Два-три тижні і фсьо• Изменено 09 октября 2025

Я у відчаї. Безхатьки в підвалі

Дівчата, звертаюся до вас за практичними порадами з вирішення проблеми. Одразу зазначу: місто Київ.
Уже близько року я б´юся в двері. У двері підвалу, над котрим знаходиться моя квартира, і в котрому оселилися безхатченки.
Передумови: до початку повномасштабної війни підвал використовувався виключно в комунально-господарчмх цілях. Відповідно, був зачинений 99% часу. Після 24 лютого виникла необхідність перетворити підвальне приміщення в укриття. Як наслідок, він має цілодобовий і необмежений доступ ’усім бажаючим’.
Із великою прикрістю для мене такий стан речей пішов на користь зовсім не тим людям. Я з´ясувала, що в підвалі є мешканці, завдяки смердючому диму цигарок у моїй ванні... Мальовнича картина: ви заходите в свій нещодавно відремонтований санвузол, аби почати день, і чуєте сморід...
До яких дій я тільки не вдавалася. Я розмовляла. Просила не курити, мовляв, я не проти вашого перебування тут, я проти запаху в квартирі. Я викликала поліцію. Знову виходила і кричала, немов скажена. Я, почувши запах, забігала в будь-яку годину дня (позмінний графік дозволяє) і ледь не виламувала ногами двері. Погрожувала. Дівчата, їм на все по барабану.
У підвалі розвелося ціле стало маргіналів. Не варто і згадувати, що в хід ідуть тютюн, алкоголь, наркотики, все. Поліції так пофіг, що, як кажуть, аж незручно. Я знаю про муніципальну охорону, але не можу дозволити віддавати більшу частину зарплати на її утримання (місяць послуг коштує орієнтовно 30-40 тисяч ₴).
Сьогодні замовила газовий балончик. Не знаю, яким чином, але залишається тільки під ризиком звільнення кожні 5 хвилин відриватися від ноутбука і бігати бризкати їх тим балончиком. І не факт, що подіє.
Дівчата, можливо, хтось стикався. Я знаю, що зараз проблема безпритульних маргіналів в підвалах-укриттях на слуху. Можливо, ви якось вирішили питання. Або ваші знайомі. ОСББ у будинку немає. Можливості поставити замок теж, бо його хтось має відкривати під час тривоги. Змусити когось бігати неможливо (або можливо?). Буду рада вашим порадам і досвіду.
Ну ниче се• 09 октября 2025
Ответ дляЗдесяЯ
йдіть в сраку
Так он же не нужен . Мусор . А убить не хотите . Странно
Безсовісна кума• 09 октября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Дякую за пораду про письмову заяву до 1551. Зателефонувала, залишила заявку, треба ще написати. У мене додаток є.
А про ключі — у бомжів є друган в нашому будинку. Я не знаю, хто, але точно знаю, що є. Він точно передасть ключі їм.
Пишите заявление в полицию, про угрозу пожара от курения бомжами и наркоманами в подвале и хранения взрывоопасных веществ и наркотиков, соберите подписи неравнодушных жильцов. Параллельно напишите заявления с входящими номерами в администрацию и в жэк
автор Два-три тижні і фсьо • 09 октября 2025
Ответ дляДокладальниця
Це не крайня міра, а єдина. Нічого більше не допоможе. Ніхто вас не буде охороняти
Я так і зрозуміла, що до цього йде. Я перевірила, що підвал офіційно зареєстрований як укриття, але існують, виявляється, автоматичні дистанційні замки. Буду займатися цим питанням, сподіваюсь, що поставлять нам такі
ЗдесяЯ• 09 октября 2025
Ответ дляШкала Радощів
У відьми свій інтерес до церкви, мова непро те

