Трохи злякана• 06 августа 2025
Вступ в медичний університет
Дуже неочікувано для мене, дитина подала на вступ у медичний. Вчиться у коледжі на іншій спеціальності, вступ у ВНЗ, в принципі, не планувався. Але, заявку подала (без особливих надій, просто спробувати) і вступила. У мене за життєвим досвідом склалось враження, що медицина - це одна із найбільш корумпованих галузей, у якій дуже "процвітають" родинні зв´язки при влаштуванні на роботу у майбутньому. Розкажіть мені, будь ласка, це я мислю стереотипами? Це перспективна освіта при умові, що ніхто із родини жодним чином не дотичний до цієї сфери?
Миловидна леді• 06 августа 2025
Автор, ви не засмучуйтеся раніше ніж треба
Вона швидко побачить, яке то болото
І піде в косметологію/ дерматологію і матиме непоганий заробіток без зайвих нервів
Вона швидко побачить, яке то болото
Радуга-дуга• 06 августа 2025
Ответ дляЗакусенец
А дорого это сколько?
Ну дивіться. Навчатися можна безкоштовно, тобто цілком реально закривати сесії без грошей. Будуть занижувати оцінки, але закінчити без грошей можна.
Далі інтернатура. А вона після держрозподілу. Якщо це бюджетб то 99,99% що це сімейний лікар кудись в район.
Якщо навчання було на контракті, то вільне працевлаштування. І тут вже починаються гроші. Ціни різні. Десь можна домовитись просто з головним лікарем, а десь ще й в департамент треба буде занести чималу суму. Декілька років тому акушерство-гінекологія та хірургія, травматологія ціна була $8-10 тис. Може в маленьких містах ціни нижчі
Радуга-дуга• 06 августа 2025
Ответ дляЗакусенец
Вы имеете ввиду платить чтобы устроиться?
Спочатку заплатити за працевлаштування ба потім платити за те, щоб дозволили оперувати а не лише асистентом бути або взагалі просто вести післяопераційних пацієнтів
Радуга-дуга• 06 августа 2025
Ответ дляМиловидна леді
В оточенні багато лікарів, хірургів в тому числі
В першу чергу навчають своїх
Чужих навіть за гроші не хочуть брати, або беруть, але толком нічого не показують
Ну це ж конкуренція
В першу чергу навчають своїх
Ну це ж конкуренція
Підпишусь під кожним словом. Конкуренція шалена
Трохи злякана
• 06 августа 2025
Ответ дляМиловидна леді
Вона швидко побачить, яке то болото
або піде, або просто кине. Тоді ні вищої, ні середньої спеціальної освіти не буде.
Радуга-дуга• 06 августа 2025
Ответ дляТрохи злякана
Це навчання за власні кошти відбувається після бакалавра? Взагалі, коли відбувається вибір конкретної спеціальності?
Немає в медицині поняття бакалавр. Є 6 курсів і диплом. А потім інтернатура яка і є спеціалізацією.
За власні кошти або повністю з першого курса, або ніяк
Миловидна леді• 06 августа 2025
Ответ дляРадуга-дуга
В нас більшість родини в медицині, відповідно і друзі теж
Династії цілі
І всі розповідають треш історії про галузь
Тобто, я практично щодня слухаю, яке то дно і жах, але зовні ж все ок(
Династії цілі
ЭкстрасенсиХаЯ• 06 августа 2025
Автор, в медичному ще є екзамен КРОК, і не один за час навчання, ото я Вам скажу ще той бар´єр....
Радуга-дуга• 06 августа 2025
Ответ дляМиловидна леді
Династії цілі
Я лікар, простий звичайний лікар без звʼязків. Мій син в айті. Донька можливо захоче медицину, але виключно стоматологію.
Зараз йдуть такі реформи в медицині що важко взагалі щось прогнозувати. Але якщо вступати в медичний ВНЗ, то тільки на контрактній основі і тільки при наявності грошей. Яка б талановита дитина не була, без грошей вона працювати не почне. На жаль система гнила повністю. В моїх колег діти могли вступити на бюджет, але свідомо йшли на контракт.
Конкретний приклад моїх колег мама лікар жіночої консультації, батько гінеколог в стаціонарі. Він попав під скорочення, тому що з 2 гінекологічних відділень зробили одне і звісно скоротили койки та лікарів, акушерок, санітарок. Дитина закінчила медунівер і в інтернатуру цього року не пішла. Вирішили почекати. А ще 2 роки тому дитина мріяла бути неврологом і можливо нейрохірургом
Карапулька• 06 августа 2025
Лет 20 назад сын моей знакомой учился в медуниверситете. Говорил, что пятерку получить почти нереально. Что даже для получения четверки многие платили за сдачу.
Автор, я очень рада, честно, что ваша дочь поступила в мед.
