волосатое стекло• 13 октября 2025
Це нормально ображатись?
Моїй доньці 26 років було, а вона до тепер ображається, що свого часу не пішла на випускний, бо в нас не було грошей купити випускну сукню. Після школи вона вступила на бюджет, то ми їй сказали або навчання або сукня. Це нормально за таке ображатись?
интайм_не_предлагать• 13 октября 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
Автор, вас тут 99% не зрозуміє. Адже в Україні ’такого не може бути’
Чому ж. У нас сусідка народила 8 дітей від кого попало, працювала десь рік за все життя. Жила за дитячі виплати і материну пенсію. Як мати померла, старших дітей відправила як автор каже - на заробітки, як почалась війна, з молодшими на соціал поїхала, старших кинула, діти і до війни перманентно в дитбудинку жили. Та чи мало таких, що родять для заробіток, а самі не працюють? Багато. І справа не у випускному. Справа в бажанні народжувати без умов, без освіти, без роботи, без плану, а коли чоловік захворів то й усе, як автор- сидіти і страждати? Чи у автора одної чоловік хворий, чи вона одна в селі? Чи їй одній тяжко? Хтось лапками масло збиває, а хтось пускає пузирі
Не танцую- но пою• 13 октября 2025
Ответ дляволосатое стекло
У нас не було. Донька сиділа в кущах через сусідський інтернет. Там і читала, і заявки подавала
Коротше глухе гірське село не таке вже і глухе, в сусідів і господарство було, і інтернет, і робота.
интайм_не_предлагать• 13 октября 2025
Ответ дляНе танцую- но пою
Та люди в 90і на балконах курей тримали. А в автора в селі місця не знайшлось
Отож бо. Було б бажання.
волосатое стекло
• 13 октября 2025
Ответ дляНе танцую- но пою
В сусідів бізнес, що дістався від батьків
Залетна Я тут• 13 октября 2025
Ответ дляНе танцую- но пою
Ну зараз, очевидно, в автора інтернет є. То й 2016му був))) В 2016му, щоб у універ на бюджет вступити треба було онлайн-заявки всякі подавати, на те ж ЗНО, і на вступи в ВНЗ пріорітети. Так що був, був))
Ні, не в кожному селі був інтернет.
Тому :
В цьому році прийом документів на вступ за результатами ЗНО здійснюватиметься виключно в електронній формі. Кожен абітурієнт зможе завантажити свої документи сидячи вдома, або у будь якому іншому місці, де є комп’ютер та доступ до Інтернету.
Студенти, які з певних причин не матимуть можливості подати власні документи в електронному вигляді самостійно, зможуть це зробити у визначеному ними вищому навчальному закладі, де спеціалісти завантажать документи разом з абітурієнтом.
Тому :
Не танцую- но пою• 13 октября 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
Ні, не в кожному селі був інтернет.
Тому :
Ну он автор вище підтвердила, що в її сусідів інтернет був.
интайм_не_предлагать• 13 октября 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
Інтернет був у глухому селі? Ви там жили і знаєте? Ви впевнені, що племіннику то хотілося робити? Скільки тут тем було, коли такі сестри крутять і жодна копійка на сторону не піде.
В 2016? Був. В мене син 2009, я з села йому одяг замовляла через інтернет, це не кажучи по техніку, саджанці...не такі глухі села в Україні
Залетна Я тут• 13 октября 2025
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Та в якому бажанні. Відсутність контрацепції, родинний приклад - часто вони всі з 15-ти починають розмножуватися в багатьох поколіннях, в деяких певна розумова чи ментальна відсталість і цим користуються чоловіки, від яких родяться діти з вадами. І державі байдуже, хай родять. Періодично таким ще й мати-героїню дають, за значний вклад у підйом демографії.
Насправді в селах дуже складна ситуація з такими родинами. Мало кому вдасться вирватись і не бути як батьки. Середовище має вплив. А тепер ще й школи скорочують. То хто дасть цим дітям гаджети і проконтролює навчання? А якщо шкільний автобус поломався, водій забухав чи мобілізували, хто їх в школу за 50 км повезе? Чи може вже є система гуртожитків при школах для дітей з таких родин? Вони лишаються напризволяще з родинним прикладом - і майбутнє у них відповідне. Сумне.
Залетна Я тут• 13 октября 2025
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Отож бо. Було б бажання.
Скоро в багатьох міських з´явиться таке бажання. Під протести більш заможних сусідів
мистерЛяпсус• 13 октября 2025
Ответ дляволосатое стекло
Це був 2016 рік, а ще туфлі, зачіска, прикраси, ресторан.
Мне мама купила платье за 300 гривен за неделю до выпускного, правда это раньше было, чем 2016 год. Босоножки у меня были старые, макияж делала сама, волосы накрутила.
Залетна Я тут• 13 октября 2025
Ответ дляНе танцую- но пою
Так то ж в сусідів. Не у неї. Пароль на роутер. Чи ви свій інтернет вільно роздаєте всім бажаючим?
ЯниЯ• 13 октября 2025
Та школи реєстрували на ЗНО, а не самі діти. Хоч не триндіть. І секонди є, і олх. Повно варіантів. 5 тис кафе в селі? Вам мідії літаком і гори чи як. Моя недавно випускалась, то пішло набагато менше на дитину і батьків. Плаття взяла в секонді і не соромно абсолютно, бо пасувало.
