Єдина Країна• 25 ноября 2025

Воспитатели в детсадах – 18-летние студентки

Могут ли в детсадах работать люди без должного образования? Этим вопросом задалась Ирина Пилипенко, поделившись в сообщении в соцсети Treads ситуацией, которая сложилась в детском саду, в который ходит ее ребенок.
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляДжага-джага
Уз, ты, назовите садик, я пойду туда на работу!
Садочок на Троєщині, шукайте. Якщо маєте досвід, навики та підійдете по запиту керівництву - робота ваша. Але я думаю що нестача працівників не тільки у них, а і в багатьох інших садках по місту. Буде з чого вам вибрати
Джага-джага• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Ясно
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Тобто немає садочка з зарплатою 30тис.
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
А от реалії київських садків.
Якщо пахати дві зміни, плюс мати категорії і великий стаж - то 20000 може і вийде
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляДжага-джага
Ясно
Так і думала, що зіллєтесь)
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Тобто немає садочка з зарплатою 30тис.
Тобто є, я вище написала. Ніхто вам не буде називати конкретний навчальний заклад і його адресу. Бачу що ви за свою доньку писали, яка саме ще дитина, то звичайно їй треба набратись досвіду, щоб мати якесь розуміння про те як нести відповідальність за цілу групу малечі. Ну і заробітна плата буде невисокою, але коли вона йшла на навчання на пару років, то було ж зрозуміло , що для кращої професії треба інші знання, більше сил та часу витратити
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
А от реалії київських садків.
Ви по одному садку робите вибірку на місто мільйонник?
Домовенок Кузя• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
В державних дитсадках ставки скрізь однакові, згідно тарифної сітки. У вихователя 5-6 тисяч, бо розряд 9-12. І ніякі доплати через ці мізерні ставки кардинально ситуацію не змінять.
Прочитала, що з 2026 підвищать розряди вихователям.
Снежнакомка• 25 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Бухгалтери мають теж спочатку прибиральницями для досвіду працювати?
А вы возьмете бухгалтера без опыта на работу, займитесь благотворительностью, пусть набивает шишки на вашем бюджете.
мой ребёнок подопытный кролик?
У нее сейчас тренер 18 лет.
Без разогрева тренирует детей. Едем делать снимок тазобедренного сустава, т.к болит уже 3 недели. Преподаватель по классике узнала это и отравила к врачу, сказала это опасно. Делаем ставки, можно моему ребёнку теперь будет заниматься спортом, как думаете?
В другом клубе девочке ’поломали’ спину. Теперь только расслаблюющее плавание. И это не профспорт . Это хобби для души.
Пусть набираются опыта на ваших детях. На моей достаточно.
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Так скиньте докази. Без доказів це вода. Бо я знаю як формується заробітна плата в садочку.
Чи хоч розпишіть з яких виплат фомуються ці 30тис в державному садку.
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляДомовенок Кузя
Абсолютно різні заробітні платні у працівників садочка з міста, і з селища міського типу, до прикладу. У вихователя з досвідом зарплата до 30 тисяч може бути, з преміями і тд. Зрозуміло, що дитині яка тільки закінчила училище ніхто цю суму не запропонує, але я повторюсь - та дитина сама знала що дохід буде копійчаний, навіщо вона вибрала таку спеціальність зараз, в часи коли всі двері відкриті для навчання то вже інше питання.
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляСнежнакомка
мой ребёнок подопытный кролик?
У нее сейчас тренер 18 лет.
Питання не в тому.
А в тому, що людину з педагогічною освітою люди відправляють працювати на некваліфіковану працю.
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Я ще раз напишу, самі шукайте дані, я безкоштовно аналітику не проводжу. Є ставка, є премії, надбавки. Більш детально я не скажу, бо не працюю вихователькою, розповідаю за свою родичку, яка має такий дохід. В неї досвід роботи великий, і втому садочку працює все життя вихователькою, тому і має гарний як для її віку і професії дохід
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
І у працівника селища і великого міста одинакова тарифна ставка.
