пані Солоха• 15 января в 12:07

Утримання батьків

Мої батьки ще працюють, але подруга зараз має ситуацію. Вона переселенка, орендує житло та сама виховує дитину. Зарплата середня. Її мамі 65 років і живе вона у прифронтовому місті. На пенсії. Натякає та бідкається, що хоче ближче жити разом з донькою. Подруга плакала, бо не знає, як вчинити. Адже квартира маленька, ціни ростуть, як і вимоги дитини. Я знаю, що вона часто обмежує себе. І такий переїзд став би додатковим навантаженням. З іншого боку, відмовити не по людськи. Як ви вважаєте? Як в умовах воєнного часу і з якого віку потрібно допомагати батькам?
Ненька наша• 15 января в 13:48
Ответ дляНапланетянка
В 65 лет ее мама еще полная жизни женщина, может переехать на выплаты заграницу, может и деда европейского найдет. Нафиг ей дочка с внуками.
Насмотрелись Инстаграмма?
Напланетянка• 15 января в 13:51
Ответ дляНенька наша
Насмотрелись Инстаграмма?
Какого инстаграмма, я знаю конкретные примеры, в гости к ним езжу))
А я женатая• 15 января в 13:59
Ответ дляPrervana
Мы не в ЕС
Мы туда ж бежим)и многие цены уже давно как там
Prervana• 15 января в 14:10
Ответ дляА я женатая
Будут еще выше. Поэтому если есть желание в любом случае оставаться жительницей этой страны (а не выезжать куда подальше), то надо быть готовыми, что и с квартиры за 14 тысяч в комнату с соседями съехать может потребоваться, и про многие блага цивилизации забыть, потому что денег на них хватать не будет
Дюагональ• 15 января в 14:10
Ответ дляСама купляю квіти
Асли у человека просит помощи супруг (муж, жена - не важно): нужно слать лесом, т.к. никто никому ничего не должен?
А если друг просит помочь - друга лесом: каждый за себя, всех нафиг шлем друзей?
Ви плутаєте теплі стосунки з борговою ямою. Друзів та партнерів, чоловіків ми обираємо самі, вже дорослими людьми, і допомагаємо їм, бо любимо та цінуємо відносини з ними.
Дитина ж не обирає батьків і не підписує ’контракт’ на обслуговування при народженні. Якщо батьки дали дитині любов і підтримку, вона допоможе їм у старості за власним бажанням, із вдячності. А якщо допомогу вибивають криками про ’борг’, значить, любові в цій сім´ї немає, є тільки маніпуляції. Допомога з любові та допомога з примусу через ’борг’ — це дві абсолютно різні речі
Молчунья• 15 января в 14:26
Треба забути оце ’не по-людськи’. Забрати маму і заробити собі купу болячок через нерви? Щоб було по-людськи... В складних ситуаціях треба обирати себе. Мамі допомагати грошима скільки зможе. Це все. Мама не така вже й стара. Прямо сказати, що до себе забрати можливості немає.
Дюагональ• 15 января в 14:27
Ответ дляСама купляю квіти
Вот хорошо сказали. То есть весь вопрос сводится к простому. Если гипотетическая подруга любит мать - она поможет. Емли оставит в прифронтовом городе - не любит. Ну или там в семье не все гладко
Зводити все до ’любить — не любить’, це дитячий садок. У житті все складніше. Можна дуже любити маму, але не мати можливості допомагати, бо треба забезпечувати і виховувати власних дітей. Допомога , це не тільки власне бажання, а й мати можливість. А коли допомогу вимагають, це шантаж, тиск, маніпуляції..... і це все вбиває будь-яке бажання допомагати.
Дюагональ• 15 января в 14:42
Ответ дляБараболька
Не згодна. Пост автора про моральні якості , хоч і занадто емоційний. По темі- в нашій родині прийнято доглядати батьків незалежно від обставин, так робили мої діди/ батьки. Так робила і я.Звичайно, я сподіваюся на людське ставлення в старості і до мене.
