Ms. Сама прямота• 16 ноября 2025
Освітяни б’ють на сполох: збільшення навантаження до 22 годин
Професійна спілка працівників освіти і науки висловила обурення щодо змін до умов праці та оплати вчителів, запропонованих Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у висновку до проєкту держбюджету на 2026 рік. Освітяни вважають, що ці ініціативи обмежать їхні права та спричинять масові звільнення.
У заяві профспілки йдеться, що пропозиція збільшити педагогічне навантаження з 18 до 22 навчальних годин на тиждень може скоротити 22,2% учительських ставок, що призведе до звільнення понад 70 тисяч педагогів. Крім того, народні депутати пропонують нововведення, які зменшать надбавки за вислугу років і престижність праці, а також скасують підвищення зарплат за педагогічні звання.
Профспілка наголошує, що такі зміни порушують статтю 22 Конституції України та рішення Конституційного Суду, які забороняють звужувати права через бюджетні закони чи скасовувати дію інших законів. Освітяни закликали відкликати ці пропозиції.
«Ми категорично протестуємо проти запропонованих змін і закликаємо народних депутатів, Голову Верховної Ради, членів комітетів із питань бюджету, фінансів, податкової та митної політики не допустити ухвалення цих протизаконних норм у другому читанні, які порушують трудові права педагогів», — заявили у профспілці.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що збільшення тижневого навантаження вчителів і переукладання трудових договорів не спричинить звільнень.
Танго утрьох• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
У нашій колишній Київській школі кількість дітей зменшилася. У всіх моїх подружок чиї діти зараз в старших класах київських шкіл також. Статистика міносвіти говорить те саме. І лише у вас класи по 40 чоловік.
Міносвіти дає державну субвенцію на кількість учнів, в не кількість шкіл. Менше учнів - менше грошей. Місцеві бюджети просто не витягують оплату тієї кількості учнів що залишилася за старими тарифами. Тому тут або збільшувати години, або зменшувати вчителів (що призведе до зростання навантаження на тих, що залишаться), або укрупняти класи.
Якщо учнів мінус 20%, то і зарплата буде мінус 20%, це треба розуміти.
Кременчук. 38 дітей у класі. Це при тому , що в класі дві інклюзивні дитини з четвертим рівнем підтримки
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляжижифреймут
фиии. вы и детей учите такому хамству?
Не вчу)
Танго утрьох• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Знаєте як роблять в закордонній школі моєї дитини? Є спеціальний ящик під телефони. На початку першого уроку їх здають всі. Якщо є тест чи контрольна, то учитель дивиться чи всі здали телефони. Якщо чийсь відсутній - учня запитують де він. Якщо правлять за списуванням - буде лихо. Збирання телефонів займає пару хвилин.
Заведіть ящик і на початку уроку пройдіть по класу, щоб кожен поклав підписаний телефон. Наприкінці уроку кожен у вас його забирає. Займає мінімум часу і гарантія того, що не будуть списувати. Так, для вас трохи напряжно. Але ж в такому випадку точно не будуть списувати з інтернету. Попередьте, що у разі списування буде нуль без права перескласти, і дотримуйтеся слова. Ніхто не буде списувати, вони ж не дурники.
Те що діти не бояться це добре, так і має бути)
А Вася каже: ’я не хочу здавати, не маєте права’. І що ви йому зробите? А завтра прибіжить його мама верещати : ’ в країні війна, мені потрібен зв´язок з дитиною кожної секунди’
А не дай бог що з телефоном, то того вчителя з’їдять
Танго утрьох• 16 ноября 2025
Ответ дляГрамотний хвіст
Чого це немає? Є вчительські, не видумуйте на ходу.
І так, ви підтверджуєте, що вчителі не переробляють понад своїх часів
Скільки комп´ютерів у вас в учительській? В учительській школы, де навчається моя дитина жодного
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляТанго утрьох
Васі пояснюєте, що такі правила у школі і використання телефону під час навчання заборонено, його він отримає по завершенню контрольної. Не треба робити з батьків ідіотів. Якщо телефон збирається на час контрольної, ніхто до вас бігти не буде. І трапитися з ним нічого не може на столі у учителя.
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляТанго утрьох
Здивуйте мене, що ви не збираєте гроші у фонд класу, школи, на свята) Там вже цілий комп´ютерний клас модна було відкрити.
Якщо вчителю потрібен комп´ютер для виконання роботи, він буде стояти в учительській. Якщо його немає, значить він не потрібен. Журнал вчителю видали? І стіл зі стільчиком, правда ? Якщо треба комп´ютер, то директор може цілком зробити закупівлю необхідного для школи.
Взагалі смішно читати про комп´ютери для вчителів, вони ними не користуються для підготовки до уроків, навіть якщо вони у них і є, куплені батьками учнів.
СМСница• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Удалено администрацией...
Та хай звільняються, цих недолугих в репетитори ніхто не візьме навіть. Я й так працюю на репетиторів, то з якого дива цим неучам за мої податки платити зарплати, є вакансії в ВТБ, чи прибиральницями, завжди є вибір
Жена брата Админа• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
До війни. Червень у Київській школі. Вчителі приходять на 10:00, о 12:00 нікого нема, після обіду лише сторож, директор, і рідко який вчитель. Із червня, вони до речі у відпустки починають йти.
Від початку повномасштабної щось змінилося і вчителі стали на роботу у червні ходити? Ото диво.
