Ms. Сама прямота• 16 ноября 2025
Освітяни б’ють на сполох: збільшення навантаження до 22 годин
Професійна спілка працівників освіти і науки висловила обурення щодо змін до умов праці та оплати вчителів, запропонованих Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у висновку до проєкту держбюджету на 2026 рік. Освітяни вважають, що ці ініціативи обмежать їхні права та спричинять масові звільнення.
У заяві профспілки йдеться, що пропозиція збільшити педагогічне навантаження з 18 до 22 навчальних годин на тиждень може скоротити 22,2% учительських ставок, що призведе до звільнення понад 70 тисяч педагогів. Крім того, народні депутати пропонують нововведення, які зменшать надбавки за вислугу років і престижність праці, а також скасують підвищення зарплат за педагогічні звання.
Профспілка наголошує, що такі зміни порушують статтю 22 Конституції України та рішення Конституційного Суду, які забороняють звужувати права через бюджетні закони чи скасовувати дію інших законів. Освітяни закликали відкликати ці пропозиції.
«Ми категорично протестуємо проти запропонованих змін і закликаємо народних депутатів, Голову Верховної Ради, членів комітетів із питань бюджету, фінансів, податкової та митної політики не допустити ухвалення цих протизаконних норм у другому читанні, які порушують трудові права педагогів», — заявили у профспілці.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що збільшення тижневого навантаження вчителів і переукладання трудових договорів не спричинить звільнень.
Танго утрьох• 16 ноября 2025
Ответ дляБадабум
А ви справді думаєте, що це триватиме довго? Добре бути репетитором, як є кого вчити. Попит має бути, і не просто попит, а платоспроможний попит.
Ага. Перестанут бегать , как и ногти перестанут делать.
П.сы : если в школе нет математика, то или родители учат сами или платят, без вариантов
ВільнаНазавжди• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Значить не настільки воно важко, раз пенсіонер може брати 30 годин навантаження? Це 6 уроків на день. Багато хто мріє про такий графік. І оплата у вашої тьоті, що багатьом батькам її учнів і не снилася. Тут часто кричать ’йдіть до школи’. Так я ж через те і питала: чому якщо є вільні ставки, директор школи відмовляє у прийомі на роботу, типу ставок нема? А все просто. Ставка є вакантна, але вчителі дерибанять її між собою, щоб більше заробити. Нормальне бажання. Але ж не треба розказувати як важко працювати 22 години, якщо можеш витягнути і 30.
Это сложно 30 часов. Помимо из ещё есть пед советы, поверка тетрадей, дежурства всякие по выходным.
Те вынуждена была брать 30 часов, ТК она вдова и ей нужно было одной содержать детей. А потом уже перед пенсией тоже брала максимум часов, чтоб получить максимальную пенсию. Ну получает 10 штук грн пенсии, это 220 евро. Зарплата у нее при 30 часах была окол 22 тыс грн. Для Киева это ниже средней.
Ну и на пенсии ей уже не дают 30 часов,тк знают что у нее есть пенсия. Сразу снизили нагрузку.
Бадабум• 16 ноября 2025
Ответ дляАдеКВАтная
Змініть роботу
Жодних викликів - суцільна кава
І 20 бубочок вихованих такими як ви зі зневагою до вчителя та знань
Жодних викликів - суцільна кава
З вихованням зневаги до вчителів власне і самі вчителі непогано справляються. Ну не буде сучасна молодь тебе ’поважати’, бо ти ’старший’, не вийде вже їм плювати в обличчя і чекати, що вони будуть це терпіти. Майже у всіх випадках (не претендую на істинність, але все ж) ’неповагою до вчителів’ по факту була незгода терпіти дітьми зневажливе ставлення до себе. Все, закінчились ті, які будуть мовчки терпіти чужі ПМС, недоспані ночі і поганий настрій в день зарплати, а дорослим це щось ніяк не дійде.
Бадабум• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
То вчителю краще в атб працювати, правильно? Там на руки тисяч 16 -18 буде, плюс списаний товар можна взяти. У нас на районі постійні вакансії в атб, фору, Сільпо.
Що ж тримає учителя на зпл в ’6-8 тис’, якщо поруч можна отримувати 16-18?
Так в атб графік по 12 годин) що ви таке пропонуєте) насправді це сумно, що людей з якою не якою, але вищою освітою, вже нижче плінтуса загнали (((
Бадабум• 16 ноября 2025
Ответ дляЗадолбулька
Я не вчитель. Ось навіть в Вашій відповіді мені, не вчителю, видно ставлення до людей цієї професії. В ціє відповіді і є відповідь чому не хочуть вчити ваших дітей. Бо отримати за свій труд зневагу і вказівки, що їм робити, люди не хочуть. Бо ваші діти переймають модель вашої поведінки, щодо вчителів. Тому і будуть іти туди все більше хто попало, а людей з покликанням ставатиме все меньше, бо ви витравите їх своїм ядом. Як же гарно Ви все знаєте, то тепер майте, що посіяли. А вчителям бажаю сил це все пережити, можливо, колись, щось таки клацне в мізках батьків і вант зрозуміють, що це шлях в нікуди. Ну, або не зрозуміють і тоді нехай працюють на репетиторів.
