Сама не знаю• 10 июня в 13:12

Коли і як доречно починати фінансове виховання дитини?

Як пояснити дитині поняття грошей, заощаджень і витрат. Коли варто починати і як?
Пекельнi Борошна• 10 июня в 13:13
чем раньше тем лучше
другое дело услышит ли?
So_so• 10 июня в 13:13
Лет в 5, с выдачи карманных денег
So_so• 10 июня в 13:14
Ещё такие книги для есть.

Пес на ім´я Мані, або Абетка грошей

Кіра знаходить пораненого пса. Виявляється, пес уміє розмовляти! Він відгукується на кличку Мані і знає все про гроші. Дуже скоро Кіра, прислухаючись до порад Мані і сама стає справжнім фінансовим експертом і допомагає іншим правильно розпоряджатися грошима.Книжка фінансового консультанта, письменника і бізнесмена Бодо Шефера вчить дітей правильному ставленню до грошей. Але вона стане у пригоді і дорослим, котрі захочуть прислухатися до порад і зробити своє життя вільним від фінансових клопотів.

Кіра й таємниця бублика

Життя Кіри цілком змінилося після того, як вона врятувала пса – чудового лабрадора Мані. Пес умів розмовляти та навчив дівчинку правильно заощаджувати і розпоряджатися грошима. Ось-ось має здійснитися мрія Кіри – і вона полетить до Каліфорнії. Але на шляху до мети несподівано виникають перешкоди, які не так легко подолати – адже для цього потрібно знати сім правил життя…
Бодо Шефер – фінансовий консультант номер один у Європі, письменник і бізнесмен, автор бестселера «Шлях до фінансової незалежності» та унікальної книжки для дітей «Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей», у якій він навчає, як правильно розпоряджатися грошима, щоб здобути фінансову незалежність.
Біле пальто• 10 июня в 13:16
мы лет с 5 начинали. Книгу купила про деньги, не помню точное название.
Просто красавица• 10 июня в 13:19
Мы ближе к четырем начали, уже почти пять и она уже достаточно много понимает, как все работает. Вначале думала, что мы зарабатываем, когда сдачу в магазине получаем)
Мааарковная• 10 июня в 13:25
Моїй 15 років. З 9 своя картка, коли вперше поїхала в табір і ми закинули їй туди гроші.
Зараз 1 числа кожного місяця ми платимо їй «зарплату» і вона розпоряджається як вважає за потрібне.
Я аналізую:
Перший тиждень вона собі купує щось там, потам два тижні економ режим, а останній дні живе на широку ногу 🤣🤣🤣🤣
П.с. Вона не знає що у мене доступ і я бачу як вона витрачає.
Козачка• 10 июня в 13:26
Взяли ребенка в 6 лет и сразу начали учить. Но пока как-то не очень 😔
Пліткарка• 10 июня в 13:30
О, це питання гарне. Мені здається, поки самі не почнуть заробляти і витрачати, не зрозуміють. З одного боку, дитині торочити про гроші ,мені не здається доцільним. Головне, щоб дитина бачила ,як батьки не ’понти колотять’ ,а живуть відповідно доходів.
Женщинас• 10 июня в 13:34
Можно начинать и 2 года учить, но пока ребенок не поймет ценность денег, то ждать от него какого-то рационального понимания фин грамотности сомнительно. А это приходить с возрастом, или с началом самостоятельного зарабатывания или если у ребенка сильная нужда.
Сонечко• 10 июня в 13:34
Я начинала с первого класса когда уже она могла считать сдачу. Немного карманных денег на сладости. Сейчас 12, есть своя карта. Обычно я пополняю за получение знаков отличия на уроке (не знаю как это объяснить, нечто типа оценок но не оценки). Все тратиться на снеки. Подарочные деньги заранее планируются, в прошлом году все собранные деньги ушли на айфон.
Иногда могу залупиться и сказать, что эти расходы с твоих карманных (то, что мне не нравится, например, какая-то одежда). Но реальной грамотностью пока это сложно назвать. Так, первые шаги.
А и еще -надо было продать клетку на фейсбуке, она сама продала, деньги ее (были условия, если я помогаю, то моих 50%😂).
Катруся 777• 10 июня в 13:37
Ответ дляSo_so
Ещё такие книги для есть.

Пес на ім´я Мані, або Абетка грошей

Кіра й таємниця бублика

Цікаво, чи хтось побачив ефект на власних дітях від того, що вони прочитали ці книжки? Чи дійсно вони вчать грамотному відношенню до грошей? Я теж якось хотіла своїй таку купити. Поки не брала, засумнівалась в ефективності... Моїй 8, не вміє взагалі розпоряджатися грошима, хоч все пояснювала мабуть років з 5, але як тільки в неї з´являються гроші - велике бажання все спустити під 0 на всяку єрунду по типу цукерок, жвачок, морозиво і т.д. Накопичувати на щось взагалі не вміє(((
So_so• 10 июня в 13:39
Ответ дляКатруся 777
Это её опыт, почему конфеты это ерунда?
Ребенок не должен копить, чтобы освободить родителей от покупки чего-то.
Катруся 777• 10 июня в 13:48
Ответ дляSo_so
Это её опыт, почему конфеты это ерунда?
Чому звільнити батьків? Я не кажу про якісь масштабні речі. Я маю на увазі навіть саму елементарну не дорогу річ, яку вона дуже хоче, але в ній немає необхідності. Хоча б гривень за 300-500. Я вважаю, що діти повинні вчитися змалечку накопичувати невеличкі суми на свої забаганки. От наприклад, моя просто обожнює всілякі блокноти. Вона в них не пише нічого, просто хоче постійно новий, поваляються трохи - каже забирай, мені надоїв. При чому вони всі чисті. Я не вважаю за необхідне їй купувати таку річ, соту в її колекції. І абсолютно не потрібну, просто щоб полежало. А от вона заходить в магазин - мама купи блокнот. От якби вона сама навчилася хоча б на нього накопичувати (або на іншу свою подібну забаганку), то було б добре, я вважаю. Потрібно починати з меншого, щоб прививати хороші звички. Ніхто не каже, щоб вона не купувала цукерки, це теж потрібно, але якщо дідусь дає, наприклад, 500 грн, то вважаю було б добре, якби їх спустити не все на солодощі, а відкласти частину на якусь хорошу для себе річ
So_so• 10 июня в 13:50
Ответ дляКатруся 777
Я с 6 лет даю 100 грн в неделю (раньше 50), как тратить её дело, я могу только варианты предложить и помочь посчитать.