Я тут с краю постою• 15 июня 2025

Метаджект подростку, есть такие кто не заметил побочек?

Назначили инъекции метаджект ребенку 11 лет. Кто принимает это лечение, есть шанс что не будет всех этих побочек? Лечащий подбадривает, но тут скорее просто потому что других вариантов и нет. Хочется понимать приблизительно что нас ждет.
Хочется позитивных историй.
Хи хи, ну ну• 15 июня 2025
Метотрексат не приймали? Це ваша перша базисна терапія?
автор Я тут с краю постою • 15 июня 2025
Ответ дляХи хи, ну ну
Перша, до цього тільки НПЗП і Депос разово. Лікар сказала що це і є метотрексат, як я зрозуміла.
САМ_ТАКОЙ• 15 июня 2025
Я не підліток, мені 42
8 місяців колола на збільшення доз, побічних не було ніяких
Хи хи, ну ну• 15 июня 2025
Сподівайтеся тільки на краще. Ті побічні, які перелічені, не обов´язково будуть у вашої дитини.
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
Я не підліток, мені 42
Ні сонливості, ні випадіння волосся, ні рвоти? Нащо я начиталася...
САМ_ТАКОЙ• 15 июня 2025
Білірубіни всі були вищі правда але по стану погіршень не відчувала
Через 2 місяці як закінчила вони прийшли в норму
Хи хи, ну ну• 15 июня 2025
Моя мала декілька років була на метотрексаті, був період, що кололи методжект. Все було нормально.
САМ_ТАКОЙ• 15 июня 2025
Ответ дляЯ тут с краю постою
Взагалі ніяких у мене
Але ж стан здоров‘я у всіх різний
Перед призначенням і здавала просто купу різних аналізів і лікар дивився
Ответ дляХи хи, ну ну
Так, розумію що це золотий стандарт лікування. Буду сподіватись на краще, дякую.
Хи хи, ну ну• 15 июня 2025
Лікар вам скаже, які аналізи треба здавати, які показники відслідковувати. Або, якщо доведеться періодично лягати на обстеження, будете у лікарні все це проходити.
Здоров´я вашій дитині!
Ответ дляХи хи, ну ну
Здоров´я вашій дитині!
Так об´єктивні показники зрозуміла як відслідковувати. Але от суб´єктивні.
Дякую, поки намагаюсь прийняти і тримати веселе обличчя при дитині.
Не будь КакСвета• 15 июня 2025
Автор, хочу Вас заспокоїти і підтримати - усе буде добре!
Ми на методжект майже 4 роки.
Зараз доньці 11 з половиною років.
Колимо 1 раз на тиждень.
Спочатку все було ок, потім іноді просто нудило, але не завжди.
Рвота почалася, коли через війну довелося деякий час приймати таблетки, бо уколів не було. Тому якщо є можливість будьте на уколах.
І навіть коли повернулись до уколів деякий час була рвота, але це вже було більше психологічно, бо рвала одразу після уколу або як тільки бачила цей шприц її починало морозити і рвала.
Ми навчилися з цим справлятися, тому зараз все ок.
За добу до уколу ми п´ємо 1 таблеку 5 мг фолієвої кислоти ( через добу після уколу 10 мг, можливо Ви також так приймаєте, не знаю).
В день уколу ми не їмо нічого шкідливого і важкого на шлунок- фастфуди, піци, сосиски, ковбасу, ну і усякі такі типу чіпси, сухарі, солодощі і т.д.
Також за 2 години до уколу пили 1 стік бетаргіну ( зараз вже так не робимо, бо попустило нас).
Протягом дня до уколу пийте багато води.
Інших побічних ефектів не виявила - волосся у нас і так з дитинства рідке, нігті, зуби наче ок, 1 раз на 3 місяці офтальмолог, лор, узд внутрішніх органів. Іноді лікар прописує курсом креон (панкреатин) для підшлункової.
Статеве дозрівання почалося як і у всіх, тобто ніяких таких прямо швидких гормональних змін не було.
Також раз на тиждень контролюємо клініку крові.
Уточнюйте у лікаря, в залежності від хвороби, які показники Вам треба контролювати та як часто.
Бажаю Вам успіхів у лікуванні! Усе вийде і усе буде добре! Обіймаю Вас)
Ответ дляНе будь КакСвета
Ми на методжект майже 4 роки.
Зараз доньці 11 з половиною років.
Колимо 1 раз на тиждень.
Дуже дякую вам за розлогу відповідь, буду знати що уточнити у лікаря наступний раз. І за підтримку. Сподіваюсь і моїй і вашій дитині лікування допоможе