Аль де Барановна• Изменено 02 июня 2025

Для кого є нормою пригощатись і самому нічого не купувати?

Ми знаходимось за кордоном. Отримуємо виплати як біженці. Це уточнення для розуміння фінансової ситуації.
Нещодавно зустрілись зі знайомими (діти подружились), пішли в ігровий центр. Діти бігали по всьому центру, захотіли їсти (мої мені про це сказали). Я пішла замовити їжу. Підійшла до матері іншої дитини, повідомила, що йду замовляти їжу. І так типу з натяком: «можливо ви також щось будете?». Та мати сказала, що вони нічого не будуть.
Ок. Я замовила на себе і власних дітей. Коли позвала дітей до столу друг моїх дітей також підійшов. Я заради ввічливості запропонувала йому приєднатись. Він сів і почав їсти, при чому так конкретно сів, а не перехопив дві картопельки.
Мати мовчки спостерігала. Я кажу матері: якщо маєте бажання - приєднуйтесь. І вона приєдналась ) 😬😁
Натомість навіть десерт не запропонувала купити чи якісь напої.
І як я вже написала вище фінансовий стан у нас однаковий. От як це назвати? З чого вона взяла, що я маю їх годувати ?
Мені б і в голову не прийшло пригощатись за чужий рахунок.
Я розумію, що запропонувала сама, проте це звичайні правила ввічливості і якби так само запропонували мені я б неодмінно купила щось на загальний стіл. Або сказала, що ми не голодні і пішла б з дітьми гратись, поки товариш дітей поїсть.
Цікаво, багато таких, які вважають нормою їсти за чужий рахунок? І це навіть не мої друзі, це однокласник моєї дитини і його матір я взагалі вперше бачу.
Обнемашечка• 02 июня 2025
Ответ дляАль де Барановна
Не зовсім з Вами погоджусь. Так, я їх не заробляю, проте ми на ці кошти живемо і оплачуємо рахунки (живемо у приватному житлі).
Якщо Ви вже заговорили про жадібність - згадана родина живе у гуртожитку і вони ні за що не платять. Якщо докопуватись до дрібниць то я у старпості не вірно написала: у нас з ними різний фінансовий стан.
Навіщо ви запросили їх якщо цього не хотіли? Навіщо рахуєте їх гроші? Можливо вони не від надлишку грошей живуть у гуртожитку, а ви у розкішному приватному будинку,
Кидаю курити• 02 июня 2025
Ответ дляАль де Барановна
Я пригощала дитину! Мені не зручно було перед хлопцем, адже він нічим не відрізняється від моїх дітей і також 100% хотів їсти, пробігавши в ігровому центрі пів дня.
Я до нього не маю жодних питань.
Питання у поведінці матері, яка не нагодувала свою голодну дитину, мовчки погодилась, що він буде їсти за чужий рахунок і, більш того, також приєдналась до трапези
Вот прям садилась та мама и откусывала ваш гамбургер, или угостилась двумя картошками... Это был один всего раз. Вам тут верно написали, может денег не было, или туго с ними. На постоянной основе да- наглость. В данном случае - Вы УГОСТИЛИ они приняли ваше угощение.
ГендиреХтор• 02 июня 2025
Ответ дляАль де Барановна
Я чекала зворотного жесту: «а давайте я куплю напої або морозиво дітям?»
Все чего-то «чекают».

Жены от мужей, вы от незнакомой дамочки и тд.
Она незнакомый и неблизкий вам человек, это ваши проблемы что вы навешиваете на нее свои ожидания.
Она вам ничего не должна. Потому что вы ни о чем не договаривались.
Она повела себя так как повела.
И имела право.

