Дон Пэдро• 22 января в 08:28

Хто народив дитину за кордоном у вас є укр свідоцтво про народження?

Ми у жахливі ситуації. В Україні нічого немає, подалися на карти побиту у Польщі,чекати ще довго,може і рік, виїхати не можна бо не зможемо заїхати назад. Дитина народилася тут і ніколи не була в Україні. Закордонний паспорт зробили одразу після народження,довідку про громадянство теж,але свідоцтво про народження тільки польське. Тепер згідно нового закона для отримання закордонного паспорту треба ідентифікаційний податковий номер, а старий паспорт закінчується бо він на 4 роки був. Хто ще у такій ситуації?
автор Дон Пэдро • 22 января в 13:02
Ответ дляНоунэйм
Сожете дать ссылку на новые правила?
Увага❗️
Зміни до законодавства щодо оформлення закордонного паспорта

ℹ Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2025 року № 1709, якою внесено зміни до постанови КМУ від 7 травня 2014 року № 152, внесення реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП) до заяви-анкети під час оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон є обов’язковим.

🔹 Винятки:
▪️ оформлення паспорта новонародженим дітям;
▪️ особи, які офіційно відмовилися від прийняття РНОКПП з релігійних причин та повідомили про це відповідний контролюючий орган.

ℹ️ Внесення РНОКПП необхідне для забезпечення інформаційної взаємодії Відомчої інформаційної системи МЗС України з:
▪️ Єдиним державним демографічним реєстром;
▪️ Єдиним порталом державних послуг «Дія».

🖥️ Оформлення РНОКПП можливе через представника (дитини), у тому числі онлайн через портал «Дія».
автор Дон Пэдро • 22 января в 13:04
Ответ дляНоунэйм
https://poland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/passp...
https://france.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/paspo...
https://warszawa.pasport.org.ua/services/passport-...
Два разных посольства
В одном из них указано ИНН (за наявності)
Дп документ Варшава - за наявності
Коли ті сайти вчасно оновлювались.
Слухи-руки не распускаю• 22 января в 13:20
Ні,українського свідоцтва про народження не буде за жодних умов.Але громадянство можна отримати в консульстві по-громадянству батьків
автор Дон Пэдро • 22 января в 13:24
Ответ дляСлухи-руки не распускаю
Громадянство отримали одразу.
75В• 22 января в 13:42
Вообще не поняла вашей проблемы. Естественно, свидетельство о рождении не украинское, а той страны, где родился ребёнок. В прошлом году обновляли ей паспорт без проблем. В нашем конкретном случае, даже если бы не обновили, то вообще все равно, у дочки 3 гражданства.
А если обновили закон и нужен теперь какой-то код, то неужели его нельзя сделать в дп документ, консульстве или ещё как?
автор Дон Пэдро • 22 января в 13:44
Ответ для75В
Ні,не можна. А проблему я описала,якщо ми виїдемо це робити в Україну то не зможемо заїхати назад.
Міні-бікіні• 22 января в 13:54
Ответ дляДон Пэдро
Консульство не робить податковий код і ніяк допомогти не може
Ми отримали код в Україні в податковій, це 5 хвилин процедура. Св-во теж іноземне.
Ноунэйм• 22 января в 14:03
Ответ дляДон Пэдро
Увага❗️

🔹 Винятки:

Вы вообще читали эту постанову и к чему речь про Инн?

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1709-2025-п#Te...
Ноунэйм• 22 января в 14:04
Ответ дляДон Пэдро
Коли ті сайти вчасно оновлювались.
Читайте законы а не только то, что кто-то там на свій розсуд трактовал и будет вам счастье
Одна_на_всей_планете• 22 января в 14:22
Щось у вас все вкупу намішано. Свідоцтво видається лише в тій країні, в якій народжена дитина. Громадянство набувається за громадянством батьків. Справку про громадянство берете в Україні (здається можна через Дію замовити). На основі справки робите закордонний паспорт. От тільки про карту побиту не знаю, яка у вас послідовність. Мабуть, як скрізь в ЄС, коли буде закордонний паспорт, бо лише свідоцтва про народження замало.
75В• 22 января в 15:00
Ответ дляЩось не спиться
https://www.facebook.com/share/1Dc4vmE3LL/?mibexti...

