Вишневий цвіт• 23 сентября 2025
Девочки, кто жил в детстве при СССР? Поделитесь воспоминаниями про
свою семью : с кем вы жили, где отдыхали, была ли у вас своя комната, нравилась ли вам ваша квартира/дом?
Считали ли вы что ваши друзья/знакомые/соседи/родственники живут хуже вас? Или лучше? Или так же?
И главное сейчас, когда вы стали взрослыми, изменилось ваше восприятие той жизни? Например, вы считали что живете обеспеченно, а теперь понимаете, что жили бедно, но не понимали этого? Или жили богато, но не понимали этого, думали все так живут?
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляВся в кредитах
Моя бабуся була так дуже добре захищена на пенсії - 24 рублі колгоспної пенсії (1982 рік) ветеран труда, 40 років стажу.
Бабуся була 22 року народження, все життя працювала в колгоспі, пенсія була 70 рублів і вище потім.
66сезон666серия• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
вату купити було неможливо, не вигадуйте, дефіцит страшний
У меня бабка в аптеке работала. Дома вата была всегда.
ВыФсеВрете• 24 сентября 2025
Ответ дляВся в кредитах
Зацикленості не було, бо було планомірне, навмисне знищення мов, як тоді казали ’нацменшин’. Для всіх мов, крім російської залишали виключно фольклор і спілкування вдома, ну ще як мову ’некультурного села’. А російську подавали як мову високої культури і науки. Ссср керував за класичними імперськими канонами. Є мова метрополії, а всі інші мови - декоративні.
Угу... И гимн украинский каждое утро по радио - ’Живи, Україно, багата та сильна...’
Физрукая• 24 сентября 2025
У мене немає поганих згадок про дитинство в совку - я була дитиною, яку всі любили і про яку піклувалися, тому дитячі спогади в мене асоціюються в першу чергу з бабусею, яка мені давала свою безмежну любов і ласку. Ми жили в селі, тому завжди мали мʼясо і інші продукти, не памʼятаю якихось перебоїв з їжею. Але памʼятаю черги під магазинами в день завозу, нашу сусідку-продавчиню, яка для мами час від часу щось приберігала, памʼятаю мамині улюблені туфлі на каблуку(напевно, то єдині були), які їй десь по блату з Чехословакії привезли і вона їх дуже берегла, бо такі було нереально важко дістати. А от свекруха(вона з міста) розказувала багато про черги за маслом, в якій свекор стояв з 6 до 8 ранку, а далі він йшов на роботу, а вона займала місце і ще стояла декілька годин, а ще брат мого діда продав 2 свині, щоб мати змогу купити машину за 2 роки, а не за 10.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляКраля-Галя
У нас тоже . И зачитывать эту лабуду о происках империализма у доски . Как вспомню - так вздрогну .
мені пощастило, я зачитувала ’з місця’
Физрукая• 24 сентября 2025
Ответ дляЖующаЯКонфету
А чого б то при вивченні російської клас ділили на групи і вчителям більшу зарплату платили? Це по всій Україні. А про те, як ’не ущемляли’ мені чоловік розповідав, сам з невеликого села, а вчився в Києві
Так і було, моя мама була вчителькою російської, їй платили більшу зарплату, ніж вчителям інших предметів.
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
о, в мене родичі там, пам´ятаю, як у 1983-му здається, поїхали до них у гості, а там ’давали’ з машини махрові рушники, я їх тоді побачила вперше в житті! то простими витирался завжди типу простирадла тканина була
бабуся із мамою нахапали, в мене досі із заначки залишився з тієї закупки малесенький рушничок розміром 30-40 см, як згадка) люблю брати з собою у подорожі
як мої мама з бабусею ті рушники берегли, звичайно вони були розміром щось типу 50х70 чи ще менші
то в мене ще одна травма з дитинства, я тепер рушинковий маніяк, обожнюю красиві махрові рушники, куди не поїду, притягаю новий до хати, чоловік свариться що нема куди подіти, а я весь час роздаю або волонтерам віддаю бо в мене як рушнику 2 роки то вже старий
мама років 5 як зізналася, що мріє великий пухнастий рушник собі на Новий рік то я їй подарувала, чого раніше не казала хз, я все дитинство вірила, що вона не любить махрові рушники, а їх тупо не було!!!
Та ну, були тоді махрові рушники. Може не супер пупер якості, але були. При тому, що ми не жили багато.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляВся в кредитах
о, виходить моя двоюрідна бабуся круту ще мала пенсію 43 рублі, я гадала це дуже мало( вона влітку полуницю на базарі продавала з власного городу та ще потроху овочі та фрукти, підробляла щоб вугілля купити на зиму, щоб було чим хату топити
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляВыФсеВрете
з другого українська була.
ну в мене з 4-го що поробиш, я ж кажу, в мене рос клас був
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляВыФсеВрете
Не правда. Очень много вывесок было на украинском.
Я теж не вірю. Ходила в бібліотеку, були майже всі книжки українською. На виставу ходили, теж українською. На святах ведучі розмовляли українською. Я приїхала в Київ, то майже не знала російської.
