Стешк@• Изменено 18 октября в 18:29

ЖКХ нововведення ЩОДО БОРГІВ!!!

Шановні адміни! Моя тема стосується майна і фінансів, тому в такій категорії і сподіваюсь, бану не буде. Хочу попередити всіх привести свої справи до ладу і тримати на контролі.

Виселення з квартири через борги за комунальні послуги: умови та наслідки у 2025 році

У 2025 році українцям слід приділяти особливу увагу своєчасній оплаті комунальних послуг. Зі скасуванням мораторію, запровадженого постановою Кабміну №1405, постачальники отримали право застосовувати жорсткіші заходи до боржників. Навіть незначна заборгованість може стати підставою для відключення електроенергії чи газу, а у крайніх випадках — призвести до судових розглядів і можливого виселення з житла.

Порядок відключення послуг та його наслідки
Після першого попередження про борг, якщо оплата не надходить, споживач отримує повторне повідомлення — не пізніше ніж за 10 днів до запланованого відключення.
У разі відсутності реакції постачальник має право припинити надання відповідної послуги.
Варто враховувати, що повторне підключення до мережі завжди здійснюється за окрему плату, яка може бути суттєвою. Окрім того, на невиплачену суму боргу щодня нараховується пеня.

Новини за темою:
Україна у січні-вересні 2025 року збільшила імпорт плоского прокату на 13,1%
OKKO планує запуск біоетанольного заводу та розширення вітроенергетики у 2025 році
Судові процеси та роль виконавчої служби
У випадку затримки оплати постачальник може звернутися до суду у спрощеному порядку для отримання судового наказу щодо стягнення боргу. Якщо боржник не оскаржить це рішення протягом 15 днів, документ набуває чинності і передається до державної виконавчої служби.

Виконавча служба має право накласти арешт на банківські рахунки боржника.

Може бути ініційована конфіскація майна для погашення заборгованості.

У виняткових випадках можливе примусове виселення з квартири.

Комунальні борги у 2025 році перестали бути «технічною проблемою». Вони можуть обернутися серйозними фінансовими та юридичними наслідками, аж до втрати житла.

В яких випадках можливе виселення
Суд може прийняти рішення про виселення боржника, якщо сума заборгованості перевищує 20 мінімальних зарплат (понад 160 тисяч гривень) і відсутнє інше майно, яке можна стягнути для погашення боргу. Хоча подібні ситуації трапляються рідко, вони залишаються реальністю для боржників.

Фахівці радять не ігнорувати попередження від постачальників. Якщо немає можливості повністю погасити борг, слід звернутися із заявою про реструктуризацію або сплачувати частинами. Це дозволить уникнути не лише відключень, а й штрафів і судових витрат.

Враховуючи нові умови, єдиний надійний спосіб зберегти житло — своєчасно сплачувати рахунки або домовлятися про відстрочку платежу.

Тобто зараз спростили механізм стягнення боргів і боротьба з боржниками вийшла на новий рівень: постачальники подають в суд, суд виносить рішення про стягнення, а виконавча служба блокує рахунки, стягує з зарплати, пенсії, описує/арештовує майно і навіть виселяє з житла. При цьому ніхто не нагадує і не попереджає, люди самі мають контролювати свої платежі. Виключення для тих, хто в зоні БД.
База_птеродактилей• 20 октября в 14:58
Ответ дляДобра всем!
Щиро Вам бажаю опинить в моїх обставинах.Тоді прийде розуміння.Чи прозріння про життя інвалідів в Україні.
ваша жизнь - это ваша ответственность а не остальных

как что - так сразу инвалидами прикрываетесь
Добра всем!• 20 октября в 15:02
Ответ дляБаза_птеродактилей

Ще раз.
Ніхто не прикривається.Інвалідність вже давно.
Звільнили бо підприємство закрилося коли почалася війна.Зараз маю лежачу маму і більше не можу працювати.В обох пенсія 3200.Купа ліків.
Ви так борзо відповідаєте тому,що поки в вас усе добре.
База_птеродактилей• 20 октября в 15:03
Ответ дляДобра всем!
Ще раз.
коммунальные оплачивать - это обязанность ВСЕХ
все остальное - это ваши личные нюансы
точка
Добра всем!• 20 октября в 15:05
Ответ дляБаза_птеродактилей
все остальное - это ваши личные нюансы
точка
Замість їжі оплатити комуналку і здохнути.
Не лікуватись і померти.
В вас з головою біда.
Ще раз побажаю опинитить в вкрай важкому становищі,може зрозумієтє,ще когось крім себе.Розумної.
База_птеродактилей• 20 октября в 15:07
Ответ дляДобра всем!
Не лікуватись і померти.
В вас з головою біда.
вода и свет - это тот же товар как и еда
разницы нет
но еду вам в магазине никто не отпустит за так - а свет - так подавай

обрезают должникам все - и правильно
МинерАлочка• 20 октября в 15:09
Ответ дляДобра всем!
Дурне керівництво,яке забезпечення армії майже повністю поклало на населення.На все треба давати гроші.
Неповзрослевші не побачили,що йде тільки геноцид.Солдати на самозабезпеченні.Але з ваших же ніхто не служить.Вас не для того народили.
Не несите хрень
Добра всем!• 20 октября в 15:10
Ответ дляМинерАлочка
Не несите хрень
Зразу видно тих,в кого чоловіки під спідницею.
Заберуть вашого,тоді відпишете.Бо зараз хрень висрали ви
Добра всем!• 20 октября в 15:48
Ответ дляМинерАлочка
Не несите хрень
Бійці на фронті змушені витрачати особисті кошти на потреби підрозділів: в ЗСУ назвали суми
https://www.unian.ua/war/biyci-na-fronti-zmusheni-...

Частина того що твориться навіть освітлюється.
МинерАлочка• 20 октября в 17:42
Ответ дляДобра всем!
Снова Хрень тулит свою
МинерАлочка• 20 октября в 17:42
Ответ дляДобра всем!

Добра всем!• 20 октября в 17:48
Ответ дляМинерАлочка
Від саперних лопат до пакетів для тіл закупають або самі бійці,або волонтери.Вам легше кривлятися чим зрозуміти стан речей.
МинерАлочка• 20 октября в 17:48
Ответ дляДобра всем!
😂😂😂
Добра всем!• 20 октября в 17:48
Ответ дляМинерАлочка
Снова Хрень тулит свою
Коза драна заткни хлебальника.Задрала дебілка.
МинерАлочка• 20 октября в 17:49
Ответ дляДобра всем!
А ну отожги еще Тролль 😂😂😂