Різниця може бути лиш за рахунок премії.
Але і в Києві немає зарплати за ставку 30000 навіть з преміями.
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Так може вона працює одна на групі і має майже 2 ставки. Чи доплати від батьків неофіційно в карман.
Домовенок Кузя• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Ставки скрізь однакові, якщо це державний чи комунальний садочок, доплати різні.
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Є, до 30 тисяч, як я і писала. Одну людину в Києві як мінімум я знаю, за неї і пишу.
В цілому це не прибуткова робота, тому я не знаю чому молоді дівчата зараз підписуються на таке. Але це їх справа.
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Ви бачили розрахунковий лист?
Що входило в ці 30тисяч?
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Подяки від батьків в грошовому еквіваленті вона не бере. Цукерки, чай, квіти на якісь свята дарують, єдине що на ювілей батьки вітали конвертом, але це було ще до повномасштабного вторгнення. В групі вона та її помічниця, але та дівчина юна і в неї (на мою думку, не знаю як насправді) заробітна плата має бути меншою
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Ну от. Працює на дві ставки. Тобто по факту зарплата 15тисяч за ставку.
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Помічник вихователя - це взагалі не педагогічна посада, а обслуговуючий персонал.
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Ви бачили розрахунковий лист?
Що входило в ці 30тисяч?
Ну звичайно ні, я б про таке навіть не подумала.
Це моя родичка, і зрозуміло що за святковим столом чи на дачі ніхто ці листи не дістає. Коли ми спілкувались на рахунок зарплати, а це було весною 2025, якраз після Великодня, то вона озвучила що має зарплату до 30 тисяч. Ну має і має, це нормальна сума по Києву, на мінімальній межі. Працює вона все життя на Троєщині, в звичайному садочку, не приватному, а державному
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Вона в групі разом з ще однією працівницею, їх двоє на 30 з чимось діток. Чи ви маєте на увазі, що в групі має іти два вихователя, і дві помічниці?
Домовенок Кузя• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
У вихователя на ставку 6 годин. Раніше працювали в дві зміни. Якщо працює по 12, то 2 ставки. Але не знаю чи є таке. Більшість вихователів працює по 9 годин, 1,5 ставки.
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляДомовенок Кузя
Не знаю насправді, скільки по часу вона працює, знаю що зранку і до вечора. Повноцінний робочий день. Коли ми спілкувались, то мене більше цікавило чи мають вони якусь доплату, бо на ній завжди велика відповідальність через тривоги і укриття, вона всіх збирає і веде в підвал, там розважає, чи вкладає спати. Але додаткових нарахувань немає
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Те і маю. Має бути два вихователя і одна помічниця. Але через брак кадрів, або через бажання вихователя мати більшу заробітну плату - у великих містах часто практикують. Один вихователь цілий день.
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляДомовенок Кузя
Вже їм знизили кількість годин. 25 год активних, 5 пасивних на тиждень.
Svitlo_• 25 ноября 2025
Ответ дляГ@Л@В@ломка
Тобто паше за двох. А по нормах - до обіду один вихователь, після обіду - другий.
І ви дійсно вважаєте - що по суті за дві роботи - 30тис це достойна оплата?
Г@Л@В@ломка• 25 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Я взагалі вважаю, що до 45 тисяч це низька заробітна плата, але ж роботодавці навряд зі мною погодяться. По факту в Києві працюють люди за ці і менші гроші по 14 годин.
Але якщо повертатися до початкової теми, то батьків які привели дитину в приватний садочок, за який платять 20-25 тисяч в місяць, не має хвилювати заробітна плата вихователів, власники бізнесу мають надати гарну оплату працівникам а батькам гарантії того, що дитина буде в безпеці і комфорті.
Гигиенишвили• 25 ноября 2025
Скоро сами воспитывать своих деток и учить будут
Никому они не всрались с такими зарплатами