А ваши ожидания и ваше недовольство - это ваши проблемы.
Если вы уясните себе эту простейшую ситуацию - вы реально продвинетесь в понимании жизни и психологии.
Щепотка_совести• 02 июня 2025
Вот так всегда, сами создали ситуацию, сами обиделись) И теперь можно ласкать свое чсв на форуме)
Братья Капли• 02 июня 2025
’Мати мовчки спостерігала. Я кажу матері: якщо маєте бажання - приєднуйтесь. І вона приєдналась’
Авторко, отут ви помилилися, треба було сказати ’Вибачте, вас я не запрошую, адже ви нічого не будете’))
Marmu• 02 июня 2025
У мене в Києві є колега британець, він мульти-мільйонер, 78 років. Я на кето, тому дуже обмежене коло того, що можу їсти. Купила пару кг різних горіхів (фісташка, макадамія). Так це мурло приходить до мого столу, коли мене немає, і бере їх жменями! Мені як сказали про це - я була в шоці
Arctic777• 02 июня 2025
Ответ дляMarmu
Запирайте орехи в шкаф
Arctic777• 02 июня 2025
Вы не обязаны кормить чужих детей, но должны были с этой семьёй попрощаться, так как у вас обед. И всё.
Arctic777• 02 июня 2025
Автор, у каждого свои нормы морали и воспитания.
Бутерброд з ікрою• 02 июня 2025
Я не люблю коли мене пригощають, в моєму розумінні це до чогось забовязує, типу пригостити наступного разу, або ще щось, ніби ти щось винен людині. Але я той рік відпочивала закордоном з групою наших туристів, і потоваришувала з однією дівчиною, от там наглість була 89 левела. Та дівчина тільки і чекала щоб її пригостили, нічого ніколи не купувала, а якщо щось і купувала то їла тоді коли я десь відходила. До прикладу я купую випічку коли йду на пляж, воду, якийсь спиртний напій, і не можу лежати поряд з нею і не запропонувати, а вона була безвідказна, все їла, пила. Під кінець відпочинку мене то почало харити страшне, в моєму оточенні нема таких, я вперше з такою скупою людиною товаришувала.
автор Аль де Барановна • 02 июня 2025
Ответ дляОбнемашечка
Я їх не запрошувала. Це діти домовились разом піти до ігрового центру, а батьки як супроводжуючі!
Сиджу тихенько• 02 июня 2025
Ответ дляАль де Барановна
Буде наукою
Якою наукою?) Із ’ввічливості’ це категорія людей, такі як ви, спочатку пропонують, а потім брудом поливають
автор Аль де Барановна • 02 июня 2025
Ответ дляСиджу тихенько
А Ви з якої категорії людей?
З тієї, які прості, як доски, і не розуміють, що від по суті чужих людей брати безкоштовно пригощання це не надто гарно, мʼяко кажучи ?
Я ще раз повторюю, що я пригостила дитину і не вважаю це чимось не нормальним. Але! Була мати, яка навіть пальцем не повела, щоб у знак подяки взяти дітям по морозиву, яке коштує суттєво дешевше, аніж обід, який оплатила я.
Обращеница• 02 июня 2025
автор,я думаю,что вы сердитесь из-за того,что они не оправдали ваших ожиданий.
Красавица писяная• 02 июня 2025
Ответ дляКозяка-маляка
Ну нехай би і стояв. В чому проблема?
Ну погодьтеся: продовжувати їсти, коли поруч стоїть чиясь дитина, якось некомфортно.
Та й та мама дивна, ну не хочеш ти купувати дитині щось, то зацікав якимись атракціонами чи що там в тому ТЦ є. На це й було розраховано, що ви покормите її дитину.
Обнемашечка• 02 июня 2025
Ответ дляАль де Барановна
Значить ви тріль. Самі забули, що писали? Перечитайте старпост: «Я заради ввічливості запропонувала йому приєднатись.»
автор Аль де Барановна • 02 июня 2025
Я зрозуміла думку більшості: тут багатьом ок, коли, їх пригостили (так, я теж вважаю, що це ок), але їм також ок те, що вони нічого не запропонували взамін (а ось це я вже не розумію і серед мого близького оточення ні і кого так не прийнято). Тому я була вражена цією ситуацією і створила тему.
Цікаво, у гості Ви так само ходите? Без їжі, без фруктів до вечері, без вина, в кінці кінців, а лише йдете їсти? 😬
Бутерброд з ікрою• 02 июня 2025
Ответ дляАль де Барановна
Автор, просто робите висновки для себе і вирішуєте чи вас влаштовує таке спілкування чи ні.

Не бачу нічого поганого в тому що ви висловили свою думку на рахунок данної ситуації і людей.

Колись моя подруга запрошувала до себе на святкування НР друзів, і дорослі розуміючі люди запитували що купити, що приготувати, а одна пара з дитиною 10 років прийшли з пляшкою горівки, гарно провели час і пішли, подруга теж була в шоці і не скривала своїх емоцій.
Бжоли-бандерівці• 02 июня 2025
Ответ дляКозяка-маляка
Я вважаю якщо не хочеш пригощати - не потрібно пропонувати.
Нахуа ось ці манси, що ви з ввічливості запропонували а вона з ввічливості мала відмовитись
Це точно. Сказала із ввічливості і хотіла щоб ввічливо відмовилися. До мене в гості знайома прийшла без нічого і я її годувала і вона ще для дитини попросила з собою дати їй виноград.
Сиджу тихенько• 02 июня 2025
Ответ дляАль де Барановна
А Ви з якої категорії людей?
Я із категорії :дають - бери, б´ють- біжи )