Я у вас питаю, ви віруюча чи атеїстка чи типу відьма?
От і все питання, чого ви петляєте
питання в тому,що чомусь церква не захистила тих усіх віруючих від соборної магії,усі пішли,аж гай зашумів. от у чому справа. бо не в церкві справа)
Ответ дляРубаю олівлє
У нас тоже есть укрытие, там хороший ремонт, туалет, душевая
За укрытием следит консьержка
Она же закрывает его и открывает
Одного бомжа уже оттуда выгнала
За консьержку платим 216 грн месяц с квартиры
У мене хрущівка, конс´єржу немає де пильнувати банально 🥲 Так би проблем не було. У бабусі моєї в будинку є конс´ єрж, там порядок, звісно
Valentina shop2020• 09 октября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Шевченківський
Делайте заявку на 1551,закрыть они могут только с согласия вас ,что там все в порядке,т.е посторонних лиц нет, подвал закрыт
Шкала Радощів• 09 октября 2025
Ответ дляЗдесяЯ
Мова зараз про вас!!!!
Ви віруюча чи атеїстка!? Дуже просте питання! Хватить петляти!
ЗдесяЯ• 09 октября 2025
Ответ дляШкала Радощів
Мова зараз про вас!!!!
йди в сраку, навіжена))))вам треба помолитися,бо втрачаєте контроль))до речі,це всі фанатичні люди такі..а іісус казав терпіти,бо це божий шлях)))) . де ваше смирення?))))))))))))))))))))))))))))
Ответ дляОле Лукойе
Я проти щоб мій чоловік був чиїмось особистим гладіатором, тим більш що в усіх безхатьків є ножі. Розмовами там не обійдется

Ця проблема вирішується так: власник звертається у райдержадміністрацію, приїздять комунальники із поліцією і виносять усе на смітник. У нас так виносили безхатьковий табір, що зробили біля будинка. У цьому випадку немає власника (ОСББ) тому нічого зробити не можна
Можливо, ви знаєте, які дії адміністрації, якщо на місці нікого немає? Бо неодноразово було так: я викликаю ту саму поліцію, вони поки зберуться, притон вже реогранізцвався в інше місце. Потім прийшли, знов телефоную, але це як гра в кішки-мишки. Менти мені взагалі відповіли якось, що то не під час тривоги, тому чого я то галасую, типу. Те, що моя квартира перша згорить в разі пожежі, ясна річ, їх не хвилює
Moon shine• 09 октября 2025
Ответ дляШкала Радощів
Ви віруюча людина?
До церкви ходите?
беріть до себе їх. адресу дати?
Ответ дляСон і дрімота
У нас дом обслуживает управляющая компания. Двери подвала открываются автоматически с объявлением тревоги.
Цікаво, таке ноу-хау можливе виключно з ОСББ? Чи ЖЕК теж займається?
Вище ділилися посиланням на цей рахунок, я ще не заглиблювалася, але цікаво, чи можливо таке без ОСББ
Ответ дляПасти Ла
Серйозно? Вони там не цілодобово і ви ще досі не замкнули двері? Зато з балончиком збираєтесь бігати кожні 5 хв?😂
Якщо закривати двері, треба видати кожному ключі. А серед мешканців будинку, як я дізналася пізніше, є дружбан тієї маргінальної тусовки. Не знаю, хто конкретно, але вірогідність, що він не передасть їм ключі, дорівнює 0
Шкала Радощів• 09 октября 2025
Ответ дляЗдесяЯ
Я атеїст
А от ви фаресей, судячи з писанини вашої
Тому краще не ходіть до церкви і не позортися
Шкала Радощів• 09 октября 2025
Ответ дляMoon shine
беріть до себе їх. адресу дати?
Я не хожу до черкви
Тому немаю такого обовязку
Приму в дар• 09 октября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Вроде нету уже ЖЕКов. Вообще, если у вас нет ОСББ и домом занимается ЖЕК, он и несет ответственность за подвал. Мы свой закрыли сами после того, как пропало оборудование из подвального теплопункта. Теперь представители ЖЕКа попадают в подвал в присутствии жильцов дома.
дамаБезСобачки• 09 октября 2025
Ответ длячаревна
Она на первом, вы на девятом вам те бомжы сильно нужны
Ці зібрання пожежонебезпечні - це раз.
Два - епідеміологічно це не ок. Вони ж кудись мають в туалет ходити.
Три - п*яні і обдолбані люди це не ок. Діти йдуть зі школи, дівчата, жінки.