Love_Love_Love_• 24 сентября 2025
Ответ дляВанна Тазиковна
Удалено администрацией...
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляВанна Тазиковна
Брехня. Я 1981 г.р., со второго класса учила украинский язык. В областном центре самая крутая гимназия была с украинским языком преподавания. Моя бабушка - звезда нашего пгт - на всех городских мероприятиях со сцены местного ДК рассказывала гуморески українською.
гімназій не було тоді
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляЖующаЯКонфету
А хто ущемляв, самі ж кияни. Я приїхала в 96, то нас 2 в групі розмовляли українською, а всі інші російською. В гуртожитку ніхто нікого не ущемляв, спілкувались рідною.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляПлету интриги
Уже внучки подполковников приходили?))
У них всегда самые сладкие рассказы. И Барби, и океаны, и норка на заказ. Зачитаешься, как люди жили.
В моем классе море видело человека 4-5.
Своей комнаты не было ни у кого. В лучшем случае - пополам с братом/сестрой. Лучше всех жила девочка из параллельного класса, мама была завбазой. Шик неземной, у них был сервиз Мадонна и игрушечная венецианская гондола, а также, огурцы в феврале. Квартира, правда, была обычная брежневка в спальнике.
КГБшных внучек у нас не было, шикарнее польских канцтоваров никто ничего не демонстрировал. Все были +- одинаково нищие, просто кто-то чуть лучше питался.
В моем классе море видело человека 4-5.
я онучка полковника, прочитайте мої пости, геть нічого солодкого не було в тому житті совковому
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляВыФсеВрете
Слухайте, ну хто в селі жив хоча б літо, то пам ятає українське радіо і гімн. Російських пісень я там не чула.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
значить моя мама або не могла їх дістати. або вони для неї задорогі були, але бачачи, як вони з бабусею тоді нагреблі білоруських, схиляюся до думки, що скоріш не саме дістати не могли
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
книжки були, вивіски теж, це правда
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
книжки були, вивіски теж, це правда
Та і радіо українське було. Аж згадала. О 6 ранку типу бандура грає і говорить Київ, столиця України
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
Гребли тоді все, бо був дефіцит. Але рцшники були. Навіть на похорони їх давали комусь.
Паспортний стіл• 24 сентября 2025
Ответ дляLove_Love_Love_
Удалено администрацией...
Ха, насмешили 😂 Вам ли говорить об интеллекте
Love_Love_Love_• 24 сентября 2025
Ответ дляПаспортний стіл
До речі на пряму впливає на почуття гумору, бачу і у вас з ним не дуже.
ВыФсеВрете• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
Я в селе не жила, у меня все жили в городе. Гимн и украинское радио были везде.
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
де ж ви оце правильне брали? мене мама посилала у гастроном, та малювала картинку де кісточка у м´ясі, це завжди була розморожена яловичина, мабуть зі стратегічних запасів, курку було не купити, того радянського ’синього птаха’ із головою та лапами, гадаю, пам´ятають усі, хто жив за часів совку, але його ще ’дістати’ було потрібно
свинини я не їла ніколи, поки не поїхала до тітки у Гомельску обл, вони на базарі купували свинину, але то маленьке містечко Речиця, де перед війною на АТП де працював мій покійний дядько, стояли русняві гради(((
там я вперше спробувала свинину, у 15 років
Невже ваші батьки не могли купити хоч раз свинину на базарі? 5 рублів кіло.
З родзинкою• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
а хлопці мали бути усі коротко стрижені, та багато всілякої дурні було, але в нас дівчатка вже носили сережки, значить ви ще старші за мене, я 1971-го
Я 80-го года. Может от места сильно завалило, я помню в лагере удивлялась как девочки носили серёжки спокойно.
Мне мама побоялась проколоть до школы, что бы можно было спокойно снимать в школе.
Заздрість то погано• 24 сентября 2025
Вам похвалить или похаять? Нормально жили. Семья, друзья, у родителей была ку а друзей в союзе, вечно летом то у нас полный дом то мы на Кавказе или в Молдове. Ругать не буду, кому было плохо пусть ругают.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
значить не могли раз не купляли, питання риторичне, я не їла свинину в дитинстві доки до тітки не поїхала
Ужгород• 24 сентября 2025
Ответ дляМорожена_курка
У меня было прекрасное детство, все было , все что тогда что сейчас живут по разному
Аналогично. Жили нормально, каждый год мама меня возила на море. Одевали красиво. Питались хорошо. Все было.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляЗаздрість то погано
ясно що за царя ’хрін стояв’ якщо з такого боку підходити
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
Перечитала ваші відповіді.
Ви розумієте, що ваші батьки не могли тоді купити махрові рушники і м ясо на базарі, хоча дивно, а хтось зараз не може купити їсти( а вас це дивує)
У вас особиста якась ненависть за ті ж зуби. Мені нормально лфкували в школі і ортодонтію зробили теж.
Я б не хотіла повернутися туди, але і плюси там теж були.
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляУжгород
Точно. Мама медсестра була. Отримала двокімнатну квартиру, возила на море коден рік, інколи давали путівки в Одесу, Євпаторію. Одягалась так собі, але старалась десь щось купити непогане.