треба, до брекетів :(.
Ще знімок не робили
тільки місцевий. 2 рази - по 2 зуба(верх і низ) . 45 хв із зашиттям. це не та операція, де треба загальний наркоз.
Непозбувна Бентега• 22 мая в 15:06
Ответ дляArctic777
не видела я ровных зубов. все кривозубые. а до вашей юности и АБ не было. так что ж? умирать теперь? то как было- уже не будет.
Украиночка• 22 мая в 15:07
На снимках почти нет корней у них. Это из за возраста? По теме. Удаляйте. Моя тетя удалила дочке вроде в 14. Все 4 сразу под седацией. Считаю она молодец. Та неделю промучилась и забыла навсегда про эту проблему. Эти зубы позже могут испортить весь зубной нижний ряд.
Продавчиня кіз
• 22 мая в 15:08
Ответ дляУкраиночка
так, ще не до кінця сформовані...
Непозбувна Бентега• 22 мая в 15:08
Ответ дляУкраиночка
у нас всего 3 дня было. припухлость. никакой недели. то еще зависит от врача и от организма. мы удаляли по 2 зуба с каждой стороны с перерывом 3 недели. не мучилась. ела на др.сторону.
Украиночка• 22 мая в 15:08
Ответ дляОксана -1f11
На фото теж зародки? Бо не бачу коренів. Їх легше видаляти як ви вважаєте?
Украиночка• 22 мая в 15:09
Ответ дляПродавчиня кіз
так, ще не до кінця сформовані...
Але це ж краще ніж з коренями так?
Непозбувна Бентега• 22 мая в 15:09
Ответ дляПродавчиня кіз
так, ще не до кінця сформовані...
у нас так само.рвати поки нема коріння. ми видаляли зародки.коли підуть коріння = буде важче і довше,глибші рани. зараз це на 3 дні припухлості і все.припухлість дасть нижній зуб.
Продавчиня кіз
• 22 мая в 15:09
Ответ дляУкраиночка
Наш стоматолог теж каже, що зародки легше видалити, ніж коли вже корень є
Украиночка• 22 мая в 15:09
Ответ дляНепозбувна Бентега
Ну той сразу 4. Поэтому с трубочки ела неделю.
Непозбувна Бентега• 22 мая в 15:10
Ответ дляУкраиночка
да. поэтому я такого не хотела. никаких трубочек. все постепенно.
Продавчиня кіз
• 22 мая в 15:11
Ответ дляТреба ось так
Дочке удалили все 4 для брекетов в 11 лет
ого, ваша донька смілива така!
Непозбувна Бентега• 22 мая в 15:12
ну і видалення під заг. наркозом в 2 р дорожче ніж під місцевим. місцевий - 3 тис. за зуб- Київ. Всього 12 тис. Загальний 22 тис.
Нам було краще - по 6 тис. по 2 зуба з перервою 3-4 тижні
Украиночка• 22 мая в 15:12
Ответ дляПродавчиня кіз
Видаляйте. Він потім вам скаже дякую за це. Бо в дорослому віці на це важко наважитись.
Украиночка• 22 мая в 15:15
Ответ дляНепозбувна Бентега
Поділиться будь ласка де видаляли. Київ
Карма хамелеона• 22 мая в 15:15
В доньки подруги в 13 років було таке ж і мали видаляти в Україні. Але почалася повномасштабна війна і вони виїхали закордон. Там пішли до сімейного, та відправила до дантиста і він сказав, що в такому віці не видаляють 8-ки і можливо проблема болі не в цьому. Сказав завести зошит і записувати декілька місяців, де болить, як болить, скільки по часу і коли. Якщо дуже болить, то пити знеболюючі і записати. Потім лікар проаналізував записи і зробив висновок, що це не зуби мудрості, а у ві сні дитина дуже стискає щелепи і в цьому причина. Була виписана спеціальна нічна капа. Не памʼятаю скільки дитина в ній спала - 3 місяці чи пів року, але болі пройшли і зуби мудрості ще не вилізли, хоча 3 роки пройшло