Птица Говоруша• 24 октября в 18:51
за кордон їхати чи ні
є можливість поїхати за кордон з дитиною, працювати буду удаленно.
не уявляю, як покинути батьків.
вони ще раду собі добре дають, тут більше питання в мені навіть.
я не знаю, як жити самій.
і не знаю, навіщо. якщо можна прийти вгості, поговорити, попити чай,
а не жити в самоті.
З чоловіком розлучена.
не уявляю, як покинути батьків.
я не знаю, як жити самій.
а не жити в самоті.
З чоловіком розлучена.
Невидимка Майя• 24 октября в 22:06
Ответ дляНаБалКоніХодять
А можна детальніше про це?Страховку треба буде обов´язково сплачувати?
Працюючі, хто сплачує податки - за них платить роботодавець.
Інваліди і ще якісь пільгові категорії поки невідомо що приймуть. Інші (студенти в тому числі) повинні оформлювати самі, вірніше не повинні а можуть, примусу немає.
Медична страховка чомусь для поляків найбільша ’проблема’. І продовжувати її і 800+ вони не хочуть.
НаБалКоніХодять• 24 октября в 22:13
Ответ дляНевидимка Майя
Тобто в них не має обов´язкового медичного страхування як в Німеччині?
Шалена красуня• 24 октября в 23:00
Ответ дляНевидимка Майя
Легальне перебування до березня 2027 року як прийнято в ЄС. Це написано на головній сторінці уряду Польщі.
В от умови вони встановлять самі. Скоріш за все буде або С-Укр або ще щось але там все одно не буде страхування, безкоштовного навчання, тобто умови як до війни тільки перебування ще рік легальне.
Не буде ніякого легального перебування. От побачите. Про це в інтервʼю сказав президент Польші. Цукр доступний буде лише тим, хто мав рік безперервного статусу, який не злітав, по цукр треба платити самостійно страхування або мати від роботи, самотні пенсіонери не зможуть це зробити.
Невидимка Майя• 25 октября в 04:17
Ответ дляНаБалКоніХодять
Зараз є, але це не страхування в повному сенсі. Це дозвіл користуватись медициною, але з 1 жовтня з обмеженнями. До березня
Невидимка Майя• 25 октября в 04:21
Ответ дляШалена красуня
Воно вже є. Польща в ЄС, ЄС продовжили до березня 2027.
Польща не може піти наперекір ЄС. На сторінці уряду прямо написано, що буде діяти захист ЄС і до 2027 перебування буде легальним. Лише перебування.
Потім в 2026 вони придумають якісь правила для перебування, обмеження.
Скоріш за все це буде перебування з правом роботи, але якщо не платиш податки - без медицини і 800+.
Ну хоч почитайте, якщо сперечаєтесь.
Шалена красуня• 25 октября в 07:31
Ответ дляНевидимка Майя
Ну хоч почитайте, якщо сперечаєтесь.
Поговоримо в березні. Можуть піти і підуть, побачити. Ви не в Польщі. Навроцький не підпише продовження з березня та й все. Ок, будете перебувати, без права роботи, навчання, без медицини і без можливості виїзду і повернення, бо дія пл не буде працювати, я таке продовження не вважаю нормальним перебуванням, як це буде в інших країнах. Крім того, подача на цукр відкриється 1 січня і закриється до березня, після ви не подасоесь.
Невидимка Майя• 25 октября в 08:58
Ответ дляШалена красуня
Ви не зрозуміли. Я про Форму ви про Єрему.
ЄС прийняли до 2027. Польща не може піти проти ЄС. Закони ЄС основа для Польщі.
Але кожна країна встановлює умови за якими українці в ній перебувають.
Тобто після березня 2026 українців не вигонять, не переведуть на безвіз 90/180. Вони ще рік зможуть перебувати в Польщі. Але умови перебування скоріш за все скоротять.
Шалена красуня• 25 октября в 10:19
Ответ дляНевидимка Майя
Ще раз. Вони не прийняли, а рекомендували. Побачите у березні