Коханозадовільна• 15 апреля в 11:00

Що робити з пасхальною свічкою?

Та , яка у кошику була і горіла, як святили. Вона ціла , трошки фітіль погорів і все. Що роблять з такими свічками, бережуть рік? Тоді для чого? Дякую , хто відповість по суті.
Svitlo_• 15 апреля в 11:02
Ну може світла не буде - запалите тоді. Можете в церкву віднести - вони переплавлять на нові свічки.

Обнимашкина• 15 апреля в 11:03
Я запалила сьогодні щоб згоріла. Не бережу бо там міль заводиться
Неваляшкина• 15 апреля в 11:07
Запалювала, коли світла не було.
В цьому році була маленька, згоріла поки святили/снідали. Огарок занесу в храм
Капитошечка• 15 апреля в 11:07
Приходят с церкви и святят квартиру по углам. Но я уже это делала как заселились. Не знаю можно ли повторно делать
маска Ілона• 15 апреля в 11:08
Відповідь ШІ:З освяченою пасхальною свічкою в народі та церкві пов’язано кілька традицій. Ви маєте рацію — її зазвичай бережуть протягом року.
Ось що з нею можна робити:
Зберігати як оберіг: Свічку кладуть біля ікон або в затишному місці. Вважається, що вона приносить у дім благословення та мир.
Запалювати у складні моменти: Її не використовують для звичайного освітлення. Освячену свічку запалюють під час хвороби когось із рідних, у часи великої тривоги, смутку або коли на душі важко.
Використовувати у свята: Можна запалювати її під час сімейної молитви на великі церковні свята або в неділю.
Захист під час негоди: Існує давній звичай запалювати пасхальну свічку (або стрітенську) під час сильної грози чи стихійного лиха, щоб відвести біду від оселі.
Що робити, якщо вона долежить до наступної Пасхи?
Якщо за рік ви її не використали, наступного року можна знову покласти її в кошик і допалити, або ж просто спалити її повністю під час молитви. Якщо свічка пошкодилася, її не радять викидати у сміття — краще віднести в церкву (там є спеціальні місця для залишків освячених речей) або закопати в непрохідному місці (наприклад, під деревом у саду).
Куда_бежать• 15 апреля в 11:10
Здайте в храм, вони здають на переплавку.
Svitlo_• 15 апреля в 11:11
Ответ длямаска Ілона
Ось що з нею можна робити:
Християнин не може вірити в силу якогось предмету. Це ідолопоклонство і буде сіткою для душі.

Неваляшкина• 15 апреля в 11:12
Ответ дляSvitlo_
Чому ви коментуєте те, що не відноситься до вашої віри і церкви?
автор Коханозадовільна • 15 апреля в 11:12
Ответ длямаска Ілона
Ось що з нею можна робити:
Дякую
Svitlo_• 15 апреля в 11:13
Ответ дляНеваляшкина
Бо я християнка.
Помидорина• 15 апреля в 11:14
А выбросить не судьба? Надо весь хлам хранить?
Неваляшкина• 15 апреля в 11:16
Ответ дляSvitlo_
Бо я християнка.
Якої церкви?
Де вчать християн зневажати віру інших?

І де ви побачили, що автору радили поклонятися свічці?
автор Коханозадовільна • 15 апреля в 11:17
Ответ дляПомидорина
Старі люди кажуть, що пасхальні свічки не викидають. Мабуть, як оберіг.
Svitlo_• 15 апреля в 11:18
Ответ дляНеваляшкина
Якої церкви?
Де вчать християн зневажати віру інших?

Яку іншу віру? Я вірю в Бога і Ісува Христа. І автор вірить в Бога і Ісуса Христа. Про яку різну віру мова?
Svitlo_• 15 апреля в 11:19
Ответ дляКоханозадовільна
Не слухайте людей. Читайте Біблію, якщо хочете мати життя вічне.
Неваляшкина• 15 апреля в 11:19
Ответ дляSvitlo_
Я про церкву запитала, а не віру.

Відповіді на мої запитання не буде?)
Неваляшкина• 15 апреля в 11:20
Ответ дляSvitlo_
Ви кажете прихожанам вашої церкви не слухати пастора, він же людина?
Чи то інше?
автор Коханозадовільна • 15 апреля в 11:21
Ответ дляSvitlo_
Та я вже зрозуміла. Дякую за відповідь.
Svitlo_• 15 апреля в 11:21
Ответ дляНеваляшкина
Я про церкву запитала, а не віру.

Відповіді на мої запитання не буде?)
А я не коментувала церковні обряди чи богослужіння. Питання була виключно духовної сторони християнства. А вони в усіх християн одинакові. Вам любий освідчений православний священник скаже, що свічка не має жодної сили.

Svitlo_• 15 апреля в 11:22
Ответ дляНеваляшкина
Чи то інше?
Якщо він вчить тому, що протирічить Біблії - то так.
Неваляшкина• 15 апреля в 11:22
Ответ дляSvitlo_
Вона освячена і не можна її викадити, а треба правильно утилізувати.

А ви же ідолів приплели)
автор Коханозадовільна • 15 апреля в 11:23
Ответ дляSvitlo_
Але є ще багато чого у нас в Україні неопізнаного, окрім того , що каже священник.
Неваляшкина• 15 апреля в 11:25
Ответ дляSvitlo_
Не паплюжити освячені свічки - не протирічить Біблії, або поправте мене)

І ніодної відповіді на прості запитання?)
Svitlo_• 15 апреля в 11:25
Ответ дляНеваляшкина

Де я хоч слово написала щоб паплюжити чи викидати у смітник?
Svitlo_• 15 апреля в 11:26
Ответ дляКоханозадовільна
Думаю така відповідь була б і на ваше питання
https://www.youtube.com/shorts/74-IYBzLd1k
Svitlo_• 15 апреля в 11:26
Неваляшкина• 15 апреля в 11:26
Ответ дляSvitlo_

Прочитайте, які відповіді ви коментували
Svitlo_• 15 апреля в 11:28
Ответ дляНеваляшкина

Так. Я написала, що чи використовувати, коли немає світла, або віднести в церкву на переплавку.
А от наділяти свічку якоюсь силою, що спасе в грозу і ще щось, є порушенням заповіді Божої і є ідолопоклонством.
Svitlo_• 15 апреля в 11:29
https://www.youtube.com/shorts/74-IYBzLd1k?feature=share
Додаю напруги• 15 апреля в 11:30
Ответ дляНеваляшкина

А ви же ідолів приплели)
Освячена? Якийсь дядько пару років після семінарії побризкав на Вас водою і що?) Церкви будують люди, працюють там те ж люди звичайні. Навіщо все ідеалізувати так?