Вишневий цвіт• 23 сентября 2025
Девочки, кто жил в детстве при СССР? Поделитесь воспоминаниями про
свою семью : с кем вы жили, где отдыхали, была ли у вас своя комната, нравилась ли вам ваша квартира/дом?
Считали ли вы что ваши друзья/знакомые/соседи/родственники живут хуже вас? Или лучше? Или так же?
И главное сейчас, когда вы стали взрослыми, изменилось ваше восприятие той жизни? Например, вы считали что живете обеспеченно, а теперь понимаете, что жили бедно, но не понимали этого? Или жили богато, но не понимали этого, думали все так живут?
Заздрість то погано• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
ясно що за царя ’хрін стояв’ якщо з такого боку підходити
Совок это детские воспоминания, у меня так точно, я 78. И детство у меня счастливое было. Что кроме своих впечатлений может помнить ребёнок?
Ужгород• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
Та ну, були тоді махрові рушники. Може не супер пупер якості, але були. При тому, що ми не жили багато.
Були дорогі китайські махрові і дешеві радянські.80-ті роки.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
можу навести ще приклад, я два роки в юності працювала на трикотажній фабриці, як раз у ті роки на нашій фабриці з´явилися красиві моделі блузок, а хітом була сукня із рукавом летюча миша на широкому манжеті знизу, якщо хтось думає, що працівники фабрики могли її купити, то ніт! ТІЛЬКИ ВКРАСТИ! або бігати по магазинах та шукати, де ті сукні ’викинули’ у продаж
в нас декілька швачок посадили, бо вони шили ті сукні, купити не могли, то спробували вкрасти кожна для себе
от вдумайтесь! людина працює, шиє ту сукню на роботі, а купити НЕ МОЖЕ! бо це не дозволяють дебільні правила життя(((
я зробила простіше - вкрала у себе в цеху шматок полотна, бо мій цех робив саме сире полотно, пішла у фарбувальний цех до подруги та купила малинову фарбу (наша фабрика випускала чорні сукні з квітами офігеньскі на той час)
дома у відрі я пофарбувала той трикотаж та пошила собі ту летючу мишу із широким манжетом, яскраво-малинового кольору, ексклюзив, ні в кого такої не було, ще й на роботу в ній ходила
питання із зірочокою - якого фіга працівники не могли просто купити собі ті сукні? чому не можна було на фабриці їм продати? усі ладні були купити по звичайній роздрібній ціні, але було ’нє положено’
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляУжгород
Ну так вони ж були, хоч якісь. Не тряпками ж витирались.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
Перечитала ваші відповіді.
Ви розумієте, що ваші батьки не могли тоді купити махрові рушники і м ясо на базарі, хоча дивно, а хтось зараз не може купити їсти( а вас це дивує)
У вас особиста якась ненависть за ті ж зуби. Мені нормально лфкували в школі і ортодонтію зробили теж.
Я б не хотіла повернутися туди, але і плюси там теж були.
а мені ненормально лікували в школі це перше, а друге - у мене немає особистої ненависті за зуби, хоча вони мені обходяться недешево, й по-хорошому, за мої брекети мав платити тепер той стоматолог, що в них винний, у нормальній країні так і було б
стосовно їжі, зараз не вистачає тільки одного - грошей! можна заробити, окрім дуже стареньких бабусь, усі можуть заробляти, працюючи та підпрацьовуючи десь бо зараз людей в країні не вистачає, а робіт є, має бути тільки бажання
а повернутися нізащо, чур мене чур, я надто люблю свободу, щоб хотіти повернутися в те лайно, хоча звісно, якщо брати щасливі спогади, в мене теж було чудове дитинство як тут багато хто пише
Одна_на_всей_планете• 24 сентября 2025
Ответ дляLove_Love_Love_
Даввйте, краще розкажемо як комуністи людей вбивали за кусок хліба, на Сибір відсилали за українську мову, як забороняли назети, журнали, університети, театри українською?
Не забороняли українську мову, Запорізька область районний центр 4 школи, у 2 викладання суто українською мовою. Був вибір, я навчалась в українській школі.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляУжгород
в нас ніяких не було, ті що бабуся з мамою тоді нахапали з машини, поникали в шафу на ’чорний день’ й я собі випросила один аж коли мені 16 років же було
Да_Я_ТакаЯ_• 24 сентября 2025
Ответ дляВся в кредитах
Класичне совкове лицемірство це було. Яке починалось з гімну ссср ’вєлікая русь’ і закінчувалося скороченням українських шкіл і неможливістю отримати вищу освіту українською. Мого однокласника в 10 класі тягали на допити в кгб за український націоналізм, він єдиний на всю школу розмовляв українською. А так да, кругом позітів.
Та бред. Полтавская облась. Сельские школы и учителя и ученики говорили на украинском в 80х. Совок зло не смотря ни на что
Ужгород• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
Нє, ну а якщо ті сукні йшли, припустимо,на експорт, а магазину при фабриці не було- як вони мали вам продати ту сукню??
