Млинець Мій• сегодня в 09:58

Схеми щоб не потрапити за ліміт доходу

Читаю що в 2026 році обмежений має бути дохід на фоп, щоб тебе в 2027 року не перекинули на загальну систему +ПДВ

Здаю приміщення
Трендар платить мені оренду +змінна орендна плата(комуналка) все це йде на рахунок фоп
Ця комуналка це ж не мій дохід.. а податкова думає що мій, і я тому не влажу в той ліміт

Орендар не хоче напряму заключати договір
Орендар ТОВ він хоче щоб гроші фіксувались що він мені їх оплатив на рахунок
Небоброїдка• сегодня в 10:00
Так у ФОП ліміт на рік 10 мільйонів
Кринжова баба• сегодня в 10:00
Я Вас сейчас ошарашу с коммуналкой. Вы вообще не имеете права её как фоп принимать и налоговая при желании хорошо Вас за неё поимеет.
Покращена• сегодня в 10:02
понижайте аренду))

ну или открывайте еще один фоп и сдавайте через субаренду часть
Небоброїдка• сегодня в 10:01
Ответ дляКринжова баба
Так її можна додати як доплата за оренду на місяць (але доплюсувати свої податки, щоб не в мінус собі)
Не бачу проблеми
автор Млинець Мій • сегодня в 10:03
Ответ дляНебоброїдка
Так у ФОП ліміт на рік 10 мільйонів
4 млн максимум в 2026 році
Якщо більше то попадеш в 2027 році на ПДВ
Кринжова баба• сегодня в 10:03
Ответ дляНебоброїдка
Не бачу проблеми
Это верно, так можно. Главное не писать что коммуналка и если спросят в налоговой тоже не коммуналка. Просто аренда.
Липка-прилипка• сегодня в 10:03
Пусть сами оплачивают за коммуналку и вам предоставляют квитанции.
автор Млинець Мій • сегодня в 10:03
Ответ дляКринжова баба
Звісно
Я в курсі
Ми її називаємо змінна частина орендної плати
Небоброїдка• сегодня в 10:04
Ответ дляМлинець Мій
4 млн максимум в 2026 році
Коротко по ФОП 3 групі у 2026
• 📈 Річний ліміт доходу: 10 091 049 грн
• 💰 Єдиний податок:
• 5% від доходу (без ПДВ)
• 3% від доходу (якщо з ПДВ)
• 🪖 Військовий збір: 1% від доходу
• 🧾 ЄСВ: приблизно 1902,34 грн/місяць (22% від мінімальної зарплати)
автор Млинець Мій • сегодня в 10:04
Ответ дляПокращена
понижайте аренду))

А ну плз детальніше

Я відкриваю фоп на маму наприклад
автор Млинець Мій • сегодня в 10:05
Ответ дляКринжова баба
Так так
Я це знаю
Ми слово комунальні ніде не пишемо
Але не знаю як тепер бути бо в ліміт не влажу з тією комуналкою
Там комуналка 60000 грн( виробництво, багато електрики йде
автор Млинець Мій • сегодня в 10:06
Ответ дляНебоброїдка
Коротко по ФОП 3 групі у 2026
• 📈 Річний ліміт доходу: 10 091 049 грн
• 💰 Єдиний податок:
• 5% від доходу (без ПДВ)
• 3% від доходу (якщо з ПДВ)
• 🪖 Військовий збір: 1% від доходу
В У наступному році хочуть зробити загальну систему та пдв якщо в 2026 році ти перевищуєш ліміт 4000000 грн
Ширли-Мырли• сегодня в 10:06
Ответ дляКринжова баба
Я вас сейчас ошарашу с постом автора.
Именно об этом она и пишет.
Небоброїдка• сегодня в 10:06
Ответ дляМлинець Мій
Ліміт для обов’язкової реєстрації ПДВ

Те, що ти бачила про 4 млн грн, — це інша історія.
• Уряд планує зробити поріг обов’язкової реєстрації платником ПДВ — 4 млн грн обороту на рік.
• Але це поки лише законопроєкт / плани, які обговорюються.
• Реально введення таких правил очікується не раніше 2027–2028 років, і закон ще не прийнятий.
Покращена• сегодня в 10:09
Ответ дляМлинець Мій
А ну плз детальніше

