Цікавий писочок• 16 августа 2025

Батьки насідають щодо ремонту в моїй квартирі, але не мені. Як відмовити

В мене є квартира в Києві, добудували, а в минулому році оформила право власності. Ремонт не робила, з того часу стоїть закрита, то вже рік. Плачу комунальні обов’язкові платежі
Маю гроші заощадження на ремонт, але зараз працюю за кордоном і повертатися поки не планую. Віддати всі заощадження на ремонт боюсь, бо залишусь зовсім без фінансів. Отож, план був працювати і накопичувати дані кошти, щоб з часом, може через рік-два, все ж зробити його, коли ситуація може покращиться. Бо зараз кругом та невизначеність всюди.
Є молодший брат, який вступив зараз до ВНЗ і переїздить в Київ, батьки знайшли йому житло, але недовольні тим, не хочуть сплачувати оренду і кажуть, що то їм викинуті гроші. А в мене і будинок новий і локація хороша.Пропонують зробити ремонт в моїй квартирі, багато чого може і батько і знайде людей, кошти в них є, знайдуть ще, як треба, прям до нового року кажуть можуть зробити. Але, з умовою, що молодший брат, буде жити в моїй квартирі до закінчення навчання
Воно то так наче нормально , але, я переживаю, що потім звідти його не виженеш. З батьками відносини хороші, з братом теж, але сваритися і виселяти його, я то собі не уявляю, як воно буде колись
А вони насідають морально, що квартира стоїть без толку, а я за неї ще й плачу, що в них є зараз можливість, то наче поміч мені,і вони ж свої кошти вкладуть, я нічого не втрачаю. Як то все розрулити в мій бік на краще ? Бо просто ні, вони не розуміють
В той же час мої батьки мені рідні люди, і багато чого допомагали в житті. І просто обірвати спілкування на сварці - не варіант
автор Цікавий писочок • 16 августа 2025
Ответ дляВилосипедниця
Було б добре, якби ви ними скористалися, але щось я дуже сумніваюсь. Затямте, ніхто не має вами маніпулювати і змушувати робити те, чого ви не хочете. Тим більше в вашій ситуації, де вами маніпулює по суті дитина, а не лише батьки.
Сам він в мене не просить нічого

Элька-Карамелька• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Планується, що він буде працювати у батьків в клініці
А жити буде де? А він точно захоче після столичного життя повертатися у провінцію?
3@йk@• 16 августа 2025
Ответ дляТоскующая
Нет, ее квартиру переписать никто не просит
Пока не просит .
Элька-Карамелька• 16 августа 2025
Ответ дляТоскующая
В другой новострой с ремонтом
Ну пускай в этот новострой изначально и вселяется.
3@йk@• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
А жить он где будет ? Что по этому поводу планируется ?
Тоскующая• 16 августа 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Не будет он социализироваться. Отдельное жильё сделает его ещё больше замкнутым.

Родители не хотят ему оплачивать, родители хотят удовлетворить свои и сыновьи капризы за счёт автора. Сделать ремонт для них будет дешевле, чем купить парню квартиру отдельно.
Не делает.
Вот как бытовой комфорт мешает социализироваться?)
Вилосипедниця• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Сам він в мене не просить нічого
Бо розумний, не те що ви, все робить руками батьків. Я не уявляю ситуацію, щоб мені батьки зняли квартиру, а я ще й носом крутила, не така і не в тому районі.

Тоскующая• 16 августа 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька

Они не против оплачивать, и вариант с арендой им дешевле
Элька-Карамелька• 16 августа 2025
Ответ дляТоскующая
Не делает.
Он сейчас живёт в бытовом комфорте и очень замкнутый.
В данном случае будет мешать не бытовой комфорт, а некая изолированность в отдельной квартире
Тоскующая• 16 августа 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Они это делают другим способом.
И ничего такого не просят прямо - это пока что
Мне жаль что вам не повезло с родителями. Но далеко не у всех такая ситуация
Вилосипедниця• 16 августа 2025
Ответ для3@йk@
Та звісно де, в квартирі автора. І якщо робота в клініці, то це виходить мед, а там далеко не 5 років навчаються)
вре_Динка• 16 августа 2025
Ви в любому випадку будете вороном народу.
Але маєте шанс бути ворогом ще й без квартири)
автор Цікавий писочок • 16 августа 2025
Ответ для3@йk@
То взагалі не проблема, якщо нема Києві. Там жити на навіть в клініці можливо, є кімната, кухня, сан вузол
У батьків ще будинок. Великий. Лазня, хватає де, аби було кому жити
Тоскующая• 16 августа 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Ну, останется автор без ремонта, кому зуде от этого?
Элька-Карамелька• 16 августа 2025
Ответ дляТоскующая
Так я об этом вам и пишу, что за счёт автора они решают свои проблемы - пользоваться её квартирой им дешевле. Что они будут оплачивать? Коммуналку которую намотает их любимый сынок? Так это не платить аренду.
_Юта_• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Сам він в мене не просить нічого
А зачем?) если отлично загребается жар чужими руками
Он просто затребовал от родителей жилье получше, дальше уже их задача)
Элька-Карамелька• 16 августа 2025
Ответ дляТоскующая
Мне жаль что вы не понимаете, что такое элементарная порядочность. Видимо и сама из таких младших братьев.
Тоскующая• 16 августа 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Не будет.
Жизнь в четвертом в комплекте делает интроверта не общительными а нещасным.
Не понимаю почему тут многие агитируют за ухудшение условий проживания я когда Дио можно исключить
Вилосипедниця• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Шо ви курите?)) Яке жити в клініці? А дівок куди водитиме мамина бубочка? Автор, як ви взагалі на квартиру заробили, ви ж як мала дитина?