Батьків? Ну я ще доки вчителям зп не нараховуб, як в всі інші ’батьки’, і бюджетами не керую.
Тень льва• 16 ноября 2025
Вибачте, а яке навантаження додалось? Саме зараз уроки скоротили до 30 хв, бо за відсутності світла не встигає друга зміна вчитись. Он з продльонки сказали забирати на годину раніше, тому що дітей на продльонку приводять раніше за рахунок скорочених уроків😂 он що коється. Цікаво, всім скоротили робочі часи як вчителям?
Бадабум• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Діти НІКОЛИ не знають прізвищ вчителів, лише ім´я по-батькові.
Навряд чи чийсь син кардинально відрізняється від любого випускника педагогічного. Плюс є маса, яка завжди підкаже як треба, на відміну від того самого випускника без батьків у освіті.
Так з чого ж ’ржуть’ ваші діти ?
Ви знущаєтесь? 20 років минуло, я пам´ятаю прізвища своїх вчителів.
Бадабум• 16 ноября 2025
Ответ дляАдеКВАтная
Ниття не було
Вчителі підняли питання про збільшення навантаження при тій самій оплаті
І чудово - з таким ставленням репетитори і домашня освіта майбутнє ваших дітей та онуків
А ваших?
Бадабум• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Так можна підняти зустрічне питання: мільйони дітей виїхали, то звідки ’збільшення навантаження’?
Дітей стало менше, то логічно що вчителів теж треба менше.
Виїхали? Цього року якраз ’пішли до садочків’ діти, яких немає. Їх не народили, війна.
Бадабум• 16 ноября 2025
Ответ дляЗадолбулька
А давайте підем від зворотнього і прослідкуєм шлях дитини до репетитора. Чого дитина в репетитора отримує знання? А того, що мамка за заплачені гроші випише гарних триндюлєй якщо дитина буде під час репетиторства ржати, плювати в екран, чи посилати репетитора нахер, чи казати йому - тобі треба, сама і вчи. Що роблять батьки, коли діти так себе поводять в школі на безкоштовних уроках? Аж нічого не роблять. Бо то не її дитина винна, бо то весь клас себе так вів, бо то почав Степан, Іван, Тарас та Міланка, а її просто не хотів бути білою вороною і теж підключився, а так він не винен. А якби мамка за зрив безкоштовного уроку, та не бажання вчитись в школі теж виписала триндюлєй, то і репетитора б не потрібно було нанімати.
Не повірите, нічого з перерахованого вами моя дитина на уроках не робить, вона хороша, вихована дівчинка по відгуках тих же вчителів. Чому ж вона опинилась у репетиторів? Недостатньо... що недостатньо? Все просто. Рівень викладання недостатній.
Бадабум• 16 ноября 2025
Ответ дляКудесница_с_пургеном
И что? А для меня это было призвание. И для большинства из тех, кто работал в НИИ, тоже. Речь о таких людях, которые хотели и могли. Теперь то уже поздно, кто заграницу уехал, кто в IT, кто свой бизнес открыл. Суть в том, что государство профукало мотивированных специалистов, а люди помогли. И с учителями так будет.
Не буде. Бо це ’жіноча робота’. Хто б тут не вискакував зі спіднього, розказуючи про жінок, які працюють ледь не з родзалу і мають ’нянь і прибиральницю’, більшість живе в значно прозаїчному реальному світі, де жінці з дитиною ніде особливо і не раді. І робіт, де можна ’перевіряти зошити і писати плани’ чотири дні на тиждень по пів дня не так то і багато.
woman Warrior• 16 ноября 2025
Ответ дляДоставучая
Удалено администрацией...
Ответ дляНеКонец-Света
Тоді це свинство по відношенню до них. Бо їх оплачували не як вчителів, а зовсім мінімально. Тому навішувати на них табір, де треба бути постійно аніматором замість відпочити, як вчителі, то нечесно, звичайно.
Їх оплачують як вчителів. Прото на ставку в них 30год. І відпустка в них 56 днів. Просто вони у відпустку в кінці червня і вийдуть в кінці серпня. А хто піде на початку червня- вийде на роботу на початку серпня.
Ответ дляЖена брата Админа
Коли мій син закінчував школу, зно по фізиці складали дві дитини з 50. Біологію/хімію десь 5-6. Іншим ці предмети були не потрібні Думаєте багато заробили вчителі фізики , біології та хімії на репетиторстві?
Репетиторством зазвичай добре заробляють тільки вчителі англійської і математики.