Пробуйте цим способом
Прошла по ссылке и вспомнила, что есть же чудики без кода. Может автору заявить, что не хотят делать код из религиозных соображений, при подаче на паспорт?
автор Дон Пэдро • 22 января в 15:13
Ответ дляОдна_на_всей_планете
Нічого не намішано, по справці можна було взяти тільки перший паспорт і ми його взяли, тепер не можна другий,з грудня 2025 треба код.
ЗабежАЛОЧКА• 22 января в 15:22
Автор, а це точно, що з довідкою про українське громадянство неповнолітній дитині не зроблять паспор? Хіба така довідка не прирівнюється до українського свідоцтва про народження (якщо дитина народилася закордоном)? Ви точно впевнені, що не прирівнюється? Ви питали в посольстві, консульстві, ДП Документ? У вашої дитини фізично не може бути свідоцтва про народження українського зразка, адже вона народилася за межами України. Але є довідка про українське громадянство, за цією довідкою ви і отримували перший закордонний паспорт дитини, вірно? Дія його закінчилася. Тепер за цією довідкою хіба не видають другий закордонний паспорт?
ЗабежАЛОЧКА• 22 января в 15:29
Ответ дляСарафанное радио
Свідоцтво про народження видається один раз. Розумні люди з громадянством України роблять його двічі: раз в країні народження (якщо це можливо, звісно) і раз в консульстві. Щоб уникнути потім отаких проблем.
Консульства видають свідоцтва про народження, у них є така послуга. Для дітей, народжених у країні перебування консульства.
Вам краще не давати поради у тому, у чому ви явно не компетентна.
За новими правилами консульства і посольства не видать свідоцтва про народження. Лише довідку про набуття громадянства. Так, дійсно, так було колись, видавали для дітей, народжених закордоном, свідоцтва про народження українського з зразка. Тепер лише довідка про громадянство. Чи можна отримати українське свідоцтво про народження? Інформація на 2025 рік від юристів - теоретично, так, батьки повинні приїхати в Україну, найняти юриста, оформити позов/клопотання, і намагатися вибороти цей документ.
Сусідка знизу• 22 января в 15:31
Ответ дляДон Пэдро
Без паспорту не отримати карту побиту,дитина буде нелегалом. Який сенс жити без паспорту,я вас не зрозуміла.
Зашла, почитала требования на сайте нашего посольства и в ДП документ. ИПН нужен только при его наличии. Есл вашему ребенку 3 года, то у него ни ИД карты, ни ИПН. Судя по требованиям, достаточно того же пакета, что и при оформлении первого заграна.
В чем ле тогда у вас проблема? В Польше ж есть несколько ДП документ, вам даже ехать в другую страну за паспортом не нужно.
Сусідка знизу• 22 января в 15:35
Ответ дляAnnaOst
Немає звичайно і не буде. Воно видається один раз. Я переклала і поставила апостиль. Це і буде повноцінний законний документ для України. Ну і зробила закордонний паспорт
Колись були розмови про те, що зроблять реєстр електронний народжених за кордоном в дії, але мабуть вже не зроблять
А вы поняли что за проблема у автора?
А то я не доганяю. Нет требования для оформления заграна иметь ИПН для ребенка 3х лет. Чего она наводит кипиш?
Сусідка знизу• 22 января в 15:39
Ответ дляСарафанное радио
Так, за законом друге свідоцтво не можна робити. Треба було його робити зразу після народження дитини, не показуючи польське. Або взагалі замовляти лише українське, щоб полегшити бюрократичні питання.