Авторе, ви може до доньки ставитись по людські? Рахувати ложки то дно. Вони копійки коштують. Зараз 6 шт до 100 грн.
Не танцую- но пою• 13 октября 2025
Ответ дляволосатое стекло
А казали з варіантів робіт пару магазинів. А тут вже якісь бізнеси-підприємства буквально по сусідству.
Детские_Будут?• 13 октября 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
Только из их села проезд до вашей трещины и обратно равен был бы трём платьям + вопрос , где ночевать.
Большинство комментаторов не жили в таких глухих селах, где большинство в режиме самовыживания всю жизнь, в не последние 4 года.
И да, семьями заграницу ездили, и повезло тем, кто в 22-м не успел вернуться. Кто успел, давно в окопе или на кладбище
Не трещины,а Троещины
Залетна Я тут• 13 октября 2025
Автор, скорее всего, неверно описала исходные данные. Или платье, или закупится на общежитие.
Если дома все было старое и страшное, то ей нужно было купить дочери новое.
Ну и раз там были такие богатые соседи, ничего не мешало девочке подработать год и собрать и на туфли, и на платье, и на прическу. Сейчас в 15-16 нормально работать. И тогда было нормально. Я летом после школы работала. И не от нужды, а из интереса опыта. А на ферме у соседей всегда работа найдётся.
Да, может автор и не приложила достаточно усилий, вытягивая быт, двух детей и больного мужа. Но не понимать и за это 10 лет лелеять обиду - позиция инфантильная. За 10 лет, ладно, за последние 5 можно было и с психологом проработать, как тут любят часто советовать. Девочка уже взрослая, никто её не ограничивает.
Залетна Я тут• 13 октября 2025
Ответ дляДетские_Будут?
Не трещины,а Троещины
Извините, Т9, не уследила
волосатое стекло
• 13 октября 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
Донька літом працювала, збирала ягоди. А в сусідів інший бізнес, там роботи не було
Залетна Я тут• 13 октября 2025
Ответ дляволосатое стекло
Такий життєвий досвід, буває.
Дочки багатих, яким на випускний картьє не купили, теж своїм батькам дорікають не менше вашої.
Ну ви все-таки не відповіли. Хто правий по факту виявився: дочка з географічною освітою (це вона вчитель тепер?) чи ваш варіант з перукарською справою?
Дюймовочка• 13 октября 2025
Ответ дляволосатое стекло
Ні. У нас не було можливості. Пішла навчатись, бо вдалось на бюджет вступити
Ото ви егоісти з чоловіком. І ви не допомогли придбати речі у гуртожиток, ви зобов´язані були це зробити
MacOS-ница• 13 октября 2025
Ответ дляволосатое стекло
Я не вчилась
то невже не хочеться для своєїдитин и кращого життя?
MacOS-ница• 13 октября 2025
Ответ дляволосатое стекло
У нас не було. Лише в баби з дідом кури та порося
Бо люди працьовиті. А у ледачих нічого нема. Ні хазяйства. ні роботи
MacOS-ница• 13 октября 2025
Ответ дляволосатое стекло
Живе. Але в нас не було землі її тримати, лише маленький двір
Туніядка.
MacOS-ница• 13 октября 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
то в таких селах завжлди хоть курей на хазяйстві завжди тримали. а в неї ж нічого. навіть у батьків є, хоча вони старші. і при толму ні дня не працювала
MacOS-ница• 13 октября 2025
Ответ дляволосатое стекло
зато зараз у вас є. коли вже тільки вам потрібен
MacOS-ница• 13 октября 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
то і мама могла б піти працювати?
MacOS-ница• 13 октября 2025
Ответ дляволосатое стекло
а ви збирали?
Залетна Я тут• 14 октября 2025
Ответ дляMacOS-ница
Ну тримали б, і що? Натякаєте яйця продавати? Кому, всі кругом так само тримають для себе.
Тримати стільки, щоб возити на продаж в місто? Це півсотні курей. Кормити, лікувати, обходити. Це коли місто за 15-20 км. ´ вигідно. А за 100 км в одну сторону возити теж вигідно? Коли там і свої продавці є.
Чи у них бензин шаровий? Чи в них взагалі була машина? Хто в таких селах не жив на дні, може фантазувати скільки завгодно, що от вона би і город тримала, і курей, і свиней, і торгувала б, і дім, і діти, і удальонка... Знаєте що? Якби ви були 100% в шкурі авторки, з її мізками, її життєвими установками, то і ви б поступали як вона. Не судіть по собі. Бо ви - інша.
Авторці співчуття. Впевнена, нп про таке життя вона мріяла в свої 16. І навіть якщо авторка тріль чи згустила фарби, то таких реальних жінок як вона - по країні сотні. Без можливості з того дна вибратись.
Залетна Я тут• 14 октября 2025
Ответ дляДюймовочка
Ага, особливо хворий раком безробітний пенсіонер егоїст. Ну просто верх егоїзму. Він би може продав почку заради дочки, але чи беруть органи від онкохворих?
Дама_с_коготками• 14 октября 2025
море платьев б у по очень приемлемым ценам, можно было взять. правильно обижается, и жаль, что не отмотать ничего уже