AnnaOst• 01 сентября в 12:28

Чи може 17 річний хлопець з Маріуполя не володіти зовсім українською мовою?

Питання не для срача тому без аноніма.
Німецька подруга розповіла, що по роботі зіткнулася з 17 річним хлопцем з Маріуполя який сказав що він зовсім не розуміє української мови і не володіє нею. Вона була дуже здивована, перекладач теж.
От власне питання чи таке в принципі можливо. Ясно що родина, оточення російськомовні. Але ж школа була українська. Чи в Маріуполі були російські школи?
iroman• 01 сентября в 12:39
Ответ дляIvaiva17
Понимать то должен ?
Зависит от того, как давно он в Германии
НАТАЛІЯ.КИЇВ• 01 сентября в 12:46
Ответ дляAnnaOst
Тут питання чи може він дійсно не знати українську мову аж на стільки щоб не зрозуміти зміст сказаного
Тут ще треба розібратися з якого регіону ваша знайома, може в неї така українська, що її тяжко зрозуміти незнайомій людині, а ви вже до її говору звикли, тому розумієте)
автор AnnaOst • 01 сентября в 12:46
Ответ дляPrervana
Ну так обьясните ей, как тут ’дистанционка’ работала, особенно в обычных районных школах, где 2/3 класса с двойки на тройку переползают и им та учеба вообще до звезды. И сколько лет было ее подопытному в те или иные периоды)
Я пояснила про дистанційку. Але боюся щось не те сказати, то вже знайшла їй вчительку з Маріуполя для консультації по питанням що там з укр.мовою в школах. Просто самій стало цікаво
автор AnnaOst • 01 сентября в 12:47
Ответ дляOlga_72
Не може. Ровесник моєї дитини, майже. З 13 року всі школи були Українськими. Навіть якщо в школі викладали російську мову як іноземну, то всі інші предмети велись на українській мові. в 22 році йому було 14 років. В цей час діти добре знають мову і не можуть забути навіть якщо не розмовляв. ЗНО можна було сдавати і на рос і на укр, але для тих хто не вивчав українську і предмети велись на російській.
Дякую
автор AnnaOst • 01 сентября в 12:49
Ответ дляkatenka_
Я розумію ваше питання, а Маріуполь ви згадали так, просто для яскравості подій? Його ментальні чи педагогічні проблеми в стартпості ви не згадали, звісно, випадково
Що ви хочете? Моя німецька подруга прокурор у справах неповнолітніх. Ми вчора зустрічалися і вона спитала чи може хлопець з Маріуполя не знати української мови на стільки, щоб її не розуміти
Full House• 01 сентября в 12:49
Бреше. У школах українська - основна мова, телебачення, радіо вмикав, інтернет також вже частково був українським, у всіх офіційних інстанціях була обовʼязкова українська, смс-ки від оператора мобільного зв´язку українською читав якось. Все він розуміє.
автор AnnaOst • 01 сентября в 12:49
Ответ дляrybka21
В Маріуполі після 2014 року не було жодної рузької школи. Була тільки одна з рузькими класами в Іллічівському районі, але ще десь до 2020
Дякую
Prervana• 01 сентября в 12:50
Ответ дляAnnaOst
Меня больше удивляли взрослые люди, которые ехали из Харькова и области в Хмельницкий, и на пунктах приема переселенцев не понимали, что такое ’прізвище’. Невестка-медик волонтерила, занималась оформлением документов, говорит да, реально, переспрашивали. Что это, фамилия да?
katenka_• 01 сентября в 12:50
Ответ дляAnnaOst
А ви що хочете? Хлопець скільки років зі своїх 17 живе в Німеччині? Які має діагнози? Де його батьки? Яка мова спілкування в оточенні його?
автор AnnaOst • 01 сентября в 12:51
Ответ дляFull House
Враховуючи професію подруги я сказала що мені це теж дивним здається, але можливо в Маріуполі була російська школа. А оточення так, могло бути повністю російськомовним, то теоретично може і не розуміє
автор AnnaOst • 01 сентября в 12:51
Ответ дляPrervana
Упс ..
автор AnnaOst • 01 сентября в 12:52
Ответ дляkatenka_
Ви прикалуєтеся? Я навіть не знаю що він зробив і чому вона мала його допитувати як прокурор. Я розумію що про таке не питають
НАТАЛІЯ.КИЇВ• 01 сентября в 12:57
Ответ дляAnnaOst
Вона не говорить ні українською ні російською
То до чого тоді хлопчик з Маріуполя і мова? Що вона хоче від дитини?