Але я все одно не розумію проблеми, бо ви замовили довідку про реєстрацію дитини громадянином України. Вона видається після внесення дитини до реєстру. Чому ваша дитина не може отримати іпн? І чи вимагає наше консульство іпн дитині? Напишіть на електронну адресу МЗС звернення, щоб письмово надали роз´яснення. Ви не зобов´язані їхати до України, щоб зробити документ, який потрібно подати в консульство. То який перелік документів вони вимагають у вашій ситуації, і якщо дійсно потрібен іпн, то як ви можете його оформити на дитину за кордоном? Ще виясніть таке питання як відмова за релігійними переконаннями. Якщо нема можливості його оформити - може є сенс відмовитися від його виготовлення для дитини за релігійними переконаннями?
Панікувати рано. Таких людей як ви зараз сотні тисяч, вони не можуть лишити дітей без документів.
Ни на сайте посольств наших, ни на сайте ДП документ, нет требования обязательной справки ИПН. Написано : за наявности ИПН. У кого его нет - тот его в пакет не прикладывает и все.
Автор просто паникер.
автор Дон Пэдро • 22 января в 15:46
Ответ дляСусідка знизу
А вы поняли что за проблема у автора?
Ну,блін,ви як не з України. Сайти не оновили просто,бо місяць ще не пройшов навіть з дня закону,але в установах вже працюють по новим правилам і вимагають.
автор Дон Пэдро • 22 января в 15:48
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Ні,бо тепер новий закон.
ЗабежАЛОЧКА• 22 января в 15:49
Ответ дляДон Пэдро
Ні,бо тепер новий закон.
А що за цим законом - код ідентифікаційний треба, щоб паспорт зробити? А код щоб отримати, треба їхати в Україну?
ЗабежАЛОЧКА• 22 января в 15:51
Ответ дляДон Пэдро
Автор, а якщо ви сама поїдете в Україну? Та повернетеся назад? Чи у вас також паспорт закінчився?
автор Дон Пэдро • 22 января в 15:51
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
У нашому випадку код у дп документ не отримати,бо свідоцтво не укр. Тому я шукаю варіанти.
автор Дон Пэдро • 22 января в 15:52
Ответ дляНоунэйм
Тобто у консульстві їх теж не читати і тому відмовили?
ЗабежАЛОЧКА• 22 января в 15:53
Ответ дляДон Пэдро
А ви точно питали, що дитині в 3-4 роки без коду не зроблять? Не пробували відмовитися від коду з релігійних переконань (або взяти консультацію юриста)?
Сусідка знизу• 22 января в 15:53
Ответ дляДон Пэдро
Ну выше даже ссылку на постановку дали. Я ее почитала. Там точно также написано : ЗА НАЯВНОСТІ ІНП.
У вас его нет - значит в пакет документов не прикладываете ее. Нет проблем.
ЗабежАЛОЧКА• 22 января в 15:54
Автор, ви у консула чи посла на прийомі були? Точно відмовлять дитині? Чи ви просто перелік документів прочитали і все. В ДП Докумет зверталося особисто? Що там сказали?
ЗабежАЛОЧКА• 22 января в 15:56
Автор, в Україну за кодом ви сама поїхати не можете?
Сусідка знизу• 22 января в 15:57
Ответ дляДон Пэдро
Если вам так хочется тот ИПН, то сделайте доверенность на кого-то в Украине и пусть тот сгоняет в налоговую или ЦНАП и раздобудет вам ту справку с кодом.
Этот код всегда выдавали при первом оформление внутреннего паспорта, сейчас это в 14 лет.
Если у вас его в посольстве требуют, то попробуйте без него в ДП документ обратиться. Может в посольстве тупо не хотят работать, вот и усложняют требования.
Сусідка знизу• 22 января в 15:58
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Ну автор выше писала, что не может, они не выездная сейчас из Польши.
ЗабежАЛОЧКА• 22 января в 16:52
Ответ дляСусідка знизу
Зрозуміло, що дитина не може виїхати. Автор сама також не може виїхати? А дитину залишити з кимось з родичів.