Психологічка• 18 июля 2025
Блін, оце попала на гроші - сусіди залили
Тема просто виговоритися.
Вчора залили сусіди з 7 по 4 поверх. Ми на 7. Збитки афігенні такі: мінус проводка, мінус люстра, мінус стеля в кімнаті і в коридорі, мінус лінолеум. Це я не кажу про мокрі килими, диван, речі.
Сусідка така: я не відмовляюся, буду брати участь. Хитренько так, недоговорюючи що типу щось вона, а щось блін придеться нам самим.
Я з якого хєра я маю попадать на витрати через те, що ти залила. Тим паче Суми - остання справа зараз мінять проводку і перестеляти лінолеум. В рюкзак з собою не закинеш.
Але і жити без світла, або з аварійною електрикою, замість нормальної жовта стеля, вздуті сирі шпалери і гниючий лінолеум, в якому заведеться пліснява і її спори - і все через сусідку - це є не моя вина.
Через суд просто триндець виходять витрати.
stranger-1• 18 июля 2025
Ответ дляВообще не факт
Акт обстеження от ЖЕКа (ОСББ) должен быть в любом случае , даже если одна из сторон с ним не согласна . Несогласная сторона может заказывать независимую экспертизу , если хочет . А для Автора Акт - это подтверждение того , что ее квартиру действительно залили по таким-то причинам . Что касается причиненного вреда - для суда достаточно сметы на ремонт . С ценами на момент залития , а не на момент последнего ремонта . С мебелью сложнее , там должен быть отдельный акт оценки ущерба . Я судилась по такому же поводу - мощно залил сосед . Выиграла суд первой инстанции и аппеляцию . Все это длилось 2 года . Потом взяла исполнительный лист . Исполнитель долго уговаривал меня пожалеть соседа , поскольку тот - пенсионер . Не уговорил . Потом сосед кочевряжился . Но быстро попустился , когда исполнитель начал описывать имущество и моментально нашел деньги - всю сумму .
По поводу актов у нас с вами противоречий нет.
А вот что касается сметы на ремонт, которой якобы достаточно для суда, то вам просто повезло.
Ремонт вы делаете во всем помещении, в экспертиза посчитает только квадратуру, непосредственно пострадавшую.
У вас до залития мог быть бабушкин ремонт, а смета на ремонт самыми дорогими материалами.
Мой опыт показывает, что в большинстве случаев пострадавшая сторона не получает по суду полного возмещения, а часто не более 30-50% от ожиданий пострадавших. Это вообще, если виновник готов сразу возместить сумму по решению суда сразу.
Каждая ситуация вообще индивидуальна, как и решения судов
Поэтому копья ломать тут нечего. Нужно составлять акты и начинать переговоры. Дальнейшее покажет...
Вообще не факт• 18 июля 2025
Ответ дляДля драки
Сейчас это намного дольше.
Ну , проще же сидеть на попе ровно и ничего не делать ...
Безлім на все• 18 июля 2025
Ответ дляПсихологічка
З точки зору жеку - труби, проводка, лампочки у під´їзді їхні. Все, що в кв - твоє.
Які б зношені труби в кв не були, за рахунок жеку їх не будуть міняти.
Вы сейчас описываете ситуацию для приватизированных квартир. А некоторые ещё нет.
У вашей соседки какая?
Вообще не факт• 18 июля 2025
Ответ дляstranger-1
Я реалист . У меня была смета на пострадавшую часть . Цены были среднего ценового сегмента . Плюс моральный ущерб . И в Акте ЖЕКа указано , что именно пострадало и метраж . ))) Получила примерно 85 % от заявленной в иске суммы .
Но в целом вы правы .
Ответ дляПсихологічка
Залита коробка і плюс з самої люстри у кімнаті текло як з крана. З жека котрі вчора приїжджали сказали, що тільки мінять.