Ще укр.мови
100pudov• 16 ноября 2025
Сначала нужно разогнать районо, или как оно сейчас называется, дармоеды, которые только разные конкурсы и фигню придумывают чтобы оправдать свое существование. Потом запретить брать в директора людей старше 60 лет, потому что извините, но в таком возрасте уже или выгорание или маразм. И самое главное всех хулиганов, лидеров и прочее быдло мешающее на уроках выгонять на хер в специальный дисциплинарный класс. Пусть сидят до конца уроков в окружении таких как они и не мешают нормальным детям учится
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляБадабум
То ви, а це покоління інакше. Запитайте у своїх дітей прізвища учителів - здивуєтеся.
Чемодан-Вокзал-Майами• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Коли я вступала, то прохідний був точно не в пед найнижчий. Звідки цей міф?
Ну ця інфа не є скритою, 130 на бюджет- просто
НеКонец-Света• 16 ноября 2025
Ответ дляВільнаНазавжди
Не могла у неї в Київській школі бути зпл 22 тис за 30 годин. У нас вчитель молодших класів отримувала як ваша тітка, так це на одну ставку, а не 30 годин, і предметники завжди отримують більше, ніж початкова школа.
100pudov• 16 ноября 2025
Ответ дляПугачиха
Я працювала 8 років та знаю, що 22 години уроків це не складно. Не відчула я непосильного навантаження... ну серйозно. Читаєш одне й те саме з року в рік. Готуватись зараз -взагалі нема проблем, все в інтернеті.
Але це не стосується вчителя молодших класів. Я вважаю не справедливим, що навантаження/ оплата людини, яка веде 1 предмет та 5 чи 6 предметів однакова
Вы серьезно, обучать деточек чтению, письму и арифметике сложнее чем 12-14 лба геометрии или физике, особенно если он не горит желанием? Если что я мама, а не педагог.
Бадабум• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Так, згодна. Завдання відповідають шкільній програмі, але до цих екзаменів школа почала їх готувати за два роки! Тобто, по тим предметам, що могли бути екзамени, вчителі вже за два роки почали пояснювати як і що потрібно робити, як правильно давати відповідь, чого очікують екзаменатори. Тобто, йдучи на екзамен дитина а була готова до того, який тип завдань може побачити і що треба відповідати.
В Україні теж є такі вчителі, які можуть готувати дітей до зно під час уроку. Але ж їх меншість. Більшість готує в позаурочний час за додаткову оплату.
Я вас прошу. В Україні за шва роки до зно люди, які складають завдання для зно уяви не мають, яким воно буде. Кожного року якісь ’зміни і покращення’. Як до цього модна готувати, якщо вони самі на початок року не знають, що буде на екзамені в кінці.
100pudov• 16 ноября 2025
Ответ дляАнонимус Я
Нет, надо ввесьи хозрасчет - дети хорошо сдали НМТ по ее предмету - получает прибавку .
Нет? Сидит на голой зп.
Молодые учителя работаеют хорошо - но стаоая карша с проблемами потслуху получает больше !!!@@
Нет? Сидит на голой зп.
+ некоторые еще и на больничный ходят друг за дружкой, по 2-3 раза за год.
Чемодан-Вокзал-Майами• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
І що ? Вони приходять на роботу, роблять мінімально і йдуть. Уроків же нема. Це особливість цього місяця
Відпустка в кінці червня хіба
Або початок я але тоді вийдуть раніше
Загалом відпустка 56 днів, не усе літо
Відпустка в кінці червня хіба
Або початок я але тоді вийдуть раніше
Загалом відпустка 56 днів, не усе літо
Нуу, це ж міняє діло, дві години щоб попити кави, це сильно, це втомлені.це ж цілих дві години
Бадабум• 16 ноября 2025
Ответ дляАнонимус Я
На фак-те физики часто очень хорошие преподы и все отлично обьясняют.
Не так как в школе.
У меня такое с химией было - годами мучалась в хим-био классе....3.3.3...и пошла на подготови курсы при педунивере....Моя химия взлетела до небес. Оказываеться проблема была КАК РАЗ В УЧИТЕЛЯХ ШКОЛЬНЫХ
Не так как в школе.
Я теж, м´яко кажучи, була здивована в університеті якістю викладання. Особливо непрофільних предметів.
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляБадабум
Обязательно потом пусть и на работе не терпят
Чемодан-Вокзал-Майами• 16 ноября 2025
Ответ дляКартаБезКомиссий
Зошити складають на макулатуру, я мала на увазі
В мене мама вчителька і я бачила, що вона робить на канікулах у школі
Це вже завершальний етап. Так, уроків нема, все здається директору , плані, звіти і тд
У вас гарячка? Яка макулатура, всі зошити у дітей, друге- третє і десяте лиш у тих, хто погано працював протягом навчального року. Плани пишуться на початку навч.року, не вигадуйте те, чого немає
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Так з чого ж ’ржуть’ ваші діти ?
Вы из 20-го века вышли? Хотя, нет, я в 90-х училась и мы знали все фамилии, вы о чем вообще?
100pudov• 16 ноября 2025
Ответ дляЛиса Патрикевна
У нас две училки детям квартиры купили
Вот это заглючило, обиженка...