Мяо мой мяо• 27 мая 2025
Упустили два ценных года жизни подростка
Вот такое ощущение от беженства в Польшу
если в первый год попав в выпускной класс рвали жопу, занимаясь с нуля чтоб сдать необходимые экзамены в старшую школу, то потом получили нервный срыв, откат, кучу диагнозов, подозрения на все нейроотличия и нетипичную дислексию..
И в итоге 2 года получастной школы просто просрали время, учась на 2-3 без какого-либо желания с постоянной ненавистью к окружению...
В Украине в итоге все ровесники спокойно заканчивают родные школы на понятном языке, поступают кто в Украину, кто в ту же Польшу, но с родным атестатом без стрессов и апатии, без ненависти к Европе и обучению там...
чего я добилась здесь за 3 года бросив родное жилье и мужа?
документов по бессрочной легализации. Нужны они теперь нам?
сомневаюсь...
Зачем все это было? ХЗ...
сомневаюсь...
Зачем все это было? ХЗ...
лаМпочка• 27 мая 2025
Ответ дляmarimagdali
польша к войне готовится.сами поляки бегут на запад страны а кто хитрее и богаче в испании
добре, що поляки не в курсі, що вони ’бегут’
пані Солоха• 27 мая 2025
Ответ дляА я кумедна
Воот! Это самый ключевой момент! Родственники хотели, готовились, выехали! Это их выбор и осознанное решение, более того- желание! Не считая западны регионы, восточные бежали из под бомбежки куда глаза глядят без денег и с одним чемоданом. Жизнь рухнула за пару дней...и на этом стрессе ты выезжаешь за границу и совершенно не понимаешь что будет завра- вернешься домой, мюсможешь осьаться, будет ли куда вообще влзвращаться и имеет ли это смысл и т.д...
Та конечно. Вы думаете у тех детей спрашивали согласие? Их поставили перед фактом. А потом взрослые решали как налаживать жизнь, потому что ни переводчиков, ни навигаторов и т.д. не было, а дети сами барахтались. Это взрослым было проще - это было их желание, но не детей.
лаМпочка• 27 мая 2025
Ответ дляmarimagdali
а мне тут шоколадо мертветчуковская ботня втюхивала,что я недомать ибо не спродала квартиры и не вложилась в недвигу и в учебу в польшах где война на носу .хорошо что хоть клепки в башке хватило не пристроит за аренду 50-70 тыс дол за более трех лет в трубу чужому дяде отдать.хорошо что дома
еще одну квартиру детям купила
що, свекруху подушкою придушила і таки віджала квартирку?
лаМпочка• 27 мая 2025
Ответ дляТётя Хрюша
Ото Маня нехай за твій вибір вмирають в окопах твої діти🤷🏼♀️
в неї не вибір, в неї вирок. Шкода лиш, що став вироком всій країні(((
Рубаю олівлє• 27 мая 2025
Ответ дляпані Солоха
так и было. И для взрослых не было столько помощи. Сами барахтались. И дети тоже.
лаМпочка• 27 мая 2025
Ответ дляКубик Рубика
90% живущих там... врут, что у них все хорошо. Почти все одноклассники сына, которые уехали стонут и проклинают всех. Они не нашли там друзей. Уезжали после 9 класса из обычной школы. И тут учились обьективно на 5-7, но родители обещали, что они тут поступят в универ и будут как все. А на западе так не вышло. Это капец как тяжело, математика, физика, химия на английском в старших класах. Успешны только либо очень красивые, либо капец умные.
тіште себе, тіште
Альфред Шнитке• 27 мая 2025
Нема вірного рішення. Ми через 5 місяців повернулись, повернулись в обстріли та суцільний блєкаут. Отримали купу діагнозів по неврології - активно лікую до 18 років. Сиджу і кусаю лікті що повернулась. Не гризіть себе- де б було краще не відомо.
Глас_Народа• 27 мая 2025
Ответ дляАкукарача
Ми в Австрії. Додаткові заняття ніхто не оплачує. Аусбільдунг тільки для тих, хто добре володіє німецькою . А іншим - вперед працювати, там можна з 15 років. І знання в українській школі нульові по факту, контрольні я за нього роблю, щоб не відрахували.