Зсилатися на дідів зручно, але ж ви не орете конем і не прете на річці, як вони. Світ не стоїть на місці.... Раніше діти були ’страховкою на старість’, бо не було іншого вибору. Сьогодні ж догляд за батьками, це не борг, а результат виховання
любименькая• 15 января в 14:46
Подруга сама решит без вас ,и тем более без советчицы
А я женатая• 15 января в 14:48
Ответ дляДюагональ
Ну и раньше это не лежало на плечах одного ребенка,а 3-6
любименькая• 15 января в 14:49
Ответ для18 мнеУЖЕ
вместе жить не соглашаться ни при каких обстоятельствах. Снять маме отдельное жилье, может поискать домик в селе, чтобы ей было веселее
Ага,веселее быть в глуши ?? В деревне
Кашпо• 15 января в 14:51
Ответ длялюбименькая
Ага,веселее быть в глуши ?? В деревне
В деревню действительно ехать не стоит . Тем более , что граница закрыта .
Пишу каліграфічно• 15 января в 15:21
Ответ дляпані Солоха
Вона орендує в Ужгороді ще з початку війни. Просто пощастило знайти по більш менш вартості. Знайти більшу і по нормальній ціні зараз нереально
хай узнає, можливо місто приймає переселенців та щось предоставляє.
Дюагональ• 15 января в 15:25
Ця традиція — ’доглядати батьків до смерті’, пішла з Риму.
Ми зараз кажемо: ’дякую батькам, що народили’. А в Римі дитина була вдячна за те, що її залишили вдома. Коли немовля народжувалося, його клали на землю перед батьком. Якщо він підіймав дитину на руки, вона живе. Якщо ні, немовля просто в кошику виносили на дорогу (експозиція). Причому виносили не тільки хворих. Батькові могло просто здатися, що дитина якась не така, слабенька, або просто зайвий рот у сім´ї.
Уявіть тепер стан дитини, яка виросла, знаючи це. Особливо, якщо вона дійсно мала якісь вади зі здоров´ям, але батько її не викинув, а дозволив жити. Це була вдячність не за любов, а за те, що тобі фактично подарували життя вдруге, хоча могли спокійно позбутися за законом.
Тому діти і доглядали батьків у старості як божевільні. Не тому, що ті були ’зайчиками’, а тому, що кожен день твого життя — це був особистий дозвіл батька. Ти ніби все життя відпрацьовував те, що тебе не залишили в тому кошику на узбіччі. Отака от сувора римська логіка боргу. Але це було в V ст. до н.е. Сьогодні, нам так само нав’язують цей борг, хоча світ змінився. Нас не виносили на дорогу, ми народилися в суспільстві, де життя — це право, а не подарунок від голови сім´ї. Але маніпуляція залишилася та сама.
Нам вигідно нав´язувати почуття провини, бо боржниками легше керувати. ’Ми тебе годували, ми тебе не кинули, ми дали тобі освіту...’, — звучить як відлуння того самого римського батька, який не виніс дитину до дороги.
Ця ’вдячність’, це просто старий механізм виживання, який перетворили на емоційний шантаж. Ми нічого не винні ’просто за факт народження’, бо це був вибір самих батьків. Але системі зручно, щоб ми почувалися тими самими римськими дітьми, яким зробили послугу, просто дозволивши вирости.
Скіфська пектораль• 15 января в 15:39
Ответ дляАноним_
💯 У нас соседка , 72 года ,выехала 6 месяцев назад ,уже нашла немца вдовца ,ему 67.
Но к ней и здесь всегда мужики клеились . Она знакомилась везде и в церкви и на кладбище и на остановке 😆
Аххххаа. Молодец. Вообще я люблю таких людей живчиков. А не тех, кто по типу жертвы, всю жизнь на детей. А дети выросли и послали. Или по типу, дети мне всем обязаны. Никто никому ничем не обязан, если уж и решили забеременеть и родить. То рожайте счастливого необремененного ничем ребёнка.
Мамина корзиночка• 15 января в 17:53
Ответ дляБез Баяна
Дивлячись яка мама.
