Тішуся неперетішуся• вчера в 20:34
Невестки /свекрови/ сыновья
Лежу вчора ввечері з сином. Йому чотири. Він майже на моїх руках, теплий, сонний, спокійний. Я глажу його по спинці і ловлю себе на думці, що люблю так сильно, що навіть трохи боляче.
І раптом приходить усвідомлення: колись він виросте. У нього буде своя жінка, своя сім’я, свої діти. І саме вони стануть його світом. Не тому, що він перестане любити маму. А тому, що так влаштоване життя: чоловік обирає сім’ю, яку створив, а не ту, з якої вийшов.
І я згадую багатьох жінок…
Дорослих, з образою в очах, з питанням, яке вони носять усе життя:
«Чому син так рідко приходить?»
«Чому не везе онуків?»
«Чому я для нього вже не головна?»
Вони не розуміють одного: коли стає вибір між мамою і дружиною, між минулою сім’єю і теперішньою - чоловік завжди стає на бік своєї дружини і своїх дітей. І це не зрада. Це відповідальність.
А потім я згадую зовсім інші історії.
Де свекруха стає для невістки не «хазяйкою» і не суддею, а другою мамою.
Не з позиції: «Я тут головна, а ти хто така?»
А з позиції: «Ти наша. Тобі тут раді».
Де жінка, ставши дружиною, не відчуває, що вона автоматично стала чужою, небажаною, ніби прокаженою, яку терплять заради сина.
Де її не змушують «заслужити місце».
Де їй просто раді.
І саме в такі родини сини приходять самі.
Без нагадувань.
Без образ.
Без тиску.
З дітьми. З усмішкою. З теплом.
Бо там, де невістку приймають як доньку, син не віддаляється.
Він просто залишається.
І я згадую багатьох жінок…
«Чому син так рідко приходить?»
«Чому не везе онуків?»
«Чому я для нього вже не головна?»
А потім я згадую зовсім інші історії.
А з позиції: «Ти наша. Тобі тут раді».
Де її не змушують «заслужити місце».
Де їй просто раді.
Без нагадувань.
Без образ.
Без тиску.
З дітьми. З усмішкою. З теплом.
Він просто залишається.
Мейк-ап форева• вчера в 20:37
Матері синів - найбільші мізогінки.
Часто підміняють поняття і сприймають сина як ’свого мужчину’, а його дівчину - як конкурентку. Від цього всі біди.
Мейк-ап форева• вчера в 20:39
Ответ дляArctic777
Свекрухи ещё те твари
Не знаю, моя померла, коли сину (моєму майбутньому чоловіку) було 6 років.
Роблю висновки, основуючись на поведінці колег і знайомих жінок, в яких є дорослі сини.
Без Баяна• вчера в 20:42
Мені не подобається позиція ’ти наша’
ми з чоловіком сім´я, я не прийшла в сім´ю батьків чоловіка, ми створили нову сім´ю. Я не дитина батьків чоловіка.
Сосиска_Втесте• вчера в 20:43
Ответ дляМейк-ап форева
Матері синів - найбільші мізогінки.
Да, есть такие, но автор как раз все правильно пишет
Сосиска_Втесте• вчера в 20:46
Ответ дляБез Баяна
Мені не подобається позиція ’ти наша’
Вы всегда так буквально понимаете? ´Наша´ в том смысле, что воспринимают невестку как члена семьи
Не служанка• вчера в 20:46
Ответ дляМейк-ап форева
Матері синів - найбільші мізогінки.
Так считают матери одиночки, и это ненормально , в полной семье такое не может быть!
Без Баяна• вчера в 20:48
Ответ дляСосиска_Втесте
Я не член сім´ї батьків чоловіка) це як раз те, про що я пишу. Це застаріле кліше - невістка, як дочка. Так було раніше, бо невістка дійсно приходила в родину чоловіка, вони жили всі разом. Зараз не так. Не потрібно до мене ставитись, як до дочки. Потрібна просто повага до мене, як до дружини сина.
Ответ дляБез Баяна
Что плохо когда вас любят и поддерживают?
Organic• вчера в 21:05
у мене дочка.
мені важко зрозуміти такі почуття. я якимсь чином вбачаю у всьому цьому сексуальний підтекст. хоча його там немає. але якась отака власність.
тому підлітки і повинні сепаруватись. бо почнеться таке спід-інфо, що ну його.
Тішуся неперетішуся
• вчера в 21:20
Ответ дляБез Баяна
Мені не подобається позиція ’ти наша’
А як вам подобається? Ти чужа? Син залишиться своїм, онуки теж свої, а ви?
Без Баяна• вчера в 21:23
Ответ дляТішуся неперетішуся
Це якесь нездорове панібратство, оці всі ’донечка наша’
це зайве у відносинах між мамою і дружиною сина. Достатньо адекватного відношення без порушення кордонів.
Тішуся неперетішуся
• вчера в 21:35
Ответ дляArctic777
Автор, а у вас какая свекровь?
У меня было две свекрови.
Первая была просто идеальной: мы очень часто виделись, у нас между всеми были тёплые, замечательные отношения. Она всегда говорила, что у меня суперчисто, что мне нужно меньше убирать и больше отдыхать, спать, ездить на шопинг, сама оставалась с детьми. Для ее подруг я была лучшая невестка, умница и красавица.
Вторая -полная противоположность: в её глазах я пришла в их семью как чужая. Мой муж, её сын, должен в первую очередь помогать маме и сестре, а я не имею права ни голоса, ни собственного мнения.
Два года я старалась быть покладистой, но становилось только хуже. В итоге я сказала, что больше к ней не поеду, при этом не запрещала мужу с ней общаться.
Результат этого выбора уже три года: она унижает, ставит блоки-они не видятся, не общаются и не слышатся.
Ответ дляТішуся неперетішуся
У меня было две свекрови.
А чего развелись тогда в первый раз?
Тішуся неперетішуся
• вчера в 21:33
Ответ дляБез Баяна
Так я про це і говорю. А раніше якраз було навпаки - невістка чужа кістка, нічого рота відкривати, хто вона така ітд
Тішуся неперетішуся
• вчера в 21:33
Ответ дляArctic777
А чего развелись тогда в первый раз?
Муж решил изменить пол
Тішуся неперетішуся
• вчера в 21:38
Ответ дляБез Баяна
Я не казала про донечка наша. Я говорю, про повагу до дружини сина, прийняття її і підтримку.
Без Баяна• вчера в 21:39
Ответ дляТішуся неперетішуся
Завжди так і буде. Просто деякі жінки кажуть оце ’ти нам дочка’, а насправді це не так, і ніколи так не буде. Краще просто нормально відноситися до невістки без цілувань в десна, поважати її, як людину. Ось і все.
Тішуся неперетішуся
• вчера в 21:39
Ответ дляArctic777
Ого, креативно
Ну да, креативность - это то что мне в нем нравилось когда выходила замуж за него. Недооценила (
Тішуся неперетішуся
• вчера в 21:41
Ответ дляБез Баяна
Згодна на всі 💯. Взагалі не потрібно акцентувати на дочка/недочка .. просто нормально відноситись і все
Без Баяна• вчера в 21:41
Ответ дляТішуся неперетішуся
Ви казали про доньку) в останньому абзаці стартового посту) Не треба приймати невістку, як доньку. І навіщо підтримувати того, хто не просить про підтримку? Ви просто пишете красиві слова. Що ви взагалі маєте на увазі під підтримкою?
Тішуся неперетішуся
• вчера в 21:44
Ответ дляArctic777
А второй чем понравился тогда?
Люблю его, он любит меня. Счастливы вместе