Кусачая Я• Изменено 17 июня в 00:43
Про оточення дітей та вплив на це батьків
У моїх батьків є знайома пара, в цієї пари донька мого віку (а нам зараз вже під 40).
Фінансово друзі батьків жили не погано, їх донька ходила до гарноі школи з посиленим вивченням мов, мала не дешеві секції, одяг з-за кордону. Вони вважались десь трохи вище середнього класу того часу.
Наша родина на той час була дещо скромніша у статках, проте загалом жили нормально.
І от я чітко памʼятаю, як мати тієї дівчини постійно казала доньці, щоб вона спілкувалась лише з певною категорією дітей. Зі мною вона майже не спілкувалась, лише коли зустрічались наші батьки. Я була не її поля ягода, навчалась у звичайній школі. Колись батьки сказали запросити її до мене на день народження.
Святкували у нас вдома. Памʼятаю, як відносила посуд на кухню, а вона розмовляла там по телефону і я випадково почула, як вона каже своїй «елітній» подружці про те, що їй дуже нудно на моєму дні народженні і взагалі усі тут не достойні її персони (діти були запрошені з двору).
Батьки тієї дівчини завжди старались оточити її знайомими лише з гімназії, або наказували товаришувати з дітьми «колег» її батька (батько був бізнесменом).
Коли вона підросла і стала зустрічатись з хлопцем мати швидко дізналась, хто він і що. Дізналась, що його виховувала лише мати, родина не заможна, жив він на одну стипендію. Наказала порвати з ним відносини, що донька й зробила.
Забігаючи наперед, вийшла заміж ця дівчина за фермера з Канади. По міркам її батьків, за престижного чоловіка, адже він мав будинок, бізнес, кошти.
Порівнюючи наше дитинство, юність мої батьки ніколи не вказували мені, з ким товаришувати, з ким зустрічатись.
При тому, що мої батьки та батьки тієї дівчини товаришували усе своє життя та зараз продовжують це робити. От такий дисонанс. У людей з різним поглядом на життя склалась міцна дружба.
Я у свою чергу ніколи не кажу дітям обирати друзів за статками чи статусом. Я не розумію, як можна своїм дітям наказувати товаришувати лише з тими, у кого товстий гаманець.
Цікаво, як було у Вашому дитинстві та як в цьому плані виховуєте Ви своїх дітей?
Отжигающая• 17 июня в 00:45
Дивно, невже ваші батьки не знали, що та дівчинка не хоче з вами дружити. Чому ви не казали, що їй мама дає настанови з вами не спілкуватися?
сладкий_ноябрь• 17 июня в 00:51
А я вважаю, що фільтрація оточення дитини позитивно впливає на дитину і дає їй змогу розвиватися краще, поступово набираючи досвід.
Млинці зі смайликом• 17 июня в 00:55
Дивно, чому мама дозволяла СОБІ дружити з ким хоче, а дитину цього позбавила. Це ж подвійні стандарти
Кудлата хмаринка• 17 июня в 00:55
Дивно, що звʼязувало ваших батьків та ту «продуману» родину? Мені таке не близько. Але я розумію, про що ви. Ми з вами приблизно одного віку. В моє дитинство також були такі діти з двору. Але в дворі вони лиш зрідка зʼявлялись. Їхні батьки були більш заможні, хотіли дітям «свою» компанію. Для мене це було дико. Але тепер розумію, що як вся родина типу заможна, «зірки», то навряд дитину відпустять до «простолюду». Як доля тих заможних дітей з мого дитинства склалась, я не знаю. В дорослому житті вже по роботі таке бачила. Працювала в одному з бізнесів одного нашого нардепа. Там також було - багатії до багатіїв. Зараз маю в оточенні знайомих, то вони доньку водять в приватну школу та наказують спілкуватися з «потрібними людьми», щоб збудувати правильне оточення на майбутнє. Не знаю, як правильно. Але особисто для мене формулювання «потрібні люди» якесь фальшиве. А дружба це те, що від серця. Тому в моєму оточені звичайні люди.
Млинці зі смайликом• 17 июня в 00:56
Ну і батьки ваші не така вже й протилежність батькам тої дівчини, якщо казали позвати на ДР і її. Якби Ви самі вибирали з ким дружити і кого звати на ДР, то хіба б заходила взагалі розмова про ’позови ще й Машу’?
Бджолина королева• 17 июня в 02:43
Это ж во сколько лет вы ее пригласили на ДР? Что то вы заврались мне кажется...
Трохи злякана• 17 июня в 03:47
Конечно фильтровали окружение, запретили мне дружить с подружкой, у которой родители пили.