ми теж в Австрії. Українську школу тянемо онлайн вечірній. В Австрії на другий рік лишили в молодшій школі, уже поступили в гімназію тягнемо, але мова то біль. ті з дітей хто був менший ті стараються і тягнуть а старші в кого батьки найняли репетиторів теж тягнуть і в університети поступили
Аноним_1857• 27 мая 2025
Ответ дляМяо мой мяо
да, вот если б был мальчик я бы еще хоть как-то себя оправдывала...
что вот пыталась спасти.
Автор, Вьі не знаете - может и спасли. В моем р-не Киева однаждті дрон влетел в комнату девочки. :(
И про ’спокойно заканчивают’ я и другие Советчицьі много можем рассказать... Про ночь в коридоре на полу, а потом утром математичка все равно дает контрольную. У младшей частьій вопрос: ’Шо летит?’
Да, мой старший закончил и учится сейчас в КПИ на удаленке. Но червь сомнения меня тоже гложет, что не вьіехала с детьми.
лаМпочка• 27 мая 2025
Ответ дляА я кумедна
Как дети тянут 2 школы? Сейчас расскажу! Подруга что в Австрии делает за ребенка уроки в украинской школе. Та подруга что в Германии плюнула на украинскую школу т.к. она не может за ребенка делать уроки- она в Германии работает и курсы немецкого посещает, поэтому фмзически не в состоянии...
мій нічого не ’тягнув’, просто вчився. Я навіть не в курсі, яка там програма, тільки деколи щось міг мене попросити пояснити. Закінчив 9 клас в Україні майже на відмінно, польську подставувку - з червоним паском, був у десятці кращих з 5 класів. Але я відразу перевозила дітей туди, де вони швидко опанують мову і інтегруються
Своего не предлагать• 27 мая 2025
Ответ дляДюймовочка
Удалено администрацией...
лаМпочка• 27 мая 2025
Ответ дляГидроусилитель руля
Ладно, Німеччина, Італія і т.д., але ж польська близька до української. Я обрала Чехію саме через школу. Мені одразу вчителі за обох дітей сказали, що інгліш і математика у них чудові і без знання мови. З чеською та усними предметами, звісно, були проблеми перший рік. Але вже достатньо добре володіють чеською. Те саме і польська та словацька мови.
+1, аналогічно, мої переїхали, не знаючи польської взагалі, пішли в 7 і 4 класи
Мост_Устал• 27 мая 2025
Мои дети прекрасно социализировались. За 2 года хорошо подтянуть язык. Сын поступил в универ в этой стране и поступает ещё в другой стране. Потом выберет. Вообще не жалею что уехали 2 года назад
лаМпочка• 27 мая 2025
Ответ дляПрибираю щодня
Вы в шорах своей предубежденности
захисна реакція, щоб таким чином переконувати себе с правильності свого рішення. Тому нічого дивного
Дрібка щастя• 27 мая 2025
Ответ дляКриниця щастя
І ´´завозять´´ теж. Я знаю 2 родини, які після 2 років одні в в Австрії, другі - в Британії повернулись в Україну, щоб хлопці закінчили в Києві 10-11 класи, і вже з українськими атестатами вступали у ВНЗ в Європі.
Там діти не змогли адаптуватись, вивчити мову на рівні достатньому, щоб навчатись у старшій школі у випускних класах місцевих шкіл
У кожного своя історія.
Я цілком розумію, що не усім підліткам легко адаптуватись в новому середовищі.
У кожного своя історія.
А як діти, які не змогли вивчити мову на достатньому для школи рівні, знаходячись у мовному середовищі, хочуть вступати до ВНЗ знову-таки у Європі?
лаМпочка• 27 мая 2025
Ответ дляДиви яка я пава!
У мене у знайомої діти в Німеччині вчаться на 2 класи нижче чим були в Україні, подруга в Польщі то дитина на 1 клас нижче, і ще українську школу вони стараються тянути
моя менша пішла в 4 клас, як і в Україні. Сина зарахували в 7, оскільки 8 в Польщі - як у нас 9 і є обов’язковий екзамен з польської мови. А він польську взагалі не знав
Життє Бентежне• 27 мая 2025
Ответ дляМяо мой мяо
я участвовала
как репетитор и организатор
я бы на вас посмотрела в 13 лет в чужой стране и нужно сдавать через 8 мес ДПА на иностранном и знать 8 литературных произведений...