Тоскующая• 16 августа 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Нет, им аренда дешевле. Они хотят двум детям помочь одновременно
3@йk@• 16 августа 2025
Ответ дляЦікавий писочок
Спасибо , повеселили .
Тоскующая• 16 августа 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Нет, скорее из старших сестер с квартирой. И из семьи где принято друг другу помогать.
месяцкие• 16 августа 2025
Ответ дляТа_все_ок_будет
одна я не понимаю в чем проблема ?) автор, а чем вам плохо? сделают вам ремонт там за свой счет, вам не надо деньги на это тратить. в квартире вы жить все равно не собирались сами, то есть что там за дизайн и ремонт разницы особо нет.
родители будут при деле и спокойны за брата, брату будет где жить, пока вам квартира не нужна ( до окончания его учебы)
в чем минусы???? вам дарят ремонт за его проживание.

я бы согласилась и спасибо еще сказала. квартира все равно на вас остается, и только вырастет в стоимости за счет ремонта.
Удалено администрацией...
Элька-Карамелька• 16 августа 2025
Ответ дляТоскующая
Не будет.
Пускай интроверт чтобы стать счастливым, идёт и хоть что-нибудь себе заработает. А то только одни запросы.
Дальше он на работу не пойдёт, потому что интроверт? У родителей клиника, оговорено что он будет работать там, а это прямой контакт с людьми. Пускай тренируется в общежитии.
Элька-Карамелька• 16 августа 2025
Ответ дляТоскующая
Не будет.
Можно исключить за счёт автора , да? Поэтому многие и против.
Тоскующая• 16 августа 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Нормальные запросы, если он жил в обеспеченной семье.
Иметь отдельное пространство это довольно базовая вещь
Тоскующая• 16 августа 2025
Ответ дляЭлька-Карамелька
Можно, но тогда автор проигрывает
Элька-Карамелька• 16 августа 2025
Ответ дляВилосипедниця
Ну взагалі я також не зрозуміла, що означає жити у клініці? Яка жінка там захоче жити разом з ним і будувати сім´ю? В клініці можна переночувати за нагальною потреби. Але щоб хтось там жив постійно, таке щось.
3@йk@• 16 августа 2025
Ответ дляТоскующая
Чтобы иметь собственное пространство , надо на него сначала заработать . А не иметь его за счет сестры .
Анонім Перший• 16 августа 2025
Вирішувати вам звичайно, залежить від ваших відносин в сім’ї але для мене й питання б не стояло. Опишу свою ситуацію: є моя особиста однокімнатна квартира в Києві, спочатку після покупки жила сама, потім старший племінник поступив в Києві і я сама запропоновала йому жити у мене, десь через рік я вийшла заміж за іноземця і поїхала до чоловіка, за цей час племінник одружився і десь рік жив зі своєю дружиною у мене, потім мій менший племінник поступив у Київ я поговорила зі старшим і він з дружиною з’їхав на зйомну квартиру і до мене заселився менший племінник, живе до цих пір там. Звичайно, племінники самі оплачували всі послуги, якщо треба якійсь мілкий ремонт й покращення то самі робили. Всім зручно, я не плачу комунальні послуги всі ці роки і мої рідні мають де жити, не платять оренди. У мене навіть й думок було переживати, що їх не вижену потім, у нас дуже дружна сім’я, всі адекватні, розумні, завжди взаємодопомагаємо один одному. Дивіться по своїй сім’ї, мені пропозиція батьків здається розумною, всім зручно, якщо це не єдине ваше житло і тільки ви власник то чим ви ризикуєте? ніхто у вас квартиру не вкраде, а грошей для новостройки дуже багато треба вкласти в ремонт, вам буде якийсь базовий ремонт навіть для сдачі в аренду.