Тому вам, звісно, вони не потрібні.
Але це стосується всіх мешканців.
Ответ дляЗдесяЯ
ну от і вся відповідь. значить йому не давати ключ. так навпаки- врізати замка коли нема нікого. і все. це супер. коли почнуть ламати двері-викликайте поліцію за хуліганство. і тоді з поліцією викидайте лахи. то не площа бомжів. вони там жити не мають права. блін- заплатіть тій поліції кінець-кінцем. ну і ключі не давайте всім,раз таке діло. у вас мають бути і ще в когось- порядного. якщо там бомжі то в укриття все одно ніхто не ходить. зробіть ключіна 2-3 квартири і накажіть не давати нікому.я би давно викликала майстрів і врізала замка. і все- притон скінчиться. ключі нехай будуть у вас.
Так, є варіант не давати всім підряд ключі. Буде добре, якщо той замок уціліє і його не зламають. Але то таке. Варто спробувати. Треба діяти вже радикально нарешті
Приму в дар• 09 октября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Организуйте собрание жильцов, это ж не только ваша проблема
Ответ дляПасти Ла
То не давайте йому ключа, от проблема.
Знати би ще, хто конкретно ’шпигун’. Але то таке, можна дати ключі найпоряднішим і сподіватися, що замок не розтрощать. Завтра прийде зарплата, якраз куплю
Ответ дляНАТАЛІЯ.КИЇВ
Ну, так замість того, щоб постійно ганяти по підвалу неадекватів, краще візьміть на себе обов´язок відкривати двері під час тривоги, поставте замок, так всім буде спокійніше
Це неможливо з практичної точки зору. Я-то на 1 поверсі, бігати недалеко, але у мене є робота і години сну. Я ж не комунальна працівниця
Розбещена цяточка• 09 октября 2025
Ответ дляШкала Радощів
Ви є храмом божим, а церква лише споруда з камня
ну раз вы храм, то впускайте в себя тех бомжей, погреются и освятятся.
Ответ дляКоник-стрибунець
Ви збавте обороти,бо підпалять двері або обмажуть нечистотами
Я сподіваюсь, вони не знають, де саме я мешкаю 😂 І на моєму під´їхді стоїть домофон, дякувати богу
Шкала Радощів• 09 октября 2025
Ответ дляРозбещена цяточка
Тобто ви атеїстка як і я?
Раз так говорите?!
Ответ дляРогнеда Карповна
до райдержадміністрації писати на імʼя голови, продублювати у їх фб, 1551 обовʼязково
Дякую, до райдержадміністрації звернуся. Це ще не пробувала. До 1551 дзвонила і додатково звернуся через додаток
Ответ дляРубаю олівлє
Участковый ничего не сделает
Максимум, он придет и его выгонит. Это ненадолго. Бомж вернется
Скільки не телефонувала, так і було.
Nathalie27• 09 октября 2025
Ответ дляValentina shop2020
Да данный момент во время тревоги жильцы не ходят,все это отменили,подавали закрыты ,,то что она говорит,это бред,..
В нашому будинку ходять.

Тоді хай виганяє бомжів і вішає замок на підвал. В чому проблема?
Ответ дляРубаю олівлє
Это очень плохой обовʼязок
Обычный человек может проспать тревогу, уехать и так далее
Для таких целей есть специальные нанятые люди, консьерж на смене
Конс´єржка дуже допомогла би. У мене хрущівка, на жаль, немає куди її найняти
Розбещена цяточка• 09 октября 2025
Ответ дляШкала Радощів
Тобто ви атеїстка як і я?
Раз так говорите?!
а вы верующая раз другим говорите что они храм божий 🤣 Если человек знает, что никакого бога нет, он не будет другим говорить что они храм божий.
Ответ дляЗдесяЯ
ще раз. ви врізаєте замка і на тому все. ключі лиш у вас. крапка.
Виходить, що так. Завтра з зарплати замовлятиму замок
Рубаю олівлє• 09 октября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Да я уже поняла, тогда только автоматический замок