Зазвичай у молодшої школи в червні літні табори, тому всі вчителі працюють, а у старшої ще екзамени/зно, принаймні так було до війни, коли мої діти ще в школі вчились.
СМСница• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Удалено администрацией...
Та ні, не приходило, один вже вступ в в державний європейський вуз самостійно, 11 клас майже не відвідував, бо сенсу протирати там штани не було, дитина готувалася самостійно за виключенням мовних курсів. Тож трішки промахнулися)
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляТанго утрьох
А в середньому по Україні 19 або 21, залежно від віку. Бо на один клас як ваш є кілька по 10 дітей, щоб вийти на середні 20. І фінансуються вони всі. Тому ваш клас буде страждати через наявність класів на 10 дітей і з цим потрібно щось робити.
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляЖена брата Админа
Далеко не в кожній школі були ті табори, і звичайно не в кожному класі. Один клас організували і зібрали туди всіх бажаючих. Наша класний керівник ніколи не брала ніяких табори на літо. Є ж ще вихователі з груп продовженого дня, у них зпл дійсно сльози, вони у нас і вели такий табір.
СМСница• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Нічого,переживете)
Платіть
Зараз нічого безкоштовно нема
Платіть
Зараз нічого безкоштовно нема
Ну так ось про це і мова. Якщо треба платити за все, но нема чого бюджетні кошти використовувати на утримування цих дармоїдів
Жена брата Админа• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
По 10 дітей це в селах. Якщо закрити в селі школу, село вмирає. Бо тії 10 нема кому возити до сусідніх сіл. Скільки писали про ті шкільні автобуси, що то зламався, то бензину нема. Що робити сільськім дітям? Взагалі не вчитись?
Жена брата Админа• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Вже 10-15 років тому група продовженого дня була одна на школу, тільки для пільгових категорій, всі інші групи за рахунок батьків, зі своїми вчителями. А шкільні табори з першого по п´ятий чи шостий класс були обов´язкові, а у старших обов´язковий відробіток два тижні під керівництвом вчителя.
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляЖена брата Админа
Ви уявляєте скільки коштує утримувати таку школу? Приміщення, комунальні, купа вчителів? Так, інколи доведеться йти на незручності і возити дітей в інші населені пункти. Організувати один автобус і ним возить. Це не зовсім зручно, але виходу нема.
П.С. однокласник моєї дитини за кордоном їздить до школи на потязі, який ходить дуже рідко. Шкільного автобусу нема, живе в селі. Інколи залишається у школі на 4 години сам у кафе, щоб не сидіти на вокзалі в очікуванні потягу. Це називається ’жити у селі’.
Ответ дляНеКонец-Света
Ви думаєте вчителям ГПД за табір доплачують? Ні звісно. Вони просто йдуть пізніше у відпустку і виходять перед 1 вересня
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляЖена брата Админа
У Києві було не так. У моєї дитини на паралелі було 3 класи і на них 2 групи продовженого дня, з двома вчителями (не їх класні керівники). Продльонка була безкоштовно, харчування на ній платно. Шкільний табір був точно один і той не кожен рік. Якийсь рік казали треба ходити до іншої школи, наша не брала. Але табір популярністю не користувався, туди якось не було особливо бажаючих.
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСМСница
Ще все до цього дійде, будуть усі послуги платні
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСМСница
Майже всі вчителі репетитори
Щось у вас пішло не за планом))
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Тоді це свинство по відношенню до них. Бо їх оплачували не як вчителів, а зовсім мінімально. Тому навішувати на них табір, де треба бути постійно аніматором замість відпочити, як вчителі, то нечесно, звичайно.
СМСница• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Майже всі вчителі репетитори
Щось у вас пішло не за планом))
Яка маячня. Ні, далеко не всі.
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСМСница
Яка маячня. Ні, далеко не всі.
Іноземної мова, математика. Усі.
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСМСница
Яка маячня. Ні, далеко не всі.
І навіть історія і хімія з біологією
Фантазерша• 16 ноября 2025
Ответ дляТанго утрьох
Ого.
По правилам максимум 20 дітей в інклюзивних класах.
А що там за діти?не псіхічєскіє?
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСМСница
Ні!
Я в освіті тямлю більше вас
Надивилась і нашколи і на універи. Усі. Хоча б з тими самими тупими дітьми, у яких вони читають
СМСница• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
І навіть історія і хімія з біологією
Ой, міс вмезнайка, аж смішно. Ті недолугих і,які матом говорять з дітьми, які свій клімакс і невдалу жіночу долю виплескують на дітей, коли за урок ні слова з предмету, ага, репетитори. Онлайн навчання відкрив очі на більшість вчителів. Недивно, чому діти такі,якщо вчитель дозволяє будити, зневажати, не поважати і при цьому нуль знань.
СМСница• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Я в освіті тямлю більше вас
Ви поняття не маєте про мою освіту і доречність до системи освіти, але ж міс вмезнайка тут уже всім все розказала, всіх навчила. Ви така кумедна
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСМСница
Не знаю нікого, хто б матом говорив
Я вам кажу за предмети
У всіх вчителів майже є учні і вони надають приватні уроки
То все ваші фантазії
Я вам кажу за предмети
То все ваші фантазії
КартаБезКомиссий• 16 ноября 2025
Ответ дляСМСница
Ваші діти такі,бо батьки такі
І сучасне виховання
Одне на одне наклаклось
І сучасне виховання
Одне на одне наклаклось