На каком-то курсе у них будет выбор специализации. Подумайте, какие специализации наиболее денежные). Стоматолог, гинеколог...ну вы сами знаете).
Трохи злякана
• 06 августа 2025
Ответ дляРадуга-дуга
Паталогоанатом можна стати теж лише навчаючись на контракті? Ця спеціальність теж відноситься до загальної медицини?
Закусенец• 06 августа 2025
Ответ дляРадуга-дуга
Ох как я далека от этого. А кому платят за трудоустройство? Главрачам ?
Радуга-дуга• 06 августа 2025
Ответ дляТрохи злякана
Треба дивитись на що є держзамовлення. Сімейні лікарі точно є, на інші спеціальності можуть бути поодинокі місця в різні роки
Миловидна леді• 06 августа 2025
Ответ дляРадуга-дуга
Повірте, зі звʼязками ситуація приблизно така ж(
Ще як варіант пробувати під час навчання практику у приватних клініках, але це точно не хірургія
Це офтальмологічний напрямок реально, дерматологія і тд
Радуга-дуга• 06 августа 2025
Ответ дляМиловидна леді
Так, я так і написала що навіть при наявності звʼязків все одно потрібні гроші. Просто допоможуть знайти кому ті гроші заплатити.
Про дерматологію. У знайомої син живе з дівчиною, вона цього року закінчила 6 курс, хотіла на дерматологію в інтернатуру - на 2 роки наперед місць немає. Чим закінчилась історія не знаю, що вони там вирішили
Дайте вподобайок• 06 августа 2025
Зараз 151 бал і проходиш.В минулому році були в мед недобори.Часи корупції і високого рейтингу в мед вузах,давно канули.
Просто красавица• 06 августа 2025
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Три кроки , але іспит простий
к.Буланова• 06 августа 2025
Вважаю, потрібно підтримати доньку. Раз вступила- значить так повинно статись. А питання із спеціалізацією вирішувати вже по ситуації.
Принцепесочка• 06 августа 2025
Ответ дляТрохи злякана
От як можна так влучно підбирати ці анонімні ніки
Не важливо ,’дотична’ твоя родина до медицини чи нє, але і щоб навчили, і за розподіл , і за місце праці прийдеться заплатити, навіть якщо твої батьки професори чи завідувачи кафедри
Принцепесочка• 06 августа 2025
Ответ дляПатриоточка
У подруги дочь в этом году интернатуру закончила , мест нет, куда пойти работать в большом городе, возможно в селе есть, конечно, но кто захочет.
В селе нет них больнице, ни поликлиник
Принцепесочка• 06 августа 2025
Ответ дляТрохи злякана
В медицине нет бакалаврата, ее выпустят семейным врачом, это 6 лет института+ 2 года интернатуры и +3 года отработки в том месте, куда ее распределять, ибо она за госбюджет училась, а потом , когда отработает, может идти за свои деньги менять специализацию и искать потом место
неДоЖиру• 06 августа 2025
Ответ дляРадуга-дуга
Ой, я б не радила. По-перше бюджет тягне за собою держрозподіл. Дитина готова їхати сімейним лікарем у мухосранськ? По-друге бюджет це лише сімейні лікарі. Такий варіант підходить?
Держрозподіл зараз відбувається не так як раніше. Дитина сама розставляє приорітети і за результатами навчання, там є рейтинг, потрапляє на якийсь з обраних. Тобто треба мати нормальний рейтинг і можна обирати спеціальність і гарний заклад для інтернатури. Немає такого, що бюджетники ідуть тільки на сімейних. Всі випускники приймають участь в розподілі, і розподіляє система, як і при вступі.
неДоЖиру• 06 августа 2025
Ответ дляТрохи злякана
В медичному немає бакалавра взагалі.
Принцепесочка• 06 августа 2025
Ответ длянеДоЖиру
С чего вы решили, что будет госзаказ на хирурга или гинеколога??? Их на выпускали нс 20 лет вперёд, этих мест просто не будет
неДоЖиру• 06 августа 2025
Ответ дляПринцепесочка
Кожного року є держзамовлення на всі спеціальності. Перед інтернатурою випускники ознайомляться з держзамовленням і зможуть обирати.
неДоЖиру• 06 августа 2025
В цьому році повністю змінилася система зарахування на інтернатуру. По блату вже неможливо влаштуватися. Хіба тільки контрактникам які відмовилися від держрозподілу. Вони самі шукають місце. Але таких мало.
ЭкстрасенсиХаЯ• 06 августа 2025
Ответ дляПросто красавица
Три кроки , але іспит простий
Для тих хто реально вчиться, то так
Принцепесочка• 06 августа 2025
Ответ длянеДоЖиру
Вы - волшебная
неДоЖиру• 06 августа 2025
Ответ дляПринцепесочка
Вы - волшебная
Я працюю в медичному університеті. Чарівна тут не я.