та не паникуйте . проводке вообще ничего не будет. посидите с отключенным светом просто. сутки. по линолеуму- сушите на улице. сутки. обои возможно станут на место как просохнут
Психологічка
• 18 июля 2025
Ответ дляБезлім на все
У вашей соседки какая?
Приватизована
Дайте вподобайок• 18 июля 2025
Ответ дляСкиниУскачи!
Ну тут вина сусідів
А тут все спірно, ніхто не перекриває повністю воду в квартирі, як йде на роботу. Може то виключення, але я таких не знаю людей
Я перекриваю постійно воду, бо один раз були вдома з чоловіком і кран просто злетів, такий тиск був, слава Богу, що вдома були.
Психологічка
• 18 июля 2025
Ответ дляОч@ров@Шк@
У вас аварийка сутки ехала?
Ні, швидко. Ну але от так. Пройшло дуже і води було багато. Якщо тільки у мене в кімнаті по щиколотки.
Плюс все, що набралось до перекриття нікуди ж не ділось, вимочити його за сек ніяк і доки вигрібали ковшиками і тряпками воно сочилось нижче.
Психологічка
• 18 июля 2025
Ответ дляОч@ров@Шк@
Платить должно государство, соседка очень по человечески поступает. Начнёте права качать, то отправит она вас в суд и будете окончания войны ждать в надежде на компенсацию.
З чого б це держава платила? Звідки у вас такі глибокі знання обов´язків держави щодо шкоди, заподіяної приватною особою?
Оч@ров@Шк@• 18 июля 2025
Ответ дляПсихологічка
Меня топили часа 4 , когда начало капать с потолка аварийка ещё час ехала и прям такого не было. Время когда топить начало знаю точно, так как соседи воду не закрыли при отключении, а потом ее включили.
Психологічка
• 18 июля 2025
Ответ дляВообще не факт
У вас добре вирішилось. Зараз вимоги - акт жеку і незалежна оцінка. Ну і потім суд.
Якби мала впевненість у рішенні суду з виконавчою проблем не було б.
Оч@ров@Шк@• 18 июля 2025
Ответ дляПсихологічка
С того, что сейчас не проблема доказать повреждение коммуникаций из-за обстрелов, так как дома трясутся. Дале в Киеве это практикуется, а у вас и подавно.
Ло Шарик• 18 июля 2025
Ответ дляПсихологічка
Що кран вхідний в кв не перекрила і що у неї труби лопаються.
А хто його перекриває взагалі?
Психологічка
• 18 июля 2025
Ответ дляДля драки
Автор, не тяните с актом.
Ніхто й не тягне. Вчора була заява в жеку.
Сьогодні майстри ось в обід подзвонили, сказали, що прийдуть в понеділок, коли висохне, щоб вже проявились усі плями, жовчі, і розуміти наскільки труба проводці, бо мокру її ніхто не буде трогать.
Дзвонила електрику (типу своєму) він сказав те саме: хай сохне до понеділка, в понеділок буде приїжджати дивитись.
Психологічка
• 18 июля 2025
Ответ дляr25-1
Лінолеум приклеєний чи прибитий, чи короче намертво сидить. Його тільки здирати м´ясом
Вообще не факт• 18 июля 2025
Ответ дляПсихологічка
В любом случае пробовать стоит . Удачи вам !
Психологічка
• 18 июля 2025
Ответ дляДайте вподобайок
От у мене було вночі, тріснула колба на фільтр на пралку. Добре що дома, нікого не затопили. Тепер у мене окремо кран на унітаз, окремо на пралку, окремо на бойлер. І, чесно, йдучи на 2 години з дому не перекриваю, але їдучи на сутки - перекриваю.