Я відкриваю фоп на маму наприклад
сдаете ей в аренду какую-то часть в аренду, а она уже в субаренду... ну то есть вы реальную арендную плату делите на двоих получается

ну я это навскидку ток что придумала, надо детально проанализировать
Миловидна леді• сегодня в 10:09
В чем проблема им самим платить коммуналку и сбрасывать вам квитанции по оплате?
автор Млинець Мій • сегодня в 10:09
Ответ дляНебоброїдка
Ліміт для обов’язкової реєстрації ПДВ

Я теж надіюсь що вони не так швидко приймуть ці закони
Але якщо я вже щось не поміняю цій схемі то я в 2026-у вилажу за ці ліміти((
Товка принципово не хоче оплачувати сама
Бо там мережа, бухгалтеру легше мені перекинути ті гроші ніж по кожному приміщенню платити комуналки
В них по всій Україні мережа

Коли я сказала що буду плюсувати то комуналки ще й витрати на податок (щоб перекрити) то вони теж не погодились
Наразі я плачу 5% податку і 1% військовий збір

Але я не хочу платити в 2027 році ще й ПДВ 20% і податок тільки через те шо гроші мені на рахунок за комунал заходять (це з 60000 грн я маю платити 12000 грн податку)
автор Млинець Мій • сегодня в 10:10
Ответ дляМиловидна леді
В них по всій Україні мережа
Та не реву я• 2 часа назад
Я б спробувала скинути комуналку на орендаря напряму. Була раніше в київенерго така форма типу ’в зв´язку з бубубу належні мені платежі сплачує хххх р/р##’. Гляньте, може так ще можна.
Ні за холодну воду• 2 часа назад
Ответ дляМлинець Мій
В них по всій Україні мережа
поищите налоговые консультации. это не доход ФОПа. у одной из наших фирм была подобная ситуация с договорами комиссии. Обороты летели через нас, а комиссионное вознаграждение наш доход. Юристы нашли. Поговорили с инспектором. и Все.

Для меня странно звучит ваша коммуналка.
Мы всегда платили как ’ возмещение затрат орендатора на коммунальные платежи’
Птица Говоруша• 2 часа назад
Ще немає законопроекту про 4 млн. І там не загальна буде, а єдиний плюс ПДВ. Так як і зараз є 3 група фопа і ПДВ.
автор Млинець Мій • 2 часа назад
Ответ дляПтица Говоруша
Так то будуть нереально високі податки
Зараз в мене лише 5%
В потім?
Щедрик• 2 часа назад
Ответ дляМлинець Мій
В них по всій Україні мережа
Бухгалтер забыла , для чего ее нанимали на работу ?
Внесите изменения в договор , что оплачивать коммуналку это обязанность ТОВ
Птица Говоруша• 2 часа назад
Ответ дляМлинець Мій
Так то будуть нереально високі податки
Зараз в мене лише 5%
В потім?
3% плюс ПДВ
Але у вас буде і вхідний ПДВ по комунальним.
Але ще немає закону), як воно буде точно невідомо.
Птица Говоруша• 2 часа назад
Ответ дляЩедрик
Що дасть одна оплата?
Якщо договіра на фопі, то всі акти по е/е будуть приходити на ФОП.
Це потрібно договори всі перезаключити.
Щедрик• 2 часа назад
Ответ дляПтица Говоруша
Що дасть одна оплата?
Це потрібно договори всі перезаключити.
Значит перезаключить
Джинци на Флісі• 2 часа назад
Ответ дляНебоброїдка
Не бачу проблеми
не можна брати за електроенергію дорожче, ніж постачальник електроенергії. це вже буде продаж електрики, а це заборонено на ЄП + треба мати ліцензію. якщо на орендованій площі стоїть лічильник - то максимум перевиставити рахунок як компенсацію 1:1. бо взують дуже боляче.
Джинци на Флісі• 2 часа назад
Ответ дляМлинець Мій
4 млн максимум в 2026 році
покажіть, де таке написано?
Джинци на Флісі• 2 часа назад
Ответ дляЛипка-прилипка
оплачувати має той, на кого договора та лічильники офомлені.
\
автор Млинець Мій • 2 часа назад
Ответ дляДжинци на Флісі
\
На мене, власника