Пік Антна• Изменено 11 сентября 2025
Так ми середній клас с чоловіком , чи нижній середній?
Чоловік заробляє 2900 3000 буває 3200$. Працює на іноземну компанію. Я зовсім мало, 40 тис, собі на помаду и стрінги. В нас є недорога машина и дитина. Купили квартиру в іпотеку ще ло війни, в 2020 року, вже виплатили в цьому році. Хто ми?
Пік Антна
• 11 сентября 2025
Ответ дляДелайКак_Я
Вважаю, що середній клас, це змога
1) вільно їздити в відпустки 2-3 рази на рік
2) 2 авто в сім´ї (до 5 років автівкам)
3) обслуговування в платних мед закладах
4) дитина (дошкільного віку) в платномук садочку/школі/універі - без думки, блін, цеж знову платити треба
5) мати або свою квартиру/будинок або вільно знімати його. Але тут важлива площа квартири/будинку.
6) мати і відкладати 4 частину доходу, мати збереження на карті в гривні та валюті.
7) одяг, їжу і т.д. взагалі сюди не рахую, бо коли в тебе середній достаток, ти про це навіть не думаєш. Все це є базові речі, які вільно закриваються.
8) допомога батькам/близьким.
Короче. Середній дохід це 2-3 тис дол. на особу. Щоб почувати себе ок.
2) 2 авто в сім´ї (до 5 років автівкам)
8) допомога батькам/близьким.
Але не с кожною роботою дають змогу взяти відпустку 3 рази
НаБалКоніХодять• 11 сентября 2025
Ответ дляДелайКак_Я
Вважаю, що середній клас, це змога
2) 2 авто в сім´ї (до 5 років автівкам)
8) допомога батькам/близьким.
2) 2 авто в сім´ї (до 5 років автівкам)
8) допомога батькам/близьким.
Но вы описали условия явно не на 2-3 тыс долл на человека, чтоб себе все это позволить.
ДелайКак_Я• 11 сентября 2025
Ответ дляПік Антна
В більшості випадків - це реально. Бо це керівні посади, свій бізнес і тд.
Пік Антна
• 11 сентября 2025
Ответ дляДелайКак_Я
Можливо
ДелайКак_Я• 11 сентября 2025
Ответ дляНаБалКоніХодять
Я розрахувала так, як собі рахую. Можливо у вас інакше. Якщо в сім´ї 2 дор. + 2 дітей - і дохід 3 тис у.е на кожного, це 12 тис. дол. Це близько 500 тис. грн.
125 грн. - відкладення, на рік це 1,5 млн. грн.
На 375 тис грн. за місяць можна закрити всі базові потреби які описала. Це взяти і авто в кредит/змінити старе на нове. Це і дозволити собі квартиру. І медичну страховку і садок за 20 тис грн., за двох то буде 40.
Я ж не кажу, брати Мерс за 140 тис. дол., є альтернатива завжди. Середне - це сердне. Не беремо верх. Аналогічно і мед страхування і обслуговування. Треба брекети дитині - можна зробити за 70 тис. грн, можна за 200 тис. грн. +
Тому тут таке.
У нас держава вважає середнім класом тих, хто заробляє на сімʼю 40-50 тис., незалежно чи 1 чи 3 дітей. Своє житло, засіб пересування можна уже віднести себе до середнього класу. А виплата іпотеки під 15+ відсотків за 5-7 років з 20 тим більше це підтверджує. Кластчний середній клас : це ті шо платять оренду/ іпотеку стандартний платіж, мають гроші на нормальну їжу і одяг по сезону. І чисто теоретично можуть відкласти на відпустку. В принципі 4 к дол на 3 , це так. Ви ще можете одну дитину завести і все ще будете середнім класом. Навіть по мірках ЄС. Для України для більшості , яких вважають ( але вони ними не являються) середнім класом ви зажиточні.