Любимка-анонимка• Изменено 01 сентября в 17:30
Рост ребенка мальчика. Успокойте меня пожалуйста
Сыну 9 лет исполнилось в прошлом месяце, рост 129 см. Сегодня на 1 сентября он был ниже всех, даже ниже 8 леток( Одежду ему покупаю уже размер 130-134, то есть четко по его возрасту. Вес у него средний, спортивный ребенок, занимается единоборствами три раза в неделю, не скажу что малоежка, но бывает перебирает то буду то не буду.
Я рост 1,68, муж рост 1,75.
Может после 10 лет у него ожидать скачок роста? Переживаю что он самый мелкий(
Посоветуйте может какой-то спорт или как ему подрасти? Или надо просто ждать?
Я рост 1,68, муж рост 1,75.
Любимка-анонимка
• 01 сентября в 22:30
Ответ дляНовопоштинская
автор, мой тоже с 4 лет четенько шел по нижней границе нормы. в год прибавлял стабильно 5-6 см. в 13 лет на 6 см вырос уже за полгода.
когда было 10, на всякий случай для успокоения сходили к эндокринологу.
она сказала - динамика роста есть? есть. и постоянная. высокие в семье есть? нету. бабушки-дедушки тоже среднего роста или ниже среднего. идите, мамо, и спите спокойно. в 13-14 лет ожидайте, начнет расти.
ну вот и начал, собссно.
Надеюсь это наш случай
Любимка-анонимка
• 01 сентября в 22:32
Ответ дляЯзвочка
Ми перевірялись з років 10. Потім дивились раз на рік на скільки підріс і на скільки закриваються зони. І лікар вираховував там по схемі ці показники . Але + на початку йому перевірили як гіпофиз виробляє гормон росту, цей аналіз робиться в стаціонарі під пристальним наглядом лікарів, бо робиться під клафіліном (якщо я правильно пам´ятаю).
Вы скоріш за все обстежуватися бо мали до цього реальні показання. У моєї дитини ттт їх нема. Аналіз під клофеліном я йому точно не робитиму
Сонячний зайчик• 01 сентября в 23:41
Ответ длякороткопамятна
Нема ніде обов´язкового щорічного огляду ендокринолога, є окуліст, ортопед і стоматолог.
Ви читаєте чим? Щорічний огляд ендокринолога. Ви про що?
Профілактичний огляд дитини у віці 2,5-3 р. для виключення ендокринної патології при оформленні в дитячий дошкільний заклад.
Профілактичний огляд дитини у віці 6-7 р. для виключення ендокринної патології при оформленні в школу.
Профілактичний огляд підлітка у віці 16-17 р. для виключення ендокринної патології при вступі до ВНЗ.
Язвочка• 02 сентября в 00:11
Ответ дляЛюбимка-анонимка
Нет, небыло никаких таких показаний. Но для того что б понять будет ли ребенок расти, нужно не только костный возраст смотреть, но и то как гипофиз вырабатывает гормон роста. Вот знакомые тоже ждали что вырастит, и ничего не делали, ребенку 14 лет, рост 140 и все, зоны роста закрыты. А если бы вовремя выяснили что гипофиз не вырабатывает гормон роста, то этот гормон можно было бы принимать и подрасти хотя бы до 160....
Теперь локти кусают. Это дело каждого. Я проверила
короткопамятна• 02 сентября в 00:38
Ответ дляСонячний зайчик
Нема ніяких профілактичних оглядів в 2.5-3 роки і 6-7 років. Є вимога надання медичної довідки при зарахуванні до дитячого садочка або школи, так звана форма 086, і в переліку обов´язкових лікарів і близько нема ендокринолога, ортопеда, офтальмолога і інших. Обов´язковим є педіатр з чітким переліком обстежень і стоматолог! Всі інші лікарі тільки при наявності певних проблем у дитини. Маю двох дітей і перелік лікарів у них різний. У доньки астмгматизм, тож завжди обов´язковим є офтальмолог, у молодшого вальгус і вкорочення кінцівки, обов´язковим є ортопед. Жодного разу ні один ні другий і обов´язково у порядку не направлявся до ендокринолога.
