Плекаю думи• 28 мая 2025
Есть тут учителя математики?
Интересно какой правильный ответ в данном случае.
Ребенок учится в дистанционной школе. Сейчас сдает годовые работы.
Задача следующая: Познач на координатній площині точки А(2; 6), В(–3; –4), С(–3; –1), D(1; –5). Проведи прямі АB і CD. Знайди координати точки перетину прямої АВ з віссю ординат.
В приложении начерченный график.
Учитель поставил 20 баллом из 30 и прокомментировал - мають бути накреслені прямі, а у тебе відрізки. Ну а как начертить прямую, соединяющую 2 точки координат, которые нужно пометить?
В приложении начерченный график.
Бабуся мороз• 28 мая 2025
Я би бали не прибирала, але вчитель права. Треба було провести лінійкою далі за точки.
Клин_Кляйн• 28 мая 2025
они не должны заканчиваться на точках
по см еще надо было провести
это разное
по см еще надо было провести
это разное
ЗабежАЛОЧКА• 28 мая 2025
Чат прекрасно пояснил суть:
Учитель прав в том, что указал на важное различие между прямою і відрізком.
🔹 Відрізок — це частина прямої між двома точками.
🔹 Пряма — це нескінченна лінія, яка проходить через дві точки і продовжується в обидва боки без кінця.
На твоєму графіку намальовані саме відрізки AB і CD — вони починаються і закінчуються в точках, не продовжуючись далі. А потрібно було накреслити прямі, тобто провести лінії, які йдуть через ці точки і далі по обидва боки, наскільки дозволяє площина (зазвичай до меж листка або координатної сітки).
---
✅ Як правильно накреслити пряму через дві точки:
1. Познач дві задані точки.
2. За допомогою лінійки проведи лінію, яка проходить через ці точки і продовжи її далі в обидві сторони (не лише між точками).
3. Можна додати стрілки на кінцях, щоб показати, що пряма нескінченна (але це не завжди обов’язково).
---
🔍 Конкретно до цього завдання:
Ти вірно позначив точки A(2;6), B(–3;–4), C(–3;–1), D(1;–5).
Лінії AB і CD накреслені тільки між цими точками (тобто це відрізки).
Щоб було правильно:
Продовж пряму AB далі вгору праворуч і вниз ліворуч (наскільки дозволяє координатна сітка).
Так само з прямою CD — продовж її далі по обидва боки.
---
📌 Порада:
Іноді буває складно візуально продовжити лінію точно. Можеш:
Взяти ще одну точку, яка лежить на тій самій прямій (з тим самим нахилом), і через три точки провести довшу лінію.
Або просто прикласти лінійку і провести довгу пряму через уже позначені точки.
---
📍 До речі:
Точка перетину прямої AB з віссю ординат (ось Y) — це точка, де x = 0.
На графіку вона позначена червоним і має координати (0; 2) — це правильно.
---
🔚 Підсумок:
Твоя робота змістовно правильна, але через технічну неточність (відрізки замість прямих) учитель знизив бал. На майбутнє — просто продовжуй лінії за точки, і все буде добре.
---
1. Познач дві задані точки.
---
🔍 Конкретно до цього завдання:
Щоб було правильно:
---
📌 Порада:
---
📍 До речі:
---
🔚 Підсумок:
Бабуся мороз• 28 мая 2025
В подібних завданнях буває, що відрізки не перетинаються між собою чи з координатними осями, а прямі, на яких вони лежать, - так.
Плекаю думи
• 28 мая 2025
Всем спасибо. Тут вопрос не в баллах даже, а сам принцип. Отличия прямой и отрезка знаем, а вот то что нужно было проводить дальше я не подумала даже. Когда училась, у нас иначе ставились задачи
Клин_Кляйн• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
вы просто забыли
иначе быть не могло
Бабуся мороз• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
Так само ставилися задачі, ви просто забули
Телефон Рубика• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
В умові написано ´проведи ПРЯМІ´, якщо знаєте різницю між прямою і відрізком - це не мало бути проблемою.
Плекаю думи
• 28 мая 2025
Ответ дляТелефон Рубика
Это вопрос отличий требований образования в разных странах.
Но для себя поняла уже
Джага-джага• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
Но для себя поняла уже
Здесь не может быть разночтений. Задание абсолютно конкретное и корректное. Комментарий учителя тоже.