На місці автора не забирала б , казала немає можливості.
Я свою забрала бо хату пошкодило. Жити разом було то треш. Знімати дорого не було можливості. Купили квартиру. З´їхала вона. Ніяких дякую звісно. Періодично слухаю яка квартира не така, да ще намагалася вмовити мене переписати квартиру на неї. Я відмовила. І взагалі приємного мало.
Оце так матір. Навіщо тоді просити переписати квартиру, якщо вона не така? Дивна логіка.
Без Баяна• 15 января в 18:56
Ответ дляМамина корзиночка
Просила до купівлі, ще не бачачи. Начебто щоб в разі розлучення мій чоловік не міг на неї претендувати. Чоловік написав що квартира на мої куплена. Так мамі все одно не подобається, бо в разі моєї смерті він може її наслідувати. Ми тоді їздили шукали варіанти, бо грошей було обмаль. Купили як на мене гарний варіант. А вона коли побачила плакала, ледь не годину півтори. обурювалася що її не брали на огляд. Не подобається їй. А так тепер каже це ж не моя квартира, я тут квартирантка, невідомо де я завтра буду. Ну і всі питання по квартирі маю вирішувати я як власник.
Без образів• 15 января в 19:46
Ответ дляпані Солоха
А скільки по вашому зараз коштує житло? Чи ви ще досі у 2022 і не помітили, які ціни всюди і на все. Усі продукти також на богатом, але люди вимушені їх купляти. І не потрібно розповідати про хати в далеких селах, які здають безкоштовно або прокурені бомжатник за 5000 у забутих Богом і людьми місцях. Якщо людина переселенка, це не означає що вона має забити на нормальні умови для своєї ж дитини в першу чергу: тепла і охайна квартира, своя кімната, школа поруч, безпека - це мінімум. І так прикиньте. Це все коштує від 10 000 у будь-якому обласному центрі. А якщо зараз дешевше, то ціну піднімуть через інфляцію
Год назад муж снимал однушку студию в в области ивано Франковский ,г.Калуш отличный город я бы там жила и собиралась переехать но к сожалению его забрали служить.Снимал за 4 000,моментально хозяйка нашла нового квартиранта,ещё я не вывезла все вещи он приходил на просмотр квартиры.И сейчас можно такие цены найти
Мамина корзиночка• 15 января в 23:42
Ответ дляБез Баяна
Дуже вам співчуваю. Жахливі маніпуляції😥
Така бойова Я• 16 января в 08:52
Ответ для18 мнеУЖЕ
это понятно, но у мамы есть пенсия, плюс какие-то выплаты ВПО. Маме не обязательно жить в квартире в центре
Смотря какая пенсия. Ну вот в Днепре, если повезёт однушка от 5 тыс, через риелтор в от 8 тысяч. + Коммуналка....
Така бойова Я• 16 января в 09:03
Ответ дляСмешнюча
Вы правы, хотя вам клоунов тут и налепили. Моя мама в 70 лет с компанией таких же по возрасту друзей езила в Крым, вела активный образ жизни, каждые выходные выезжала в пригород на природу. Сдавать начала в 77 лет, дожила до 81 года. Так что 65 это еще не древность, как тут принято считать.
У каждого свое здоровье, темперамент и условия жизни. И в 65 лет далеко не каждый может сам переехать, даже по Украине. На месте автора, всех бы забрала и ехала в Германию на социал. Автор, кем Вы в Украине работаете?
автор пані Солоха • 16 января в 09:29
Ответ дляТака бойова Я
Це питання не мене, автора, стосується А подружка працює менеджером з продажу. Але мені цікаво: хіба має сенс кудись їхати, якщо захист лише до 2027? І навіть якщо продовжать, там так само потрібно з часом працювати і десь жити. Ось я уявляю себе на їх місці. Переїхати зараз в табір, десь у якийсь вагончик, потім шукати те житло невідомо скільки. А потім скажуть на вихід. Хіба це якось щось вирішить?