Байрактарна• 14 октября в 07:12

Всіх з Покровою!

14 жовтня дівчина, яка щиро бажає вийти заміж, може прийти в церкву саме до початку святкового богослужіння, поставити свічку біля ікони Покрови Пресвятої Богородиці, і попросити її про заміжжя, а також про щасливе сімейне життя.
Вдень у будинках печуть млинці і обносять ними кути житла, щоб задобрити домовика, а вечорами влаштовують гучні застілля.

У цей день потрібно робити дари бідним і сиротам, а також обкурювати будинку димком від підпалених гілочок яблуні або вишні – для благополуччя та удачі.

З давніх часів в народі збереглося багато прикмет на Покров. Зокрема, якщо господиня напече багато млинців, то в зимову холоднечу в будинку буде тепло. Незаміжні дівчата вважали, що якщо на Покров добре повеселитися, то можна знайти хорошого нареченого. З цією прикметою пов’язана і традиція звертатися до Богородиці у святковий день з благаннями про заміжжя.

У народній свідомості Покров Пресвятої Богородиці з’єднався і з першим сніговим покривом землі: вважається, що сніг, який випав на Покрову, володіє особливою силою. Якщо вмитися ним – то примножиш красу, збережеш молодість.
Якою буде Покрова – такою буде і вся зима.
Якщо сніг випав в цей день, то і Дмитрієв день 8 листопада буде сніжним.
Східний і західний вітер обіцяють сувору зиму, південний – м´яку, а північний – сніжну.
Якщо журавлі вже полетіли на південь, то зима буде холодною.
Пугачиха• 14 октября в 07:13
На два тижні запізнились, Покрова була 01-го числа.
Кудесница_с_пургеном• 14 октября в 07:16
Ответ дляПугачиха
14 октября всегда отмечался этот день
Пугачиха• 14 октября в 07:16
Ответ дляКудесница_с_пургеном
14 октября всегда отмечался этот день
З кацапами святкуєте?
Кудесница_с_пургеном• 14 октября в 07:17
Ответ дляПугачиха
З кацапами святкуєте?
Удалено администрацией...
Хачапууури• 14 октября в 07:17
Ответ дляКудесница_с_пургеном
14 октября всегда отмечался этот день
Ну так и едьте туда где 14 окт отмечается. Нет - живите и следуйте правилам страны, в которой живёте, а не со своим уставом скачете
автор Байрактарна • 14 октября в 07:18
Ответ дляПугачиха
Как она может быть 01 числа ? Если всегда праздновали 14
И даже все приметы про именно середину осени ( птицы, снег и т.д)
Кудесница_с_пургеном• 14 октября в 07:20
Ответ дляХачапууури
Не рассказывайте мне куда ехать и когда отмечать и каким правилам следовать
автор Байрактарна • 14 октября в 07:21
Ответ дляПугачиха
З кацапами святкуєте?
Якщо на Покрову відлітають журавлі, то зима буде ранньою і холодною.
Якщо дуб і береза на Покрову скинуть усе листя, то рік буде легкий, а якщо не все – до суворої зими.
До Покрови – осінь, після Покрови – зима.
Звідки на Покрову вітер дме, з того боку і чекай на перші морози.
Якщо на Покрову вітер південний – зима буде теплою, північний і східний – холодною, західний – сніжною.
руки_Крюги• 14 октября в 07:24
Ответ дляБайрактарна
Дякую, вас тоже зі святом
Мию чакри щоденно• 14 октября в 07:25
Ответ дляКудесница_с_пургеном
14 октября всегда отмечался этот день
Ну все всьо. Авторка спеціально створила тему, щоб бути дебати, лайки, переконування. Як правильно, чому не правильно.
Мию чакри щоденно• 14 октября в 07:26
Ответ дляБайрактарна
Ви бачили дуби і берези за вікном? Що вішуєте конкретно?
І чи має значення звідки морози прийдуть в сучасному світі?
Хвильоватиша• 14 октября в 07:26
Ответ дляПугачиха
А Покрова про це знає ?
Невгамовна Бу• 14 октября в 07:28
Ответ дляБайрактарна
Так як і Різдво.
ЗдохниПуйло• 14 октября в 07:28
Ответ дляБайрактарна
Які прикмети саме?
Мию чакри щоденно• 14 октября в 07:28
Ответ дляХвильоватиша
А Покрова про це знає ?
Хто знає в який день покрив Бог матір Христову? Хтось коло неї тримав свічку?
ЗдохниПуйло• 14 октября в 07:29
Ответ дляБайрактарна
А так українською починали файно, а тут раз і мпшний патріархат виліз.
Пьяная вишня• 14 октября в 07:30
Ответ дляКудесница_с_пургеном
14 октября всегда отмечался этот день
То ви і в церкву вже сходили?
Московського патріархату?
ЗдохниПуйло• 14 октября в 07:30
Ответ дляБайрактарна
Примети про середину осіні, а Покрова тут до чого?
Пугачиха• 14 октября в 07:30
Ответ дляЗдохниПуйло
Які прикмети саме?
Про руську берізку і московський патріархат - паства розбігається, не буде за що ракети їм на голову пускати.
ЗдохниПуйло• 14 октября в 07:31
Ответ дляПугачиха
Скільки ракет їм не освятить кіріло, а вони бігають і донатять на мацкву
автор Байрактарна • 14 октября в 07:38
Ответ дляЗдохниПуйло
На Покрову ці прикмети перевіряли
Якраз середина осені
автор Байрактарна • 14 октября в 07:38
Ответ дляЗдохниПуйло
Я можу хоч французькою
Мию чакри щоденно• 14 октября в 07:39
Ответ дляЗдохниПуйло
Мало того прикмети це народознавство, а народ ще 100назад не вмів ні читати нв писати в загальній масі, тому навряд чи святкували покрову точно 14 числа. Прикмети з слов´янської ведичної культури, слов´яни
святкували свята періодами, то що 1 числа, що 14 великого значення немає, головне було витримати обрядовість. Словяни жили за Сонцем,
автор Байрактарна • 14 октября в 07:39
Ответ дляМию чакри щоденно
Ну який сніг 1 числа ? То бабине літо
Мию чакри щоденно• 14 октября в 07:39
Ответ дляБайрактарна
Я можу хоч французькою
Давайте французькою.
жар-птица Нюра• 14 октября в 07:40
Ответ дляЗдохниПуйло
вчерашней темы провокационной им мало
в Харькове по больнице попали, когда эти защитницы рускких праздников в своей теме на людей бросались с прокленами, Господа всуе поминали, а сейчас снова темка издалека и главное ж начата на украинском языке
Вкаблучках• 14 октября в 07:40
Ответ дляПугачиха
З кацапами святкуєте?
К чему только уже кацапов не притягивают. И к празднованию нг, и к масленнице и т.д
Кудесница_с_пургеном• 14 октября в 07:40
Ответ дляПьяная вишня
То ви і в церкву вже сходили?
Московського патріархату?
В прошлом году ходила, у нас одна православная какого патриархата не в курсе
Мию чакри щоденно• 14 октября в 07:40
Ответ дляБайрактарна
Ну який сніг 1 числа ? То бабине літо
Тобто сніг?
автор Байрактарна • 14 октября в 07:43
Ответ дляМию чакри щоденно
Давайте французькою.
Je célèbre aujourd’hui la fête de la Protection de la Sainte Vierge, tout comme mes ancêtres depuis trois générations.