Мрії у вирії• 09 декабря 2025
Вы с легкостью перешли на новую дату Рождества?
Новогодние праздники будут рабочие дни, Рождество перенесли, такое чувство, что праздники обнуляются.
Это хороший маркетинговый ход, торговля идет с ноября, весь декабрь и еще январь.
Не могу привыкнуть к новым датам. В январе, хотя бы мороз будет.
Залетна Я тут• 09 декабря 2025
Ответ дляКрем для арбуза
Мы нет. И постимся и Новый год.
И вот интересно. Я не знаю ответа на этот вопрос. Мне греки что-то объясняли но не убедительно.
Греки православные.
Рождество 25
Новый год 1
Крещение 6 января.
Все как в католиков.
Пасха православная. Не совпадает с католической. Почему так?
Греки православные.
Рождество 25
Новый год 1
Крещение 6 января.
Все как в католиков.
Румуни, і болгари теж православні, Різдво в них 25.12.
А у нас макарошки• 09 декабря 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
Чому брєд? Як релігійна людина, ви ж тримаєте піст, виходить ви не святкуєте новий рік до Різдва.
Отмечаем, огромное количество постных блюд. Вы серьёзно про еду сейчас?
А у нас макарошки• 09 декабря 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
Повністю згодна з вами, але про постящих ніхто не думає, бо не є релігійними, це просто привід відсвяткувати - все. Тому ще раз напишу, дивні сварки між людьми, які в більшості не є вірянами. Кожен собі обирає дату, яку хоче. Ніхто не заборонив святкувати 7 числа.
Кто постился, те никуда не перешли. Перебежали те, кто только жрёт на праздники. И бухает.
Залетна Я тут• 09 декабря 2025
Ответ дляА у нас макарошки
Піст це не тільки про поїсти, ви серйозно про їжу зараз?
А у нас макарошки• 09 декабря 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
Тут никто не постится, поэтому даже продолжать не буду! Посидеть за столом с семьёй ночью религия запрещает? Или у вас на НГ оргии обязательны? И теперь вам разрешили, наконец их официально, перенеся Рождество?
Залетна Я тут• 09 декабря 2025
Ответ дляА у нас макарошки
Та звісно не будете, це зрозуміло.) Як і те, що ви розумієте під словом піст.
Ответ дляА у нас макарошки
Интересно, сколько вам лет было, когда ссср распался? Особенно, учитывая то, что 70-80-е были лучшим временем в ссср!
Коли розповся - я вчилась в пед.училищі.
Чим кращі ці були часи? І якщо вони були кращі - то які гірші?
Варварські методи лікування, приниження в школі і рабська праця в школі, постійний дефіцит і черги,
Крем для арбуза• 09 декабря 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
Ну вот. Получается что у многих православных Рождество 25. Тогда почему Пасха не совпадает с католиками.
Мы ж все про Иисуса. Он родился 25 ( допустим) а воскрес у всех по разному?
Может мне тут кто-то объяснит?
Я без сарказма.
Может мне тут кто-то объяснит?
Я без сарказма.
Залетна Я тут• 09 декабря 2025
Ответ дляА у нас макарошки
Я бачу ви дуже обізнана у відмічанні, ще й навчите як треба.
А у нас макарошки• 09 декабря 2025
Ответ дляSvitlo_
90-е вы в коме были?
Ответ дляКрем для арбуза
Если Рождество ощущается как христианский праздник то перед ним надо поститься.
Пост заканчивается в Рождество 25 или 7 соответсвенно. Поэтому для светских христиан логичнее закончить пост 25 и тогда пышно праздновать Новый год 1го января.
Ну или закончить пост 7 ( по старому стилю) праздновать Новый год 14 ( по старому стилю).
А то получается Новый год по новому стилю а Рождество по старому. Про постящихся никто не думает.
Ви путаєте терміни християнське свято і православне свято. Православні традиції посту перед Різдвом - це лиш православні традиції, а не загальнохристиянські.
Залетна Я тут• 09 декабря 2025
Ответ дляКрем для арбуза
Может мне тут кто-то объяснит?
