Дідова баба• 29 июля 2025
Тільки філологам
Питання таке. Є речення
Поновити дію наказу, затвердженого як обов´язкового чи обов´язковий для товариства.
Я вважаю, що обов´язковий ,бо це знахідний відмінок (затвердженого як що?). Інші так не вважають.
Звезда в шоке• 29 июля 2025
Затвердженого (як який?) як обов´язковий.
Або
Поновити дію наказу обов´язкового до виконання для товариства.
Або
Дякую_аж_підскакую• 29 июля 2025
Переробіть речення, щоб уникнути цього відмінку.
Обовʼязкового логічніше, але теж сумнівно.
Поновити дію наказу, який був затверджений як обов’язковий для товариства.
Дідова баба
• 29 июля 2025
Ответ дляЗвезда в шоке
Або
дякую. оце ж і я так кажу. але люди в нас...
Чумацький Шлях• 29 июля 2025
Ответ дляДідова баба
Там просто пропущено слово ’наказ’ для уникнення тавтології. Хай самі обирають, як писати:
1) затвердженого як обов´язкового наказу для товариства
2) затвердженого як обов´язковий наказ для товариства