вот вам и ’покакали’
как репетитор и организатор
вот вам и ’покакали’
А навіщо ви йшли у випускний клас? У Польщі не обов´язково навчатися в їх школі, могли б дистанційно закінчити українську і потім на базі свідоцтва про освіту вступати в технікум чи ліцей. І було б менше нервів і більше толку.
лаМпочка• 27 мая 2025
Ответ дляПаратруперсупер
Судя по многим видео из Львова- во Львове инсульты от русского языка и единственная проблема львовян - язык
єдина проблема львів’ян - це могили на цвинтарях, на котрих майорять синьо-жовті прапори
Дюймовочка• 27 мая 2025
Ответ дляСвоего не предлагать
Удалено администрацией...
Любительница• 27 мая 2025
Ответ длялаМпочка
ні, то україністо. І правильно каже
Жертво марафоно?
Слава Українi• 27 мая 2025
Ответ дляМяо мой мяо
не, польский саботирует
каждый раз неатестация
думаете немецкий зашел бы легче?
Пусть поступает учиться на английском. Да, не бесплатно, но Вы сможете ее тут оставить, платить за общагу, будет экономия на аренде.
А как получили легализацию?
лаМпочка• 27 мая 2025
Ответ дляЛюбительница
Жертво марафоно?
не треба мені приписувати власні діагнози
то лиш у кацапоротих і кацапомозглих українці в Україні - це нацисти. Жаль, що розлізлись кацапороті і кацопомозглі поміж людей, як воші зі здохлого кацапського пса
Акукарача• 27 мая 2025
Ответ дляпані Солоха
В беруфшуле пусть идет. Чему-то научат и работать
Мова не про роботу, а про освіту. Якщо закінчиться тимчасовий захисток, то з беруфшуле попросять на вихід, А якщо в універі буде навчатися, то продовжить навчання. Тому треба мати й український атестат, А потім вже з ним вступати до універу. В беруфшуле немає матури, без неї ніякий універ не світить .
Криниця щастя• 27 мая 2025
Ответ дляДрібка щастя
Дитина повертається в українську школу, вивчає фізику, хімію, біологію тощо на зрозумілій мові. Одночасно ´підтягує´ англійську і здає IELTS на b1-b2 , якого достатньо для навчання у східній Європі. Або, якщо дуже багато натхнення, вивчає за 2 роки польську, чеську , іншу слов´янську мову і теж вступає в ВНЗ обраної країни.
Швидке і легке вивчення мови з нуля у мовному середовищі десь в Ірландській чи Австрійській напівсільській школі - це утопія. Це як британця чи німця відправити в село на Закарпатті і очікувати, що через рік він здасть НМТ з української мови і літератури мінімум на 180 балів
барабанщица• 27 мая 2025
Ответ дляАльфред Шнитке
Сумно, що у вас так. Але кому ви пишете ’ не гризіть себе...’ Хто там гризе чи переймається. Боти по новій методичці теми строчать - як там погано,як тут прекрасно. Ага, віримо.... Може переселенцям,в яких копійки допомоги забрали і дулю замість житла дали ?! чи військовим - калікам, які мають 800 грн. в місяць і в чергах в клініках годинами вистоюють, чи дітям, які вже з поламаною психікою на все життя ( бо якщо не психопат, то все, що відбувається зараз - пекло і сюрреалізм )
Акукарача• 27 мая 2025
Ответ дляОчЕнЬ ЧуЖаЯ
А моя подруга вообще не вникала ни в какие уроки. Ребенок сам всё тянул и вытянул. Закончил укр. школу и немецкий интеграционный класс, отучился параллельно в укр. ВУЗе год дистанционно, сейчас поступил в немецкий. Еще и подрабатывал на выходных и каникулах. Но он и дома в Науковой змине учился.
Может пора сиську изо рта достать у дитятки?
Ви описуєте винятковий випадок. Основна більшість не тягне дві школи. Українська залишається тільки у тих, де самі батьки в змозі поробити контрольні , або знають предмет так, щоб донести дітям
Міс Всесвіт• 27 мая 2025
Ответ дляКубик Рубика
З оцінками 5-7 і в українських університетах робити нічого. Пора зачиняти цю ’лавочку’. Вищу освіту перетворили на казна що. Повинна бути система, що не тягнеш школу йдеш далі, але в університет тобі не попасти, навіть на контракт.