Сонячний зайчик• 02 сентября в 07:05
Ви перед тим, як пишете хоч в гугл загляньте. Довідка 086 в садочок не надається!!!
А краще подзвоніть лікарю і спитайте, щоб бути обізнаною
Борщик• 02 сентября в 13:34
Ответ дляЛюбимка-анонимка
Сильно отличаются от одноклассников, не переживают по этому поводу?
У меня переживаю только я пока, ттт он даже не замечает какие-то особенности внешности и в школе тоже эти темы пока что не повод для насмешек. Есть и очень толстые детки например, никто их не выделяет из-за внешности, со всеми дружат
Младший не переживает пока, но он в нормы попадает, а старший конечно хотел бы быть повыше. Он самый мелкий в классе, весит 31кг. Были у эндокринолога, все в норме. Мой папа был мелким до 8 класса, потом был скачек роста, и я так же росла. Думаю и у сына так будет. За рост никто его не дразнит, друзей много.
короткопамятна• 02 сентября в 16:47
Ответ дляСонячний зайчик
Так що ж ви там такого обов´язкового тоді проходили?
Сонячний зайчик• 02 сентября в 18:53
Ответ длякороткопамятна
То що там, куди довідка 086 дається? Бо приліпили руку до лоба і навіть не бачите, що пишуть. Відліпіть їх від лобіка, очам буде легше
короткопамятна• 02 сентября в 19:57
Ответ дляСонячний зайчик
То що на рахунок обов´язкових медоглядів з ендокринологом?
Секс-Бомба• 02 сентября в 20:16
Ответ дляЯзвочка
Не знаю, нам смотрели костный возраст по рентгену кистей рук, что б были открыты зоны роста для возможности дальнейшего роста, тоесть пока они открыты человек будет расти. В вашем случае наверное это нечто другое
Спасибо !
Сонячний зайчик• 02 сентября в 20:34
Ответ длякороткопамятна
ЩОРІЧНІ МЕДИЧНІ ОГЛЯДИ
🔹Якщо дитині 4,6,7 років – обов’язковий огляд стоматологом.
🔹У 5 років - пройти обов’язковий огляд таких спеціалістів: офтальмолог, отоларинголог, хірург-ортопед, ендокринолог, стоматолог, логопед, психіатр, психолог.
🔹У 10 років обов’язкове обстеження таких фахівців: ендокринолог, офтальмолог, отоларинголог, хірург (андрологічний огляд), ортопед-травматолог, стоматолог, психолог, гінеколог.
🔹У віці 11-14 років обов’язкові щорічні огляди стоматологом.
🔹У 15 років дитині слід пройти огляд таких спеціалістів: невролог, окуліст, отоларинголог, хірург (андрологічний огляд), ортопед-травматолог, стоматолог, ендокринолог, психолог, гінеколог.
🔹У хлопчиків віком 16-17 років та дівчаток віком 17 років обов’язкові такі медичні огляди: невролог, ендокринолог, окуліст, отоларинголог, хірург (андрологічний огляд), ортопед-травматолог.
Добре, хоч смайли навчилися ліпити, а корисутватися гуглом ні
короткопамятна• 02 сентября в 21:56
Ответ дляСонячний зайчик
ЩОРІЧНІ МЕДИЧНІ ОГЛЯДИ
Це з ваших фантазій список обов´язкових обстежень? Можна посилання на нормативні акти? Бо нафантазувати і я можу, ще й доповнити ваш список. Бачу все, що ви вмієте, то користуватися гуглом, але досить невдало. Тож скористайтеся вже тим своїм гуглом і дайте посилання на нормативні акти щодо обов´язкових оглядів за віком дитини з чітким списком необхідних обстежень і спеціалістів.