Вы- яжемать.
Телефон Рубика• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
Но для себя поняла уже
Ні, це питання розуміння понять відрізок і пряма.
Якщо попросять намалювати радіус, а ви накреслите діаметр, це теж буде ´´различие требований в різних странах´´?
Плекаю думи
• 28 мая 2025
Ответ дляДжага-джага
Вы- яжемать.
Я для себя задала вопрос, чтобы разобраться, и потом объяснить ребенку его ошибку.
Клин_Кляйн• 28 мая 2025
и еще что за кресты на отрезках, нас учили точки ставить, просто жирнее
Лукава_Кiшка• 28 мая 2025
Ответ дляДжага-джага
Вы- яжемать.
Бабуся мороз• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
Но для себя поняла уже
Ні, я займаюся і за американськими, і за нідерландськими підручниками, вимоги щодо відрізків і прямих усюди однакові. Записуються різним чином - так. Але якщо просять відобразити пряму за двома точками, в жодній країні не проводиться виключно лінія між точками, завжди заходить за межі, просто ставлять стрілочку в кінці лінії на позначення, що вона йде у нескінченність. А у вас чітко позначено хрестиком, що це кінець лінії і далі вона не йде.
Бабуся мороз• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
Як же ви поясните, якщо ви сама свою ж помилку і не зрозуміли.
Бабуся мороз• 28 мая 2025
Ответ дляКлин_Кляйн
До речі з цією НУШ я цього року побачила, що й 7мі класи так іноді почали ставити.
Бяки-козяки• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
Но для себя поняла уже
А в какой вы стране?
В Швеции достаточно много учат координаты.
И там снижают балы, даже если ты цифру не поставил которую требовалось. Про ваше ДЗ однозначно бы снизили балы.
Плекаю думи
• 28 мая 2025
Ответ дляБабуся мороз
В офлайн школе, в которой занимается помимо онлайн украинской, ставят точки именно так. И в задаче первое задание было поставить точки. Вторым -провести линии. А отрезки в офлайн обозначаются перпендикулярными черточками к прямой. Тут их нет. Поэтому и для меня стало изначально непонятным замечание украинского учителя
Бабуся мороз• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
Не лінії провести в завданні вас просили, а прямі. Ви так і не зрозуміли, що означає термін пряма.
Плекаю думи
• 28 мая 2025
Ответ дляБяки-козяки
А в какой вы стране?
Тут тоже много учат координаты, но требования и запись несколько иная. Например, координаты в скобках обозначают не точкой с запятой, а перпендикулярной черточкой, Точку по координатам на графике - именно крестиками, а не точкой
Телефон Рубика• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
Завдання провести ´´ПРЯМІ´´, ви знову пишите ´´отрезки´´. Ви чи то українську не розумієте, чи то не можете ніяк визнати свою помилку, навіть, після того, як 10 людей вже пояснили, що не так
Рятівник Малібу• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
Це неправда. Пряма завжди була прямою, а відрізок відрізком.
Рятівник Малібу• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
Но для себя поняла уже
Ні, це питання різниці між прямою та відрізком.
Сапай вазони• 28 мая 2025
Ответ дляПлекаю думи
От в хрестиках і є ваша помилка.
Бо це означає кінець відрізка. А потрібна пряма, тобто далі цих точок. І вона або позначається стрілочкою (а не хрестиком) або ніяк просто пряма лінія далі точок.
Ку-кусик• 28 мая 2025
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Чат прекрасно пояснил суть:
---
1. Познач дві задані точки.
---
🔍 Конкретно до цього завдання:
Щоб було правильно:
---
📌 Порада:
---
📍 До речі:
---
🔚 Підсумок:
---
1. Познач дві задані точки.
---
🔍 Конкретно до цього завдання:
Щоб було правильно:
---
📌 Порада:
---
📍 До речі:
---
🔚 Підсумок:
девочки, вы серьезно, нет, ВОТ ВЫ СЕРЬЕЗНО У чата спрашиваете разницу между прямой и отрезком?
это не просто пи.дец, это мегапиз.ец
Бабуся мороз• 28 мая 2025
Ответ дляКу-кусик
это не просто пи.дец, это мегапиз.ец
Це джіпіті головного мозку, розповсюджений діагноз.