Минулого року був прикол: спустили воду з гарячого стояка (сумитеплоенерго). І у мене з бойлера стало випускати воду у стояк гарячої води. Я дивлюсь, а лічильник холодної постійно матає. А туди, а тут така же. Змінили крани і на гарячу - хоча в кв він не впускає, тримає, а от зворотня тяга щось дала збій. Змінили на бойлері обидва. Змінили на холодну. Хоча було обідно - вкладалися в крани у місті, з якого може бути доведеться їхати.
Якби питання стояло, що я в цій кв проживу точно ще 10 років і буду користуватись новим ремонтом, то мене б влаштував навіть варіант 50/50. Хоча я вважаю це відповідальність сусідки. Але, млТь, міняти проводу і може через 3 тижні їхати - ну це афігеть не раціонально.
Психологічка
• 18 июля 2025
Ответ дляОч@ров@Шк@
Які апстрели? Тіпун вам. Всі знають де і коли у нас бахкає. Біля мого будинку не було, щоб це можно було звернути на обстріли. Це не вина обстрілів, а вина сусідки з її трубами.
Дайте вподобайок• 18 июля 2025
Ответ дляПсихологічка
Я навіть якщо на 15 хв вийду, то перекриваю. У сусідів дуже дорогий ремонт
Психологічка
• 18 июля 2025
Ответ дляЛо Шарик
А хто його перекриває взагалі?
Люди, які знають, що ремонт усього стояка вниз не потягнуть.
Психологічка
• 18 июля 2025
Ответ дляВообще не факт
Дякую
Оч@ров@Шк@• 18 июля 2025
Ответ дляПсихологічка
Да? У вас ничего не летает и не сбивают? Ну я рада, если так.
Вся в кредитах• 18 июля 2025
Ответ дляstranger-1
Співчуваю, але у вас шланги підключення не підібрані по довжині і мають критичні згини. Другий шланг також потребує заміни. У нього ще й критичне навантаження ’на злом’ біля гайки
Это аренда. Кто это х-ню делал я не знаю
ЛижТолько• 18 июля 2025
Ответ дляПсихологічка
Триндять. Проводку міняти не треба. Вона просохне і буде працювати . З люстри тече, бо Ваша проводка іде по підлозі верхнього поверху по плиті. я це вже проходила . І мене топили , і я топила. Це був хрущ і проводка була теж 60-х років. от собі і уявіть. Коли надумала робити ремонт , коли зверху мої сусіди померли, то квартиру робила абсолютно ізольованою.
ЛижТолько• 18 июля 2025
Ответ дляВся в кредитах
Почему это произошло ночью и аж так я не знаю
похоже на гідроудар. ніхто не застрахований від цього, якщо не стоїть запобіжник. У неї була сама слаба точка.
ЛижТолько• 18 июля 2025
Ответ дляПсихологічка
Ця мусорила, дохід офіц.
От після цього висеру до Вас не має співчуття. будете Ви самі розгрібатися. Вона Вас пошле і правильно зробить. Не треба бути хамлом по життю.
ЛижТолько• 18 июля 2025
Ответ дляПсихологічка
Та сусідки, мабуть, спеціалісти по проводці. У них все висохне. А як коротне, то сама дура винувата.
Ну так не треба включати . Немає подовжувача?
Вся в кредитах• 19 июля 2025
Ответ дляЛижТолько
Откуда берёрся гидроудар?
ЛижТолько• 19 июля 2025
Ответ дляВся в кредитах
Откуда берёрся гидроудар?
Гидроудар возникает при преобразовании кинетической энергии потока воды в энергию деформации, действующую на стенки труб, на устройства в трубопроводе. Появление гидроудара вызвано внезапным и быстрым усилением движения потока жидкости. Например, гидроудар можно вызвать неожиданным перекрытием запорного клапана.
Психологічка
• 19 июля 2025
Ответ дляОч@ров@Шк@
Літають і збивають, але намагатися приписати чиїсь галімі труби, які лопаються, до обстрілу, якого поряд не було - ніякі комісії таке не погодять і всі потопельці підуть.... без компенсацій.