Я без сарказма.
Может мне тут кто-то объяснит?
Я без сарказма.
Є роки, коли Великдень припадає на один день з католиками.
А у нас макарошки• 09 декабря 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
Да мне просто очень интересно, чем вы таким занимаетесь в новогоднюю ночь, что вам пост мешал? А теперь не мешает, перенесли!
Так точно!• 09 декабря 2025
Я после всех этих переносов вообще запуталась и отмечаю,когда вспомню.Или не отмечаю совсем.
Ответ дляКрем для арбуза
Мы нет. И постимся и Новый год.
Греки православные.
Рождество 25
Новый год 1
Крещение 6 января.
Все как в католиков.
Греки православные.
Рождество 25
Новый год 1
Крещение 6 января.
Все как в католиков.
Бо католики і православні враховують по різному дату Пасхи - одні по сонячному кплендарю, інші по місячному.
Залетна Я тут• 09 декабря 2025
Ответ дляА у нас макарошки
Та яка вам різниця, головне що ви тримаєте, відмовилися від певних продуктів - вже попостилася, можете сповідатися.) Хоч поцікавтеся у свого духовного наставника, що це є, якщо, звісно, маєте такого.
Ответ дляКрем для арбуза
Может мне тут кто-то объяснит?
Я без сарказма.
Может мне тут кто-то объяснит?
Я без сарказма.
А в іудеїв ще й третя дата цих подій.
Почитайте в вікі як дату вираховують католики і як православні.
ЛісАпетная• 09 декабря 2025
Ответ дляКрем для арбуза
Может мне тут кто-то объяснит?
Я без сарказма.
Может мне тут кто-то объяснит?
Я без сарказма.
Всі православні церкви використовують Александрійську Пасхалію для визначення дня, а інші Григоріанську.
Крем для арбуза• 09 декабря 2025
Ответ дляSvitlo_
О. Дякую Вам за відповідь!
І конкретно про греків ( румунів і Болгарів)
Вони празднують різдво як католиків а Пасху як православні. Росіяни Різдво і Пасху як православні. Виникає конфлікт між правосланими датами в самому православʼї.
Чому православні грекі по іншому рахують дати чим православні росіяни?
Може у вас буде час пояснити. Або де почитати?
Королева Сарказма• 09 декабря 2025
Ответ дляЗалетна Я тут
а святкувати новий рік це обов´язково нажертися? взагалі не розумію до чого тут піст
якщо такі прям релігійні то піст хоч круглий рік має бути вам в радість
виходить ви обрали більш зручну дату різдва щоб можна було жерти олів´є і бухати на новий рік?
а щодо того що різдво перед новим роком це теж дивно- то дійсно дата різдва ніде не вказана
і по хорошому хай би дата різдва співпадала з датою початку року, вам не здаєттся це найлогічнішим? ми ж врешті решт якось дійшди згоди рахувати нашу еру ’від різдва христова’ так що вже час на 31 грудня день народження Христа перкносити
Манкоголік• 09 декабря 2025
Так. Як тільки ці падлюки почали стріляти в моєму місті, руйнувати будинки і вбивати людей - перейшла з легкістю.
Королева Сарказма• 09 декабря 2025
Ответ дляАБВГДейка
Ви ж не забувайте, що Україна тривалий час була під Австро-Угорщиною, Чехо-Словаччиною, Річчю Посполитою, а ці всі країнии є католицькими
.
і було присутнє насильницьке скатолищення аж до убивств
незгодних
Ответ дляКрем для арбуза
О. Дякую Вам за відповідь!
Бо свого часу грецькі церкви на григоріанський календар, а російські ні. Рішення приймає патріархат конкретної церкви.
Душка-свекрушка)))• 09 декабря 2025
Не празднуем, я язычница, муж и сын атеисты. Мама только празднует. Она перешла на 25. Ходим к ней в гости теперь 26.
Душка-свекрушка)))• 09 декабря 2025
Ответ дляSvitlo_
А чому 26 а не 25 ходите? Чому не на саме свято?
Не хотим праздновать.