автор AnnaOst • 01 сентября в 12:58
Ответ дляНАТАЛІЯ.КИЇВ
Вона прокурор у справах неповнолітніх, хлопчик її ’клієнт’. Я не знаю в якому злочині його підозрюють чи звинувачують
НАТАЛІЯ.КИЇВ• 01 сентября в 12:58
Ответ дляAnnaOst
Мова до чого? Вона сама її не знає
автор AnnaOst • 01 сентября в 13:00
Ответ дляНАТАЛІЯ.КИЇВ
Мова до чого? Вона сама її не знає
Можливо це був просто момент який її здивував при допиті а можливо це важливо для її розслідування. Я не знаю. Але самій стало цікаво чи може таке бути. Я знаю дорослих людей які майже не розуміють української, але тут 17 років
ОленаЖабаЗелена• 01 сентября в 13:01
Ответ дляНАТАЛІЯ.КИЇВ
Мова до чого? Вона сама її не знає
може для спілкування з прокурором для нього викликали перекладача українського....а він ні бельмеса. тому прокурор і цікавиться
НАТАЛІЯ.КИЇВ• 01 сентября в 13:03
Ответ дляAnnaOst
Хто з хлопчиком спілкувався українською, що він не зрозумів сказаного? Ви впевнені, що ті люди спілкувалися зрозумілою українською мовою?
НАТАЛІЯ.КИЇВ• 01 сентября в 13:03
Ответ дляОленаЖабаЗелена
Так і перекладач може бути ні бельмеса
автор AnnaOst • 01 сентября в 13:03
Ответ дляНАТАЛІЯ.КИЇВ
В Німеччині перекладач це в принципі сертифікована професія, а судовий перекладач точно говорить зрозумілою українською
ОленаЖабаЗелена• 01 сентября в 13:04
Ответ дляНАТАЛІЯ.КИЇВ
Так і перекладач може бути ні бельмеса
це як?)
автор AnnaOst • 01 сентября в 13:08
Ответ дляОленаЖабаЗелена
це як?)
Ніяк, людина просто вирішила домахатися
Strelka_007• 01 сентября в 13:10
Може, він взагалі з чужим документами виїхав, той ’хлопчик з Маріуполя’.( Людина як спеціаліст хоче розібратися і правильно робить. З нами жили в гуртожитку вихідці з Маріуполя, з Дружківки - говорити їм складно було, але пишуть і розуміють українську нормально.
Так що, підозра цілком обгрунтована.
Olga_72• 01 сентября в 13:45
Ответ дляStrelka_007
Так що, підозра цілком обгрунтована.
До мене в магазин часто приходять батьки з дітьми з Маріупольської громади. Вони об`´днались і спілкуються підтримують один одного. Я спочатку війни розмовляю на роботі тільки українською. Жодна дитина не перепитувала у батьків що я кажу. Вони, діти, розуміли все. Але тоді відповідали російською. То якщо мене розуміли російськомовні діти 2-10 років, то це тільки підтверджує що хлопець 17 років, не міг не розуміти українську мову. Я повірю в те що він не може розмовляти, але не повірю в те що не розуміє.
katenka_• 01 сентября в 14:01
Ответ дляAnnaOst
Так, а від нас ви що тоді хочете? Щоб в магічний кулі подивитись відповідь на ваше запитання?
Лена Кор• 01 сентября в 15:05
Не може не розуміти!
Для прикладу: мої знайомі дівчата (не одна!) закінчили різні школи у 1990 році у Луганську. Викладання було на російській, але був предмет укр. мова і укр. література. Вже більше 30 років проживають в Ізраїлі, але розуміють мову (хоча самі не розмовляли українською).
Тобто, той 17-річний хлопчик - звичайний рашист, який косить під українця.
Contento• 01 сентября в 16:42
Ответ дляAnnaOst
Подруга не бреше точно. Її питання чи може він дійсно не володіти українською базується на професійному інтересі
Ну может парень с особенностями развития , может УО.
Argesha• 02 сентября в 10:02
Ну і хто в тій школі українською розмовляв?
Усі від цього примусу плювалися, навіть вчителі.
Насилу милим не будеш, коли це дійде вже.
Argesha• 02 сентября в 10:06
Ответ дляAnnaOst
Удалено администрацией...
Халли Галли• 11 сентября в 19:09
Я не з Маріуполя , але у мене дитина з затримкою мовленнєвого розвитку - і тим не менш він розуміє обидві мови. Слідкую у ФБ за мамами, у яких діти з синдромом Дауна, так їхні діти вивчили не тільки українську та російську, але й мову країни, куди вони емігрували.

Звісно, не кожен досвід можна екстраполювати і нюанси є завжди - і не бачивши дитину, не можна так напевно стверджувати, що вона говорить неправду... Хіба що це дитина зі значною педзапущеністю чи ПТСР так вплинув, що дитина забула мову, чи щось таке