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
в нас були такі, як я зараз на кухні використовую - вафельні або зовсім тонкі типу лляних але тонші, витертися був квест, вони не вбирали вологу взагалі, це як простирадлом витиратися або пелюшкою, тільки пелюшки як раз вологу вбирають, але вони теж були дефіцитом
до речі, на мою першу дитину бабуся дістала з заначки марлю!!! десь прихована була, та я з неї робила підгузки під пелюшку
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляУжгород
не на експорт, в тому й справа, я їхала в метро з роботи та бачила дівчат у таких сукнях, їх ’викидали’ на продаж у універмазі Україна, але ніхто не знав, коли їх там ловити
а магазин могли б організувати, тим більше, що магазин був, там продавали цигарки, горілку та ще якусь фігню, можна було б розширити та продавати одяг, але хто думав про людей?
Ужгород• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
Я до того,що були махрові рушники, можливо,батьки економили - і не купували махрові. Але вони були.
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
На рахунок стоматолога. Вони все ж були у школах, лікували хоч як, але була диспансерізацвя дітей і це дійсно працювало. Зараз такого немає. Вам 54 роки, ви тільки надумали рівняти зуби, а виноватий той стоматолог, 40 років назад, не ваші батьки? Повторюсь, мені робили ортодонтію в ссср.
М ясо теж можна було купити на базарі при 2 працючих батьках, але ж ваші чомусь не купували. Тому це всього лише ваші якісь моменти, а не того часу. Повторюсь, туди б я повертатись не хотіла б.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляОдна_на_всей_планете
вибір був, в мене була укр школа рос клас, так батьки вирішили
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
Щоб в Києві не було ніяких махрових рушників? Мама їздила в Київ купляти різні дефіцити.
Love_Love_Love_• 24 сентября 2025
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Ви думаєте що ссср засновано в 1988 році?
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляУжгород
можливо, я ж не сперечаюся, кажу тільки що в мене їх не було в дитинстві так само як свинини по 5 рублів, вона ж десь була, як мабуть й ікра червона, але в мене не було
Ужгород• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
Мене мама на море возила, а свекруха свого сина (мого чоловіка) не возила - на книжку гроші складала. Може й у дівчини так- на махрові рушники і свинину шкода грошей- а збирали на авто або дачу будували.
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляУжгород
Так і я про те, тим більше в Києві
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
я надумала бо вибачте, маючи трьох дітей зуби не були для мене головною проблемою в житті, й зараз це скоріше бажання ніж необхідність, а стоматолог винний бо не розпізнав та не поставив вірний діагноз, створивши мені проблему на подальше
знову ж - я не знаю чому не купували м´ясо на базарі й на що саме не вистачало грошей, можу тільки додати, що я не єдина дитина в сім´ї, може були інші пріорітети за м´ясо
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
я ж не кажу що не було, я не ходила в тому віці по магазинах де рушники продають, але в нашій сім´ї не було
Ужгород• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
Обожнювала чорну ікру, у нас часто півлітрові банки стояли в морозилці.
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
Ну хтось зараз форель не їсть і може йому гірше саме в ці часи.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляУжгород
дачі не було, на машину дід збирав але купив аж запорожець, тож не думаю, що через це, батьки розлучилися, мама в цілому ростила нас сама, від батька були тільки аліменти
треба запитати про рушники та свинину, самій цікаво
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляУжгород
Ну це ж проблеми батьків, а не того часу.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
тут спитали хто що пам´ятає, відповіла як є, проте в нас туалетний папір завжди був. десь діставали, газетки у вбиральні не пам´ятаю
ми, до речі, багато дуже хворіли з братом в дитинстві, ліки були недорогі але не безкоштовні, може на ліки багато грошей йшло не знаю
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
У стоматолога не було діагностики банально. Тобто в цьому випадку точно винувато не ссср.
Ширли-Мырли• 24 сентября 2025
Ответ дляОябунчик
та якої діагностики не було? мала вчиться в медичному, навіть стоматолог-недоучка може відрізнити молочний зуб від корінного бо вони різні! а в мене глазний зуб шатався, бо був молочний. а те чудо, до речі зі стажем лікарка, сказала, що то в мене зв´язочка порвалася, ось він й шатається, а на моє питання що там за бугор ззаду наче щось росте сказала, що то мені просто здається
ото ’здається’ за два роки виросло й стало в мене два ряди зубів
звичайно мабуть це не проблема совка, а проблема лікаря як такого, але це теж травма юності саме совкової, й так, зараз брекети я б поставила у сто разів швидше й для мене це по грошах підйомніше
ортодонтія звісно була, мій молодший брат ходив з пластинкою
доньці старшій я теж ставила пластинку з ключиком у 90-ті безкоштовно
Оябунчик• 24 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
Туалетний папір в нас теж був, а в селі газета)
В мене немає поганих спогадів, навпаки. Зараз, коли мені морально погано, я подумки повертаюсь в ту бабусину хату. Але тільки тепер я розумію, що я там була щаслива, бо мене любили і було безтурботне дитинство. Зараз в мене все є, але немає вже ні бабусі ні дідуся та і хати вже нема.